Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Komputeryzacja sprzedaży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Kupić perfumy w banku z darmową dostawą do domu? A może skorzystać w banku z promocji na telefon komórkowy? Czemu nie – rozszerzająca się oferta banków przekracza kolejne granice. Sklepy internetowe to żadna nowość, jednak do niedawna tego typu działalnością nie zajmowały się banki. Dziś bank potrafi sprzedać klientom niemal wszystko. Handel elektroniczny to znakomity sposób na budowę świadomości marki całego banku wśród internautów. – Jako bank oferujący dostęp do usług finansowych online chcemy dotrzeć do osób aktywnie korzystających z internetu – tłumaczy Małgorzata Adamczyk, dyrektor Oddziału Internetowego Nordea Bank Polska. – Nie należy również zapominać, że płatności internetowe są jedną z usług, która generuje wzrost aktywności klientów banku w sieci, a to pociąga za sobą wzrost obrotów na rachunkach. Kolejną istotną kwestią są przychody, które strony handlu online czerpią ze sprzedaży usług i produktów. (abstrakt oryginalny)
W zaawansowanych systemach telekomunikacyjnych coraz większą rolę odgrywają narzędzia do głosowego porozumiewania się człowieka z maszyną. W Europie systemy takie używane są m.in. przez sieci detaliczne, np. telesklepy.
Przedstawiono propozycję budowy systemu, którego zadaniem jest ułatwienie pracy handlowca, pracownika działu handlowego w firmie co najmniej średniej wielkości. Koncepcja dotyczy pewnego typu pracy handlowca i jest oparta na przykładzie Francji. Przedstawiona koncepcja należy do systemów analityczno-sprawozdawczych.
Resort handlu zagranicznego jest tym działem gospodarki narodowej, w którym mechanizacja i automatyzacja procesu podejmowania decyzji rozpoczęła się najwcześniej, a ponadto miała charakter kompleksowy, w latach siedemdziesiątych podjęto prace nad pierwszym i jak dotąd jedynym w Polsce zintegrowanym systemem statystycznym, opartym na technice komputerowej. (fragment tekstu)
Omówiono wielkość przewozów pasażerskich Śląskiej DOKP, obecne tendencje tych usług kolei, jakość obsługi pasażerów i jej uwarunkowania.
Zwiększenie zainteresowania handlem elektronicznym przez podmioty wykorzystujące Internet w swojej działalności wywołało konieczność dostosowania obowiązujących przepisów do następujących zmian. W artykule omówiono definicję umowy na odległość oraz sposoby zawierania takich kontraktów. Ostatnia część referatu poświęcona jest zagadnieniu podpisu elektronicznego jako elementu niezbędnego do zawierania umów on-line. (abstrakt oryginalny)
Tematem artykułu jest handel elektroniczny jako wiodący sposób prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstw. Przedstawiono korzyści jakie wynikają z obecności firmy w Internecie oraz rodzaje ryzyka spowodowane globalnym zasięgiem handlu elektronicznego.
Autorzy opisali wykorzystanie systemu Customer Relationship Management (CRM) oraz synergicznego programu usług finansowych (Synergic Portal of Financial Services - SPFS) do obsługi klienta. Dzięki połączeniu tych dwóch systemów informacje w bazie danych uzupełniane są automatycznie, bez udziału pracownika.
Każda rewolucja, w tym także ta cyfrowa ma to do siebie, że nie pyta nikogo o przyzwolenie i zgodę na sam sens jej zaistnienia. Coś, co dobrze zdawało egzamin wczoraj, dziś może być nieaktualne. Paradygmaty rynkowe, koncentrujące się na zupełnie nowej metodzie zarządzania firmą, będą szybko weryfikowane przez klientów. Organizacje zaczynają rozumieć, że ich zyskowność przestaje być ślepym celem, a staje się zwornikiem budowania harmonijnej wartości pomiędzy konsumentem a firmą. Opartym rzecz jasna na nowych technologiach sprzedaży i reklamy. (abstrakt autora)
Internet, który dotychczas wykorzystywany był głównie jako medium informacyjne, szybko - i na coraz większą skalę - staje się również nowym kanałem sprzedaży usług i towarów. W opracowaniu omówiono pokrótce bezpośrednie wykorzystanie Internetu w procesie sprzedaży.
Artykuł pokazuje rezultaty badań przeprowadzonych przez autora na początku roku 1997, kiedy nastąpiła ogólna konsolidacja w sektorze motoryzacyjnym. Przebadano 4 zakłady produkujące samochody, 9 firm produkujących części potrzebne do produkcji samochodów oraz 8 firm sprzedających samochody. Autor przedstawił szczegółową analizę używania przez wyżej wymienione grupy następujących zastosowań komputera: e-mail, elektronicznego obiegu dokumentów, systemu wspomagającego zarządzanie, bazy danych, systemu wspierającego oszczędność materiałową. W podsumowaniu, autor przedstawia pewne zalecenia odnośnie rozwoju informatycznych technik komunikowania w polskim przemyśle samochodowym.
Obecnie sprzedaż przez Internet i sieć WWW zwiększa się bardzo dynamicznie na świecie. Autor omawia dotychczasowy rozwój oraz prognozy handlu elektronicznego (e-commerce) w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Europie Zachodniej i Polsce. Charakteryzuje wirtualne przestrzenie rynkowe: informacji, komunikacji, dystrybucji i transakcji oraz społeczności wirtualne. Zwraca uwagę na możliwości wykorzystania Internetu w działalności marketingowej i reklamowej, do wspierania sprzedaży, targowania się o cenę (aukcje online), a także w transakcjach "business-to-business" (w relacjach firma-firma).
Prawdziwą rewolucję w zastosowaniach Internetu przyniosło wynalezienie stron WWW (World Wide Web). Przez zastosowanie graficznych przeglądarek zasoby Internetu stanęły otworem dla szerokiego grona użytkowników. Strony WWW mogą zawierać bogato formatowany tekst, grafikę, muzykę w tle, animację oraz odnośniki do innych stron, które mogą być zlokalizowane na innych, często odległych komputerach. Na bazie stron WWW zbudowana jest większość mechanizmów handlu internetowego. W niniejszym opracowaniu zaprezentowano pewną koncepcję witryny internetowej, która wykorzystana ma być do prezentacji i sprzedaży zasobów sklepu muzycznego. (fragment tekstu)
Pytanie o opłacalność copywritingu produktowego budzi zawsze uśmiech profesjonalistów od sprzedaży internetowej, bo stał się on kluczowym atrybutem przyciągającym uwagę klientów. Ale w e-sklepie nie mamy bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą, nie można też fizycznie dotknąć produktu i dokładnie go obejrzeć czy sprawdzić. Rolę substytutu sprzedawcy przejmuje zatem prawidłowo zredagowany opis, czyli content. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.