Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 178

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Instrumenty marketingowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Jednym z narzędzi manipulowania zachowaniami konsumenckimi są gwiazdy. Na rynku nie brakuje reklam, w których osoby o znanych twarzach zachęcają do nabycia określonych dóbr. Według niektórych wyliczeń już co piąta akcja promocyjna wykorzystuje tę metodę perswazji. W branży mody rola celebrities wydaje się jednak szczególnie ważna. Istnieje wiele gwiazd, które oprócz wykonywania swoich dotychczasowych obowiązków zawodowych projektuje odzież, a nawet tworzy własne marki. To znacznie więcej niż oczekuje się od znanych osobistości w tradycyjnym schemacie reklamy. Być może wynika to z faktu, że w obiegu mody doszło do odwrócenia kierunków. Dawniej nosiło się to, co dyktowali projektanci. Dziś zamiast korzystać z konceptualnych kreacji z wybiegów, ludzie wolą naśladować styl aktorek lub piosenkarek. (fragment tekstu)
Marketing-oriented enterprises use numerous instruments to exert some influence on their markets. A number of such instruments, intensity of their utilisation or the scope of individualisation are adjusted to the characteristics of a particular entity whose decisions are tried to be influenced by a particular enterprise. Hence, it is vital to identify and distinguish groups of stakeholders in order to gather information that will allow for effective employment of selected marketing tools. Information accumulated makes it possible for an enterprise to determine a basic set of values and the values in questions are going to form a launch pad for building and maintaining relations with specific groups of stakeholders. The very process of learning values that are important from the stakeholders' point of view involves identification of reasons for which particular groups would like to maintain relations with an enterprise. As a result, identification of goals that are realised by particular entities by means of interactions with an enterprise within corporate environment is achieved. (fragment of text)
W artykule zaprezentowano narzędzia marketingowe stosowane przez organizatorów targów gospodarczych w procesie oddziaływania na zachowania wystawców i rezultaty tych działań oraz prognozy kierunków rozwoju instrumentarium marketingowego tego sektora na przykładzie Hannover Fairs International GmbH. W artykule zawarto również analizę celów wystawców uczestniczących w tych targach, stanowiących deklarację ich oczekiwań w odniesieniu do oferty targowej wystawców. W ramach przeprowadzonego studium przypadku ustalono, że największym zainteresowaniem cieszą się te imprezy targowe, które są rzeczywiście wzorowo zarządzane i dają szerokie możliwości promocyjne ich uczestnikom. Stwierdzono również, że tradycyjne targi gospodarcze, aby przetrwać na dzisiejszym rynku wykorzystują coraz intensywniej w ramach swojej strategii działania nowoczesne formy komunikowania się, takie jak internet, media społecznościowe czy aktywności w świecie wirtualnym i integrują swoje działania z innymi organizatorami. (abstrakt oryginalny)
Koncepcja marketingu gminnego jest tym bardziej skomplikowana im więcej wartości gmina ma do zaoferowania, co niewątpliwie umożliwia podniesienie konkurencyjności wobec innych ośrodków. Dlatego też na marketing gminy patrzy się głównie przez pryzmat sprzedaży produktów, które są związane z miejscem. Marketing terytorialny jest zatem narzędziem w zarządzaniu rozwojem gminy w taki sposób, aby swego rodzaju złożony mega produkt ja-kim jest gmina zaspokoił zidentyfikowane potrzeby klientów w zamian za uzyskane korzyści dla gminy. Właściwe postępowanie powinno doprowadzić do zbudowania pozytywnego stosunku środowiska lokalnego, w tym bezpośrednio zainteresowanych beneficjentów końcowych i partnerów społecznych do planu rozwoju lokalnego oraz poprzez pokazywanie w wymiarze regionu, kraju i UE uzyskiwanych efektów materialnych i społecznych lokalnego planu rozwoju doprowadzać do systematycznego zwrotu konkurencyjności gminy i jego atrakcyjności inwestycyjnej turystycznej i kulturalnej.(fragment tekstu)
Konkurencja jest jednym z zasadniczych, trwałych zjawisk charakteryzujących gospodarkę rynkową. Jest istotnym elementem życia gospodarczego. Jej występowanie mobilizuje rywali do sprawniejszego działania i efektywniejszego wykorzystania ograniczonych zasobów, do postępu, podwyższania jakości dóbr i usług z korzyścią dla konsumentów.Rynek usług gastronomicznych, mimo dynamicznego rozwoju, uważany jest w Polsce za rynek ciągle się rozwijający, o dużych perspektywach, gdyż w dalszym ciągu udział wydatków statystycznego Polaka na posiłki np. w restauracjach w jego łącznych wydatkach na żywność nie przekracza 2%, a dla dominującej części polskiego społeczeństwa (88%) podstawą głównego posiłku w ciągu dnia są obiady domowe.Przedsiębiorcy działający na rynku usług gastronomicznych na badanym obszarze wykorzystywali podstawowe instrumenty walki konkurencyjnej, jednak z różnym nasileniem. Zwracali uwagę szczególnie na elementy związane z ceną oraz z wysoką jakością oferowanych wyrobów. Pozostałe elementy działań marketingowych wykorzystywali natomiast w mniejszym stopniu, zwłaszcza w zakresie dystrybucji, marki oraz unikatowości oferty usługi. (fragment tekstu)
6
Content available remote Rola innowacji w funkcjonowaniu przedsiębiorstw przemysłowych
75%
Obecnie w Polsce wiele firm korzysta z instrumentów marketingu. Duża część większych, ale przede wszystkim te najmniejsze przedsiębiorstwa wykorzystują takie narzędzia w ogólnej strategii jak promocja czy reklama. Niestety, nie zawsze zapewniają one uzyskanie stałej, solidnej przewagi konkurencji na rynku. Z punktu widzenia marketingu oraz marketingu przemysłowego, innowacja oznacza wdrożenie nowych idei, nowego rodzaju polityki rynkowej czy sposobów dystrybucji i promocji oraz wejścia na nowe rynki przy pomocy właśnie świadomej, istotnej zmiany elementów marketingu w przedsiębiorstwie. Innowacje odgrywają ważną rolę w tworzeniu wizerunku firmy na rynku. Skala innowacji jest ściśle związany z poziomem inwestycji przemysłowych i tempem wzrostu gospodarczego. W przypadku, gdy gospodarka narodowa charakteryzuje się małym stopniem inwestycji przemysłowych i niskim wzrostem gospodarczym, znaczny rozwój innowacji nie jest możliwe.
7
75%
Ocena efektywności działań marketingowych w cyklu życia produktu wymaga pomiaru nakładów i efektów tych działań. W artykule dokonano identyfikacji instrumentów i działań marketingowych, generujących koszty w kolejnych fazach cyklu życia, z uwzględnieniem różnych sposobów ich ewidencji, jak również ich efektów, wyrażanych za pomocą miar finansowych i pozafinansowych. Wskazano także możliwości zwiększania efektywności marketingu w krótkim i długim okresie.(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono genezę terminu public relations. Opisano istotę i znaczenie image'u przedsiębiorstwa oraz zwrócono uwagę na rolę public relations w kreowaniu reputacji firm.
Podstawowym zadaniem zakładów gastronomicznych, których to sieć w ostatnich czasach rozszerza się coraz bardziej, jest dostarczanie konsumentom pełnowartościowych i zdrowych posiłków, a jednocześnie zapewnienie wysokiego poziomu obsługi oraz usług dodatkowych.Ciągłe zmiany warunków funkcjonowania rynku, rosnący stopień niepewności i ryzyka oraz zwiększająca się konkurencja w postaci nowych restauracji specjalistycznych czy zakładów typu "fast food" - wszystko to stało się zasadniczą przyczyną wprowadzenia działalności marketingowej do zakładów gastronomicznych.Marketing ma na celu poznanie przyszłej struktury popytu na produkty lub usługi oraz zaspokojenie go poprzez kreowanie podaży, przekazywanie informacji nabywcom, dostarczanie wytworzonych dóbr, i to w odpowiednim miejscu i określonym czasie. Znajomość marketingu i umiejętność jego praktycznego zastosowania jest obecnie jedynym warunkiem powodzenia i rozwoju każdego przedsiębiorstwa, również gastronomicznego. (fragment tekstu)
Ekspansja marketingu poza tradycyjny obszar gospodarki w polityce, kulturze, sporcie, administracji rządowej i samorządowej powoduje, że coraz częściej stawiane są pytania o tożsamość marketingu, pojawiają się też rysy na jego wizerunku. Potoczne wiązanie marketingu wyłącznie z reklamą i innymi formami komunikacji marketingowej prowadzi do jego infantylizacji, kojarzy się z nadmierną ekspresją, czystą retoryką marketingową, swoistą marketingową licentia poetica. Powszechne stają się lekceważące opinie: "to tylko marketing" lub bardziej dosadne "ściema marketingowa". (abstrakt oryginalny)
Wobec zmieniających się dynamicznie warunków środowiska biznesu i, wynikających ze światowego kryzysu gospodarczego, zmieniającymi się postawami klientów, przedsiębiorstwa zmuszone zostały do modyfikowania sposobu funkcjonowania na obsługiwanych rynkach. Możliwość zrealizowania celów marketingowych w nowych warunkach jest ściśle związana z intensywnością i jakością procesów innowacyjnych. W pracy przedstawiono innowacje jako instrument tworzący fakty marketingowe takie jak: kształt oferty marketingowej, wartość barier rynkowych oraz kształt krzywej opisującej cykl życia i cykl rynkowy oferty. Przedstawiono także, na wybranych modelach, znaczenie innowacji w procesie kreowania strategii marketingowej. (abstrakt oryginalny)
W artykule zostały opisane działania marketingowe stosowane przez przedsiębiorstwa TSL. Celem opracowania była analiza instrumentów marketingu na rynku usług logistycznych w Polsce i Niemczech. Zastosowano analizę literatury i analizę porównawczą oferowanych usług. Zaprezentowano rynek usług transportowych w Polsce w porównaniu z wybranymi krajami europejskimi. Przedstawiono także elementy marketingu realizowane w Polsce i Niemczech przez największych operatorów logistycznych oraz kształtowany przez nich wizerunek w obu tych krajach. Ponadto zwrócono uwagę na prowadzoną przez nich politykę odpowiedzialności społecznej.(abstrakt oryginalny)
The aim of the article is to analyze the characteristics of Slovak mountain destinations, examine the trends in innovations of marketing instruments in Slovak and Swiss mountain destinations and to draw up the implementation process of innovation in mountain destinations. The characteristics of current Slovak mountain destinations is based on the primary research with the use of methods of descriptive statistics. The information about the innovation trends in marketing instruments in mountain destinations is based on the research of annual reports, web pages, marketing strategies and internal materials of selected Slovak and Swiss mountain destination. (original abstract)
Celem autora pracy jest zbadanie stopnia znajomości i wykorzystania narzędzi marketingu internetowego przez firmy sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz ukazanie perspektyw i korzyści wynikających z reklamy w Internecie. Zobrazowano również narzędzia marketingu internetowego służące promocji produktów i usług w Internecie. Do zebrania danych źródłowych z firm posłużono się metodą wywiadu indywidualnego pogłębionego. Pomocne w analizie i rozwiązywaniu problemów badawczych były również metody analizy dokumentów oraz studia literatury. (abstrakt oryginalny)
Opakowanie, określane często mianem "niemego sprzedawcy", komunikuje się z klientem zarówno na poziomie werbalnym, jak i wizualnym. Stąd też, powinno być ono odpowiednio zaprojektowane i wykonane. W związku z powyższym w pracy przedstawiono wybrane trendy występujące obecnie na rynku opakowań spożywczych i odniesiono je do zachowań współczesnych konsumentów. Skupiono się głównie na trendach związanych z ekologią, marketingiem, designem, ergonomią, jak i sferą emocjonalną.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest teoretyczna refleksja nad public relations. Public relations stanowią ważny element działań marketingowych i "stosunków społecznych", łączących przedsiębiorstwo z otoczeniem. Są istotnym składnikiem polityki komunikacji marketingowej o wyraźnych celach instrumentalnych, wspomagających sprzedaż, a także istotnych wartościach autotelicznych. Te ostatnie wiążą się z kształtowaniem pozytywnego wizerunku oraz zagadnieniami społecznej roli i odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Artykuł ma trzy części. W pierwszej przedstawiono naturę PR, ich konstrukcję modelową poprzez refleksję w wymiarze teoretycznym. Część druga analizuje funkcje i zasady, w oparciu o jakie mogą być prowadzone działania PR. Z kolei trzecia analizuje grupy odniesienia - grupy publiczności i adekwatne względem nich instrumenty oddziaływania. (abstrakt oryginalny)
Rynek wyrobów cukierniczych w Polsce został zdominowany przez koncerny międzynarodowe, które widzą tu szansę na dalszy dynamiczny rozwój. Zapoczątkowały one na naszym rynku działalność reklamową dotyczącą wytwarzanych przez siebie wyrobów, co stało się głównym czynnikiem wpływającym na zwiększenie ich udziałów w sprzedaży oraz znajomości tych produktów wśród konsumentów. Małe firmy, których przykładem jest PWC "Odra" z Brzegu, walcząc o utrzymanie się na rynku, wykorzystują luki rynkowe, które nic są przedmiotem zainteresowania firm dużych, i starają się naśladować konkurentów w ich działalności promocyjnej. (fragment tekstu)
W opracowaniu podjęto próbę określenia znaczenia wykorzystania instrumentów marketingowych w działalności bankowej. Na tle rozważań teoretycznych odnoszących się do zagadnień z zakresu działalności marketingowej banku, zwłaszcza wyboru strategii w zakresie narzędzi marketingowych, autor przedstawił wyniki badań ankietowych na temat oceny stopnia ich skuteczności w badanej jednostce. Rezultaty badań empirycznych pozwalają na stwierdzenie, że działania marketingowe analizowanej jednostki są realizowane w sposób skuteczny, pozwalający na utrzymanie wysokiej pozycji konkurencyjnej, według ankietowanych należałoby jedynie poprawić działalność promocyjną banku.(abstrakt oryginalny)
W artykule opisano i porównano dane na temat stanu wykorzystania marketingu w pomorskich przedsiębiorstwach w porównaniu z krajowymi. Analizie poddano dane z naukowego badania przeprowadzonego w latach 2010-2011 przez zespół z Katedry Marketingu i Handlu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przedmiotem analizy są wybrane grupy działań marketingowych prowadzonych we wspomnianych wyżej podmiotach. Problemy te mieszczą się ogólnie w zakresie praktycznych i teoretycznych problemów współczesnego marketingu i handlu w województwie pomorskim na tle poziomu krajowego. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest analiza i ocena koncepcji marketingu zrównoważonego w odniesieniu do tradycyjnego podejścia zarządzania marketingowego. Autorka prezentuje nowe spojrzenie na po- łączenie koncepcji zrównoważonego rozwoju i marketingu, które prowadzi do zmian w sposobie funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw i rekonfiguracji struktury narzędziowej realizowanego procesu zarządzania marketingowego. Wskazuje na konieczność szerszego podejścia i potrzebę zmiany podejścia do tworzenia nowych dóbr i usług, jak tworzyć, dostarczać i komunikować ofertę firmy i zasady współpracy z dostawcami i klientami. Przedstawiona w artykule analiza prowadzi do wniosku, że zmiana podejścia może stanowić podstawę do zwiększenia poziomu innowacyjności i minimalizacji negatywnego wpływu działalności gospodarczej w społeczeństwie. W kontekście powyższych rozważań, marketing powinien być głównym źródłem i centralnym punktem koncentracji firmy na zrównoważonym rozwoju. W artykule wykorzystano wtórne źródła informacji pochodzące z dostępnej literatury oraz posłużono się przykładami praktycznego zastosowania koncepcji w przedsiębiorstwach. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.