Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 55

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Internet auctions
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Aukcje internetowe charakteryzują się dwoma istotnymi czynnikami w przeciwieństwie do tradycyjnych aukcji, tj. brakiem barier geograficznych i znaczącym przepływem informacji. Powstaje więc pytanie, czy można je uznawać za nieefektywne i czy można za pomocą analiz statystycznych prognozować przyszłe zmiany cen na aukcjach i osiągać nadzwyczajne zyski. W pracy tej efektywność aukcji została zbadana pod kątem występowania ewentualnych anomalii kalendarzowych. Do analiz wykorzystano dane pochodzące z największego serwisu aukcji internetowych w Polsce -Allegro.pl. Przy użyciu narzędzi statystycznych wykazano, iż aukcje kategorii "Elektronika" w zakresie wybranych przedmiotów zachowują się odmiennie w stosunku do aukcji przedmiotów kolekcjonerskich. Nie wykazano istnienia anomalii kalendarzowych.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Profil konsumenta aukcji internetowych
100%
Wraz z powstaniem nowej formy sprzedaży pojawił się na rynku nowy typ konsumenta - użytkownik aukcji internetowych. Poznanie tego konsumenta pozwoli na dostosowanie oferty serwisów aukcyjnych do potrzeb klienta. Konsumentem aukcji internetowych jest młody, wykształcony mężczyzna, mieszkający w dużym lub średnim mieście. (abstrakt oryginalny)
Autor dokonał syntetycznej prezentacji różnorodnych aspektów rozwoju internetowego rynku dzieł sztuki w Polsce jako alternatywnego segmentu dla szeroko rozumianego rynku finansowego. Autor podkreśla, iż obecnie można zauważyć ujednolicanie zasad funkcjonowania rynku dzieł sztuki do rynku giełdowego. (abstrakt oryginalny)
Zapewne już w momencie, kiedy postawimy ostatnią kropkę kończącą ten artykuł będziemy mogli spokojnie powiedzieć, że tekst ten już się "trochę" zdezaktualizował. Od tego momentu czas naprawdę przestanie grać na korzyść informacji zawartych w tym opracowaniu. Handel internetowy w Polsce rozwija się bowiem tak dynamicznie, że przygotowując tekst na ten temat należy liczyć się ze zmianami mającymi charakter ciągły, permanentny. Najlepszym przykładem obrazującym opisywany stan rzeczy jest rodzimy internetowy portal aukcyjny Allegro.pl. Właśnie do niego - jako sztandarowego przykładu pewnych koncepcji i rozwiązań, które jako całokształt sprawdziły się w stu procentach, będziemy się na łamach tego opracowania odwoływać dość często. Jest to miejsce, gdzie średnio co 20 sekund dochodzi do rejestracji nowego konta oraz gdzie w ubiegłym roku sprzedano 25 milionów przedmiotów (o łącznej wartości 1,5 mld złotych)2. Aby zobrazować pewne zmiany, poprzednie zdanie można uzupełnić o jeszcze jedno ważne stwierdzenie: 1,5 mld złotych to o ok. 80% więcej w porównaniu z rokiem 2004. Obserwując pewne zjawiska, wiele osób interesujących się tematem praktycznie mówi jednym głosem: ten rok dla handlu internetowego w Polsce może być tylko lepszy... (abstrakt oryginalny)
Omówiono wybrane zagadnienia związane z problemami rynku monet kolekcjonerskich, m.in. płynność, dostępność oraz płytkość. Zwrócono także uwagę na problem oszustw internetowych jak i na grading (profesjonalna ocena monety i hermetyczne zapakowanie).
Research background: E-commerce is developing rapidly, especially during the Covid19 pandemic. This fact can benefit individuals who want to sell their already used goods. Importantly, for sellers, it is not always a priority to get the highest price, but sometimes it is simply effective to get rid of the goods at a satisfactory price. Purpose: The aim of this article is to analyze the impact of the broadly understood time of the end of the online auction on the success or failure of a sale. Research methodology: In the study, the raw odds ratio was used for the effect of a single variable. Next, the impact of specific variables within the set of risk factors was determined using the logistic regression. Results: Auctions ending in the evening were found to be more than 150% more likely to be successful, while night hours reduced the chance of success by 50%. The day's most favorable for sales are Monday and Tuesday, the opposite pattern was observed for Wednesday, Thursday and Friday. An interesting relationship was found for the second half of the month, which increased the possibility of selling the goods by over 20%. Novelty: In the literature there are almost none that would focus on the analysis of the possibility of ending the auction with a sale (i.e. success) in the context of the auction end time on the Central European market. This issue is usually discussed on the side and has not been analyzed comprehensively - this paper is a step forward in this direction. (original abstract)
Znaczenie internetowych serwisów aukcyjnych nieustannie rośnie ponieważ portale aukcyjne stanowią jedno z wielu rozwiązań handlu elektronicznego. Serwisy aukcyjne oferują możliwość łączenia tradycyjnej licytacji z opcją zakupu natychmiastowego. Artykuł przedstawia logistykę handlu elektronicznego wybranym portali aukcyjnych, z uwzględnieniem analizy przebiegu transakcji, obsługę klienta, funkcjonalność witryny internetowej oraz oferty serwisów aukcyjnych. (abstrakt oryginalny)
W pracy poruszono problem efektywności aukcji internetowych. Tradycyjne aukcje charakteryzowały się nieefektywnością, ale z powodu rozwoju Internetu i powszechności dostępu do niego powstaje pytanie, czy aukcje internetowe pozostają nieefektywne. W pracy zweryfikowano postawioną hipotezę na podstawie danych pochodzących z największego serwisu aukcji internetowych w Polsce - Allegro.pl. Do badań wykorzystano wyniki aukcji używanych telefonów komórkowych z uwagi na odmienny charakter od aukcji przedmiotów kolekcjonerskich. (abstrakt oryginalny)
Elektroniczna aukcja to serwis internetowy, na którym odbywając się transakcje oparte na licytacjach dóbr i usług, w których uczestniczą zarejestrowani użytkownicy, mogący występować zarówno w roli kupującego, jak i sprzedającego. Formuła ta jest w praktyce rozciągnięta również na towary wystawione po cenach stałych, a transakcje dokonywane są w określonym reżimie i czasowym bądź - w przypadku serwisów informacyjnych - poza przestrzenią wirtualną, która w tym przypadku służy jedynie do nawiązania kontaktu między kontrahentami (ogłoszenia, informacja o przetargach, przekierowania do serwisów aukcyjnych) lub organizowania giełd elektronicznych - platform internetowych zakładanych w celu dokonywania na nich transakcji, w tym towarowych. (fragment tekstu)
Artykuł podzielony jest na siedem rozdziałów opisujących problemy, jakie zostały poddane analizie. W rozdziale 2 opisany został proces rejestracji użytkownika w serwisie i panel sterowania. Kolejny rozdział analizuje proces sprzedaży, uiszczania płatności i promocji sprzedawanych produktów. W rozdziale 4 przeanalizowano wyszukiwarki przedmiotów wbudowane we wszystkie serwisy. Rozdział 5 poświęcono czynnościom wymaganym przy zakupie przedmiotu. Ostatni rozdział to konkluzja całego artykułu oraz wybór najlepszego serwisu aukcyjnego. (fragment tekstu)
Allegro.pl (www.allegro.pl), najpopularniejszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej serwis aukcyjno-handlowy, w ciągu ostatnich kilku lat stał się ikoną polskiego handlu elektronicznego. Obroty serwisu stanowią ponad pięćdziesiąt procent obrotów całego e-commerce w Polsce, a z jego usług korzysta obecnie ponad dziesięć milionów Internautów. Wbrew pogarszającej się sytuacji w handlu tradycyjnym, liczba kupujących i sprzedających na aukcjach i w całym Internecie ciągle wzrasta. O tej rosnącej sile kupujących i sprzedających w serwisie aukcyjnym Allegro w okresie kryzysu świadczy wiele czynników. Do wytycznych, ważnych z punktu widzenia sprzedających, zaliczają się między innymi: zmiana modelu sprzedaży firm, które oprócz tradycyjnych kanałów dystrybucji decydują się na sprzedaż swoich produktów także na Allegro.pl, niższe koszty utrzymania oferty w serwisie aukcyjnym niż w warunkach handlu tradycyjnego, a także szansa na pozyskanie nowych klientów, którzy w tradycyjnych warunkach mogliby być ograniczeni czasowo bądź geograficznie. Dla kupujących zakupy na Allegro wiążą się z bogactwem ofert, jak również oszczędnością czasu i pieniędzy. Dużą wagę w handlu internetowym przykłada się także do prosumpcji, w której ramach uczestnicy handlu aktywnie biorą udział między innymi w dzieleniu się opiniami na temat sprzedających i ich produktów. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano nowy format aukcji online, w którym uczestnicy chcący przystąpić do licytacji muszą ponieść bezzwrotną opłatę za każde podbicie ceny, a przedmioty licytowane są znacznie poniżej ich wartości rynkowej. Omówiono i zaprezentowano wyniki badań dotyczące strategii graczy, ich motywacji jak również podjęto próbę odpowiedzi na pytanie o główne źródło zysku aukcjonerów w tym formacie aukcyjnym. Artykuł ma charakter rozważań teoretycznych jak również prezentuje obecną sytuacje rynku aukcji groszowych. (abstrakt oryginalny)
Aukcje internetowe stają się jedną z kluczowych form handlu elektronicznego. Stąd przedmiotem zainteresowania Autorów niniejszego opracowania jest charakterystyka aukcji i propozycja wartości, jaka oferowana jest nabywcom na aukcjach internetowych. Celem opracowania jest ocena wpływu zmian cech aukcji internetowych na ilość wejść na stronę oraz wielkość sprzedaży produktu. Wyniki przeprowadzonych analiz wskazują, że dwie z obserwowanych cech tj. modyfikacja opisu aukcji i koszt przesyłki, w sposób istotny statystycznie wpływają na liczbę sprzedanych sztuk produktu. Ponadto, wszystkie obserwowane cechy determinują w istotny sposób liczbę wyświetleń strony aukcji. (abstrakt oryginalny)
Popularyzacja Internetu w różnych obszarach życia społeczno-gospodarczego stworzyła także nową przestrzeń do prowadzenia badań rynkowych. W centrum zainteresowania autorki są możliwości prowadzenia eksperymentów rynkowych za pośrednictwem Internetu. W przeszłości eksperymenty rynkowe w warunkach rzeczywistych nie były masowo prowadzone w marketingu, jednak Internet tworzy szczególną przestrzeń do ich realizacji. W artykule skupiono się na eksperymentach realizowanych w warunkach rzeczywistych za pośrednictwem platformy Allegro i dotyczących aukcji internetowych. Zainteresowanie aukcjami internetowymi wynika z ich kluczowej roli dla polskiego e-commerce. Zaprezentowano genezę eksperymentów internetowych oraz przeprowadzono szeroką dyskusję nad uwarunkowaniami organizacji badań metodą eksperymentów naturalnych w Internecie. (abstrakt oryginalny)
Niewątpliwie rok 2006 był jeszcze lepszy od swojego poprzednika dla handlu internetowego w Polsce. Ten stan rzeczy już znajduje1 swoje odzwierciedlenie w różnego rodzaju zestawieniach, artykułach i publikacjach poświęconych zagadnieniom e-biznesu na terenie naszego kraju, zwłaszcza w kontekście wypracowania standardów czy też etyki uczestnictwa (funkcjonowania) w takim przedsięwzięciu. Wartości liczbowe nie oddadzą tego, o czym napiszemy w dalszej części artykułu, a co wydarzyło się pod sam koniec poprzedniego roku. Co więcej - wygląda na to, że sprawa będąca przedmiotem naszego zainteresowania właśnie się rozstrzygnęła. (abstrakt oryginalny)
Od stycznia 2010 roku bank centralny zamiast sprzedaży hurtowej monet kolekcjonerskich wprowadza system aukcji internetowych, które będą przeprowadzane w internetowym serwisie Kolekcjoner. Numizmatycy nie są zadowoleni z pomysłu NBP. Argumentują, że to oni są twórcami rynku monet kolekcjonerskich oraz, że reforma grozi upadkiem rodzinnych sklepów numizmatycznych.
Internet oraz techniki informatyczne odgrywają główną rolę we wszystkich aspektach życia człowieka. Wraz z ich rozwojem na znaczeniu zyskał handel elektroniczny. Początki jego istnienia miały miejsce w latach 60. ubiegłego wieku, gdy duże koncerny oraz korporacje przemysłowe zaczęły tworzyć sieci teleinformatyczne. W obecnych czasach wykorzystanie tego rodzaju handlu jest niezbędnym krokiem dla przedsiębiorstw. Jest to forma sprzedaży, która szybko się rozwija, o czym świadczą coraz większe wartości przychodów na tym rynku. Głównym celem artykułu będzie przedstawienie specyfiki rynku e-commerce oraz ukazanie perspektyw rozwoju tego rynku w Polsce. Zaprezentowane zostaną zasady funkcjonowania modeli handlu elektronicznego, takie jak sklepy oraz aukcje internetowe. W dalszej części przedstawiono wyniki badań dotyczących najbardziej istotnych obszarów handlu elektronicznego. Autor postara się odpowiedzieć na pytanie czy wzrost handlu elektronicznego w ostatnich latach będzie trwał i czy e-commerce zdoła dogonić światową czołówkę. Na zakończenie rozprawy wyróżniono najważniejsze wnioski oraz podjęto próbę określenia przyszłych kierunków rozwoju rynku e-commerce. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu zaprezentowano autorski system informatyczny SPF - System Podziału Funduszy - klasy DSS (Decision Suport Systems), który wykorzystuje wielokryterialne zadania decyzyjne do rozdysponowania środków finansowych w ramach procedur przetargowych. Problem praktyczny odniesiono do podziału funduszy z Unii Europejskiej przyznawanych organizacjom w formie dotacji na cele gospodarcze. (fragm. tekstu)
Tezę, w myśl której problematyka metodologii budowy inteligentnych systemów doradczych, wspierających dynamiczne modelowanie procesów decyzyjnych w zarządzaniu strategicznym organizacją gospodarczą, wpisuje się w główny nurt problemów badawczych zarówno w wymiarze poznawczym jak i utylitarnym, proponujemy oprzeć na przesłankach charakteryzujących: • Zmiany w otoczeniu organizacji gospodarczych i wynikających z tego implikacji dla funkcji i celów nowoczesnego zarządzania strategicznego • Podatność na operacjonalizacje procedur modelowania procesów decyzyjnych zarówno w obszarze analizy strategicznej jak i projektowania oraz monitorowania strategii. • Rozwój komputerowych systemów wspomagania decyzji w kierunku wspierania użytkowników na najwyższych szczeblach zarządzania przedsiębiorstwem Istotę rozważanego problemu, przedmiotem którego jest rozpoczęty w Zakładzie Inżynierii Systemów Informatycznych Zarządzania Katedry Informatyki Akademii Ekonomicznej w Katowicach projekt badawczy, ująć można najlepiej w formie sześciu zasadniczych pytań: • W jakim stopniu możliwe jest efektywne wsparcie procesów zarządzania strategicznego organizacji gospodarczej, komputerowym systemem wspomagania decyzji. • Na czym polega specyfika procesów podejmowania decyzji strategicznych z punktu widzenia procedur gromadzenia informacji strategicznych, rozpoznawania problemów, budowy modeli decyzyjnych oraz analiz decyzyjnych i prezentacji informacji zarządczych. • Jak odwzorować strukturę oraz dynamikę procesów decyzyjnych zarządzania strategicznego w modelach analitycznych. • W jakim stopniu specyfika wymaganych zasobów informacyjnych, modeli analitycznych oraz kontekst decyzyjny determinuje użycie określonych technologii informatycznych, w tym technologii sztucznej inteligencji, do budowy efektywnych systemów wspomagania decyzji w zarządzaniu strategicznym organizacją gospodarczą. • Jak wykorzystać wiodące technologie sztucznej inteligencji oraz platformy bazodanowe, w tym wielowymiarowe bazy danych OLAP, by uzyskać efekt synergii niezbędny do efektywnego wsparcia: analizy strategicznej, projektowania strategii oraz wczesnego ostrzegania przed zagrożeniami na etapie monitorowania realizacji strategii. • W jakim stopniu i jakie determinanty warunkują wdrożenie systemów wspomagania decyzji w zarządzaniu strategicznym organizacją gospodarczą. (fragment tekstu)
20
Content available remote Aukcje internetowe jako źródło informacji o produktach
75%
Aukcje internetowe są specyficzną formą e-commerce umożliwiającą zawieranie transakcji na linii zarówno B2C, jak i C2C. Prowadzi się badania próbujące wyjaśnić zachowania kupujących, jak też pozwalające na opracowanie jak najefektywniejszych strategii sprzedażowych. Niskie bariery wejścia na rynek aukcji internetowych są czynnikiem pozwalającym wykorzystywać ten kanał sprzedaży zarówno indywidualnym klientom, jak i przedsiębiorstwom. W artykule scharakteryzowano aukcje internetowe, ich rodzaje oraz wady i zalety zarówno dla sprzedających, jak i kupujących, by następnie, odwołując się do wyników badań, pokazać, w jakim stopniu aukcje internetowe są wykorzystywane przez konsumentów w procesie poszukiwania informacji o dobrach i usługach. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.