Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 29

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Inwestycje w bankowości
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Dyskusja o możliwościach inwestycyjnych w Rosji jest dzisiaj szczególnie istotna. Pod koniec lutego odbędzie się w Warszawie konferencja na ten temat. W spotkaniu wezmą udział zarówno przedstawiciele polskich firm inwestujących w Federacji Rosyjskiej, jak przedstawiciele polskich służb dyplomatycznych – Stanisław Ciosek, wieloletni ambasador RP w Federacji Rosyjskiej oraz Marek Reszuta, II sekretarz z Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Moskwie. Ich obecność gwarantuje najświeższe informacje o zmianach w i tak skomplikowanym dla zagranicznych inwestorów prawie rosyjskim oraz ochronie własności intelektualnej, z czym Rosjanie mają nie lada kłopoty. (abstrakt oryginalny)
W artykule poruszono temat ekspansji zagranicznej PKO BP. Wiele wskazuje na to, że wejście na brytyjski rynek, bank ten traktuje jedynie jako element budowy i wzmacniania prestiżu oraz medialnego rozgłosu. Przyjął bowiem nienajlepszą strategię działania i nie chce przy tym korzystać ze sprawdzonych już wzorów. W publikacji o inwestycjach zagranicznych banku, a także o perspektywach jego rozwoju.
Bez inwestorów zagranicznych transformacja polskiej bankowości nie byłaby możliwa. Osłabiła ona powiązania polityków z instytucjami finansowymi, zwiększyła ilość oraz jakość usług i produktów. Poprawiła stabilność, przejrzystość i bezpieczeństwo sektora. Są jednak pewne ciemniejsze strony tego procesu.
Tworzenie podstawowej infrastruktury IT banku jest zawsze ogromnym wyzwaniem i w każdym przypadku wygląda trochę inaczej. Część techniczna jest stosunkowo łatwa. Projektanci poruszają się bowiem wśród rozwiązań standardowych. Dużo bardziej skomplikowanym elementem są aplikacje i to właśnie na nich skupia się autor artykułu.
5
100%
Celem artykułu jest wskazanie uwarunkowań działalności inwestycyjnej banków w warunkach procesów deflacyjnych. Doświadczenia japońskie wskazują, że procesy długookresowej deflacji wpływają na strukturę aktywów i pasywów instytucji bankowych. W warunkach deflacji i często towarzyszącej jej tzw. pułapki płynności klasyczna, depozytowo-kredytowa działalność banków nie przynosi odpowiednich zysków, wpływając na obniżenie rentowności. W tej sytuacji banki poszukują innych źródeł przychodów, takich jak prowizje czy działalność inwestycyjna. Artykuł wskazuje zmiany zachodzące w bilansach banków i ich przyczyny oraz skutki. Jest przede wszystkim próbą odpowiedzi na pytanie, czy istnieją możliwości wykorzystania portfela inwestycyjnego w celu zapobieżenia negatywnym skutkom procesów deflacyjnych.(abstrakt oryginalny)
W polskim systemie bankowym ma pojawić się pierwszy bank hiszpański - Santander Central Hispano. Przewiduje się napływ nowych inwestorów oraz kolejne fuzje i przejęcia.
Polski sektor bankowy charakteryzuje się znaczącym stopniem umiędzynarodowienia oraz dominacją podmiotów będących własnością zagranicznych inwestorów. Stan ten jest wynikiem zaangażowania, zagranicznych banków i instytucji kredytowych, najpierw w proces sanacji małych banków prywatnych, a następnie prywatyzacji oraz konsolidacji średnich i dużych banków państwowych. Przekształcenia struktury własnościowej i struktury aktywów sektora oraz dekapitalizowanie polskich banków przez podmioty zagraniczne umożliwiło stworzenie w ciągu kilkunastu lat jednego z najbardziej stabilnych i najnowocześniejszych systemów bankowych w Europie Środkowowschodniej. (abstrakt oryginalny)
Artykuł porusza problem inwestycji amerykańskich w Polsce. Oparto się na raporcie Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznej. Okazało się, iż Amerykanie zaangażowali się bardzo słabo. Wynika to z przyjętej strategii budowania instytucji od podstaw.
9
Content available remote Inwestycje alternatywne na polskim rynku kapitałowym
84%
Inwestycje alternatywne to inwestycje, których pozytywny wynik nie zależy od ciągłych, pozytywnych wzrostów na rynkach akcji. W obecnych czasach inwestycje alternatywne stanowią uzupełnienie lub wręcz zastąpienie bardziej tradycyjnego inwestowania w akcje, obligacje oraz lokaty. Do najpopularniejszych inwestycji alternatywnych zalicza się instrumenty strukturyzowane, czyli instrumenty finansowe, których cena jest uzależniona od wartości określonego wskaźnika rynkowego* (instrumentu bazowego, tzw. wskaźnika): - indeksów giełdowych, - kursów akcji, - surowców (np. ropa naftowa, złoto, srebro, gaz ziemny itd.), - produktów rolnych (np. pszenica, kukurydza, kakao, kawa itp.), - koszyków akcji, surowców, indeksów giełdowych, - kursów walut, - stóp procentowych. (fragment tekstu)
Na początku artykułu przedstawiono rolę banków zagranicznych w Argentynie, w krajach rejonu basenu Pacyfiku, na rynku australijskim oraz w Portugalii. Następnie krótko opisano związki pomiędzy inwestycjami w sferę realną i w sektor bankowy. Na koniec omówiono strategie działania banków zagranicznych na polskim rynku, przyczyny wejścia zagranicznych banków do Polski oraz polskich banków na rynki zagraniczne.
Artykuł przedstawia znaczenie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju dla restrukturyzacji polskiej gospodarki. Autor omawia rolę jaką EBOiR odegrał w zainteresowaniu polskim sektorem bankowym zagranicznych inwestorów. W artykule możemy ponadto znaleźć wykaz inwestycji kapitałowych w sektorze bankowym zrealizowanych dzięki funduszą EBOR-u, w takich krajach jak: Słowenia, Słowacja, Polska, Czechy, Rumunia, Ukraina, Węgry.
Poprawa wyników banków skróci czas oczekiwania na zwrot z inwestycji. Dla tych zagranicznych grup finansowych, które musiałyby na nie czekać, pocieszający może być fakt, że są duże szanse, aby bieżący rok zamknął trwającą już dłuższy czas złą passę sektora bankowego.
13
Content available remote Weighted Coefficient Model for Bank Investment Portfolio Optimization
84%
The article investigates conceptual positions of providing financial flexibility of decision making in the bank's investment activity. It emphasizes the use of the mechanism, which includes the choice of investment strategy on the basis of institutional flexibility of decision-making; optimization of bank investment portfolio taking into account market flexibility; evaluation and regulation of managerial flexibility of decision making. (original abstract)
Autor zwraca uwagę na znaczenie małych banków. Omawia ich rolę w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Zwraca uwagę, że w sektorze bankowym istnieje wiele możliwości ekspansji. Przedstawia negatywne strony i ograniczenia związane z przejęciem dużego banku. Stawia pytanie, czy nie lepiej w takiej sytuacji nabyć mały bank i w ten sposób rozszerzyć swój rynek i dokonać ekspansji na inne rynki?
Celem niniejszego opracowania jest ocena obowiązujących regulacji dotyczących umowy rachunku wspólnego, ze szczególnym uwzględnieniem problemu dziedziczenia udziału zmarłego współposiadacza. Zmierzono się z odpowiedzią na pytanie, czy obowiązujące przepisy rozstrzygają kwestię losów takiego rachunku po śmierci jednego z posiadaczy oraz zaproponowano kierunki zmian legislacyjnych w tym zakresie. Zasygnalizowano również potrzebę nowelizacji przepisów w przedmiocie rozszerzenia kręgu posiadaczy rachunku wspólnego o kategorię osób prawnych.(abstrakt oryginalny)
Lata 90., a szczególnie druga połowa tej dekady, były bardzo pomyślne dla rozwoju bankowości inwestycyjnej w Niemczech i na całym świecie. Wysokie dochody w obszarze bankowości inwestycyjnej zachęcały duże niemieckie banki komercyjne do rozbudowy swoich działów bankowości inwestycyjnej. Optymistyczne prognozy z końca ubiegłego wieku nie sprawdziły się. W 2001 roku w Niemczech, mocniej niż w innych krajach rozwiniętych, załamał się rynek akcji. Niemiecka bankowość inwestycyjna zapewne wyjdzie z zapaści, w jakiej znajduje się od początku 2001r. Pewne symptomy ożywienia na rynku usług Initial Public Offering (IPO) wystąpiły w połowie 2004 r., kiedy upublicznione zostały akcje Banku Pocztowego.
Zwrócono uwagę, że wejście Polski do struktur Unii Europejskiej ogranicza wpływ organów nadzoru na kształt inwestycji zagranicznych w sektorze bankowym. Do tej pory nadzór bankowy zniechęcał inwestorów zagranicznych do działania na polskim rynku w formie oddziałów i wyraźnie preferował inwestycje w formie kapitałowej - w akcje banków (spółek zależnych) zarejestrowanych w Polsce. Obecnie należy się spodziewać, że już wkrótce liczne instytucje kredytowe zaczną świadczyć usługi finansowe polskim klientom albo bezpośrednio w formie transgranicznej albo w tym celu założą oddziały w Polsce.
Problem prywatyzacji od lat dzieli polską scenę polityczną. W debatę prywatyzacyjną zaangażowane są wszystkie ugrupowania, a poszczególne etapy zmian z zainteresowaniem śledzi zarówno świat biznesu, jak i zwykły obywatel. Jednakże szczególnie dużo kontrowersji budzi prywatyzacja banków, albowiem chodzi o stosunkowo duże kapitały będące w posiadaniu instytucji finansowych. Przeciwnicy prywatyzacji sektora bankowego z udziałem kapitału zagranicznego argumentują, że spowoduje to zależność ekonomiczną.
Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez EFMA, Uniwersytet w Mannheim i firmę SAP, jedna trzecia europejskich banków detalicznych nie osiąga celów strategicznych z powodu braków w swoich systemach IT. Strategia redukcji kosztów wciąż dominuje nad strategią zwiększania dochodów.
Poruszono zagadnienie przejęć banków środkowoeuropejskich przez zachodnich udziałowców. Zwrócono uwagę, że inwestycje w bankowości są coraz kosztowniejsze ze względu na zbliżające się członkostwo krajów tej części Europy w Unii Europejskiej.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.