Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 65

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Kanały informacyjne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Abstract-This paper observes different methods for network covert channels constructing and describes the scheme of the packet length covert channel. The countermeasure based on random traffic padding generating is proposed. The capacity of the investigated covert channel is estimated and the relation between parameter of covert channel and counteraction tool is examined. Practical recommendation for using the obtained results are given(original abstract)
Niniejszy artykuł poświęcono problematyce związanej z pozyskiwaniem informacji za pomocą technologii RSS. Technologia ta nie jest jeszcze rozpowszechniona w Polsce jako sposób zdobywania szybkiej, właściwej i zamówionej informacji. O tym, czy tak się stanie, zadecyduje kilka czynników, m.in. dalszy rozwój oprogramowania do pobierania informacji czy też rozwiązanie kwestii funkcjonowania reklam dołączanych do plików RSS. Istotnym zagrożeniem rozwoju przyszłości RSS stają się też tendencje, aby treści informacyjne pobierane w Internecie były udostępniane poprzez częściowe lub całkowite płatności. (fragment tekstu)
Informacja w XXI w. jest bardzo istotnym czynnikiem budowania przewagi konkurencyjnej, szczególnie w kontekście postępującego procesu globalizacji oraz dynamicznie zmieniających się warunków gospodarowania na rynku lokalnym. Przedsiębiorstwa, które realizują swoje cele gospodarcze nie posiadając sprawnie działającego systemu pozyskiwania i przetwarzania informacji, nie mogą skutecznie prowadzić walki konkurencyjnej z uwagi na uwarunkowania egzogeniczne i endogeniczne. Rezultatem tego jest brak możliwości podjęcia właściwej reakcji na zbliżające się zmiany, wynikające z działania w warunkach niedostatecznej informacji. (fragment tekstu)
Social media are playing an increasingly important role in the life of every internet user and the companies. They are one of the main source of information, provide interaction and/or integration. The authors present the history and evolution of social media which are the basis for further considerations. The objective of the paper is analysis of the definitions in the context of new communication channels or the functionality of already existing social media. The result of the analysis is the author's definition, includes the most important aspects of the currently existing social media.(author's abstract)
W artykule wymieniono propozycje działań reklamowych organizowanych poza stroną internetową klienta. Zwrócono uwagę między innymi na takie kanały promocji jak: portale społecznościowe, artykuły sponsorowane, specjalne serwisy i raporty oraz konkursy internetowe. Kanały te są doskonałym przykładem narzędzi promocyjnych służących przyciągnięciu internautów na własną stronę www.
Odpowiedni dobór systemu zarządzania informacją o kliencie, służącego do identyfikacji kontaktów, podniesieniu sprawności i efektywności obsługi oraz zapewnienie przechowywania i dostępu do potrzebnych informacji, ważny jest dla sprawnego zarządzania kanałami komunikacji w organizacji gospodarczej. W artykule zaprezentowano proces wyboru systemu CRM przy określonych kryteriach oceny za pomocą hierarchicznej metody decyzyjnej AHP. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest syntetyczne przedstawienie zjawiska fake newsów oraz roli, jaką w tworzeniu i rozpowszechnianiu nieprawdziwych treści w mediach społecznościowych, w szczególności w serwisach (na platformach) społecznościowych takich jak Facebook, Instagram, TikTok, Twitter czy YouTube, odgrywają trolle internetowe i boty społecznościowe. Zawiera on również krótki przegląd sposobów rozpowszechniania na tych platformach nieprawdziwych treści oraz opis najważniejszych działań, które spółki będące właścicielami najpopularniejszych serwisów podjęły w latach 2016-2020 w celu ograniczenia liczby i widoczności tego rodzaju fałszywych informacji. (fragment tekstu)
8
Content available remote Social Media for Corporate Brands
61%
Media społecznościowe (SM) to kanały komunikacyjne umożliwiające interakcję między internautami za pomocą różnych technologii komunikacyjnych. Media te opierają się na relacjach między różnymi podmiotami. Mogą to być relacje typu B2C, B2B, C2C, B2A itd. Obecność marek konsumenckich (B2C) w mediach społecznych jest już powszechna. Konsumenci cenią marki w SM, szczególnie na Facebooku i Twitterze, zaś firmy zbierają rzesze fanów i starają się pozyskać ich sympatię, wykorzystując gry, aplikacje czy konkursy. Zainteresowanie obecnością marek biznesowych (corporate Brand - B2B) w mediach społecznościowych nie jest jeszcze tak popularne, jak w przypadku marek konsumenckich, lecz równie ważne. Za decyzjami biznesowymi o zakupie produktów i usług stoją przecież ludzie, którzy są obecni w SM i poszukują tam informacji dotyczących produktów i usług. Wiedzę tę następnie mogą wykorzystywać jako przedsiębiorcy. Firmy obecne w SM mogą osiągać lepsze wyniki finansowe niż te, które nie korzystają z tego medium. Aby osiągnąć realną wartość biznesową, firmy muszą jednak zaplanować odpowiednią strategię działania w SM. W artykule przedstawiono możliwości, jakie oferują media społecznościowe markom biznesowym. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono istotę produktu rynkowego jego cechy, właściwości i własności oraz skalowanie wielowymiarowe cech produktów. Omówiono badanie informacyjności charakterystyk produktów. Jako przykład treści informacyjnych produktów rynkowych podano rynek samochodowy.
W artykule poruszono problem multikanałowości w zachowaniach zakupowych konsumentów w odniesieniu do etapu poszukiwania informacji o usłudze. Autor analizuje problematykę wielokanałowych procesów zakupu, porównując kanał stacjonarny, telefoniczny i internetowy. Badania ilościowe zachowań konsumentów w odniesieniu do szerokiego spektrum usług pozwoliły scharakteryzować atrybuty analizowanych kanałów oraz determinan- ty intencji ich użycia. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Metody wyboru kanałów w sieciach 802.11. Przegląd rozwiązań
61%
Wybór kanału transmisji danych jest kwestię bardzo istotną w przypadku sieci wykorzystujących standard 802.11. Niezależnie od tego, czy standard służy do budowy sieci WLAN, Hot Spota lub jest wykorzystywany w transmisji kratowej, wybór kanału decyduje o uzyskanych parametrach QoS. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań bezprzewodowych na świecie jest standard Wi-Fi. W zależności od przyjętego kryterium można dokonać kilku jego klasyfikacji. W artykule omówiono podatność i odporność sieci na interferencje. Zaprezentowano także strukturę kanałów w pasmach 2.4, 5 i 60 GHz oraz metody selekcji kanałów. Przedstawiono także problemy i kierunki badań związanych z tematyką poruszaną w artykule(abstrakt oryginalny)
Chcąc pełnić swą misję społeczną określoną w nowej definicji przyjętej przez Zgromadzenie Generalne Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM), muzea muszą dostosować się do zmian zachodzących w społeczeństwie, co wymaga m.in. umiejętności efektywnego korzystania z nowoczesnych kanałów komunikacji, jakimi są media społecznościowe. Celem artykułu jest ocena możliwości wykorzystania mediów społecznościowych w działalności muzeów. Ocena została dokonana na podstawie wypowiedzi zebranych w czasie wywiadów pogłębionych przeprowadzonych z dyrektorami czterech muzeów działających na terenie województwa dolnośląskiego. Spośród czterech głównych czynników decydujących o możliwości wykorzystania mediów społecznościowych przez muzea respondenci najwyżej ocenili potencjał techniczny, dużo gorzej zasoby ludzkie i organizacyjne, a najgorzej - dostępne środki finansowe, których brakuje w budżetach badanych muzeów.(abstrakt oryginalny)
Aktywna działalność organizacji jest cechą społeczeństwa demokratycznego, elementem spajającym i aktywizującym społeczność lokalną. Opiera się ona w dużej mierze nie tylko na wykorzystaniu nowoczesnych metod zarządzania, ale również na właściwym rozumieniu i stosowaniu instrumentów gwarantujących wysoki poziom procesów komunikacji. Szczególnego znaczenia nabiera komunikacja marketingowa, to ona bowiem gwarantuje osiąganie przez organizacje zamierzonych celów ekonomicznych, zgodnie z wymogami współczesnego świata. Artykuł stanowi próbę zwrócenia uwagi, jakimi kryteriami w procesach porozumiewania kierują się odbiorcy informacji zawartych w typowych dla samorządów terytorialnych kanałach komunikacji. Fundamentem rozważań będą odpowiedzi respondentów biorących udział w tym procesie. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Komunikacja polskich miast z otoczeniem społeczno-gospodarczym w nowych mediach
51%
Celem artykułu jest przedstawienie możliwości wykorzystania nowych mediów w marketingu terytorialnym miast i poziomu zainteresowania społecznego ich ofertą w tych kanałach komunikacji. W części teoretycznej scharakteryzowano komunikację z wykorzystaniem nowych mediów z perspektywy marketingu terytorialnego. W części empirycznej zdefiniowano m.in. preferowane cechy informacji zamieszczanych przez polskie miasta w mediach społecznościowych i na oficjalnych stronach internetowych, wskazując na ich aktualność, czytelność i użyteczność. Jak wynika z przeprowadzonych analiz, polskie miasta prowadzą aktywny marketing terytorialny z wykorzystaniem nowym mediów. Jednak tylko przemyślane, umiejętnie i odpowiedzialnie prowadzone serwisy przyciągają relatywnie większą grupę odbiorców. (abstrakt oryginalny)
The development of the financial market in Poland commenced with the beginning of the transition of the country's social-economic system in 1989. Due to the fact that there had been no financial market with demand and supply for financial instruments (products) in the Polish economy before 1989, such a market had to be constructed from the very scratch. This meant creation of typical financial markets institutions (such as stock exchange) and as well as instruments, including quite wide range of derivatives. The first segment of financial market in Poland, developing quickly at the beginning of the 1990s, was interbank deposit market which facilitated management of Polish banks' liquidity. At the same time, treasury bills market providing financing for budget deficits and foreign exchange market (currency market) started to grow. On 16th April 1991, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (Warsaw Stock Exchange) begun its operation mainly due to ongoing privatization of state-owned companies. Continuous liberalization of foreign exchange regime at the beginning of the 1990s triggered development of foreign exchange derivative market. By the mid-1990s, Polish financial market was already a well- developed market characterized by high liquidity and high turnover, with two basic segments - stock market and fixed interest rate bonds market - which are typical for financial market in any developed economy. Gradually, other segments of financial market also started to appear in Poland. Further liberalization of foreign exchange market allowed launching of foreign currency swap market which in turn facilitated swift development of bank derivative market for Forward Rate Agreement contracts (FRA). And continuing integration of Polish economy with European markets and its internationalization let Polish investors to participate in international foreign exchange markets through use of another bank derivative - Interest Rate Swap contracts (IRS)1. Regards public market in Poland, derivative instruments trade was launched at the Warsaw Stock Exchange on 16th January 1998 when futures for WIG-20 index were introduced2. Nowadays, derivatives are common for all segments of the financial market in Poland: interbank market, money market, foreign exchange market, as well as capital market, where advanced financial engineering is employed. (fragment of text)
Artykuł stanowi studium przypadku firmy kosmetycznej działającej wedle modelu marketingu wielopoziomowego. Jedynymi dystrybutorami jej produktów są formalnie niezależne, nie zatrudnione w firmie konsultantki, sprzedające towary klientkom. Konsultantki stanowią kluczowy zasób organizacji i w dużej mierze od efektywnej komunikacji kierownictwa z nimi zależy realizacja celów biznesowych przedsiębiorstwa. Jednocześnie, takie aspekty jak luźny związek sprzedawczyń z firmą, i rozproszenie terytorialne, stawiają pewne ograniczenia w zakresie przebiegu procesów komunikacji. Celem artykułu jest dokonanie opisu formalnych i nieformalnych kanałów oraz kierunków komunikacji pomiędzy konsultantkami a kierownictwem organizacji.(abstrakt oryginalny)
Komunikacja odgrywa istotną rolę w koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu. Przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne ma do dyspozycji szeroki wachlarz narzędzi, dzięki którym może komunikować się z interesariuszami przedsiębiorstwa, np. stronę internetową, intranet, konferencje, media społecznościowe, newsletter, media tradycyjne (prasa, telewizja). Warto zauważyć, że wybór właściwego kanału komunikacji może decydować o skuteczności działań społecznie odpowiedzialnych. Dlatego też celem artykułu jest analiza wybranych kanałów komunikacji pod kątem skuteczności dotarcia do interesariuszy, a także łatwości ich wdrożenia. Podjęty temat badawczy został zrealizowany za pomocą metody krytycznej oceny, w tym: analizy literatury, raportów i opracowań wraz z wnioskowaniem. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Funkcjonalność mediów społecznościowych jako siedem boków plastra miodu
51%
Aktualnie coraz częściej poprzez wykorzystanie platform wymiany danych, blogów czy serwisów typu wiki internauci mają znaczący wpływ na reputację firmy, jej sprzedaż, a niekiedy nawet decydują o jej pozycji i utrzymaniu się na rynku. Dzieje się to za sprawą możliwości, jakie niosą ze sobą nowe platformy informatyczne, które pozwalają na komentowanie i ocenianie zamieszczanych treści, ich modyfikację, a także na tworzenie własnych, niezależnych wartości. Możliwości te reprezentują fenomen mediów społecznościowych, który stanowi wyzwanie dla menedżerów firm. Celem artykułu jest przedstawienie informacji na temat funkcjonalności mediów społecznościowych w oparciu o siedem bloków obejmujących: tożsamość, rozmowy, współdzielenie, relacje, obecność, reputację oraz grupy. Ponadto w artykule przedstawione zostaną implikacje poszczególnych bloków dla funkcjonowania przedsiębiorstw w social mediach oraz wskazane zostaną zasady, jakimi firmy powinny się kierować przy opracowywaniu strategii wykorzystania tego nowego medium. (abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Informacja czy manipulacja? Analiza na przykładzie wybranych reklam
51%
Dzięki wynalazkom, takim jak druk, telewizja czy Internet, wiele osób może być poinformowanych o danym zdarzeniu w bardzo krótkim czasie. Takie masowe kanały komunikacji wykorzystywane są także do przesyłania reklam. I mimo ich praktycznej wartości, a czasami nawet wartości artystycznej, powszechnie uważa się, że przez reklamy wiele osób poddawanych jest przekazom przedstawiającym nieprawdziwy obraz świata. Powszechność reklamy nie sprawiła więc, że ludzie stali się odporni na perswazję i manipulację, ale że stali się na nią obojętni i nie są świadomi jej wpływu. Dlatego w tej pracy pokazano charakterystyczne cechy i przejawy manipulacji w reklamie. (abstrakt oryginalny)
Marketingowe kampanie społeczne sa zbiorem działań i narzędzi za pomocą których dana organizacja/instytucja wpływa na przekonania, postawy i zachowania zdefiniownej grupy docelowej. Kampanie te mają na celu wywołanie społecznie pożądanych zmian, tu w obszarze zdrowia i jego ochrony. W języku angielskim określa się to przydomkiem social albo poblic service campaign. Celem artykułu jest dyskusja na temat konstrukcji marketingowych kampanii społecznych o tematyce zdrowotnej i ich skutecznosci. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.