Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 221

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Investments in real estate
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
Celem artykułu jest porównanie zakresu inwestowania w nieruchomości w ubezpieczeniach majątkowych i na życie w Polsce i w Europie. Zakres czasowy i przestrzenny obejmuje inwestowanie w nieruchomości przez przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe w Polsce w latach 1999-2002 oraz w Europie w latach 2000-2001. (fragment tekstu)
2
Content available remote Specyfika inwestowania w nieruchomości zabytkowe
100%
Celem opracowania jest ukazanie specyfiki inwestowania w nieruchomości zabytkowe, przedstawienie mocnych i słabych stron nieruchomości zabytkowych oraz wskazanie kierunków adaptacji obiektów historycznych. (fragment tekstu)
3
100%
Inwestorzy działający na rynku kapitałowym mają różne motywacje do tego, aby swój kapitał ulokować w danej formie inwestycji. Zależy to od wielu czynników takich jak: wiek inwestora, wysokość zgromadzonego kapitału, doświadczenie, skłonności do ponoszenia ryzyka bądź też czas, jakim dysponuje potencjalny kupiec. W związku z tym każdy inwestor inaczej będzie pojmował pojęcie "korzyści". Mogą to być korzyści związane z samorealizacją, ochroną kapitału przed inflacją, uczestnictwo w grze rynkowej bądź też korzyści finansowe.(fragment tekstu)
Przedmiotem badań w artykule są preferencje inwestorów na rynku niezabudowanych nieruchomości gruntowych przeznaczonych pod jednorodzinne wolno stojące budownictwo mieszkaniowe na obszarze miasta Jeleniej Góry. Celem badania jest poznanie rodzaju oraz skali zmian ważności atrybutów uwzględnianych przy ich zakupie poprzez dezagregację preferencji potencjalnych nabywców omawianego typu nieruchomości i porównanie otrzymanych wyników z rezultatem wcześniej przeprowadzonego badania. Okresami badawczymi są czerwiec 2001 r. oraz miesiące maj i czerwiec 2002 r. (fragment tekstu)
W artykule przeanalizowane zostały inwestycje w nieruchomości zabytkowe znajdujące się na terenie Polski. Badanie dotyczyło prawno-instytucjonalnego otoczenia inwestycji w zabytki i ich wpływu na zachowanie świadectwa historii i kultury. Analizy wybranych przypadków zostały poprzedzone analizą dokumentacji technicznej i historycznej, badaniami udostępnionej dokumentacji projektu oraz dofinansowania z programów krajowych i dotacji Unii Europejskiej. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono wyniki badań ankietowych, których celem była identyfikacja uwarunkowań inwestycyjnych w obszarze zagospodarowania poprzemysłowych nieruchomości zabytkowych. Uzyskane wyniki zaprezentowano w postaci analizy SWOT, uwzględniającej najważniejsze czynniki wpływające na inwestycje w zabytki techniki. Rezultaty badań umożliwiły diagnozę polskich uwarunkowań inwestycji w badanym obszarze oraz na wskazanie kierunków zmian, które powinny nastąpić w przestrzeni legislacyjnej i społecznej, by skuteczniej chronić dziedzictwo przemysłowe. (abstrakt oryginalny)
W artykule przeprowadzono analizę atrakcyjności nieruchomości jako instrumentów inwestycyjnych, identyfikując podstawowe parametry rynkowe, istotne w ocenie potencjału inwestycyjnego rynku. Analizą objęto lata 2007-2011, ujmując kontekst inwestycji bezpośrednich na rynku nieruchomości komercyjnych w głównych jego segmentach: biurowym, handlowym i magazynowym. (fragment tekstu)
Nieustanny rozwój międzynarodowego rynku kapitałowego i jego postępująca integracja umożliwiły swobodę w przepływie kapitału oraz dokonywaniu inwestycji. W związku z tym pojawiła się potrzeba ujednolicenia reguł rachunkowości w tym obszarze. Wynika to m.in. z faktu, że przedsiębiorstwa wypracowując nadwyżki finansowe zastanawiają się, jak je inwestować. Jedną z możliwych inwestycji jest lokowanie nadwyżek w nieruchomości. Ostatnie lata na rynku były szczególnie atrakcyjne dla tego rodzaju inwestycji. Wiele przedsiębiorstw z nich skorzystało. Stąd ważne stały się ich właściwa wycena w księgach rachunkowych oraz ujawnienie w sprawozdaniu finansowym. W opracowaniu wskazano sposób wyceny nieruchomości inwestycyjnych zarówno po początkowym ich nabyciu, jak też na moment bilansowy. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono zagadnienia dotyczące inwestycji w nieruchomości. W związku z tym celem artykułu było przeprowadzenie analizy struktury inwestycji w nieruchomości na przykładzie województwa dolnośląskiego. W pierwszejjego części znalazły się rozważania teoretyczne dotyczące podstawowych aspektów związanych z inwestycjami w nieruchomości, w drugiej - wyniki badań empirycznych na temat kształtowania się struktury inwestycji w nierucho- mościw województwie dolnośląskim.(abstrakt oryginalny)
Każde towarzystwo ubezpieczeniowe stara się prowadzić jak najlepszą politykę lokacyjną, bowiem od tego właśnie zależy wysokość przychodów jakie ono osiągnie z dobrze ulokowanych środków finansowych. Większość zakładów ubezpieczeń nie wykorzystuje wszystkich możliwości inwestycyjnych jakie daje ustawa. Towarzystwa ubezpieczeniowe w swoich portfelach inwestycyjnych posiadają najczęściej te same lokaty, tzn. obligacje, akcje, bony skarbowe, lokaty terminowe, lokaty w jednostkach zależnych i stowarzyszonych oraz właśnie nieruchomości. W niniejszym opracowaniu zostanie przedstawiony udział nieruchomości w portfelach inwestycyjnych zakładów ubezpieczeń w ostatnich latach. (fragment tekstu)
Inwestor nabywając nieruchomość poznosi określone ryzyko. W pracy scharakteryzowano problem ryzyka przedstawiając trzy fazy życia nieruchomości: przedinwestycyjna (z etapami inicjacji i koncepcji projektu), inwestycyjna (z etapami zarządzania projektem i komercjalizacją projektu) oraz operacyjna.
Skarbiec-Nieruchomości I - pierwszy specjalistyczny fundusz inwestycyjny zamknięty (SFIZ), który miał inwestować głównie w prawa do nieruchomości, nie zebrał wymaganych środków w publicznej subskrypcji i nie zostanie utworzony. Celem artykułu jest wskazanie przyczyn tego niepowodzenia i wyciągnięcie wniosków pomocnych w przygotowaniu następnego funduszu nieruchomości.
The most common method supporting investing on the capital market or making decisions on the real estate market is technical analysis. This article, however, focuses on the less popular fundamental analysis, the importance of which is increasing on internationals markets, especially fully-developed ones. Fundamental analysis is used for long-term predictions of values of future phenomena, based on historical data and any factors likely to affect the level of supply and demand. The final result of its use is an appraisal the true value of the subject of valuation, or so-called fundamental (intrinsic) value. Using this method to analyze, diagnose and forecast economic phenomena, as well as become familiar with the market in terms of its fundamentals, positively influences the process of taking investment measures and leads to a better understanding of the real estate market. The aim of the following study is to describe the possibility of applying fundamental analysis on the real estate market, based on the principles existing on capital markets. This article serves as an introduction to the subject-matter as well as the beginning of series of publications dedicated to different aspects of conducting fundamental analysis in the context of the real estate market. (original abstract)
Zagadnienia omówione w artykule koncentrują się wokół zmian zachodzących na rynku nieruchomości, których założeniem jest uzyskanie nowej jakości produktu bądź usługi. Proces ten dotyczy także ulepszeń istniejących rozwiązań w odniesieniu do produktu, usługi, organizacji czy marketingu obecnych na tym rynku. Celem artykułu jest przegląd rozwiązań innowacyjnych stosowanych na rynku nieruchomości i ich analiza. W opracowaniu przybliżono podstawowe pojęcia z zakresu innowacji dotyczących rynku nieruchomości. Ze względu na różne obszary działalności podejmowanych na tym rynku wyróżniono innowacje techniczne i technologiczne, organizacyjne i procesowe, marketingowe oraz finansowe. W dalszej części podano uwarunkowania innowacji na rynku nieruchomości i przeanalizowano najistotniejsze typy innowacji na przykładach. W szczególności zwrócono uwagę na: nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne stosowane w budownictwie, zmiany w ustawodawstwie w zakresie wymogów, jakie muszą spełniać współczesne obiekty budowlane, oraz dofinansowań Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do inwestycji energooszczędnych, instrumenty finansowe umożliwiające inwestowanie (derywaty, listy zastawne, odwrócona hipoteka, zielona hipoteka, bancassurance, nowe produkty ubezpieczeniowe dedykowane określonym podmiotom rynku nieruchomości), aplikacje mobilne do prezentacji ofert i realizacji transakcji na tym rynku oraz nowatorskie inwestycje nieruchomościowe. Wskazano też najnowsze trendy na rynku nieruchomości oraz perspektywy jego rozwoju w najbliższej przyszłości. (abstrakt oryginalny)
15
75%
Obowiązująca w polskim prawie bilansowym definicja inwestycji stanowi podstawę do identyfikacji i klasyfikacji aktywów inwestycyjnych w podmiocie gospodarującym. Z definicji inwestycji w rachunkowości wynika, że przedmiotem inwestowania mogą być zarówno aktywa finansowe, jak i niefinansowe. Tematem rozważań w niniejszym referacie będą nieruchomości jako inwestycje rzeczowe. Głównym celem opracowania jest omówienie problemu identyfikacji, kwalifikacji i reklasyfikacji nieruchomości inwestycyjnych. Jest to bardzo ważne zagadnienie z punktu widzenia rzetelności obrazu sytuacji majątkowo-finansowej i wyniku finansowego danego podmiotu gospodarującego. Błędna klasyfikacja nieruchomości może bowiem wywrzeć istotny wpływ na jakość jego sprawozdania finansowego. (abstrakt oryginalny)
W artykule autorki dokonują próby wyróżnienia jednorodnych grup ofert nieruchomości pierwotnego rynku gdyńskiego, które zrealizowano w latach 2006-2008. W badaniu wykorzystano stosunkowo najlepiej opracowane pod względem metodologicznym hierarchiczne metody aglomeracyjne. Są to metody nieskomplikowane obliczeniowo, odznaczające się cennymi walorami praktycznymi i posiadające graficzną wizualizację uzyskanych wyników klasyfikacji. W badaniu udało się wyróżnić cztery grupy ofert nieruchomości, zawężając pierwotny obszar poszukiwań preferowanej inwestycji. (abstrakt oryginalny)
Do typowych źródeł informacji o nieruchomościach zalicza się przede wszystkim księgi wieczyste i katastry nieruchomości, a także plany zagospodarowania przestrzennego, mapy zasadnicze, geodezyjne ewidencje sieci uzbrojenia terenu, rejestry cen i wartości. Z różnych rejestrów składających się na systemy informacji o nieruchomościach przedstawione zostaną dwa, księga wieczysta i kataster nieruchomości. Celem pracy jest porównanie funkcjonowania tych źródeł w wybranych państwach europejskich: Austrii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii i Niemczech. (fragment tekstu)
18
Content available remote Koncepcja analizy ekonomicznej nieruchomości inwestycyjnych
75%
Rozpatrując kategorię nieruchomości w aspekcie ekonomicznym należy uwzględnić fakt, iż stanowi ona dobro użytkowe, wyznaczające przestrzeń dla realizacji procesów gospodarczych i aktywności społecznych, oraz dobro in- westycyjne jako składnik portfela inwestycyjnego, w obu przypadkach posiadając potencjał ekonomiczny rozumiany jako zdolność do realizacji korzyści o wymiarze finansowym, niezależnie od sposobu ekonomicznego wykorzystania nieruchomości. Autor zamierza przedstawić cel i zakres wykorzystania powszechnie znanych metod analizy ekonomicznej, w szczególności analizy finansowej, do oceny potencjału ekonomicznego nieruchomości inwestycyjnych.(fragment tekstu)
Z roku na rok rośnie popyt na nieruchomości, szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych. Nieruchomości stanowią ciekawą alternatywę tradycyjnych inwestycji i dają więcej możliwości inwestorom. W związku z tym omówiono wady i zalety inwestycji na rynku nieruchomości oraz zwrócono uwagę na ryzyko inwestycji w nieruchomości.
Podstawowymi kryteriami inwestycyjnymi, rozpatrywanymi niezależnie od przedmiotu inwestycji, jest dochód możliwy do uzyskania oraz ryzyko towarzyszące inwestycji. W literaturze przedmiotu spotyka się rozważania dotyczące porównywania opłacalności inwestowania na konkurencyjnych wobec siebie różnych obszarach rynku kapitałowego. Dokonując tych porównań należy przeprowadzić także analizy tych obszarów inwestycyjnych pod względem kapitałochłonności inwestycji, stopnia sformalizowania, kosztów operowania na danym obszarze inwestycyjnym rynku kapitałowego, dostępności różnych form i instrumentów inwestycyjnych. Jednym z wielu wariantów inwestycyjnych jest realizacja inwestycji w nieruchomości. (fragment org. streszczenia)
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.