Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1408

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 71 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Integracja gospodarcza Polski z UE
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 71 next fast forward last
Jest to sprawozdanie z trzeciego posiedzenia Komitetu Stowarzyszenia, które odbyło się w dniach 29-30 czerwca 1995 r. Przedmiotem obrad Komitetu była problematyka modyfikacji Układu Europejskiego w związku z zakończeniem Rundy Urugwajskiej GATT oraz rozszerzeniem Unii o trzy nowe kraje członkowskie (Austrię, Finlandię i Szwecję).
Sprawozdanie z dziewiątego posiedzenia Rady Stowarzyszenia RP-UE, które odbyło się w Warszawie 21 maja 2001 roku. Przedstawiono kwestie związane z realizacją procesu stowarzyszenia w ramach Układu Europejskiego, jak i zagadnienia dotyczące procesu przygotowań Polski do członkostwa w Unii Europejskiej.
Przedstawiono sprawozdanie z posiedzenia Komitetu Stowarzyszenia RP-UE, które odbyło się w kwietniu 1999 roku w Warszawie. Omawiano następujące kwestie: restrukturyzację polskiego hutnictwa żelaza i stali, postęp w przebudowie systemu certyfikacji i oceny zgodności, dostosowanie zasad pomocy państwa do wymogów wspólnotowych, harmonizację prawa w dziedzinie ochrony środowiska, a także problemy związane z rozwojem wymiany handlowej.
Autor prezentuje przyszłość Unii Europejskiej w koncepcji roli polityków: Lecha Kaczyńskiego, Jarosława Kaczyńskiego, Kazimierza Marcinkiewicza oraz Stefana Mellera. Przedstawiono ponadto polskie koncepcje roli w kontekście Unii Europejskiej. W zakończeniu opisano koncepcje roli dotyczące polityki europejskiej według liderów nowej koalicji Andrzeja Leppera i Romana Giertycha.
Materiał zawiera mówienie stosunków między Polską a Unią Europejską, obszernie przedstawia kryteria członkostwa a także administracyjną zdolność do stosowania ACQUIS.
Omówienie stanowisk negocjacyjnych, przekazanych opinii publicznej przez premiera Jerzego Buzka i głównego negocjatora Jana Kułakowskiego 9 listopada 1998 r. Objęły one następujące obszary: 1. nauka i badania, 2. edukacja, kształcenie i młodzież, 3. kultura i polityka audiowizualna, 4. telekomunikacja i technologie informacyjne, 5. wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa, 6. polityka przemysłowa, 7. małe i średnie przedsiębiorstwa.
Co nas czeka w Unii Europejskiej? Na to pytanie starano się odpowiedzieć na seminarium, zorganizowanym 3 grudnia 1998 r. przez Fundację Edukacji Ekonomicznej, Fundację Friedricha Eberta i Katedrę Jeana Monneta SGH.
Przedstawiono sytuację negocjacyjną w zakresie pozostałych jeszcze obszarów i tematów według stanu na listopad 2002 r., tj. polityka regionalna i koordynacja instrumentów strukturalnych, polityka konkurencji, rolnictwo- część ogólna, rolnictwo - kwestie weterynaryjne i fitosanitarne, podatki, uzupełnienie stanowiska negocjacyjnego w ochronie środowiska, telekomunikacja i technologie informacyjne, finanse i budżet.
Raport zawiera diagnozę stanu dostosowań instytucjonalnych w Polsce do wymogów członkostwa w UE na koniec marca 2002 r. oraz część programową, obejmującą harmonogram dostosowań instytucjonalnych na lata 2002-2003.
Sprawozdanie z dziesiątego posiedzenia Komitetu Stowarzyszenia RP-UE, które odbyło się w Brukseli w maju 2002 roku. Przedstawiono porządek dyskusji na temat postępów dostosowawczych oraz bieżących stosunków między Polską i Unią Europejską.
W raporcie omówiono genezę oraz przebieg procesu negocjacji o członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Zaprezentowano wyniki negocjacji w poszczególnych obszarach. Oceniono rezultaty negojacji akcesyjnych.
Przedstawiono priorytety w dziedzinie wypełnienia wymogów członkostwa. Określono główne instrumenty pomocy technicznej i finansowej Wspólnoty, wdrażanie pomocy przedczłonkowskiej, a także mechanizm monitorowania i przeglądu "Partnerstwa dla członkostwa". Scharakteryzowano podstawowe priorytety akcesyjne: demokracja, rządy prawa, prawa człowieka, ochrona mniejszości.
Tłumaczenie wybranych fragmentów opinii Komisji Europejskiej dotyczących członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Przedstawiono kryteria członkostwa czyli kryteria polityczne, ekonomiczne, rynek wewnętrzny bez granic, uprawnienia administracyjne do stosowania "acquis".
"Regular Report 1999" - raport okresowy, który opublikowała w końcu października 1999 r. Komisja Europejska, dotyczący postępów w przygotowaniu Polski do członkostwa w UE.
Podano drugą edycję dokumentów pod nazwą "Partnerstwo dla członkostwa" dla krajów kandydujących do Unii Europejskiej. Szczegółowo omówiono priorytety krótko i średnio-terminowe oraz cele pośrednie określone w zmodyfikowanym Partnerstwie dla Członkostwa dla Polski.
W Agendzie 2000 Komisja Europejska zobowiązała się do corocznego opracowywania tzw. Regular Report oceniającego zakres dostosowań państw Europy Środkowej i Wschodniej do członkostwa w Unii Europejskiej. Komisja analizuje sytuację w badanym kraju w odniesieniu do określonych przez Radę Europejską: 1) warunków politycznych, 2) kryteriów ekonomicznych, 3) zdolności do przyjęcia acquis communataire. Artykuł omawia Raport z 1999 r. dotyczący Polski.
Raport został przygotowany przez Międzyresortowy Zespół ds. Przygotowania Szacunku Kosztów i Korzyści Wynikających z Procesu Integracji Rzeczypospolitej Polskiej z Unią Europejską. W opublikowanej w tym numerze części pierwszej przedstawiono bilans poniesionych kosztów i uzyskanych korzyści przez Polskę w procesie przedakcesyjnym do roku 1999.
Tematem artykułu jest polski rynek mięsa wieprzowego w kontekście integracji Polski z UE.
first rewind previous Strona / 71 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.