Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Integrated product
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
Celem artykułu jest pokazanie zastosowania metody kognitywnej, jako instrumentu wspierającego projektowanie zintegrowanego produktu terytorialnego turystycznego. W niniejszym opracowaniu uwaga zostanie skupiona na próbie udzieleniu odpowiedzi na pytania: Dlaczego potrzebne jest nowe podejście do projektowania zintegrowanego produktu turystycznego gmin? Jaką wartość aplikacyjną mają dobre praktyki w zarządzaniu projektowaniem zintegrowanego produktu turystycznego gmin? Jakie korzyści i niekorzyści powstają przy stosowaniu mapy kognitywnej jako nowej propozycji w projektowaniu zintegrowanego produktu turystycznego gmin? Mapa kognitywna to rozwiązanie wywodzące się z nauk humanistycznych, zwane potocznie mapą skojarzeń. Jest to rozwiązanie opierające się na skojarzeniach przyczynowo-skutkowych, ale o bardziej złożonym charakterze, niż zwykło się stosować w naukach ekonomicznych. Mapa kognitywna umożliwia poszukiwanie zależności pomiędzy uwarunkowaniami badanego zjawiska w ujęciu statycznym i dynamicznym. (abstrakt oryginalny)
Zaprezentowano wyniki badań dotyczące efektów produkcyjnych oraz ekonomicznych uzyskiwanych w latach 2004-2011 w gospodarstwie wielkoobszarowym zlokalizowanym w województwie wielkopolskim. Gospodarstwo od 15 lat stosuje system uprawy bezpłużnej oraz wdraża zasady integrowanej produkcji (IP). Stosowanie w gospodarstwie systemu IP przyczyniło się do uzyskiwania plonów wyższych niż średnia krajowa. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono zintegrowane podejście w zakresie oddziaływania produktu na środowisko na wszystkich etapach jego cyklu życia, realizowane w ramach polityki Unii Europejskiej promującej zrównoważone wzorce produkcji i konsumpcji. W pierwszej części artykułu wskazano na potrzebę rozdzielenia współzależności wzrostu gospodarczego od wzrostu zużycia zasobów i negatywnego wpływu na środowisko. Następnie omówiono zintegrowaną politykę produktową z uwzględnieniem genezy jej powstania, zasad i instrumentów wdrażania. (abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy teoretycznych aspektów rolnictwa integrowanego (pojadę, cele) oraz przedstawienia wyników badań związanych ze zróżnicowaniem przestrzennym stosowania przez rolników produkcji integrowanej w Polsce w latach 2004-2006.(abstrakt oryginalny)
Zakres tematyczny artykułu obejmuje problematykę zintegrowanego zarządzania rozwojem turystyki ze szczególnym uwzględnieniem zasad tworzenia oferty turystycznej obszaru. Oferta turystyczna, opracowywana w ramach działalności o charakterze promocyjnym zapewniającym efektywność zintegrowanego zarządzania gospodarką turystyczną i rozwojem produktów turystycznych została przedstawiona w dwóch aspektach. W pierwszej części rozważań przedstawiono ofertę turystyczną w ujęciu teoretycznym. Omówiono zagadnienia dotyczące istoty i znaczenia oferty turystycznej jako istotnego elementu zintegrowanego zarządzania rozwojem turystyki. W drugiej części zaprezentowano trzy rodzaje ofert turystycznych Radomia jako stolicy subregionu radomskiego, które umożliwiają spędzenie wolnego czasu. Przykłady ofert opisanych w artykule zostały przygotowane przez studentów kierunku Turystyka i Rekreacja i stanowiły element projektu 26-600 Strefa Kultury, w którym uczestniczył Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny.(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono wyniki badań płynnych przetworów owocowych, których celem było określenie wpływu na ocenę poszczególnych cech sensorycznych produktu zintegrowanego (produkt + opakowanie) następujących czynników: - płci oceniających, rodzaju produktu, producenta. Autorki stwierdziły, że znajomość producenta w najwyższym stopniu wpływa na ocenę cech sensorycznych opakowania i zawartego w nim produktu.
Praca ma na celu weryfikację instrumentów Zintegrowanej Polityki Produktowej realizowanych przez kraję Unii Europejskiej. Dokonuje przedstawienia najważniejszych elementów ZPP: ekologicznej oceny cyklu życia, oznakowania ekologicznego, systemu ekozarządzania i audytu, zielonych zamówień publicznych, opłat i podatków ekologicznych oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Zawiera badania na temat identyfikacji percepcji czynnika ekologicznego jako kryterium wyborów konsumenckich. Wskazano, także poziom umiejętności identyfikacji produktów o lepszych parametrach środowiskowych, wśród konsumentów polskich, belgijskich i niemieckich. (abstrakt oryginalny)
Nowoczesne kampanie promocyjno - sprzedażowe wymuszają systemowe połączenia między narzędziami, na które dodatkowo nakłada się tzw. lejek sprzedaży. Na horyzoncie marketerów pojawiają się takie tematy jak CX, LTE/5G, Internet Rzeczy itp, słowem technologie, za pomocą których urządzenia elektroniczne komunikują się ze sobą tworząc globalną sieć. Zarządy oczekują zatem od marketerów pomysłów na aktywność w tych obszarach, i to pomysłów spójnych ze strategią oraz dotychczasowymi skutecznymi działaniami. (abstrakt autora)
W artykule przedstawiono zintegrowany produkt miasta Oświęcimia. Zintegrowany produkt został zaprojektowany w oparciu o pozycję Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Głównym założeniem strategii produktu turystycznego jest przeniesienie zainteresowania odwiedzających z obszaru muzeum na całe miasto. Produkt ten zaprojektowany jest również w oparciu o lokalną ofertę turystyczną miasta, którą można określić następująco: "muzeum + miasto = Oświęcim - Miasto Pokoju". W mieście zaobserwować można różne przejawy aktywności, które mogą przyczynić się do zbudowania silnej turystycznej marki opartej na idei Miasta Pokoju oraz strategii rozwoju lidera w podejmowaniu pokojowych inicjatyw wśród turystycznych miast Polski. Odnosząc się do markowego produktu turystycznego Oświęcimia, należy wymienić następujące formy turystyki: turystykę kulturową i edukacyjną która związana jest z historią Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau; do uzupełniających form turystyki zaliczyć należy turystykę konferencyjną oraz turystykę uprawianą dla celów krajoznawczych i rekreacji. (abstrakt oryginalny)
Instytucje europejskie nadzorujące sektor bankowy, ubezpieczeniowy i rynek instrumentów finansowych opublikowały wspólne wytyczne dotyczące sprzedaży krzyżowej (ang. cross-selling) produktów finansowych. Dokument ukazał się 22 grudnia 2014 r. Proponowane zmiany mają wpłynąć na większą atrakcyjność pakietowania produktów z jednoczesnym poszanowaniem praw konsumentów. Nowe wytyczne mają zagwarantować jednolite zasady i standardy sprzedaży pakietowej usług finansowych oferowanych przez instytucje ubezpieczeniowe, bankowe i rynku instrumentów finansowych. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.