Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 31

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Język XML
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Tematyka niniejszego opracowania skupiona jest wokół problemu wyznaczania odległości pomiędzy obiektami opisywanymi za pomocą struktur drzewiastych. Zakres omawianych problemów ograniczony został do tych aspektów, które znajdują swoje zastosowanie przy wyznaczaniu odległości pomiędzy obiektami zdefiniowanymi w postaci zapisów w języku XML. Podstawowymi celami pracy są identyfikacja czynników determinujących odległość pomiędzy drzewami zdefiniowanymi za pomocą języka XML oraz wskazanie ich wpływu na wyznaczaną odległość. W kolejnych punktach pracy zamieszczono charakterystykę struktur drzewiastych oraz zaprezentowano ich rolę w języku XML. Następnie dokonano krótkiego przeglądu znanych z literatury propozycji metod pomiaru odległości pomiędzy drzewami. Dalsze punkty pracy zawierają próbę identyfikacji elementów, których uwzględnienie jest konieczne przy formułowaniu miary odległości dla drzew. Końcowe fragmenty opracowania zawierają wnioski podsumowujące oraz uwagi implementacyjne dotyczące praktycznych aspektów realizacji obliczeń. (fragment tekstu)
Artykuł omawia zalety oprogramowania Open Source. Oprogramowanie to jest systematycznie wdrażane w wielu instytucjach publicznych w krajach UE. Autorzy analizują przykład Włoch i Hiszpanii. Ponadto charakteryzują ebXML - standard wymiany informacji biznesowych, przyjęty i rekomendowany przez normę ISO.
W niniejszej pracy zaprezentujemy nowe możliwości tworzenia materiałów dydaktycznych przy wykorzystaniu standardów opartych na technologii XML. Jednocześnie wskażemy na przykład zastosowania takich standardów oraz sposoby wykorzystania otwartego oprogramowania przy tworzeniu produktu gromadzenia materiałów szkoleniowych o nazwie Istyar stosowanego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. (fragment tekstu)
Artykuł udowadnia, że technologia XML ma duże wpływ na rozwój form prezentacji w Internecie. W dużym stopniu rozwija się obszar zastosowań języków znacznikowych używanych w sieci. Wprowadza nowe rozwiązania, które były niemożliwe do realizacji przy użyciu tylko języka HTML. Język XML jest stosunkowo świeżą techniką, dlatego jego znaczenie w tej dziedzinie w przyszłości jeszcze się powiększy. (fragment tekstu)
Zasadniczym celem niniejszej pracy jest zaprezentowanie propozycji metody wyznaczania podobieństwa pomiędzy drzewami zapisanymi w dokumencie XML. (fragment tekstu)
Artykuł opisuje nowy algorytm wykrywania zmian w dokumentach XML przy użyciu aktualnych i poprzednich wersji monitorowanego dokumentu XML. Technika ta może być efektywnie wykorzystana do wykrycia zmian pomiędzy częściami tekstu. Podejście zaprezentowane w artykule różni się od wcześniej stosowanych. Główną ideą algorytmu jest poświęcenie uwagi ilościowym zmianom w śledzonych dokumentach, zamiast przeprowadzania poszukiwania określonych sekwencji zmian. Zaproponowana technika reprezentuje dokument jako drzewo i rozważa tylko istotne dla końcowego użytkownika części dokumentu XML. (abstrakt oryginalny)
Autorzy przedstawili zastosowanie języka XML (eXtensible Markup Language - rozszerzalny język znaczników) w bankowości internetowej na przykładzie ING Bank Śląski. Język ten pozwala na łatwe przetwarzanie danych w aplikacjach, zapisywanie, przesyłanie przez sieć, przeszukiwanie i przetwarzanie.
Zastosowanie XML do znakowania danych konkretnego rodzaju nazywa się aplikacjami XML. Są one określone przez zbiór nazw elementów, atrybutów i encji oraz ich hierarchii, który może być używany do opisu konkretnego typu danych. Istnieje kilka języków definiowania typu dokumentu, z których najpopularniejszy jest DTD, a najbardziej rozwojowy - XML Schema, który jest aplikacją XML-a.
Proces legislacyjny to proces tworzenia nowych aktów prawnych generalnych. Pod pojęciem "aktu prawnego generalnego" rozumiemy dokument, który jest wydawany przez kompetentny organ państwa i którego mocą ustanawiane są przepisy prawa. Proces legislacyjny wykracza poza technikę prawodawczą, określaną jako umiejętność sporządzania poprawnych aktów generalnych. Informacja prawna zawarta w aktach generalnych jest podstawowym rodzajem informacji prawnej nie tylko w sensie regulacji stosunków między podmiotami prawa, ale w takim sensie, że jej powstanie lub zmiany powodują zmiany w innych rodzajach informacji prawnej i gospodarczej. Ponadto źródłem tej informacji są wszelkie metainformacje wynikające ze świadomego, zgodnego z przepisami o redagowaniu tekstów prawnych, działania autorów tych aktów. Do metainformacji zaliczamy m.in. systematykę aktu, która nie jest określona przepisem prawnym, lecz może się okazać niezbędna w czasie wnioskowania.(fragment tekstu)
Jednym z uznanych i cieszących się niesłabnącą popularnością sposobów formalizacji wiedzy są ontologie. W artykule podjęto problematykę narzędzi służących do modelowania ontologii, z uwzględnieniem języków deklaratywnych do modelowania zasobów oraz dostępnego oprogramowania do tworzenia ontologii i zarządzania nimi. Dokonując analizy funkcjonalności narzędzi wspierających tworzenie ontologii, dokonano klasyfikacji dostępnego oprogramowania poprzez zdefiniowanie kryteriów jego podziału. Prezentacja zagadnienia została wzbogacona o charakterystykę poddanych analizie edytorów dostępnych na rynku. (abstrakt oryginalny)
Artykuł stanowi prezentację kolejnego etapu badań autorki nad zagadnieniem dostosowywania formy i sposobu nauczania w trybie online do indywidualnych preferencji uczących się. Omówiono w nim koncepcję struktury repozytoriów treści tworzonych na potrzeby e-edukacji. Jednym z podstawowych warunków umożliwiających indywidualizację procesu uczenia się w trybie online jest zapewnienie odpowiednio przygotowanych materiałów dydaktycznych. To oznacza, że obiekty wiedzy, składające się na zawartość repozytoriów, muszą nie tylko mieć zróżnicowaną formę i wykorzystywać różne środki przekazu, ale także muszą być precyzyjnie opisane za pomocą metadanych, które umożliwią zarówno prawidłowy dobór, jak i łączenie wybieranych obiektów w kompletny, w pełni funkcjonalny kurs online. Treścią niniejszego opracowania jest prezentacja struktury repozytorium, która pozwoli spełnić powyższe warunki. (abstrakt oryginalny)
Obserwowany w ostatniej dekadzie rozwój metod i środków przechowywania oraz udostępniania danych zaowocował zwiększeniem dostępności zbiorów informacji, w szczególności dokumentów tekstowych. Umożliwia to prowadzenie gruntownych analiz zawartości bardzo dużych zbiorów dokumentów. W artykule omówiono wybrane aspekty eksploracyjnej analizy artykułów naukowych ze szczególnym uwzględnieniem faz pozyskania i ujednolicenia danych. Zaproponowano procedurę wykorzystującą język XML oraz narzędzia pokrewne, będącą sposobem na organizację, walidację i prezentację kolekcji dokumentów i stanowiącą punkt wyjścia do pozostałych etapów eksploracyjnej analizy tekstów. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Wybrane aspekty modelowania procesów biznesowych
63%
Procesowe podejście do zagadnień związanych ze sterowaniem produkcją znajduje coraz szersze grono zwolenników. Niniejszy artykuł przedstawia różne sposoby modelowania zidentyfikowanych procesów biznesowych. Za przykład procesu posłuży proces Dynamicznej Obsługi Zleceń (DOP) zaimplementowany w systemie IFS Applications. Proces ten został opisany schematem blokowym oraz korespondującym z nim schematem bazującym na kolorowanych sieciach Petriego. Wykorzystanie kolorowanych sieci Petriego pozwoliło na opisanie DOP przy użyciu języka XRL (eXtendible Markup Language). Końcowa część artykułu poświęcona jest modelowaniu oraz implementacji badanego procesu przy wykorzystaniu produktów firmy IFS. (abstrakt oryginalny)
XML, rekomendowany przez organizacje W3C, jest językiem służącym do opisu i wymiany danych w systemach heterogenicznych. W artykule podjęto próbę analizy wpływu tego otwartego standardu na rozwój e-learningu. Przedstawiono korzyści użycia metajęzyka w procesie standaryzacji opisu treści dydaktycznych, a także jego wykorzystanie w systemach o architekturze zorientowanej na serwis w celu integracji komponentów nauczania. (abstrakt oryginalny)
W artykule opisano zastosowanie standardu XML w pakiecie Microsoft Office 2003 w wersjach Professional i Professional Enterprise. Tworzenie dokumentów XML z jego pomocą stanie się powszechniejsze. Rozwiązanie to tworzy nowe możliwości kontaktu pomiędzy aplikacjami biurowymi, usługami sieciowymi, a także ludźmi. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł omawia praktyczne zastosowanie technologii Adobe Flex, Google Maps oraz XML w celu budowy interaktywnego planu miasteczka akademickiego na przykładzie kampusu Politechniki Lubelskiej oraz aplikacji umoŜliwiającej uŜytkownikom - głównie studentom pierwszych lat - zlokalizowanie określonego budynku i sali.(abstrakt oryginalny)
Definicje procesu określają go jako złożoną działalność służącą jakiemuś celowi. Zadania wchodzące w skład określonego procesu mogą być połączeniem usług, które odpowiadają zapytaniom, transakcjom, podaniom i czynnościom administracyjnym. Usługi te mogą być rozdzielane pomiędzy różne działy przedsiębiorstwa i być koordynowane przez przekazywane między nimi dane. Każda z usług może też stanowić złożony proces. Modelując procesy biznesowe należy rozwiązać wiele problemów. Projektant procesu musi być w stanie modelować proces, zapewniając poprawność wykonań w odniesieniu do modelu i jednocześnie brać pod uwagę ograniczenia nakładane na procesy i zasoby. Zwykle wykonania procesu są bardzo łatwe, ponieważ czynności są wykonywane w liniowej kolejności. Z drugiej strony mogą występować złożone warunki trudne do modelowania i wykonywania. Ze względu na fakt, że procesy biznesowe wykonują się przez długi czas, ich wzajemne współdziałania są skomplikowane. Może to prowadzić do sytuacji, w której informacja, która staje się wejściem może być zależna od korekt i tym samym może spowodować unieważnienie swoich działań. Wyjątki są głównymi źródłami skomplikowania w modelowaniu procesu.(fragment tekstu)
18
Content available remote Public Procurement in Linked Open Data Paradigm
63%
The paper presents a conversion process of public contracts notices from XML files to RDF triples. The linked data approach has several advantages over classical databases: navigation between data, and enrichment of possessed datasets by linking to external information. It allows new application areas for enterprise like semantic search for offers and precise matching of tenders to interested contractors. Specific vocabulary has also been developed to make integration possible. (original abstract)
The development of electronic commerce changes the way of running economic uctivities. Transactions are conducted between subjects without any interpersonal, face-to-face contacts. One of the transaction stages is negotiation. The paper presents the problem of representing negotiation process within inter- organizational information systems. Four model architectures providing environment for distributed negotiation are discussed and analyzed(original abstract)
W artykule przedstawiono problem integracji aplikacji w sieci Internet. E-biznesie następuje potrzeba integracji aplikacji przedsiębiorstwa z aplikacjiami, których działanie wychodzi poza organizację. Standardem ułatwiającym ten proces, wywodzący się z Internetu jest parser XML. Program ten analizuje i przekształca struktury dokumentu XML. Jego zaletą jest to, że nie wyklucza dotychczas użytkowych aplikacji.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.