Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 113

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Insurance policy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wprowadzenie na rynek nowej oferty ubezpieczeniowej powinno się wiązać z dokonaniem przez ubezpieczyciela oceny tej oferty z punktu widzenia jej opłacalności. W większości towarzystw ubezpieczeniowych pojawiają się nowe oferty umowy ubezpieczenia na życie z możliwością wykupu różnorodnych opcji dodatkowych. Celem tej pracy jest przedstawienie możliwości analizy opłacalności właśnie takich ofert, nazywanych polisami wieloopcyjnymi. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest oszacowanie opłacalności inwestycji w polisę na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). Wycenę polisy oparto na stworzonym produkcie odzwierciedlającym występujące na rynku polisy na życie z UFK. Predykcję wskaźnika polisy wykonano na podstawie autorskiego modelu uwzględniającego indeksy giełd światowych, tj. Dow Jones, DAX, Nikkei, Hang Seng. Analizę oparto na ww. indeksach giełdowych, ponieważ obserwacja zmian tych indeksów jest pośrednio obserwacją koniunktury gospodarczej i atmosfery światowej, co potwierdzają w swoich badaniach liczni naukowcy i ekonomiści.(abstrakt oryginalny)
Dysponując zbiorem danych o dokonanych transakcjach i cechach demograficznych klientów, można wykorzystać scoring marketingowy w akcjach skierowanych na wspieranie sprzedaży. Stosowane w nim metody dyskryminacji napotykają często problem niezbilansowania próby uczącej oraz zbędnej informacji w postaci zmiennych, które nie mają związku z zakupem produktu. W artykule analizowany jest rynek ubezpieczeń, gdzie do scoringu wykorzystana będzie metoda ważonych k najbliższych sąsiadów oraz wielowymiarowe kryteria doboru zmiennych. Selekcja zmiennych znacząco wpłynęła na zwiększenie liczby poprawnie zidentyfikowanych potencjalnych nabywców polisy.(abstrakt oryginalny)
Lata 2007-2009 były na polskim rynku ubezpieczeniowym okresem dynamicznego rozwoju sprzedaży ubezpieczeń majątkowych (głównie) i pozostałych osobowych na odległość (direct), w tym szczególnie sprzedaży internetowej. Na podstawie analogii do innych rynków europejskich przewidywano, że udział przypisu składki pozyskanej przez internet w całości sprzedaży ubezpieczeń działu II będzie nadal wzrastał. Kolejne lata pokazały jednak, że prognozy te okazały się zbyt optymistyczne. Celem pracy podjętej przez autora było określenie znaczenia internetowej sprzedaży ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych na polskim rynku, mierzonej wielkością przypisu składki, oraz wskazanie czynników mających wpływ na funkcjonowanie tego kanału dystrybucji. Środkiem do realizacji celu była analiza dostępnych danych statystycznych i piśmiennictwa. W wyniku przeprowadzonych prac stwierdzono, że po okresie dynamicznego wzrostu sprzedaż direct ubezpieczeń działu II od 2011 r. ustabilizowała się na poziomie ok. 4% przypisu składki ogółem i ok. 1 mld zł w ujęciu wartościowym. W badanym okresie odnotowano również stały wzrost udziału sprzedaży ubezpieczeń działu II przez internet w całości sprzedaży na odległość. (abstrakt oryginalny)
Rynek ubezpieczeń w Polsce po złamaniu monopolu ubezpieczeniowego15 ulega ciągłym zmianom. Największy rozwój ilościowy w tym sektorze przypadł na lata 1992-2000. W tym okresie powstało 69 zakładów ubezpieczeniowych: 35 w dziale I - ubezpieczeń na życie i 34 w dziale II - ubezpieczeń majątkowych. Rozwój instytucji ubezpieczeniowych umożliwił znaczny wzrost zatrudnienia w tym sektorze oraz "zdobycie" wielu nowych klientów. Po kilku latach wielkiego rozkwitu ilości podpisywanych polis na życie, nastąpiło załamanie, wielu klientów odstąpiło od umowy. Według Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych w 2001 r. zrezygnowało niemal 1,3 min klientów, z czego 440 tys. powiadomiło o tym swoich agentów, a 840 tys. po prostu przestało opłacać składkę. Wiele czynników zostało wymienionych przez respondentów jako branych pod uwagę przed decyzją odstąpienia od umowy ubezpieczeniowej(abstrakt oryginalny)
W pracy przedstawiony został model wspomagający proces wyboru polisy życiowej. Model ten uwzględnia potrzeby ubezpieczeniowe klienta oraz systematyzuje porównanie ofert poszczególnych zakładów ubezpieczeń. (fragment tekstu)
Heerwarden i Kaas (1992) wprowadzili innowacyjną metodologię w podejściu do analizowania składek. Zaproponowali podział ryzyka na dwie części: udział ubezpieczyciela i udział reasekuratora. Przeprowadzone przez nich rozumowanie spowodowało utworzenie składki holenderskiej. W pracy wykorzystam ich podejście, przedstawiając konstrukcję składki, kładącą duży nacisk na sposób, w jaki ryzyko jest dzielone i przekazywane nie tylko reasekuratorowi, ale także koasekuratorom i retrocedentom. Wskażę warunki, aby postulowana składka była koherentna, wypukła lub quasi-wypukła. W pracy wykorzystam opisy transferu ryzyka z prac Gerbera (1984) i Heijnean (1989). Poczynione rozważania pozwolą wskazać, na co musi zwracać uwagę firma ubezpieczeniowa w doborze kontraktów reasekuracyjnych, aby oferowana przez nią składka miała pożądane własności. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu przedstawiono funkcje rezerw matematycznych, jakie powinna tworzyć firma ubezpieczeniowa oferująca polisy wieloopcyjne, aby zabezpieczyć swą wypłacalność. Celem jest zbadanie wielkości rezerw matematycznych w okresie trwania ubezpieczenia dla wybranych polis wieloopcyjnych oraz wpływu opcji dodatkowych na ich wysokość. (fragment tekstu)
W artykule omówiono dynamiczny rozwój instytucji zwanej environment insurance, a dokładnie environment liability insurance, czyli ubepieczenie od odpowiedzialności za szkody środowiskowe. Environment insurance to kilkadziesiąt różnych polis obejmujących bardzo różne ryzyko i w zasadzie wszystkie znane rodzaje szkód na środowisku - od zanieczyszczenia ziemi, wody, powietrza po negatywny wpływ na rośliny i zwierzęta.
Szczególne znaczenie dla stabilności zasobów i przepływów pieniężnych w ramach ubezpieczeń na życie w okresach kryzysów na rynkach finansowych należy przypisać kształtowaniu zakresu funkcjonalnego i produktowego bancassurance. Wynika to z faktu, iż w czasie kryzysu oszczędności gospodarstw domowych mogą podlegać przesunięciom z narażonych na większe ryzyko rynkowe form lokowania kapitału w ramach ubezpieczeń na życie na stabilne formy lokat bankowych oferowanych w porozumieniach ubezpieczeniowo- -bankowych. (fragment tekstu)
Zawieranie ubezpieczeń za pośrednictwem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość wywołuje przede wszystkim problemy dotyczące doręczenia polisy ubezpieczeniowej i ogólnych warunków ubezpieczenia, jak również dostosowania produktu ubezpieczeniowego do potrzeb klienta. Celem artykułu jest odpowiedź na pytanie, jaką postać mają przybrać dokumenty towarzyszące zawarciu ubezpieczenia na odległość, w jaki sposób powinny być spełnione obowiązki przedkontraktowe stron oraz kiedy dochodzi do zawarcia umowy. Większość problemów dotyczących dokumentów została usunięta przez art. 43 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, który pozwala na sporządzenie dokumentów związanych z zawarciem i wykonaniem umowy ubezpieczenia w postaci elektronicznej oraz mechaniczne odbicie podpisu ubezpieczyciela. Niedostosowaniu produktu ubezpieczeniowego do potrzeb klienta przeciwdziałają zaś przepisy ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Wiążą się z tym obowiązki informacyjne ubezpieczyciela wobec klienta zawierającego umowę ubezpieczenia na odległość. Co do zasady informacje mogą być udostępnione klientowi na trwałym nośniku. Według autora pojęcie to powinno mieć również zastosowanie do doręczenia polisy oraz ogólnych warunków ubezpieczenia.(abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Model regresyjny wartości pojedynczej szkody uwzględniający polisy bezszkodowe
75%
Celem pracy jest zaproponowanie rozkładu prawdopodobieństwa, w którym dowolny rozkład dyspersyjnej rodziny rozkładów wykładniczych zostaje rozszerzony o wartości zerowe (ozn. ZA-rozkład). Rozkład ten wykorzystywany jest dalej do konstrukcji modelu regresyjnego mającego zastosowanie w prognozowaniu wartości pojedynczej szkody w masowym portfelu polis ubezpieczeniowych (np. komunikacyjne czy nieruchomości).(abstrakt oryginalny)
Od 1 stycznia 2004 roku fundusze dodawane do polis na życie nie mogą nazywać się "inwestycyjne", lecz "kapitałowe", by odróżnić je od produktów towarzystw funduszy inwestycyjnych. Udział w rynku ubezpieczeń z funduszem kapitałowym stale rośnie. Omówiono ich wady i zalety. Zamieszczono wyniki i opłaty ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych.
Towarzystwa ubezpieczeniowe i banki poszerzają ofertę ubezpieczeń na życie. Omówiono dwa rodzaje polis: kapitałowe oraz z funduszem inwestycyjnym. Zwrócono uwagę na możliwość doubezpieczenia. Przedstawiono udział w rynku towarzystw ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia na życie.
W sytuacji coraz niższych świadczeń z publicznych systemów emerytalnych ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym stają się coraz bardziej istotnym elementem budowy dodatkowego indywidualnego zabezpieczenia emerytalnego. Podejmując jednak decyzję o zawarciu długoterminowej umowy ubezpieczenia, ważne jest poznanie ogólnych warunków umowy, jakie muszą spełnić kandydaci do ubezpieczenia, ale również ich oczekiwań ochrony kapitału w sytuacji spadających rynkowych stóp procentowych.(abstrakt oryginalny)
Rynek prywatnych usług medycznych rozwija się bardzo szybko. Pomimo że od wielu lat brakuje uregulowań prawnych mu sprzyjających. Zła kondycja państwowej służby zdrowia oraz wzrost zamożności społeczeństwa sprzyjają dobrej koniunkturze. Polacy coraz chętniej wykupują polisy zdrowotne, a ubezpieczyciele coraz śmielej wychodza z ofertą w tym zakresie.
Przyjęty w opracowaniu schemat ocen uwzględnia prognostyczny aspekt wypracowany przez zespół ekspercki. W celu wprowadzenia w rozpatrywane zagadnienie, które w tym przypadku odbiega od schematu rozpatrywanego w innych podejściach do procedury ocen eksperckich, wprowadzimy pewne ustalenia dotyczące schematu, w jakim te procedury będą funkcjonować. Dany jest portfel polis o liczebności N, w którym są polisy o wysokim ryzyku szkody w liczbie x (wartość nieznana). Portfel "poddany" jest wielu ocenom eksperckim, w których każda liczy n ocen indywidualnych. Jeżeli liczba N polis o wysokim ryzyku szkody w danej ocenie eksperckiej (n ocen indywidualnych) nie przekracza zadanej liczby gx, to z warunków określanych przez ekspertów, portfel można ubezpieczyć w danym zakładzie ubezpieczeń.(fragment tekstu)
19
75%
In this paper the effects of the introduction of the so called "pay per use"-insurance products are examined. These products collect data of kilometers driven by policy holders. As a result of this data, policy holders can get a refund on the insurance-premium paid. Since there is a positive correlation between mileage and the risk of causing an accident the refund is granted to low-mileage drivers, so in theory the "pay per use" product is more attractive to low-mileage drivers than to long-distance drivers. The authors examine empirical evidence to find out whether or not it is mainly low-mileage-drivers who choose the "pay per use" product. Secondly, the authors examine whether there are other significant differences between characteristics of "pay per use" policy-holders and "traditional" policy-holders. Therefore a random sample of 4,000 car-insurance - clients (2,000 "pay per use" policy-holders and 2,000 "traditional" policy-holders) is reviewed. In addition the effects of the introduction of "pay per use" products are discussed, in case of a selection effect between low- and high-mileage drivers is observed. (original abstract)
Istotną kwestią w prowadzeniu działalności ubezpieczeniowej jest tworzenie takiego portfela ubezpieczeń - w miarę jednorodnych ubezpieczanych ryzyk - by ubezpieczyciel miał pewność wypłaty odszkodowań lub świadczeń tylko z własnych zgromadzonych rezerw kapitałowych. Nie zawsze jest to jednak możliwe, co wynika zarówno z uregulowań ustawowych, jak i potrzeb wynikających z funkcji ekonomicznej i społecznej ubezpieczyciela. Portfel taki składać się może z ryzyk, których dotyczy umowa na daną w niej kwotową sumę ubezpieczeniową.(fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.