Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Jakość typu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przytoczono wyniki badania korygującego wpływu munduru skauta na poprawienie negatywnych cech dominujących psychotypów dzieci. Opracowano nomenklaturę wskaźników jakości munduru skauta z uwzględnieniem warunków użycia, zastosowania i funkcji danej odzieży. Przytoczono i uzasadniono konieczność zabezpieczenia wskaźników jakości psychologicznych i informacyjnych grup wymogów, które mają decydujące znaczenie dla munduru skauta. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie i próba usystematyzowania narzędzi związanych z nowoczesnym podejściem do kreowania jakości typu. W kolejnych punktach zostaną przedstawione metody i procedury wchodzące w skład nowej wielkiej siódemki oraz będą omówione przykłady ich zastosowań. (fragment tekstu)
Omówiono problemy, które pojawiają się w trakcie procesu oceny jakości danego typu produktu, w szczególności, gdy produkty są nieporównywalne. Postawiono hipotezę, że możliwe jest zbudowanie ogólniejszej postaci charakterystyki umożliwiającej porównanie produktów w odniesieniu do poziomu jakości typu, biorąc pod uwagę rodzaj zastępowania ich właściwości. Aby zweryfikować tę hipotezę przeprowadzono kilka symulacji komputerowych. Artykuł zawiera analizę porównawczą proponowanych rozwiązań z teorią mikroekonomii, a w szczególności teorią użyteczności i związanymi z nią krzywymi obojętności.
Celem opracowania była prezentacja i propozycja modyfikacji metody MAPPAC – Multicriteria Analysis of Preferences by Means of Parwise Actions and Criterion Comparisions umożliwiającej tworzenie rankingów skończonego zbioru obiektów ocenianych wielokryterialnie. Sformułowano hipotezę badawczą, że metodę MAPPAC można wykorzystać do rosnącego/malejącego uporządkowania zbioru substytucyjnych produktów według ich poziomu jakości typu. (fragment tekstu)
Niniejsza praca stanowi podsumowanie i usystematyzowanie zainteresowań autora dotyczących oceny jakości typu produktu. Chęć konsolidacji dotychczasowych opracowań autora z zakresu wielokryterialnej oceny jakości typu stała się jednym z podstawowych motywów jej napisania. Ważną kwestią decydującą o wyborze tej tematyki była też chęć zmniejszenia dysonansu, jaki występuje w literaturze pomiędzy opisem metod pomiaru jakości wykonania produktu a opisem metod pomiaru jakości typu. Cele pracy zostały sformułowane następująco: przedstawienie propozycji różnych metod oceny i opisu jakości typu produktu, analiza mocnych i słabych stron wybranych metod oraz podjęcie próby ich wartościowania, konstrukcja nowych narzędzi oceny jakości typu produktu oraz modyfikacja istniejących, zastosowanie zaprezentowanych metod do przykładowych danych empirycznych, kontrola jakości i zgodności uzyskanych ocen jakości typu produktu. Zagadnienia omawiane w pracy ujęto w sześciu rozdziałach poprzedzonych wstępem. (fragment tekstu)
Koszty ponoszone przez konsumentów związane z zakupem i użytkowaniem produktu zależą od wielu czynników, m.in. od jakości produktów. Jakość jest kreowana już na etapie projektowania wyboru i procesów służących do jego wytworzenia lub dalszej obsługi. Powoduje to konieczność zwrócenia uwagi na koszty projektu wyboru, jego prototypu, jak również koszty wytworzenia jednostki produktu przeznaczonego do realizacji w procesie produkcyjnym. Przedstawiono metodologię używając metody Quality Function Deployment QFD (Rozwijanie funkcji jakości), która została rozwinięta w Japonii do tworzenia wysokiej jakości projektu. Następnie zaprezentowano kalkulację jednostkową kosztów jakości typu butów ochronnych.
Celem badań była analiza porównawcza dwóch metod porządkowania obiektów. W pierwszej z nich (nazwijmy ją metodą opartą na syntetycznej addytywnej charakterystyce jakości), wykorzystuje się syntetyczną addytywną charakterystykę jakości postaci: q i = j = 1 k q i j w j gdzie `q_{ij}` unormowana charakterystyka produktu `A_{i}` ze względu na zmianę diagnostyczną `X_{j}`, `w_{j}` współczynnik wagowy przypisany zmiennej `X_{j}` w ten sposób, że: j = 1 k w j = 1 Druga spośród analizowanych metod występuje pod nazwą MAPPAC, co stanowi skrót od Multicriterion Analysis of Preferences by Means of Pairwise Action and Criterion Comparisons. Metoda ta jest pochodną prac zapoczątkowanych przez B. Roya w latach 1966-82, dotyczących rankingów złożonych występujących pod nazwą Electre I-IV. Opisano różnice i podobieństwa między algorytmami stosowanymi w badanych metodach. Zaproponowano również nową, alternatywną metodę postępowania przy organizowaniu obiektów metodą MAPPAC.
Zbudowanie relacji lub nawet więzi z klientami B2B wymaga długich miesięcy, a niekiedy lat podczas których firma stale powinna pielęgnować kontakt ze swymi partnerami. W tym procesie bardzo pomaga nawiązywanie do wydarzeń, które były wspólnym udziałem tak klienta jak i firmy. Ze względu na eventowe zapotrzebowanie rynku w zakresie komunikacji z klientami w artykule wyodrębniono kilka ich ich modeli mających zastosowanie wobec poszczególnych grup partnerów w określonych okolicznościach.(abstrakt autora)
Dolina Krzemowa to unikalny zakątek świata. To dla projektantów design thinking znakomite poletko doświadczalne branży elektronicznej i wszelkich innych, towarzyszącym tej gałęzi biznesu. W Dolinie Krzemowej występuje unikalne połączenie talentu, prywatnego kapitału i nauki na najwyższym światowym poziomie. Podstawą aktywności i sukcesu jest tam innowacyjność oraz kreatywność. (fragment tekstu)
Ważnym pytaniem dla firm jest to, jakie benefity mogłyby rzeczywiście one czerpać z traktowania problematyki designu "całkiem na serio". Bazując na różnorodnych przykładach i historiach sukcesów, niemal jest pewnym fakt, iż design może w sposób istotny poprawiać wyniki biznesowe. Wprowadzony bowiem strategicznie i systemowo może przynieść wiele komercyjnych benefitów dla organizacji, takich jak silniejsza tożsamość marki i przewaga konkurencyjna, zwiększona lojalność klientów, zdolność do kreowania dobrze sprzedających się produktów i usług czy też efektywny proces wchodzenia na rynek. Zapewniający dopasowanie dla potrzeb rynku i eliminujący marnotrawstwo. (fragment tekstu)
Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej metodologii semiotycznej i jej perspektywy kulturowej powstają nowatorskie projekty dla marek, zarówno w zakresie brandingu, jak i designu. Na konferencji paryskiej, w której brali udział semiotycy komercyjni często przywoływano przykłady, w których semiotyka występowała jako element składowy procesu design thinking, jako rama interpretacyjna dla danych zbieranych metodami croudsourcingowymi. Metoda ta pozwala skutecznie zaprojektować sprzedażowe przestrzenie oraz miejsca użyteczności publicznej. Przestrzeń bowiem stanowi w reklamie jeden z kluczowych elementów komunikacyjnych. (fragment tekstu)
W dobie obecnej marki nie mogą sobie pozwolić na to, aby mocne insighty zaprzepaścić w fazie projektowania. Jeżeli w zawrotnym tempie, w jakim żyje świat firma ma zamiar z powodzeniem sprzedać swoją ofertę, powinna jasno zadeklarować swoje wartości, pozostać wierną własnym intencjom i poprzez design przekuć to w sukces. Marki, które próbują powiedzieć zbyt wiele lub opierać się na zbyt wielu przekazach, w zwyczajny sposób nudzą konsumentów, powodując ich odchodzenie. (abstrakt autora)
Ikea to nie tylko udane produkty dekoracyjne i meblarskie dla domu, ale i nadzwyczaj wyraźny branding, zresztą bardzo trafnie wykorzystujący i promujący narodową kulturę Szwecji. To również przyjazne doświadczenie klienta, a także wysoki poziom obsługi, sposobu zakupu, płatności, transportu i montażu. Zaletą bogatej oferty firmy są też gotowe zestawy standardowe. (abstrakt autora)
IKEA to przedsiębiorstwo zajmujące się głównie sprzedażą detaliczną oraz produkcją mebli, a także artykułów dekoracyjnych. Zostało założone przez Ingvara Kamprada jeszcze w 1943 r. Obecne już od wielu lat w Polsce. Nazwa i logo tej marki brzmi znajomo i kojarzy się pozytywnie. Te odczucia to przede wszystkim wygoda, porządek, relaks i odpoczynek. Takie cechy to także atrybuty lifestyle'owe tej znanej w świecie firmy. (abstrakt autora)
W Polsce wartość rynku dóbr luksusowych z roku na rok rośnie. W ramach dóbr luksusowych wyróżnić można kilka segmentów, przy czym każda kategoria rządzi się własnymi prawami. Dlatego też działania stosowane przez takie marki różnią się w zależności od segmentu. Mogą to być luksusowe jachty, samochody, biżuteria, zegarki czy markowa odzież. W przypadku dóbr luksusowych zawsze należy stworzyć dodatkową otoczkę wokół produktu, podkreślając jego atuty i jakość, tak aby dla konsumenta nie stały się wyłącznie droższymi markami. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.