Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 68

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Innowacje w sprzedaży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Według agencji badawczych zajmujących się prognozowaniem popytu konsumenckiego oraz trendów społecznych, znaczenie wygody dla nabywców będzie coraz większe w ciągu najbliższych lat. Trend ten ma swoje źródło w konkretnych zmianach demograficznych. Nie ulega więc wątpliwości że segment produktów wygodnych będzie się dynamicznie rozwijał także w Polsce. Nie pozostanie do bez znaczenia dla opakowań jak i dla samych produktów, które ulegają licznym przekształceniom.
Artykuł dotyczy problematyki innowacji w zakresie sprzedaży sklepowej. Innowacje te polegają na wprowadzaniu nowych rozwiązań w zakresie sprzedaży realizowanej w lokalach sklepowych, na przykład na wprowadzaniu nowych rodzajów sklepów. Nowe rozwiązania dotyczą też na przykład: asortymentu, sposobów dokonywania płatności, komunikacji marketingowej wewnątrz sklepów. Nowoczesne technologie są podstawą wielu z tych innowacji. Artykuł składa się z dwóch części. Pierwsza część dotyczy rodzajów innowacji w zakresie sprzedaży sklepowej. Druga część dotyczy podstawowych czynników sprzyjających wprowadzaniu innowacji w zakresie sprzedaży sklepowej.(abstrakt oryginalny)
Obecnie banki detaliczne, dzięki współpracy z podmiotami branży telekomunikacyjnej oferują nowe produkty o charakterze systemowym. Jest to przejawem innowacji sprzężonych, opracowywanych i wdrażanych we współpracy z innymi podmiotami. W artykule przybliżono istotę innowacji oraz zwrócono uwagę na jej wersję sprzężoną. Dokonano identyfikacji ogólnych założeń aliansów bankowo-telekomunikacyjnych oraz wskazano na najważniejsze uwarunkowania rozwoju tego typu działań. W dalszej części artykułu przedstawiono główne formy powiązań między zaangażowanymi podmiotami, wykorzystującymi innowacje sprzężone. Przedstawiono także charakterystykę oferty jednego z opisywanych przypadków, pod kątem cech, stanowiących korzyści dla klientów.(abstrakt oryginalny)
W warunkach nasilającej się presji importu konkurencyjnego i narastającej bariery popytowej na rynku krajowym, odnotowuje się znacznie większą dojrzałość mikroekonomicznego mechanizmu dostosowawczego i ożywienie procesów innowacyjnych w sferze produkcji, w tym przeznaczonej na eksport.
Automation of the sales process, cyber-shopping - these are the key sales trends of the modern market. The broadly understood notion of digitization has fundamentally changed the purchasing process. This is confirmed by investments in this area of such companies as Shell, Circle-K, Johnson & Johnson, British Airways, McDonald and others. Full automation of the purchasing process allows the company to reduce costs and better manage employee time. The purpose of the article is to present selected innovative solutions in the field of sales process automation and analyze the expressed opinions of customers in Poznań on the use of modern sales process solutions. (original abstract)
Autorzy porównują sklep istniejący w rzeczywistości i wirtualny. Gdy wchodzimy do rzeczywistego sklepu, widzimy wszystkie dostępne tam artykuły. Zdarza się, iż uświadamiamy sobie wtedy, że właśnie tych rzeczy potrzebowaliśmy. Nasze zakupy przeradzają się w większe niż zakładał początkowy plan. Właściciele e-sklepów mogą odtworzyć takie emocje prawdziwego przeżycia dzięki zastosowaniu wideo. Dotychczas jakość zastosowania klipów była niezadowalająca, głównie ze względu na ograniczoną przepustowość łączy. Jednak wraz ze zmianą sytuacji przychodzi ich zdaniem czas na kolejny krok – wciągnięcie wideo w to, w czym sieć jest najlepsza – interaktywność.
Przedsiębiorstwa farmaceutyczne dokonują zmian w strategiach swojego działania w reakcji na presję otoczenia w perspektywie nadchodzącej dekady. Muszą one dostosowywać swoją innowacyjność, a jednocześnie redukować koszty i minimalizować ryzyko w organizacji. Od wyboru strategii dostosowania organizacji do zmian w otoczeniu będą zależały relacje z ich dostawcami, a w konsekwencji ich możliwości. Ten ważny problem dla przedsiębiorstw farmaceutycznych stał się podstawową motywacją do przeprowadzenia badań, których celem było zrozumienie mechanizmów oraz wskazanie czynników wpływających na kształtowanie się relacji transakcyjnych i partnerskich pomiędzy dostawcą a przedsiębiorstwem farmaceutycznym. Zakres badań obejmował przedsiębiorstwa farmaceutyczne, które łącznie generują prawie 90% przychodów całej branży farmaceutycznej. Wzięli w nim udział przedstawiciele kadry zarządzającej obszarem zakupów w przedsiębiorstwach farmaceutycznych z całego świata. (fragment tekstu)
Konsumenci coraz bardziej uodparniają się na napływające zewsząd komunikaty reklamowe. Wykształcają w sobie mechanizm selekcji, tzw. ślepotę reklamową. To zmusza marki do poszukiwania niestandardowych rozwiązań. Aby przyciągnąć uwagę konsumentów, zwracają się w stronę ambient marketingu oraz marketingu doświadczeń. Przy czym często łączą obie te formy. (fragment tekstu)
Sektor handlu detalicznego staje się coraz bardziej innowacyjny. Dzieje się tak nie tylko za sprawą sklepów internetowych, ale także nowych rozwiązań stosowanych przez operatorów prowadzących sklepy stacjonarne. Celem artykułu było określenie przesłanek wprowadzania innowacyjnych formatów przez przedsiębiorstwa handlu detalicznego oraz charakterystyka dwóch nowych formatów: pop-up store oraz concept store. W artykule przedstawiono także cechy produktu przedsiębiorstwa handlu detalicznego, czyli formatu punktu sprzedaży, zwracając szczególną uwagę na potencjalną liczbę wariantów, stanowiącą szczególną przesłankę powstawania nowych formatów handlu. Przedstawione w tekście formaty: pop-up store i concept store odwołują się do zupełnie innej charakterystyki zakupów niż ma to miejsce w przypadku handlu elektronicznego: działania impulsowego, opierającego się na wielu doznaniach zmysłowych (wzrokowych, zapachowych, smakowych, słuchowych). Teatralizacja aranżacji, stworzenie formy atrakcyjnego spędzenia czasu, możliwość bezpośredniego kontaktu z towarem, ale także z innym człowiekiem ma swoją wartość i potencjalnie stanowi szczególny wyróżnik stacjonarnych form sprzedaży, szczególnie tych innowacyjnych. (abstrakt oryginalny)
Okazuje się, że zakupy dla dzieci są jednymi z bardziej znienawidzonych przez klientów. Czy aby kask do nauki chodzenia, niepalna piżama i nakładka dla maluchów na wózek sklepowy to niezbędny zestaw dla każdego dziecka, czy po prostu zwykły chwyt marketingowy? Żyjemy w tzw. kulturze prefiguratywnej i my jako dorośli często nie nadążamy za tego typu nowinkami, zdając się w tej dziedzinie na najmłodszych lub marketerów. (fragment tekstu)
Omówiono nowoczesne nośniki wykorzystywane przy sprzedaży usług transportu zbiorowego. Opisano przesłanki wykorzystania telefonii komórkowej jako systemu pobierania opłat w transporcie zbiorowym. Przeprowadzono charakterystykę rozwiązań w zakresie sprzedaży biletów z wykorzystaniem telefonii komórkowej. Zaprezentowano projekt TELEPAY oraz system TELTIX.
Właściciele sklepów online często zapominają, że świat reklamy i stronę internetową ich sklepu łączy jeden ważny element - proces sprzedaży. Dzięki integracji dwóch innowacyjnych narzędzi: silnika rekomendacji i usługi remarketingu można połączyć te dwa dynamiczne światy uzyskując sukces na rynku. (fragment tekstu)
Stosowanie w reklamie technik podprogowych zawsze traktowane jest z podejrzliwie i z niechęcią. Nieliczne ustawy krajowe o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji zawierają wprost zakaz stosowania środków, które przekraczają postrzeganie progowe. Tak jest w Portugalii, Grecji, Belgii, Hiszpanii i we Francji. W Niemczech traktuje się postrzeganie podprogowe jako naruszanie dobrych obyczajów rynku. Kłopot jednak w tym, że nawet działanie typu otwartego na świadomość oznacza przynajmniej częściowe "majstrowanie" przy podświadomości konsumenta.(fragment tekstu)
14
Content available remote Sprzedaż 4.0 - czyli brak sposobu jest sposobem
84%
Nowe technologie i rozwój Internetu, w tym Internetu rzeczy oraz nowych kanałów komunikacji wspiera sprzedaż. Sprzedawcy muszą na bieżąco uczyć się swoich klientów, ewaluować razem z nimi, by móc maksymalizować zyski i finalizować sprzedaż. Przed algorytmami sprzedażowymi, robotami i sprzedawcami stoi nowe wyzwanie - brak szufladkowania klientów i ich emocji, otwarcie umysłów i komunikacji na nieznane. Gdy już wszystko będzie poznane i przewidywalne, najskuteczniejszym sposobem sprzedaży będzie brak metod, sprzedaż bez tradycyjnej sprzedaży w postaci wszechobecnej spontaniczności zakupowej - która będzie największym wyzwaniem dla mentalności sprzedawców.(fragment tekstu)
Wszystko wskazuje na to, iż w Polsce jesteśmy w pierwszej fazie rozwoju trendu zwanego gamifikacją gdyż rozwija się ona dość dynamicznie. A nowinki technologiczne zawsze były motorem postępu. Właśnie strony internetowe to najpowszechniej gamifikowane miejsca. Największy wpływ na dobór elementów gamifikacyjnych ma tematyka witryny oraz cele jej właściciela, a także sposób w jaki charakteryzuje on swoich użytkowników. (fragment tekstu)
Autorzy zauważają, że multimedia coraz śmielej atakują nas w zewnętrznych i wewnętrznych przestrzeniach publicznych: wyświetlacze towarzyszą nam w drodze do pracy i podczas zakupów, nie tylko zachęcają do nabycia produktu i walczą o naszą uwagę, ale także informują o otaczającym nas świecie. Cyfrowe ekrany w publicznych i komercyjnych przestrzeniach stają się codziennością, a w miejscach sprzedaży już dawno króluje dźwięk. Autorzy powołują się na badania, z których wynika, że muzyka przyczynia się do zwiększenia sprzedaży, a większość konsumentów zwraca uwagę na cyfrowe ekrany i uważa je za pożyteczne.
W artykule przedstawiono trendy i wyzwania związane z handlem mobilnym w Tanzanii. Najczęściej używaną (do 2018 roku) formą mobilnego handlu w Tanzanii był Mobile Money. Przeprowadzono wywiady z dostawcami handlu mobilnego w Tanzanii, aby zrozumieć w jaki sposób wykorzystują oni pieniądz mobilny i określić wyzwania, przed którymi stoją. Zbadano także strony internetowe dostawców telekomunikacyjnych, aby wskazać tendencje dotyczące tej usługi. Otrzymane wyniki badań pozwoliły określić, w jaki sposób klient dociera do mediów społecznościowych i szuka produktu, a następnie kupuje go przy wykorzystaniu mobilnych pieniędzy. Zauważono, że dostawa produktu zależy od jakości komunikacji mobilnej i prawidłowej lokalizacji miejsca dostawy, co jest utrudnione z powodu złego systemu adresów w Tanzanii. Główne wyzwania zidentyfikowane w tym badaniu to problemy sieciowe takie jak niska jakość połączeń sieciowych i brak zaufania z powodu pojawiających się kradzieży. Artykuł zawiera sugestie dotyczące zastosowania bardziej innowacyjnych sposobów, które mogą zmniejszyć trudności, z którymi boryka się ten konkretny system. (abstrakt oryginalny)
Innovations play an important role in the activity of enterprises on the market. This is due to the willingness of companies to introduce new revolutionized products or improve goods/services that currently require changes, since they do not meet the expectations of recipients. The aim of this publication is to identify the essential elements needed to design a promotional campaign for an innovative solution in the form of a human body scanner in the clothing industry and to indicate methods for the promotion of such a device. The theoretical part explains the most important aspects of designing an advertising campaign, including elements of the project, the essence and its targets. The empirical part presents the results, as well as the analysis carried out with the use of the questionnaire method focusing on the identification of consumers' behaviors regarding clothing purchases. Taking into account the most important data connected with the conducted study, it can be indicated that the respondents usually do shopping several times a year, i.e. quite rare, most often in cheaper clothing stores located in shopping centers, such as H&M and Reserved. During the selection, they are usually guided by the appearance and price, and places where they search products are mostly websites and stationary stores, in which they finally make a purchase. Emotional and unplanned purchases are very rare among examined people, and they spend in the fitting room less than 15 minutes. Taking into account the results broken down by gender, many different behaviors can be indicated. Especially in the area of consumers' preferences regarding important elements of clothing products affecting the purchase, time spent in the fitting room and the way to avoid trying on clothes varies. (original abstract)
Zdaniem autora artykułu preselling powinien być rozpatrywany nie tylko jako forma sprzedaży, ale także jako jeden z ważnych elementów obsługi klienta i budowania dobrych relacji z odbiorcami pośrednimi. Dlatego przedsprzedaż musi odznaczać się kompleksową obsługą przedstawiciela, który doskonale zna portfolio produktów firmy. Tylko w ten sposób jest w stanie zaprezentować całościową ofertę dostosowaną do unikalnych potrzeb klienta.
Zastosowanie crowdsourcingu może przynieść firmie wielorakie korzyści. Umożliwia dotarcie i zaangażowanie ogromnej liczby osób, skorzystanie z ich wiedzy, umiejętności i pomysłów. Wyzwala to kreatywność, wzmacnia wizerunek firmy i tworzy bliższe relacje z potencjalnymi i obecnymi klientami. Jednak zastosowanie tej strategii nie jest proste. Wymaga dokładnego zaplanowania i zaprojektowania oraz właściwego zarządzania taką akcją. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.