Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Koszty działalności pomocniczej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Procedury rozliczania kosztów działalności pomocniczej
100%
W artykule przedstawiono podstawowe informacje dotyczące procedur rozliczania kosztów działalności pomocniczej. Podjętą tematykę zaprezentowano na przykładzie zagadnienia sytuacyjnego, w którym dokonano rozliczenia kosztów działalności pomocniczej przy wykorzystaniu metod matematycznych: układu równań liniowych oraz modelu przepływów międzydziałowych (Leontiewa). Analizowane zagadnienie sytuacyjne uzupełniono o możliwość zastosowania zbiorów liczb rozmytych jako danych wejściowych dla prospektywnych analiz kosztowych.(abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest pokazanie jednego ze sposobów umożliwiających niskosztowym przewoźnikom lotniczym zachowanie rentowności i dalszy rozwój nawet w przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków rynkowych. Kiedy możliwości dalszego zwiększania efektywności ekonomicznej poprzez obniżkę kosztów działalności podstawowej czy też poprawę wydajności stają się bardzo trudne do realizacji, przewoźnicy lotniczy zaczynają odkrywać wartość tkwiącą w każdym kliencie, którego przewożą. Oferowanie klientowi dodatkowych usług oraz produktów, zarówno komplementarnych do przewozu lotniczego, a także zupełnie z nim niezwiązanych, staje się strategiczną dziedziną w działalności każdego przewoźnika lotniczego. W opracowaniu prezentuje się obecną sytuację na rynku, która wymaga od przewoźników nowych rozwiązań pozwalających im przetrwać. Ponadto, podjęto próbę zdefiniowania pojęcia "przychody pozabiletowe" oraz przedstawiono wyniki europejskich niskokosztowych przewoźników lotniczych w tym zakresie. Przedstawiono również podstawową systematykę tej grupy przychodów. Przewoźnicy lotniczy stanowią, segment firm bardzo wrażliwych na wahania koniunkturalne. W związku z tym obecnie doświadczane spowolnienie gospodarcze dotyka linie lotnicze na całym świecie. Według szacunków organizacji IATA straty przewoźników lotniczych przekroczą 11 mld USD w 2009 roku i prawdopodobnie w 2010 sięgną 4 mld USD1. Obecne straty spowodowane są głównie załamaniem popytu na usługi przewozu lotniczego w związku z recesją, która dotknęła główne gospodarki świata. (fragment tekstu)
"Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie koniecznych zmian jakościowych polityki pomocy publicznej w porównaniu z kwantytatywnym ujęciem dofinansowania przedsiębiorstw ze środków publicznych w roku poprzedzającym akcesję Polka z Unia Europejską."
W większych jednostkach gospodarczych, oprócz wydziałów zajmujących się podstawową działalnością wytwórczą i usługową, znajdują się również wydziały zajmujące się działalnością pomocniczą. W artykule omówiono rozliczanie kosztów świadczeń wydziałów pomocniczych i ewidencyjne ujęcie kosztów działalności pomocniczej. Przedstawiono również wykorzystanie informacji o kosztach i wynikach działalności pomocniczej przez zarząd oraz potrzeby informacyjne kierownika wydziału pomocniczego.
W referacie przedstawiono formy restrukturyzacji zaplecza pomocniczego, wskazując, że utrzymywanie różnych form integracji z przedsiębiorstwem macierzystym nie tylko nie przyniosło właściwych efektów adaptacyjnych, ale jednocześnie opóźniało proces przekształceń i pełnego usamodzielnienia. (abstrakt oryginalny)
W artykule opisano nową metodę ustalania kosztów jednostkowych, opracowaną w Harvard Business School przez S.Kaplana i R. Coopera. Metoda ta nosi nazwę Activity - based costing (ABC).
Od kilku lat coraz więcej badań prowadzi się na ten temat bezdomności. W Polsce jest około 30 tysięcy bezdomnych, z czego 20 tysięcy mieszkających w schroniskach dla bezdomnych w okresie zimowym. Bezdomni żyją głównie w wysoce zurbanizowanych regionach. Przedstawiono liczebność i rozmieszczenie terytorialne bezdomnych w Polsce, strukturę socjodemograficzną bezdomnych, źródła dochodów bezdomnych oraz koszty i rezultaty działalności pomocowej. Niestety średnio mniej niż 1% populacji bezdomnych udało się wyjść z bezdomności i osiągnąć niezależność.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.