Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Inventics
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule zwrócono szczególną uwagę na konieczność tworzenia innowacji w gospodarce. Proces innowacji jest ściśle związany z twórczym zarządzaniem, w tym z metodami twórczego rozwiązywania problemów. Przedstawiono narzędzie wspomagające wykorzystywanie metod twórczego rozwiązywania problemów (w szczególności metod inwentycznych) w celu projektowania i wdrażania rozwiązań innowacyjnych. Opisane narzędzie wspiera proces doboru metod do przypadku oraz umożliwia szybkie zastosowanie metody. Narzędzie zostało zaprojektowane w oparciu o badania literatury oraz przeprowadzone wielokrotne studium przypadku. Narzędzie zostało pozytywnie zweryfikowane m.in. w przedsiębiorstwie produkcyjnym. (abstrakt oryginalny)
W artykule opisano znaczenie kreatywności w świece biznesu. Zwrócono uwagę na konieczność zarządzania kreatywnością w zespołach projektowych. Celem głównym artykułu było przedstawienie sposobów stymulowania kreatywności członków zespołu za pomocą metod inwentycznych. Przedstawiony przykład praktyczny pozwolił na przybliżenie barier ograniczających kreatywność w organizacji oraz możliwość pomiaru kreatywności. (abstrakt oryginalny)
Reengineering tj. metoda BPR (Business Process Reengineering) jest metodą gruntownego przekształcenia całościowych procesów w przedsiębiorstwie. Punktem wyjścia jest pogłębiona aktualizacja potrzeb klientów, a celem - optymalizacja jakości, kosztu i terminu realizacji. Autorzy przedstawili genezę, istotę i pierwsze zastosowania tej metody, jej szczegółowe zasady, a także zastosowanie w konkretnych przedsiębiorstwach amerykańskich.
4
Content available remote O antropocentrycznym i technocentrycznym podejściu w procesie tworzenia innowacji
84%
Materiał przedstawia wybrane zagadnienia z zakresu tworzenia innowacji. Omówiono miejsce człowieka i techniki w ujęciu inwentycznym. Omówiono istotę antropocentrycznego podejścia Human Centred Design. Przedstawiono poszczególne etapy design thinking oraz omówiono wybrane zastosowania design thinking, jako popularnej metodyki lokującej człowieka w centrum zainteresowania podczas rozwiązywania problemu. Scharakteryzowano sposoby myślenia spotykane podczas tworzenia innowacji. Przedstawiono wybrane aplikacje metodyki design thinking. Omówiono wybrane zagadnienia algorytmicznego rozwijania produktu na przykładzie technocentrycznej metodyki TRIZ. Omówiono wybrane narzędzia tej metodyki takie jak wskaźniki charakterystyczne systemów technicznych, zasady usuwania sprzeczności technicznych oraz macierz kontradykcji. Przedstawiono wybrane zastosowania metodyki TRIZ. Wskazano na konieczność edukacji w zakresie wymienionych metod i ich promocji, jako wciąż mało popularnych w Polsce. (abstrakt oryginalny)
Dokonując podsumowania niniejszego opracowania przywołano definicje innowacji i dokonano ich klasyfikacji. Na tle typów innowacji skupiono się na rodzaju innowacji marketingowych i zaprezentowano innowacyjne podejście do budowy strategii marki opartej na emocjonalnych przesłankach budowania relacji z konsumentami. Ten emocjonalny wymiar relacji konsument-marka jest bardzo ważny zważywszy na problem budowania osobowości marki i postawy wobec marki, które to przyciągają i przywiązują ludzi do marki budując istotny parametr lojalności wobec marki. (fragment tekstu)
W opracowaniu przedstawiono wybrane metody inwentyczne, kładąc nacisk szczególnie na ukazanie możliwości ich zastosowania w szeroko rozumianej praktyce.
Innowacje zmieniają marketing, produkty, zarządzanie i komunikację firm. Szukając innowacji trzeba sięgać do wizji oraz misji marek i firm. Jednak należy pamiętać, iż ogromne fortuny w wielu branżach powstawały bez pomocy wysokiego lotu technologii i daleko poza biurami przedsiębiorstw. Przykładów jest wiele, jak choćby mrożenie ryb, zapożyczone od prostych rybaków, którzy kładli złowione ryby na kawałkach lodu itp. Dzięki inwentyce może zmienić się cała firma. Ma ona ogromny wpływ na rozwój kultury organizacyjnej i system motywacji pracowników. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.