Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Kryptoreklama
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
"Ten artykuł - a właściwie felieton - piszę bez zamiaru nadania mu rangi naukowej. Jest to po prostu wynik obserwacji reakcji i kłopotów zwykłych ludzi, czyli konsumentów, na stosowane wobec nich zabiegi marketingowe. Znaczna część tych reakcji nie jest pozytywna. Może więc warto zastanowić się, dlaczego niektóre instrumenty i zwyczaje marketingowe, traktowane na wszelakich kursach i szkoleniach niemal jak niepodważalne "prawdy talmudyczne", nie tylko nie zapewniają oczekiwanych efektów, ale wręcz zniechęcają adresatów". (fragment tekstu)
Prezentowane opracowanie nie jest przejawem żadnej obcojęzycznej maniery czy mody na europejskość, lecz zwykłą koniecznością. Brak bowiem jak dotychczas polskiego odpowiednika, który oddawałby w najbardziej trafny sposób istotę tego terminu. "Public relations", czyli w dokładnym przekładzie z angielskiego, kontakty ze zbiorowościami społecznymi, dotyczą stosunków określonej instytucji (np. organizacji politycznej, przedsiębiorstwa, organizacji religijnej, sportowej, rządowej, czy władzy lokalnej )z innymi zbiorowościami społecznymi czy organizacjami. Celem nadrzędnym public relations jest ukształtowanie z otoczeniem takich stosunków, aby wyrażały one wzajemne zrozumienie, pozytywne nastawienie, eliminowanie konfliktowości, kształtowanie pozytywnego nastawienia do działalności inicjatorów tych zabiegów. Działania w sferze public relations nie są statycznym układem wzajemnych stosunków, ale zespołem stale zmieniających się działań podejmowanych przez inicjatora public relations celem ukształtowania pozytywnego stanu tych stosunków. Można więc powiedzieć, że public relations to nie relacja a akcja, nie stan a działanie. Zdając sobie sprawę z różnorodności sfer działalności public relations opracowanie to, ze względu na swoją objętość, należy traktować jako minimum wiedzy o dyscyplinie wchodzącej coraz szerzej na polski rynek i do życia politycznego. Poza przedstawieniem rysu historycznego powstania tej dyscypliny naukowej, a głównie praktycznej oraz wyjaśnień terminologicznych, główny nacisk położono na niektóre aspekty działalności public relations, jak: dobór kadr do public relations, współpraca z mediami, reklama w PR, czy miejsce i rola public relations w miejscu pracy. Chodzi także o rozwiązanie pewnych mitów i stereotypów funkcjonujących nawet wśród kadry kierowniczej przedsiębiorstw, upatrujących w PR swoistą formę reklamy, ale nie w aspekcie długofalowej działalności, mającej przynosić doraźne korzyści. Sporą część rozważań poświęcono etycznej działalności PR i to w odniesieniu do pracowników komórek podejmujących tę działalność oraz ich zwierzchników. Jeżeli bowiem w relacji "nadawca - odbiorca" ma istnieć zaufanie, to nie powinno być niedomówień, zafałszowań czy dwulicowości. Opracowanie ma na celu uzmysłowienie pewnych prawidłowości, rozwiązanie mitów stereotypów, a nie danie recept i rozwiązań w konkretnych sytuacjach. To zależeć już będzie od inwencji, wiedzy i wyczucia pracowników PR. (fragment tekstu)
W artykule na tle współczesnych trendów i wiedzy przedstawiono aktualny dziś problem prawnych granic uczciwości w reklamie. Omawiając zjawisko cieszącej się coraz większą popularnością reklamy natywnej (native advertising), podjęto próbę wyznaczenia granic dopuszczalnego prawnie oddziaływania na odbiorcę przekazu reklamowego. Reklama natywna jest jedną ze stosowanych obecnie technik marketingowych, która w nowym świetle ukazuje problematykę reklamy ukrytej (kryptoreklamy), lokowania produktu czy wprowadzania odbiorców w błąd. W artykule omówiono relewantne w tym obszarze regulacje z zakresu prawa uczciwości konkurencji, prawa mediów i inne, a to w kontekście badań naukowych dotyczących błędów poznawczych oraz możliwości ich wykorzystywania do wywierania wpływu na odbiorców przez specjalistów od reklamy i marketingu. (abstrakt oryginalny)
Reklama jest nieodłączną cechą współczesnej gospodarki. Definicje reklamy najczęściej prezentowane w literaturze powstały jednak jeszcze w połowie XX wieku. Nie uwzględniają one istotnych zmian, jakie rozwój technologii, zmiany społeczne i globalizacja spowodowały w obrocie towarowym i w rodzajach stosowanej reklamy. W definicjach tych akcentowano odpłatność działań reklamowych, przyjmując, że reklama jest zawsze zamówioną i opłacaną, świadomą działalnością. Nie uwzględniano reklamy przypadkowej, różnych form kryptoreklamy i reklamy podprogowej. W artykule zaproponowano zmienioną definicję reklamy, akcentującą publiczny charakter przekazu reklamowego i nieograniczającą jej form. (abstrakt oryginalny)
W artykule zdefiniowano pojęcie kryptoreklamy i scharakteryzowano bieżącą sytuację prawną w Polsce w zakresie praktyki dozwolonej reklamy w mediach.
Kryptoreklama drąży polskie media. Tracą na niej wszyscy. Firmy, które takimi metodami próbują się zaprezentować, przestają być wiarygodne.
Walka o klienta wciąż w świecie się zaostrza, dlatego warto być obeznanym, które praktyki są prawnie dozwolone, aby konkretna, źle wykreowana i bezprawna reklama nie stała się bronią w rękach konkurencji. Artykuł niniejszy skupia się na regulacji prawnej w świetle ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ustawodawca bowiem wyszedł z założenia, iż zakazana reklama godzi przede wszystkim w interes klienta, bardziej niż w interes przedsiębiorcy, zaś jej wszechobecny charakter ma niebagatelne znaczenie społeczne. A dodatkowo nowe technologie i tricki psychologiczne stosowane przez reklamodawców po prostu musiały doprowadzić do stosownych ograniczeń i zakazów. (fragment tekstu)
Z naukowego punktu widzenia, naturalne wody podziemne można podzielić na trzy podstawowe grupy: zwykłe, mineralne i swoiste (specyficzne). Formalna definicja wody mineralnej sprecyzowana została na Międzynarodowym Kongresie Balneologicznym w Neuheim już w 1911 r. Nazwa ta może być stosowana dla wód zawierających w jednym litrze ponad 1000 mg rozpuszczonych składników mineralnych. Aby ustrzec się kłamliwej kryptoreklamy i nie oszukiwać konsumentów, wszystkie dostępne w sprzedaży wody butelkowane powinny nosić nazwę wód stołowych, gdyż używanie nazwy "mineralnych" jest zwykłym nadużyciem.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.