Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Komputerowe wspomaganie doboru kadr
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W niniejszym artykule przedstawiono listę działań dotyczących zarządzania kadrami, które można wykonywać, korzystając z poszczególnych modułów systemu mySAP HR.
Wymieniono kryteria testu tradycyjnego i komputerowego zastosowanego przy doborze personelu. Najważniejszy to obiektywizm i tu testy komputerowe wykazują mniejszy wpływ badającego. Rzetelność - najlepsze są takie testy, które dopasowują się do poziomu kandydata. Trafność - treściową, teoretyczną, kryterialną. Poza tym omówiono problem normalizacji testów, efektywności, przydatności, standaryzacji, wiarygodności.
System ekspertowy należy ocenić jako pomocne narzędzie w doradztwie personalnym. Wymaga jednak stałego zasilania w aktualną wiedzę ekspertów, która ma wysoką cenę. Jednak dla problemów decyzyjnych, które są dobrze określone i zdefiniowane, systemy ekspertowe nie oferują lepszego rozwiązania niż prostsze systemy informatyczne.
W artykule scharakteryzowano system informatyczny wspomagający zarządzanie kadrami mySAP HR. Po krótce przedstawiono jego zasady działania i przykłady zastosowania.
Zaprezentowano system komputerowy wspomagający szeroko rozumiane zarządzanie kadrami.
Omówiono możliwe obszary wzbogacania konwencjonalnych systemów informatycznych w gospodarce kadrowej metodami opartymi na sztucznej inteligencji. Systemy ekspertowe uzupełniają tradycyjne systemy o zbiór reguł służących do rozwiązywania słabo ustrukturalizowanych problemów. Przedstawiono także możliwości zastosowań systemów ekspertowych do planowania zatrudnienia pracowników. W dodatku załączono program w języku PROLOG, który interpretuje opracowane reguły i podaje rozwiązania na podstawie zgromadzonych faktów.
Zasoby ludzkie to część każdej firmy – co znaczy, że tak jak wszystkie inne składniki mają swoje miejsce w całym cyklu zarządzania przedsiębiorstwem. Firmowy dział HR (human resource) zajmuje się rekrutacją, motywowaniem, szkoleniem i zwalnianiem pracowników – prowadzi politykę personalną w firmie. Cały czas to samo, ale jednak nie tak samo. W tym procesie zmieniają się nie tylko cele, ale również metody i narzędzia jakimi się te cele osiąga. Najważniejsza jest skuteczność, a więc dlaczego nie postawić na wsparcie informatyczne? Niektórzy specjaliści od HR są zdania, że w bankowości nie jest to już zachcianka dyrektora personalnego a konieczność. Konieczność również dlatego, że dział personalny każdej firmy ma w swoich zasobach poufne dane o swoich pracownikach, o danych osobowych nie wspominając. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie możliwości poszukiwania pracy i pracowników za pośrednictwem Internetu. Skoncentrowano się na zastosowaniu i znaczeniu wortali rekrutacyjnych na rynku pracy w Polsce. Zaprezentowano badania dotyczące wortali w Polsce z punktu widzenia potencjalnego klienta oraz firm prowadzących internetową rekrutację.
Zasada racjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi polega na optymalnym dostosowaniu kompetencji i kwalifikacji oraz predyspozycji zawodowych ludzi do warunków i wymagań pracy na poszczególnych stanowiskach. Przedmiotem opracowania jest propozycja systemu zarządzania zasobami ludzkimi, który dostarczałby informacji niezbędnej do racjonalniejszego i efektywnego kształtowania zintegrowanej załogi oraz motywowania i pobudzania jej do działania.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.