Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 166

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Internet technologies
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Strategiczne postrzeganie technologii internetowej w sektorze finansowym jest w dużej mierze zdeterminowane konkurencyjnym otoczeniem banku. Model bankowości w tworzącej się gospodarce cyfrowej musi odpowiadać oczekiwaniom rynku (ze strony klientów) oraz budowie przewagi konkurencyjnej, która dziś nie jest przewagą opartą na tradycyjnych rozwiązaniach, takich jak stopy procentowe lub jakość obsługi w oddziale. Bank internetowy musi zapewnić dostępność zintegrowanego produktu w warunkach pełnej dostępności i z uwzględnieniem ograniczonej lojalności klienta. Bankowość internetowa w Polsce nie ma jeszcze charakteru masowego, choć zainteresowanie nią wzrasta proporcjonalnie do liczby użytkowników Internetu. Według szacunkowych danych z internetowego dostępu do konta w Polsce korzystało w 2001 r. ponad 60 tys. osób. Liczba ta w świetle szacunków Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową mogłaby w 2006 r. ukształtować się na poziomie 3,3 min. Chociaż inwestycje w bankowość internetową nie przynoszą jeszcze zysków, to większość banków chętnie decyduje się na taką formę działalności. (fragment tekstu)
2
100%
Rynek pracy wciąż zmienia zasady swojego funkcjonowania. O ile jeszcze kilka lat temu pracował każdy, kto tylko chciał, to obecnie znalezienie dobrej pracy nie należy do zadań najprostszych. Powodem takiego stanu rzeczy jest głównie kryzys gospodarczy, który doprowadził do likwidacji wielu zakładów, jak również zahamowania zatrudnienia w większości dużych polskich przedsiębiorstw. Szukanie pracy wymaga obecnie sporej cierpliwości oraz zaangażowania się w poszukiwania, które i tak mogą skończyć się niepowodzeniem. Nawet profesjonalista działający w jednej branży, w konkretnym zawodzie od lat, nie może stwierdzić, że w prosty sposób znajdzie kolejną pracę. Owszem, specjaliści na rynku są pożądani, lecz z drugiej strony o jeden etat przeważnie ubiega się wielu kandydatów, których atutem są często bardzo dobre kwalifikacje. W ostatnich latach zdecydowanie uległ zmianie sposób poszukiwania pracy. Coraz rzadziej poszukiwania osób zainteresowanych podjęciem pracy koncentują się na wędrowaniu od jednego do drugiego zakładu, firmy czy też przedsiębiorstwa, a wszystko ze względu na nowy, doskonały kanał poszukiwań, jakim jest Internet. W ciągu kilku ostatnich lat w sieci powstało sporo wysokiej klasy serwisów internetowych, w których to pracodawcy w wirtualny sposób spotykają się z osobami poszukującymi pracy. (fragment tekstu)
Technologie informacyjne i komunikacyjne1 stanowią niezbędną infrastrukturę i narzędzia do tworzenia i rozpowszechniania wiedzy. Zwiększają tempo rozwoju gospodarczego i innowacyjność wszystkich sektorów gospodarki. Ocena rozwoju technologii informacyjnych i komunikacyjnych poszczególnych państw pozwala ocenić stopień ich atrakcyjności z punktu widzenia wykorzystania i zastosowania najnowszych, światowych technologii. (fragment tekstu)
W artykule poruszono kwestię transformacji modelu ekonomicznego w kierunku gospodarki okrężnej. Transformacja ta staje się koniecznością ze względu na ograniczenia ze strony środowiska naturalnego. Rozpatrywana problematyka skupia się wokół potencjału technologii internetowych. Podjęto próbę wykazania, że technologie internetowe mają potencjał wspierający zachowania konsumenckie spójne z zasadami gospodarki okrężnej. Zawarto również analizę potencjalnych barier technicznych, społecznych i ekonomicznych, ważnych dla powszechnego wykorzystania technologii internetowych w tym celu. Jako metod badawczych użyto analizy literatury przedmiotu oraz analizy krytycznej. Artykuł wieńczy konkluzja, że mimo wielu występujących barier potencjał technologii internetowych dla wsparcia realizacji gospodarki okrężnej jest bardzo obiecujący.(abstrakt oryginalny)
Technologia komputerowa umożliwia wykorzystanie narzędzi niedostępnych w tradycyjnych formach nauczania. Do najbardziej znanych należą obiekty multimedialne, stosowane głównie jako uzupełnienie warstwy tekstowej. Stanowią one nie tylko o atrakcyjności formy kursu e-learningowego, ale przede wszystkim są pomocne w procesie przekazywania założonych treści merytorycznych. Artykuł koncentruje się na klasyfikacji i przeglądzie obiektów multimedialnych najczęściej spotykanych w polskich kontentach e-learningowych, przybliżając też spełniane przez nie role. (abstrakt oryginalny)
This article uses the validated measurement tool for the Community of Inquiry (CoI) framework in online settings to assess students' perception of social presence, teaching presence, and cognitive presence, when a synchronous technological tool was utilized in a quantitative online graduate-level course. (fragment of text)
W artykule przedstawiono analizę współczesnego polskiego rynku telewizji internetowej. W pierwszej części zaprezentowano technologię strumieniowania podstawową metodę dostarczania treści multimedialnych przez Internet. Część druga zawiera charakterystykę najważniejszych internetowych platform telewizyjnych (zarówno tradycyjnej, jak i stricte internetowej) dostępnych w Sieci: TVP.pl, TVN24.pl, WPTV, Onet.tv, Interia.tv. W trzeciej części przedstawiono aplikacje peer-to-peer (P2P), służące redystrybucji strumieni wideo w czasie rzeczywistym poprzez sieć P2P (P2PTV), tj. SopCast, Zattoo, Livestation i Joost.(abstrakt oryginalny)
Przedsiębiorstwom korzystającym z sieci telekomunikacyjnych i teleinformatycznych oferuje się wiele dodatkowych usług i operacji realizowanych w trybie zdalnym. Należą do nich między innymi: monitorowanie, nadzorowanie i sterowanie. Zwykle w operacjach monitorowania i nadzorowania osoby uprawnione mają możliwość zdalnego odbioru komunikatów (tekstowych, dźwiękowych, wideo) z systemów zabezpieczających, między innymi lokalne ("jeden płot") i rozproszone terytorialnie stałe (nieruchome) elementy infrastruktury obiektu gospodarczego (budynki, budowle, place, składowiska, magazyny, różnego rodzaju inne pomieszczenia itp.). Systemy zabezpieczające w trybie wideomonitorowania mogą również skutecznie chronić mienie ruchome przedsiębiorstw. W tych rozważaniach skupimy swą uwagę na ochronie mienia nieruchomego i ruchomego, o którym wspominaliśmy. Zaprezentujemy wybrane, najnowsze rozwiązania technologiczne i ich zakres funkcjonalny - wykorzystywane na potrzeby wideomonitoringu obiektów gospodarczych. (fragment tekstu)
Artykuł porusza kwestię interakcji między specyfiką branży e-commerce a zasadami gospodarki okrężnej. Gospodarka okrężna jest obecnie preferowanym w Unii Europejskiej modelem ekonomicznym obejmującym wszystkich uczestników rynku: producentów, dystrybutorów i konsumentów. Jednocześnie odnotowywany jest silny wzrost popularności platform e-commerce wśród konsumentów. Sytuacja ta uzasadnia podjęcie analizy na temat punktów stycznych koncepcji gospodarki okrężnej i handlu elektronicznego. Celem artykułu jest analiza szans i zagrożeń związanych z funkcjonowaniem platform e-commerce w warunkach transformacji w kierunku "zielonego" ładu gospodarczego i gospodarki okrężnej. Jako metody badawcze zostały użyte desk study z wykorzystaniem literatury przedmiotu i analiza SWOT. Wynikiem analiz jest usystematyzowana postać szans i zagrożeń związanych z funkcjonowaniem platform e-commerce w warunkach gospodarki okrężnej. (abstrakt oryginalny)
The purpose of this article is to examine the developments in digital marketing in the US, Russia and France, A brief overview of digital marketing is presented. The evolution and current state of e-marketing in the three markets mentioned above is investigated. The opportunities, challenges and potential for digital marketing are evaluated. (original abstract)
11
Content available remote Integration and Availibility of Data - Paradigms and Applications
75%
The problem of modern organization is not only information gathering but also its appropriate distribution within an organization. It is difficult to meet without appropriate computer based information system. The paper deals with making data available in computer based system for management purposes. There are discussed advantages and disadvantages of the Internet technologies from business process point of view. (original abstract)
12
Content available remote E-learning - technologia w edukacji
75%
Celem podjętych w artykule rozważań jest wskazanie niezbędności doskonalenia formuły e-learnigu stosowanej przez Uczelnie Wyższe wobec wyzwań gospodarki wiedzy. (...) W związku z przeobrażeniami technologicznymi zdaniem autorów warto było podjąć się próby pozyskania odpowiedzi na następujące pytania: jak zmieniają się potrzeby edukacyjne wraz z rozwojem psycho-biologicznym jednostki?, w jakim zakresie nowe technologie mogą sprzyjać bądź dyskredytować proces nauczania i uczenia się?, jaką rolę w tym procesie odgrywa internet jako transpozytor edukacyjno-komunikacyjny?, jak e-learning oceniają kursanci jako podmioty uczestniczące w ścieżce technologicznej edukacji i czy istnieją przesłanki do remodelingu tej metody nauczania? Uzyskanie odpowiedzi, a tym samym realizacja celu niniejszego artykułu, wymagały pozyskania informacji zarówno z istniejących źródeł papierowych, cyfrowych, jak i od samych uczestników procesu edukacyjnego. Autorzy przestudiowali i poddali analizie istniejące publikowane materiały wtórne oraz wyniki uzyskane z badań źródeł pierwotnych. W procesie analizy wykorzystano metody i techniki jakościowe. (fragment tekstu)
13
Content available remote Innovative Methods of Brand Creation on the Market and Their Effectiveness
75%
Methods of creating a brand on the market have been subject to change as technology is developing and consumer needs are growing. The paper will show selected aspects related to the innovative methods of brand presentation on the market for the purposes of enhancing sales effectiveness. It will present brands applying customization, AR and avatars in order to increase the effectiveness of remembering the product and simulate consumers' activity. The paper will be enriched with the analysis of innovative methods of creating brands such as Nike and Paradyż as well as with the evaluation of their effectiveness.(abstrakt oryginalny)
Śledzenie ruchu gałek ocznych pozwala nam zrozumieć więcej niż tylko kliknięcia oraz scenariusz nawigacji użytkownika. Dowiadujemy się o niuansach, na co użytkownik zwraca uwagę i dlaczego oraz jakimi wzorami użytkowymi się kieruje. Możemy na przykład zidentyfikować, które elementy interfejsu powodują niepotrzebne zwrócenie uwagi, a które są niezauważalne. Aparatura umożliwiająca przeprowadzanie badań ruchu gałek ocznych jest bardzo dokładna, umożliwia obecnie badanie pozycji oka z częstotliwością dochodzącą do 120 razy na sekundę. Na podstawie uzyskanych rezultatów istnieje możliwość automatycznego generowania wykresów i map cieplnych. W mojej ocenie największym wyzwaniem stojącym przed współczesnymi badaczami jest dobór metodologii badań, czyli takich elementów jak: czasu ekspozycji badanego medium, określenie długości fiksacji, dobór próby, czy stworzenie warunków badania, w których użytkownik będzie zachowywał się naturalnie. (abstrakt oryginalny)
Podstawowym narzędziem relacji strategii dystrybucji są kanały dystrybucyjne. Omówiono wykorzystanie Internetu jako bezpośredniego kanału sprzedaży.
Celem niniejszego opracowania jest zidentyfikowanie najważniejszych determinantów rozwoju GOW, a zwłaszcza wskazanie na szczególną rolę technologii informacyjno-komunikacyjnych (Information Communication Technology - ICT) w tym procesie. Rozważania teoretyczne poparto wybranymi wynikami badań, które miały na celu ustalenie stanu wykorzystania ICT w śląskich organizacjach oraz wskazanie dalszych prac nad ich wdrażaniem. Badania zostały przeprowadzone w 2009r. przez interdyscyplinarny zespół, reprezentowany przez specjalistów z zakresu ekonomii, marketingu, informatyki ekonomicznej oraz polityki społecznej. (fragment tekstu)
In this study the selected website development technologies were introduced. It shows the short profil of furniture industry internet sites. The principal part of this study is the analysis of these sites at an angle of technologies used to build them, together with the synthetic discussion of received results.(original abstract)
W pracy przedstawione pewną koncepcję sklepu internetowego O nazwie INTERTECH, który wykorzystywany jest do prezentacji i sprzedaży produktów firmy handlowej. Założeniem budowy tego sklepu internetowego było to, że ma być on przejrzysty, czytelny a zarazem ma spełniać nowoczesne standardy prezentacji informacji. Podano strukturę tego sklepu, narzędzia informatyczne wykorzystane do jego realizacji oraz kolejne etapy budowy sklepu INTERTECH. (abstrakt oryginalny)
The phenomenon of social network services (SNSs), investigated by numerous scientifi c disciplines, can hardly be overestimated in today's globalised world. However, there is a lack of studies focused on the spatial aspects of SNS development and operation. Th is article deals with peculiarities of the current distribution and main spatial tendencies of the SNS Facebook's development in Central and Eastern Europe on the examples of Poland, Ukraine and Belarus. The spatial distribution of Facebook has the following patterns in the studied area: a relationship between the type of development of the country and the level of Facebook penetration (i.e., the "Facebook Divide"); an increase in number of users and penetration rate in developed areas (capital regions, major socio-economic centres); a progressive increase in the share of users from east to west; a large concentration of users in capitals and regional centres; the fi lter function of the state border(original abstract)
W artykule omówiono sposoby wykorzystania technologii internetowych w controllingu projektów. Cel pracy został zrealizowany poprzez omówienie pojęcia projektu, zadań controllingu strategicznego oraz operacyjnego w kontroli projektów. Przedstawiono też narzędzia oparte na technologiach internetowych oraz przykładu praktycznego funkcjonowania kontroli projektów w przedsiębiorstwie.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.