Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 32

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Internet domain
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Internet to zdecentralizowana sieć sieci, składająca się z równoprawnych węzłów, przekazujących sobie wzajemne informacje zgodnie z określonymi procedurami1. Pod koniec ubiegłego wieku, w oparciu o Internet, zbudowana została sieć WWW . Wyszukiwanie, utożsamiane przez wielu z ruchem w sieci WWW , stało się siłą napędową wszystkiego, co ma związek z Internetem. Obecnie miliony osób, zasiadając każdego dnia przed monitorami komputerów, wpisują w okna wyszukiwarek zapytania, by po sprawdzeniu kilku wyników wyszukiwania odnaleźć poszukiwane informacje. Wyszukiwarki internetowe stają się więc interfejsem do ogromnego bogactwa sieci - witryn WWW 2. Mimo że z założenia wyszukiwarki internetowe służą wyszukiwaniu informacji, stanowią też doskonałe źródło danych niezbędnych do zarządzania witryną internetową(fragment tekstu)
2
Content available remote Effectiveness of Domain Names: An Analysis of the Country Destination Web Sites
100%
Nazwy domen internetowych są niewątpliwie dobrem rzadkim, co implikuje konieczność ich efektywnego wykorzystania. W artykule przedstawiono autorską koncepcję mierzenia efektywności domen na przykładzie wybranych państw z Europy i Azji. W wyniku badań stwierdzono znaczne różnice w efektywności stron internetowych pomiędzy państwami leżącymi w Europie i Azji. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Rozwój e-usług na rynku domen internetowych
100%
W artykule przedstawiono analizę rynku domen internetowych w Polsce. Szczególną uwagę zwrócono na e-usługi związane z rejestracją, przechwytywaniem i sprzedażą domen internetowych. Podano przykłady konsekwencji dla współczesnych przedsiębiorców jakie niesie nieznajomość tego rynku. Podjęto również próbę określenia potencjalnych kierunków rozwoju rynku domen internetowych w Polsce i na świecie w związku z rosnącym znaczeniem Internetu i usług pozycjonowania.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono klasyfikację fleksyjną wyrazów z nazw domen internetowych. Przy użyciu opisanego systemu klasyfikacji istnieje możliwość wydobycia dodatkowych kryteriów, które wpływają na wycenę domen. System klasyfikacji opiera się na Słowniku fleksyjnym języka polskiego. Z tego względu został przybliżony trzypoziomowy mechanizm reprezentacji słownika fleksyjnego. Mechanizm ten jest wykorzystywany do identyfikacji wyrazów jedno- i wielosegmentowych w nazwach domen. Ostatecznie zrealizowano wycenę domeny internetowej przy użyciu klasyfikacji fleksyjnej i teorii zbiorów przybliżonych. Zaprezentowany przykład dowodzi skuteczności użycia klasyfikacji fleksyjnej w procesie wyceny domen internetowych. (abstrakt oryginalny)
To improve the design of a power control unit at Philips, two Domain Specific Languages (DSLs) have been used. The first DSL provides a concise and readable notation for the essential state transitions. It is used to generate both configuration files and analysis models. In addition, we also generate instances of a second DSL which represents test traces. This second DSL is used to generate test cases for the power control unit. The use of DSLs not only improved productivity, but also the quality of the configuration files and the test set.(original abstract)
Rejestracja domeny zawierającej nazwę popularnej firmy lub produktu z zamiarem odsprzedania jej z zyskiem oraz domeny podobnej do popularnego i często odwiedzanego serwisu to najpowszechniejsze oszustwa domenowe. Pierwszy problem może być rozwiązany przez uściślenie przepisów prawnych dotyczących ochrony znaków towarowych, tak aby były one zgodne z rozwojem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych i w sposób jednoznaczny regulowały zasady rejestracji domen internetowych i ich zabezpieczenia. Drugiego rodzaju oszustw internetowych użytkownik Internetu może uniknąć, przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących przy transakcjach internetowych. (fragment tekstu)
Posiadanie atrakcyjnej domeny podnosi rangę firmy. W artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, jakimi wskazówkami i zasadami należy się kierować, uruchamiając nowy projekt internetowy, tak aby jego wyróżnikiem była dobra domena.
User interfaces (UIs) are advancing in every direction. The usage of touch screen devices and adaptation their UIs lives its boom. However integrated development environments (IDEs) that are used to develop the same UIs are oversleeping the time. They are directed to developing usable software, but forgot to be usable by themselves. Our goal is to design a new way of user interaction for common IDEs with the help of touch. The target group are hybrid devices formed by a physical keyboard and either an integrated, or separate, touch screen display. In this paper we describe a set of general purpose and domain-specific gestures which represents a language for working with a touchdriven IDE and provide a method their design. We performed two studies with developers from industry and university and developed a prototype of a gesture-driven IDE to evaluate the usability of the presented approach.(original abstract)
Celem artykułu jest przedstawienie instytucji arbitrażu w przedmiocie nazw domen internetowych na podstawie regulaminu Uniform Domain Resolution Policy. Artykuł skupia się na analizie regulaminu oraz decyzji arbitrażowych wydanych w postępowaniach administrowanych prowadzonych przed Centrum Mediacji i Arbitrażu przy Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono zagadnienia związane z wyborem domeny internetowej. Dobrze wybrany adres strony internetowej może stanowić atrakcyjny slogan marketingowy i być wyróżnikiem firmy w globalnej sieci.
Adres internetowy jest jednym z ważniejszych elementów działań promocyjnych w sieci. Pełni on taką samą funkcję, jak nazwa firmy w realnym świecie. Pozwala na identyfikację przedsiębiorstwa oraz budowanie jego spójnej strategii promocyjnej. Artykuł przedstawia istotę domeny internetowej, systemu nazw DNS oraz zasady wyboru właściwej domeny dla firmy. Następnie omówione zostały problemy, na jakie może napotkać firma przy wyborze domeny internetowej, a które mogą dotyczyć sporów o prawo do posługiwania się daną domeną. Pokazana jest również możliwość uzyskania nowej, ciekawej domeny na przykładzie wprowadzanej przez UE domeny ".eu". (abstrakt oryginalny)
Rosnąca siła Internetu w świecie biznesu zwróciła uwagę na kwestię nazewnictwa, a ściślej na sprawę domen internetowych. O ile jeszcze niedawno firma skupiała się na zarejestrowaniu domeny, w której dominującą rolę pełniła nazwa firmy, o tyle teraz coraz częściej obserwuje się rejestrację domen zawie-rających nazwę konkretnego produktu. Potwierdzają się więc wcześniejsze przypuszczenia, że potoczność nazwy występująca w domenie jest mocnej wagi kryterium wyboru domeny internetowej. Takie kryterium nabiera szczególnego znaczenia w przypadku firm sprzedających w Internecie dobro pochodzące od różnych producentów, np. zegarki, auta, zabawki itp. W takim bowiem przypadku potoczność nazwy występująca w domenie oznacza intuicyjne kojarzenie przez użytkownika danego dobra. Obecnie w Polsce można również rejestrować domeny z polskimi znakami diakrytycznymi (por. www.az.pl,www.dns.pl). Tak więc można stworzyć domenę typu: zęby.pl, ksiązki.pl itp. Problem polega na tym, że do takiej strony nie dotrą osoby, które nie mają zainstalowanej obsługi polskich znaków lub gdy dostawca Internetu nie ma odpowiednio skonfigurowanych serwerów DNS do obsługi tego typu domen. (fragment tekstu)
Celem pracy była weryfikacja wiarygodności wycen domen internetowych, które uzyskano przy pomocy ogólnodostępnych aplikacji internetowych, w sposób zautomatyzowany, algorytmiczny. Wycenie poddano 10 domen internetowych wystawionych na sprzedaż na internetowej giełdzie domen, z wykorzystaniem wybranych, ogólnodostępnych aplikacji wyceniających. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Analiza procedury transferu domeny internetowej do innego rejestratora
75%
W ramach artykułu została wykonana analiza procedury transferu domeny DNS od jednego rejestratora do innego, której celem jest określenie logiki i potrzeb realizacji transferu, oraz realnych problemów z nią związanych, dzięki czemu będzie można zapobiec zagrożeniom, które się wiążą z tą procedurą. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Platforma google adwords współczesnym narzędziem promocji przedsiębiorstw
63%
W dobie XXI wieku Internet jest najczęściej używanym źródłem pozyskiwania informacji oraz komunikacji ludzkości ze światem. Reklamowanie się za pośrednictwem tego narzędzia, z którego korzysta ponad połowa populacji na całym świecie, jest najefektywniejsze dla współczesnych przedsiębiorstw. Wśród wszystkich wszechobecnych form reklamowanie się przez firmy, tak te małe, jak i duże, na czele wciąż jest platforma Google AdWords, wypierająca inne środki masowego przekazu. Zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne formy reklamy opierające się na potencjale Internetu, a wykorzystujące w celach reklamowych przestrzeń różnego typu portali społecznościowych, okazują się mniej efektywne, ponieważ moda wśród społeczności na portale mija, natomiast popularna przeglądarka Google wydaje się być ciągle jednym najpopularniejszych narzędzi szukania informacji. Celem artykułu jest zaprezentowanie sukcesywności marketingowej platformy Google AdWords, podpierane przykładem badania na mikroprzedsiębiorstwie, które mimo niskiego nakładu finansowego, niewielkiej znajomości pozycjonowania swojej strony w Internecie, jak i wysokiej konkurencyjności na rynku dzięki skorzystaniu z możliwości promowania się za pomocą Google zyskało przewagę i rozgłos.(abstrakt oryginalny)
16
63%
Współcześnie życie gospodarcze koncentruje się niejednokrotnie na działalności za pośrednictwem sieci internet, w ramach której występuje coraz więcej nowych, specyficznych przejawów nieuczciwej konkurencji. Problematyczne staje się przy tym zagadnienie granic swobody wyboru nazwy domeny internetowej oraz jej wykorzystania w adresach internetowych. Na liczbę występujących nadużyć - m.in. wykorzystywania cudzej renomy, marki, znaku towarowego - wpływ ma brak jednoznacznych przepisów odnoszących się bezpośrednio do nieuczciwego obrotu w internecie. Zastanowić się należy nad możliwością wykorzystania m. in. norm prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji w sporach dotyczących branży e-commerce. Niniejszy artykuł ma zaś na celu ocenę fektywności wykorzystania istniejących instrumentów prawnych do ochrony przed różnego rodzaju nieuczciwymi zachowaniami w internecie.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest prezentacja rozważań na temat firmy jako dobra osobistego. Powyższe zagadnienie jest przedmiotem wielu doktrynalnych sporów, jednak autorka aprobuje stanowisko, że firma jest dobrem osobistym i przysługuje spółkom prawa handlowego. W dalszej kolejności artykuł koncentruje się na problematyce naruszenia prawa do firmy w Internecie. Współcześnie powszechny dostęp do sieci internetowej sprzyja rejestracji domen internetowych naruszających prawa lub interesy innych podmiotów. Powyższy problem jako występujący coraz częściej oraz zagrażający przedsiębiorcom wymaga pogłębionej analizy i dyskusji.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest odpowiedź na pytanie badawcze: czy występują związki między cechami domen polskich marek eksportowych a wywoływaną przez nie aktywnością w Internecie? W tym celu zrealizowano badania ilościowe polegające na obserwacji i rejestrowaniu cech witryn internetowych marek eksporterów i uzupełniono o dane wtórne na temat ruchu internetowego oraz wyników finansowych gestorów marek. Zbiorowość badawcza to 402 najsilniejsze polskie marki dóbr konsumpcyjnych, sprzedawane na rynkach zagranicznych. Stwierdzono, że każda z obserwowanych cech (liczba wersji językowych, liczba możliwości kontaktu w języku obcym, liczba wersji językowych sklepu internetowego) jest pozytywnie skorelowana z odsetkiem odwiedzin z zagranicy. (abstrakt oryginalny)
W portfolio największych graczy na polskim rynku internetowym znajdziemy adresy w domenach narodowych Tuvalu czy Mikronezji. Brzmi egzotycznie? Adresy jak Religia.tv czy RMF.fm to domain name hacks - adresy w kreatywny sposób wykorzystujące domeny narodowe. (fragment tekstu)
Artykuł pokazuje słabość istniejących metod do podejmowania decyzji inwestycyjnych na rynku domen internetowych. W artykule zaprezentowane metodę wspierającą podejmowanie takich decyzji z użyciem teorii zbiorów rozmytych. Wykorzystanie tej teorii potwierdza, że jest to właściwe narzędzie do obliczania atrakcyjności domeny. Zaprezentowane przykłady potwierdzają skuteczność tej metody. W artykule zwrócono uwagę na możliwość użycia ceny rynkowej domeny jako jednego z atrybutów do obliczania atrakcyjności domeny. Rynkowa cena domeny jest oszacowywana przy użyciu teorii zbiorów przybliżonych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.