Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 62

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Investment banks
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Polskie banki należą do sektora najmniej przygotowanego do przy- stąpienia kraju do Unii Europejskiej, dowodzą dwaj studenci II roku warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, laureaci konkursu na najlepszy artykuł o przyszłym rowoju Polski zorganizowanego przez Coopers & Lybrand oraz Rzeczpospolitą. Polskim bankom brakuje kapitału a jego pracownicy są niedokształceni. Wydaje się, że pierwsze specjalistyczne banki inwestycyjne przyjdą do nas z zagranicy.
Dyskusja na temat celowości rozwoju bankowości inwestycyjnej oraz form jej umiejscowienia w strukturach polskich instytucji finansowych. Omówiono zagadnienia istotnych uwarunkowań rozwoju polskich banków inwestycyjnych wraz z konsekwencjami tego dla polskich banków komercyjnych i przedsiębiorstw maklerskich, oraz nakreślono perspektywy rozwoju banków inwestycyjnych w Polsce.
Artykuł analizuje rolę banków inwestycyjnych w procesie przejęć i fuzji. Podstawowym zadaniem banków inwestycyjnych jest kupowanie i sprzedawa­nie produktów zarówno w imieniu klientów, jak swoim własnym. Działalność inwestycyjna stanowi tradycyjny aspekt funkcjonowania banków inwestycyj­nych, które zaangażowane są w świadczenie pomocy klientom na rynku kapita­łowym i doradzaniu w procesie przejęć i fuzji. Banki inwestycyjne są głównymi doradcami w zakresie przejęć i fuzji.(abstrakt oryginalny)
Układ Europejski ustanawiający stowarzyszenie między Rzeczpospolitą Polską a Wspólnotami Europejskimi i ich Państwami Członkowskimi został opublikowany w Dzienniku Ustaw R.P. w Załączniku do nr 11 po. 38 z dnia 27 stycznia 1994 roku.
W artykule omówiono sytuację sektora bankowego na tle ogólnej sytuacji makroekonomicznej w 1995 roku, a szczególnie Polski Bank Inwestycyjny.
Banki inwestycyjne są bankami zajmującymi się organizowaniem dużych transakcji dla dużych korporacji na rynkach kapitałowych. Te transakcje to: fuzje i przejęcia, nowe emisje papierów wartościowych, zarządzanie funduszami, doradztwo restrukturyzacyjne i pozyskiwanie zadłużenia. Nie są przeznaczone dla klientów indywidualnych ani dla większych firm.
The rise in power has been a very important issue in geopolitics, and power politics is, moreover, a major mode of operation in geopolitics. The Author conducts a preliminary analysis on how Taiwan confronts China's setting up of the AIIB and forming of the "One Belt One Road" strategy as well as the geopolitical strategy and strategic thinking it has represented in the region. The article gives an in-depth insight into China's setting up of the AIIB along with its considerations and discuss its implicit thinking of national interests. (original abstract)
9
61%
Globalny kryzys finansowy negatywnie wpłynął na funkcjonowanie banków inwestycyjnych. Wymusił on zmiany w ich funkcjonowaniu i nierzadko redukcję skali działania w obszarze bankowości inwestycyjnej. Przedmiotem rozważań w niniejszym artykule jest spojrzenie na zmiany w bankowości inwestycyjnej w ostatnim czasie. Szczegółowo analizowanym przykładem jest szwajcarski bank UBS, jeden z ważnych systemowo banków globalnych.(abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia podstawowe bariery rozwoju banków inwestycyjnych w Polsce.
Autor definiuje pojęcie, omawia czynniki rozwoju bankowości inwestycyjnej oraz rolę polityki gospodarczej w stymulowaniu rozwoju bankowości inwestycyjnej. Stwierdza, że atuty bankowości inwestycyjnej nie są w pełni wykorzystane i postuluje działania w sferze polityki gospodarczej, których realizacja pozwoliłaby ukształtować docelowy model bankowości inwestycyjnej w Polsce.
Przybliżono historię powstania Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Przedstawiono dane dotyczące pożyczek udzielanych przez EIB krajom Unii Europejskiej. Omówiono warunki finansowania przez Europejski Bank Inwestycyjny pożyczek globalnych i indywidualnych.
W artykule zdefiniowano pojęcie bankowości inwestycyjnej poprzez wyliczenie usług i produktów, które się na nią składają. Następnie omówiono rozwój bankowości inwestycyjnej w Polsce po 1990 r. i poruszono problem rozwoju rodzimych banków inwestycyjnych. Przedstawiono również wymagania kadrowe i kulturę organizacyjną tych banków. Wymieniono banki inwestycyjne działające w Polsce i zwrócono uwagę na wzrost liczby klientów zainteresowanych usługami świadczonymi przez te banki.
14
61%
Europa stanęła przed problemem niedoboru kapitału na finansowanie ciągle rosnących potrzeb inwestycyjnych. Propagowane jest włączenie kapitału prywatnego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Idąc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, a jednocześnie chcąc ożywić rynek kapitałowy w Europie, Komisja Europejska we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym opracowała założenie emisji obligacji projektowych przeznaczonych na finansowanie strategicznych inwestycji. W artykule przedstawione główne założenia koncepcji obligacji projektowych, rolę EBI oraz podejście pilotażowe do pierwszych emisji tych instrumentów (tekst z oryginału)
Zarys działalności banków inwestycyjnych w świecie i możliwości ich rozwoju oraz przeobrażeń w Polsce w takim stopniu, aby stały się siłą napędową rozwoju gospodarczego kraju.
Kryzys na rynkach finansowych doprowadził do upadku jednego z największych banków inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych. W artykule zarysowano przyczyny upadku oraz wpływ tego bankructwa na świat finansów.
Udział banków inwestycyjnych w transakcjach fuzji i przejęć w tym wrogich przejęć przedsiębiorstw jest dla banku, jako doradcy, jedną z najbardziej zyskownych działalności. Wymaga jednak dużego zaangażowania w proces przygotowania i przeprowadzenia transakcji zarówno w ujęciu finansowym, jak i społecznym. (fragment tekstu)
Klasyczne kontrakty opcyjne były wykorzystywane przez inwestorów do zabezpieczania się przed ryzykiem od dawna. Jednak na polskim rynku są one obecne dopiero od 10 lat. W 1995 roku Giełda Poznańska, a w 1997 Warszawska Giełda Towarowa, rozpoczęły obrót opcjami wystawianymi na towary rolne. Były to standardowe europejskie i amerykańskie kontrakty opcyjne kupna i sprzedaży opiewające na półtusze wieprzowe i ćwierćtusze wołowe oraz na pszenicę konsumpcyjną, kukurydzę paszową i żyto. Na obu giełdach odbywał się zarówno pierwotny, jak i wtórny obrót opcjami. W tym samym czasie rozwijał się rynek opcji walutowych typu plain vanilla, wystawianych początkowo przez BRE oraz ING Bank, a w późniejszym okresie także BPH PBK i Citibank Handlowy. Były to opcje europejsicie opiewające głównie na dolara amerykańskiego i euro. Z czasem jednak wymienione banki rozszerzyły swoją ofertę o tzw. opcje egzotyczne. Do najpopularniejszych opcji egzotycznych na rynku walutowym należą opcje barierowe, binarne i azjatyckie. Dodatkowo, zawierane są transakcje na opcjach typu lookback, wyboru i wieloczynnikowych, np. koszykowych [8]. Na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od września 2003 roku notowane są z kolei standardowe opcje indeksowe na WIG20. Jednak o ile sam debiut tych instrumentów na GPW uznano za udany, to kolejne miesiące ujawniły przeszkody na drodze do ich dalszego dynamicznego rozwoju, wśród których najczęściej wymienia się niską płynność tego rynku, niekorzystnie wpływającą na poszerzanie się grona inwestorów zainteresowanych tego typu instrumentami. Jednak na poprawę płynności instrumentu najlepiej wpływa aktywność inwestorów, a więc koło się zamyka.(fragment tekstu)
Omówiono utrzymujące się od połowy lat 90-tych zjawisko systematycznego wzrostu liczby fuzji i przejęć przedsiębiorstw. Przedstawiono największe fuzje w ostatnich latach w poszczególnych branżach. Zwrócono uwagę na rolę banków inwestycyjnych w tych transakcjach.
Przybliżono definicje bankowości inwestycyjnej. Omówiono usługi charakterystyczne dla tego sektora bankowego. Przedstawiono nowe tendencje w bankowości inwestycyjnej na rynkach światowych, a także bankowość inwestycyjną w Polsce i perspektywy jej rozwoju.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.