Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 287

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Internet websites
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Witryna internetowa przedsiębiorstwa jest bardzo istotnym elementem aktywów nowoczesnego przedsiębiorstwa. Bardzo trudno wyobrazić sobie właściwie funkcjonującą organizację pomijającą tę formę komunikacji z otoczeniem. Podczas prac projektowych i kodowania łatwo jednak popełnić błąd - zespół specjalistów projektujący serwis internetowy nie jest w stanie w pełni a priori stwierdzić, co się podoba, a co się nie podoba internautom, jakie elementy zostały w serwisie pominięte, a jakie wyeksponowano za bardzo, co przyciąga ludzi do przeglądania stron internetowych, a co skłania ich do rezygnacji z surfowania po danej stronie internetowej. By usunąć te wątpliwości, za pomocą stron www prowadzi się badania ankietowe wśród użytkowników sieci mające na celu:• określenie istotności poszczególnych kryteriów projektowych witryn internetowych,• zbadanie wpływu witryn internetowych wybranych przedsiębiorstw na ich wizerunek wśród internautów,• ocenę wybranych witryn internetowych przedsiębiorstw. (fragment tekstu)
Gdy mamy już dobrze przygotowaną, czytelną i ciekawą stronę internetową, powinniśmy wiedzieć, czy odwiedzający ją oglądają, ile spędzają na niej czasu, w które elementy klikają, czy realizują założony przez nas cel. Najpopularniejszym narzędziem do analizy zachowania użytkownika na stronie internetowej czy aplikacji mobilnej jest Google Analytics. Jest ono darmowe i pozwala przeanalizować ruch na stronie pod różnymi aspektami. (fragment tekstu)
3
Content available remote Identyfikacja elementów wpływających na efektywność witryn internetowych
100%
Strukturę witryny internetowej stanowi zbiór elementów, które pełnią funkcje informacyjne oraz wspomagają procesy biznesowe. Wśród metod projektowania systemów internetowych można zidentyfikować podejścia zorientowane na określone efekty (effects oriented websites)1 i oddziaływanie na zachowania użytkownika za pośrednictwem elementów interaktywnych2. Pomimo integracji elementów oddziaływania już na etapie projektowania dopiero weryfikacja w środowisku rzeczywistym umożliwia określenie skuteczności przyjętych rozwiązań3. W artykule opisano główne elementy składowe wpływające na uzyskiwane efekty oraz przeprowadzono przykładowe postępowanie optymalizacyjne z wykorzystaniem metod analizy czynnikowej.(fragment tekstu)
The main aim of this article is presenting a new form of a production function of VES class as a potential tool for evaluating the substitutability of factors influencing the websites' performance. After remarks placing this paper in the series of studies into websites, a proposed form of VES function is characterized. Then the author presents the outline of a proof that this function fulfils the assumptions of the production function. The article is concluded with an attempt to present an economic interpretation of the function coefficients and conclusions concerning further research in this direction.(original abstract)
Światowa organizacja GS1, działająca w 112 krajach, w tym również w Polsce, przygotowała raport na temat wpływu kodów GTIN na sprzedaż w Internecie. Z dokumentu wynika, że dzięki implementacji standardu GS1 SmartSearch witryna internetowa zyskuje zwiększenie liczby użytkowników, zwiększenie liczby odsłon i zmniejszenie współczynnika odrzuceń. (fragment tekstu)
celem niniejszego opracowania jest określenie i przeanalizowanie dostępności (pozycji) wybranych witryn internetowych, prezentujących ofertę noclegową hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych w gminie Białowieża, na przykładzie popularnej wyszukiwarki Google.(fragment tekstu)
To już nie jest wizja przyszłości, ale - przynajmniej w niektórych krajach - teraźniejszość: student może korzystać z różnych serwisów internetowych w całym kraju i nie tylko, bez konieczności pamiętania całej listy loginów i haseł. Do logowania używa zawsze jednego i tego samego dobrze mu znanego kodu dostępu, wprowadzanego na stronie jego macierzystej uczelni czy stronie domowej. Zmienia to sytuację studenta, subtelnie, ale znacząco - strona domowa jego uczelni jawi mu się jako jedna uniwersalna furtka już nie do dziesiątek, ale nawet do setek serwisów, uczelni, instytutów naukowo-badawczych, agencji informacyjnych itp. Umożliwia to pomysł, który - przynajmniej jeśli chodzi o nazwę - zrodził się przed narodzinami Chrystusa i funkcjonował w społecznościach ludzkich przez następne wieki, wykorzystywany nie zawsze w celach pokojowych. Czasami nazywa się to pierwszym znanym hasłem w historii ludzkości. Mowa o Shibboleth. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Cele marketingowe komercyjnych witryn internetowych
100%
Współczesne przedsiębiorstwa dla wsparcia bądź rozszerzenia swojej działalności coraz powszechniej używają Internetu. Ponad 65% polskich przedsiębiorstw deklaruje posiadanie własnej strony internetowej1. Nie wystarczy jednak tylko mieć stronę WWW, samo bycie w Internecie, żeby zaznaczyć swą obecność w wirtualnej przestrzeni, to zbyt mało. Witryna internetowa jest niezmiernie ważnym łącznikiem pomiędzy przedsiębiorstwem a klientem. Dobra strona wspomaga komunikację na linii przedsiębiorstwo-klient, uzupełnia proces obsługi klienta, pomaga obniżać koszty, wspiera tradycyjną działalność przedsiębiorstwa oraz ułatwia realizację różnych procesów. Wiele korporacyjnych witryn po prostu "jest" w sieci, jednakże trudno stwierdzić po co, ponieważ strony te nie realizują żadnych celów marketingowych albo realizują ich niewiele. Jest to poważny błąd korporacji, ponieważ potencjał witryn WWW nie jest należycie wykorzystywany. W artykule zaprezentowano, jak na stronach internetowych realizować cele marketingowe i tym samym podnosić ich wartość marketingową.(abstrakt autora)
9
Content available remote Witryny internetowe miast powiatowych Dolnego
100%
Już w 2008 roku stronę Biuletynu Informacji Publicznej posiadało aż 99,6% polskich starostw powiatowych1, a stronę internetową 99,3% z nich. O ile rodzaj informacji prezentowanych w BIP-ie jest określony przez ustawę o dostępie do informacji publicznej, to w przypadku tworzenia witryny WWW istnieje pełna swoboda nie tylko odnośnie do jej zawartości, ale także i wyglądu. Nie wszystkie jednostki administracyjne potrafią poradzić sobie z przygotowaniem przydatnej i przyjaznej witryny. Prowadzi to do sytuacji, w której obok serwisów bardzo dobrych pod względem merytorycznym i estetycznym funkcjonują i takie, w których należałoby ulepszyć niemal wszystkie elementy.(fragment tekstu)
The paper aims to contribute to the discussion about the implementation of virtual art galleries on the websites of art museums and individual artists. This paper focuses on the analysis of the impact of online context on the Internet user's experience and the user's recommendation of the website. The research problem was discussed with reference to the results of an empirical study. The present empirical study led to the following conclusions: 1. the confirmation of the hypothesis about the positive impact of enhanced context on the respondent's perception of the art presentation; 2. the rejection of the hypothesis about the positive impact of enhanced context on the viewer's recommendation of the virtual gallery; 3. the rejection of the hypothesis about the mediating role of interest in art on the viewer's preferred context of virtual art gallery.(original abstract)
Autorzy opracowania przeprowadzili badania witryn internetowych powiatów i gmin dwóch województw Polski Wschodniej - podkarpackiego i lubelskiego. Celem badań było uzyskanie odpowiedzi na pytania:czy witryny są wykonane zgodnie z prawem, w sposób profesjonalny technicznie oraz przyjazny dla odbiorców? czy prawidłowa jest sytuacja, gdy osoby fizyczne prowadzące swą prywatną działalność gospodarczą w turystyce i gastronomii (hostele, pensjonaty), korzystają z bezpłatnej reklamy swych usług na witrynach internetowych należących do samorządowych władz lokalnych? Odpowiadając na powyższe pytania - dzięki kompleksowej ocenie witryn internetowych - autorzy opracowania stawiają tezę, że wartość informacyjna i wizualna tych witryn zależy nie tylko od finansów gmin i powiatów, ale przede wszystkim od wiedzy informatycznej oraz odpowiedzialności osób tworzących witryny. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przeprowadzenie badań treści stron internetowych nadbałtyckich portów jachtowych. Na potrzeby artykułu postawiono hipotezę badawczą, że narzędzie, jakim jest strona internetowa, jest w bardzo niewielkim stopniu wykorzystywane przez porty jachtowe. Prowadząc badania, skoncentrowano się na 18 polskich portach leżących wzdłuż wybrzeża Bałtyku, na terenach przynależnych do dwóch województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego. Badania polegały na ocenie stron internetowych portów według przyjętych 10 kryteriów, w aspekcie ich przydatności dla potencjalnych turystów poszukujących informacji o danym porcie i dostępnych na jego terenie usługach. Wykorzystano przy tym takie metody badawcze, jak obserwacja teoretyczno-analityczna połączona z eksploracją stron internetowych oraz metoda bonitacji punktowej.(abstrakt oryginalny)
Tematem artykułu jest funkcjonowanie i rola dziennikarstwa śledczego na Węgrzech w warunkach obserwowanej od ponad dwóch dekad tendencji do przechodzenia od demokracji liberalnej w kierunku autokratyzmu. Prowadzi to do ograniczenia swobód obywatelskich w różnych obszarach funkcjonowania społeczeństwa, w tym w sferze działalności niezależnych od władzy mediów, które w oczywisty sposób postrzegane są przez rządzących jako przeszkoda w zawłaszczaniu państwa i osiąganiu celów sprzecznych z interesem obywateli. Pod rządami Viktora Orbána, lidera partii Fidesz, od 2010 roku konsekwentnie realizowany jest plan zmonopolizowania obiegu informacji oraz podporządkowania partii rządzącej rynku mediów i reklamy. Internetowe witryny dziennikarstwa śledczego są jedynymi enklawami niezależnego dziennikarstwa, utożsamianego z pojęciem "czwartej władzy". Analizie poddano trzy takie portale, wskazując na ich ekonomiczne podstawy działania, sposoby prowadzenia i tematykę śledztw oraz skuteczność w nagłaśnianiu nieprawidłowości w postępowaniu rządzących i związanych z władzą biznesmenów. (abstrakt oryginalny)
Bardzo ważnym aspektem działalności współczesnych witryn internetowych jest ich użyteczność. Dzięki nowoczesnym, ciągle rozwijającym się technologiom możliwe jest tworzenie serwisów przyjaznych każdemu użytkownikowi. Użyteczność witryn internetowych może być rozważana w odniesieniu do ich funkcjonalności, czytelności i dostępności. Jest wiele metod oraz narzędzi, które można wykorzystać do badania użyteczności witryn internetowych. Zastosowanie jednej z nich nie daje pełnego obrazu jakości analizowanej strony. Wykorzystanie wszystkich, ze względu na ich liczbę i różnorodność, nie jest opłacalne; jest wręcz niemożliwe. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie propozycji procedury badania użyteczności witryn internetowych z użyciem metod, które najlepiej pozwalają przeprowadzić ich ocenę. Uzyskane wyniki uzupełniają się, tworząc spójną ocenę użyteczności badanej witryny internetowej, dając zarazem wskazówki do jej poprawy.(abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Website Optimisation for Search Engines - Concept of Website Profiling
76%
Purpose: The article presents the concept of profiling a website. Profiling is focused on the quality of the SEO (search engine optimization) audit and the conclusions that flow from it, and its goal is to increase the effectiveness of the review. The primary purpose of the work was to assess the accuracy of the characteristics prepared in this way. Design/methodology/approach: Four websites related to the hotel industry have been profiled and compiled in pairs, whose addresses were obtained from an Internet search engine. The tests were performed using selected testing tools. Findings: It has been shown that based on an analysis of SEO attributes, one can create a technological profile of a site without browsing it first, and the relevance of profiling is determined by two factors: the auditor's experience and audit scope, including the quality and number of testing tools used. Practical implications: The idea of profiling involves looking at a website only through the prism of an SEO audit, which changes the perspective and forces a more in-depth analysis of SEO tests. This can contribute to better use of information obtained during an inspection. Profiling is often treated as an activity supplementing an SEO audit in the case of a lack of access to testing tools when the test results are incomplete, insufficient, or inaccessible. Originality/value: By analyzing SEO attributes, one can create a technology profile and a specific site characteristic without browsing it first. Two factors determine the relevance of profiling: the auditor's experience and the quality and scope of the audit performed by the testing application. (original abstract)
Optymalizacja treści na stronie internetowej jest konieczna, aby witryna zajmowała wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Powinny to być odpowiednio skonstruowane nagłówki oraz słowa kluczowe w dodawanych tekstach. Ale trzeba pamiętać, że nie należy skupiać się tylko na tworzeniu nowego kontentu. Jakie zatem inne ważne elementy wpływają na postrzeganie strony przez użytkowników i jej widoczność w wyszukiwarce? (fragment tekstu)
Cele w Google Analytics służą do sprawdzenia, czy nasza strona lub podstrona spełnia określone zadania. Cel to ukończone działanie użytkownika, jak np. przesłanie formularza z informacjami kontaktowymi, złożenie aplikacji czy zapisanie się na newsletter. Dzięki właściwie skonfigurowanym celom w Google Analytics będziemy wiedzieć, czy prowadzone przez nas działania są skuteczne. A to w procesie rekrutacji jest niezwykle istotne. (fragment tekstu)
Data analytics changes the way the enterprises operate, and allows them to both discover new business opportunities and offer innovative products and services. Data analytics can also be used to boost the performance of rural businesses. Therefore, the purpose of this study is to identify web analytics tools used by owners of rural tourism establishments in Poland. The study covered 965 websites hosted on selected paid domains. SEOptimer, an online application, and Google Tag Assistant were used in order to identify the analytical tools. Findings from the study were considered in the context of search engine optimization level and of the scale of business operations. In the sample covered by this study, a form of web analytics was found in 449 websites (46.5%); however, a data collection engine was probably implemented in 425 websites (44%). Google Analytics was the most frequent analytical tool. It was demonstrated that rural tourism establishments used analytical tools to a lesser extent than other businesses which rely on the Internet to promote and sell their products. Moreover, owners of higher-standard rural tourism establishments are more keen to use web analytics. (original abstract)
Artykuł przedstawia ocenę i analizę stron internetowych podkarpackich organizacji pozarządowych. Dane do badania uzyskane zostały z ogólnopolskiej bazy organizacji zaliczanych do trzeciego sektora. W ramach prac badawczych posłużono się 10 kryteriami oraz dokonano oceny 71 stron internetowych. W artykule opisano w skrócie wyniki tej analizy. Jako dodatkowy, uzupełniający element przedstawiono strony WWW dwóch podmiotów które otrzymały najwyższą liczbę punktów w badaniu ("dobre praktyki"). (abstrakt oryginalny)
20
Content available remote Measuring Efficiency of Websites of Agrotouristic Farms from Poland and Slovakia
76%
Przedmiot i cel pracy: Celem pracy było porównanie efektywności witryn internetowych gospodarstw agroturystycznych z Polski oraz Słowacji. Materiały i metody: Przyjęto, że podstawowymi miarami efektywności witryny internetowej gospodarstwa agroturystycznego są: liczba wyświetleń, średni czas spędzony przez użytkownika na witrynie oraz przeciętna liczba stron, które przeglądną. Analizie poddano 200 witryn internetowych, których adresy pozyskano z katalogów witryn internetowych. Wielkości przyjętych miar pozyskano za pomocą aplikacji SimilarWeb. Wyniki: W przypadku witryn gospodarstw agroturystycznych z Polski statystyki dostępne były dla 54 witryn, a w przypadku witryn słowackich dla 52. Na stronach internetowych gospodarstw z Polski odnotowano około 15,5% mniejszą liczbę wyświetleń w porównaniu do słowackich, przy czym to na polskich stronach użytkownicy spędzili więcej czasu. W miesiącach wakacyjnych testowane witryny cieszyły się największą oglądalnością. Wnioski: Przeprowadzone badania zrodziły szereg pytań metodycznych. Pozyskane statystyki użytkowania witryn niewiele mówią o różnicach w stopniu wykorzystania Internetu w promocji gospodarstw agroturystycznych w Polsce i na Słowacji. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.