Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 71

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Karty bankowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Rusza operacja wymiany kart na chipowe. Banki, które nie wymienią kart na nowe z chipem, stracą prawo wydawania kart niektórych systemów. Kraje Unii Europejskiej zgodziły się definitywnie przejść na kartę z mikroprocesorem od 1 stycznia 2005 r. i kraje kandydujące muszą być tego świadome.
Artykuł prezentuje wyniki badań, przeprowadzonych przez Centrum Badań Marketingowych INDICATOR, dotyczących wykorzystania kart płatniczych i bankowych.
Celem artykułu było przedstawienie sytuacji i perspektyw rozwoju rynku kart elektronicznych w Polsce. W pierwszej części dokonano charakterystyki kart elektronicznych i ich klasyfikacji. Następnie zaprezentowano możliwości zastosowania kart z mikroprocesorem w bankowości oraz przeanalizowano ich wady i zalety. Kolejny fragment artykułu poświęcono projektom wdrożenia kart z mikroprocesorem, w tym kontekście omówiono program OSKAR, który wdrażany był przez banki spółdzielcze. Na zakończenie określono perspektywy rozwoju rynku kart z mikroprocesorem w Polsce.
Zaprezentowano krótką historię karty bankowej, jej budowę i zabezpieczenia oraz rodzaje kart obecnie funkcjonujących.
W portfelach Polaków jest już prawie 10 mln kart płatniczych i bankomatowych. W upowszechnieniu plastikowych pieniędzy dużą rolę odgrywają akcje marketingowe i promocyjne.
Artykuł prezentuje wyniki z trzeciej edycji raportu "Rynek rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w Polsce" opracowanego przez CBOS. Wnioski dotyczące rynku bankowych kart płatniczych są bardzo ważną wskazówką dla banków
Omówiono znaczenie systemów kontroli dostępu do sieci informatycznej używanej przez bank oraz identyfikacji klienta.
Celem niniejszej pracy jest określenie głównych wskaźników rynku kart bankowych, służących analizie sektora bankowego w różnych krajach. Korzystając z trzech modeli rankingowych przeanalizowano, jakie wskaźniki mogą być wykorzystane do stworzenia rankingu rynków finansowych oraz jak to się przekłada na ranking rynków kart bankowych. Do weryfikacji przyjętego założenia wykorzystano metodę analizy porównawczej, badając łącznie 8 krajów - Ukrainę i kraje sąsiadujące. Następnie dokonano szczegółowej analizy dwóch państw (Polski i Ukrainy) jako państw o podobnych rynkach kart bankowych. Analiza została oparta na założeniu, że do przeprowadzenia analizy porównawczej niezbędne jest wykorzystanie systemu wzajemnie powiązanych wskaźników dotyczących bankowych kart płatniczych, bankomatów i terminali POS. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano najważniejsze funkcje kart płatniczych, które mówią o jej atrakcyjności. Przedstawiony został podział kart, ze względu na różnych odbiorców (grupy społeczne). W kolejnych punktach opisano usługi dodatkowe do kart płatniczych, oferowane przez najważniejsze międzynarodowe organizacje płatnicze, jak: VISA International Service Association, Europay (europejski partner i agent Master Card) oraz American Express (AmEx). Na zakończenie przedstawiono przykłady usług dodatkowych oferowanych do kart wydawanych przez banki polskie.
Obecnie priorytetowym zadaniem jest stworzenie karty krajowej o szerokim zakresie dostępności i akceptowalności, przy równoczesnym zachowaniu standardów międzynarodowych. W artykule omówiono działalność organizacji płatniczych w Polsce, konkurencję i współpracę między nimi oraz bariery związane z wdrażaniem kart płatniczych na rynek krajowy.
Usługa Purchase with Cashback umożliwia wypłacanie gotówki bez użycia bankomatu bezpośrednio w kasach sklepowych, supermarketach i na stacjach benzynowych. Niedługo będzie to możliwe w niemal 10 tysiącach punktów.
Artykuł omawia korzyści jakie daje karta płatnicza co-branded, której istotą jest współpraca banku z daną firmą, dająca klientowi możliwość korzystania z rabatów czy też promocji we współpracujących firmach.
13
Content available remote Ocena wybranych płatności mobilnych w Polsce
75%
Zasadniczym celem artykułu jest identyfikacja cech poszczególnych systemów płatności pod kątem możliwości zastosowania ich w handlu elektronicznym i wykorzystania przez użytkownika indywidualnego w Polsce. Tekst ten jest rozwinięciem poprzednich prac dotyczących systemów elektronicznej bankowości, w szczególności badań z 2004 roku. Badaniem objęto pięć najpopularniejszych systemów płatności mobilnych, weryfikując je pod kątem ich oferty, łatwości użycia, oferowanych dodatkowych funkcjonalności oraz ogólnej opinii użytkowników. Były to elektroniczne płatności wykorzystujące technologię SMS Premium oferowaną przez sieci operatorów komórkowych, system płatności MasterCard PayPass, Visa payWave, mPay (Płać Komórką) oraz PayPal.(fragment tekstu)
Podkreślono, że Polacy są właścicielami ponad 11 mln kart płatniczych. Przybliżono zasady na jakich funkcjonują karty debetowe, obciążeniowe, wirtualne. Ze względu na prestiż i sytuację finansową klientów wyróżniono karty podstawowe, standardowe i złote. Zamieszczono dane CBOS na temat najpopularniejszych kart płatniczych.
Przedmiotem artykułu są rozważania nad przeznaczeniem i rolą wydawanych przez polskie banki kart bankowych w obsłudze klientów. Autor przeanalizował strukturę zakupów przy pomocy tych kart i strukturę bezpośrednich dochodów banków z tego tytułu. Zwrócił także uwagę na tempo dokonujących się zmian w unowocześnianiu polskiej bankowości.
Wydawcy kart płatniczych starają się uatrakcyjnić ofertę gdyż polski rynek kart płatniczych osiągnął już prawie etap nasycenia. Nowe w ich propozycjach są karty typu affinity i co-branded. Omówiono, kto wydaje takie karty, jakie są szanse ich rozwoju na rynku polskiem oraz określono, co może być w nich atrakcyjnego dla polskiego klienta.
Artykuł na wstępie omawia historię rozwoju formy płatności bezgotówkowej, systemów kart płatniczych na świecie i w Polsce. W dalszej części autorzy przedstawiają próby wdrażania kart inteligentnych, ich zastosowanie i prawdopodobne kierunki rozwoju. Podczas konferencji prezentowany jest system kart inteligentnych wdrażany przez Lukas Bank wykorzystywany przy zakupach ratalnych w jednej z sieci hipermarketów w Warszawie. (fragment tekstu)
Celem opracowania jest zweryfikowanie prawdziwości powszechnie wygłaszanych w naszym kraju nazbyt entuzjastycznych wypowiedzi na temat kart z mikroprocesorem z doświadczeniami zebranymi przez twórców systemu GeldKarte w Niemczech. Aby osiągnąć tak sformułowany cel, scharakteryzowano konstrukcję systemu oraz jego wymagania infrastrukturalne. Opisano także efekty funkcjonowania systemu GeldKarte w Niemczech. Na podstawie przedstawionych informacji, sformułowano wskazówki i wnioski, które zawarto w zakończeniu opracowania. (fragment tekstu)
Ochrona interesów konsumentów w dziedzinie usług finansowych była przedmiotem zainteresowania Komisji Europejskiej już w jej drugim trzyletnim planie działania. Przystosowanie usług finansowych do potrzeb konsumentów zostało uznane za jeden z priorytetów polityki konsumenckiej na lata 1993-1995. Chodziło zwłaszcza o usługi bankowe, ubezpieczenia i papiery wartościowe. Komisja zauważyła, że "skuteczność trans-granicznych środków płatniczych jest podstawą prawidłowego funkcjonowania rynku, ponieważ stanowi warunek zaufania konsumentów". Równie ważne są następujące kwestie: regulacja odpowiedzialności w związku z używaniem kart bankowych, zapewnienie przejrzystości ofert na rynku kredytów hipotecznych i sprawnego dokonywania przez klientów transakcji bankowych z domu za pośrednictwem łącz telefonicznych (home banking). (fragment tekstu)
W tym roku już dwa przypadki wykradania pieniędzy z bankomatów trafiły na pierwsze strony gazet. Czy korzystanie z tych urządzeń jest bezpieczne dla zawartości naszych portfeli? Banki żądają, aby zapisany numer PIN był przechowywany w sposób bezpieczny, a więc taki, że nie będą miały do niego dostępu osoby nieuprawnione – nawet członkowie rodziny. To zalecenie banku jest tak samo ignorowane jak każde inne, do czasu aż... no właśnie, ale ofiarami kradzieży zawsze byli oni, dlaczego więc teraz ja? Dlatego, że nie przestrzegam zasad bezpieczeństwa, często nawet tych podstawowych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.