Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 19

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Księgarnie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Ocena elastyczności księgarń internetowych wg modelu cyklu aktywności klienta
100%
W obliczu nieustannych zmian w otoczeniu elastyczność jest bardzo pożądaną cechą każdego przedsiębiorstwa. Elastyczność w odniesieniu do organizacji bada się w wielu ujęciach, jednakże jej rozpoznanie w odniesieniu do przedsiębiorstw sektora e-commerce jest bardzo słabe. Sektor e-commerce charakteryzuje się dynamicznym wzrostem, stając się coraz ważniejszą częścią krajowej gospodarki. Celem niniejszego artykułu jest przeprowadzenie oceny elastyczności wybranych księgarni internetowych w oparciu o model cyklu aktywności klienta wg podejścia wskazanego przez Yan Jin i Ngozi Oriaku [2013, ss. 1126-1128]. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono, na wybranych przykładach, okoliczności powstania i funkcjonowania niektórych instytucji książki w Łodzi - księgarń, drukarń i wypożyczalni książek, w II połowie XIX wieku i na początku XX wieku. Ukazano rolę i miejsce tych placówek w wielokulturowej społeczności przemysłowego ośrodka. Szczególną uwagę poświęcono właścicielom i organizatorom wymienionych instytucji. Przedstawiono ich losy i działalność na rzecz łódzkiego świata książki.(abstrakt oryginalny)
Boom książkowy z lat 1989-1993 się skończył. Wydawcy usiłują przetrwać.
Model reakcji na zagrożenie jest wartościowym narzędziem analizy procesów ewolucji form handlu detalicznego. Ułatwia on zrozumienie oraz przewidywanie zmian w relacjach pomiędzy nowymi a starymi formami sprzedaży oraz wskazuje źródła zachowań podmiotów zagrożonych. Zaproponowana metoda badawcza pozwala na analizowanie grup przedsiębiorstw handlu detalicznego wyspecjalizowanych branżowo, a także na dokonywanie porównań między nimi. (fragment artykułu)
5
Content available remote Dyspersja cen książek na polskim rynku księgarń on-line
84%
Internet to technologia, która zdaniem wielu osób miała przyczynić się do zmiany licznych aspektów naszej egzystencji. Wielkie nadzieje wiązano m.in. ze zmianą w sposobie funkcjonowania handlu. Idea technologii, która zmniejsza dystans między sprzedawcami, koszty poszukiwań najlepszej oferty oraz istotnie obniża koszty menu, bliska jest koncepcji konkurencji doskonałej. Model funkcjonowania rynku znany już od ponad stulecia miał szansę na wykorzystanie w praktyce. Wielu badaczy spekulowało, że upowszechnianie się Internetu spowoduje, że rynki staną się bardziej efektywne, ceny będą na poziomie kosztów marginalnych i przede wszystkim będą to ceny ujednolicone, czyli dyspersja spadnie do zera.(fragment tekstu)
Autor przedstawia analizę porównawczą wybranych dziesięciu księgarni internetowych działających w Polsce. Badane księgarnie przeanalizowane zostały pod względem funkcjonalności, innowacyjności, promowania w systemach wyszukiwawczych oraz kluczowych aspektów ekonomicznych. Ostatnia część artykułu zawiera ranking badanych księgarni.
Omówiono badania rynku księgarskiego województwa katowickiego w okresie 1980-1991 uwzględniając okres dominacji P.P. "Dom Książki" i obecne zmiany korzystniejsze dla klienta.
W artykule została przedstawiona analiza 10 polskich księgarni internetowych według stanu z kwietnia 2003 roku. Księgarnie porównano pod względem: funkcjonalności, innowacyjności, promocji i aspektów ekonomicznych. Oceny uzyskane w poszczególnych obszarach analizy umożliwiły utworzenie rankingu badanych księgarni. Najlepiej przystosowana do zdobywania klientów i utrzymywania ich lojalności okazała się księgarnia Merlin, a kolejno serwis InBook i witryna Book Service.
W roku 2003, po dwóch latach spadku sprzedaży książek, rynek nieco ożył. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 10 mln zł, czyli o 0,5 procent jednakże nakłady charakteryzowały się tendencją spadkową. W roku 2003 wyprodukowano 133,6 mln egzemplarzy książek, co oznacza spadek o 5,6 procent wobec 141,6 mln w roku 2002. Jeśli chodzi o czołówkę liderów branży wydawniczej, rok 2003 nie przyniósł większych zmian w tym zakresie.
Z roku na rok coraz bardziej rośnie na polskim rynku pozycja Grupy Empik Media & Fashion. Rosną w sposób ciągły zarówno wielkość sprzedaży, jak i inwestycje EMF. Artykuł omawia strukturę oraz dalsze plany rozwojowo- inwestycyjne spółki.
Dziennik "Rzeczpospolita" ogłosił ranking polskich wydawnictw książkowych. Według danych z powyższego źródła szacuje się, że przychody ze sprzedaży książek wzrosły w roku 2001 o 7,7 procent Wobec spadku produkcji wydawniczej oraz bankructwa trzech dużych sieci dystrybucji jest to wynik pomyślny. Prognozy na przyszłość wydają się być bardziej optymistyczne.
Statystyki odzwierciedlające polski rynek książki kształtują się niestety niekorzystnie. Obecnie przeciętny Polak na książki wydaje miesięcznie tylko 2,5 złotego, z czego połowa wartości przypada na podręczniki, czyli zakupy tzw. wymuszone. Choć w roku 2002 przyszło poważne załamanie rynku księgarskiego, na tle ogólej sytuacji gospodarczej prognozy wydają się być coraz mniej pesymistyczne.
Jednym z pierwszych dużych przedsięwzięć e-handlowych w Polsce było otwarcie w 1997 roku internetowego hipermarketu spożywczego Totu. Polskie sklepy handlujące w Internecie nie zarabiają jeszcze ogromnych kwot. Jednak z roku na rok wiedzie im się coraz lepiej. Najlepszym tego przykładem mogą być księgarnie: Merlin czy Prószyński i S-ka.
W oczach zmienia się biznes związany z wydawnictwem i sprzedażą książek w kraju. Przeprowadzone bowiem przez Instutut Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej badania nie pozostawiają złudzeń. Potencjalnie duży rynek książki w Polsce jest słaby u podstaw. Telewizja, video, DVD i komputery zrobiły swoje - nawet w mniej zamożnych domostwach. Są to więc smutne efekty modnej kultury obrazkowej oraz małej siły nabywczej pieniądza Polaków.
W pracy omówiona została architektura systemu rekomendacji, przedstawionego na tle wieloagentowego systemu internetowej księgarni (system Watto). W kolejnych częściach artykułu został przedstawiony fragment pierwszego etapu, w którym prace modelowe i implementacyjne koncentrowały się wokół wieloagentowego systemu rekomendacji, wspierającego obsługę klientów. Potrzeba adaptacji programowego agenta do zmiennych warunków otoczenia wpłynęła na zastosowanie w tym systemie algorytmu uczenia ze wzmocnieniem.
Firma Merlin nie zadowala się pozycją największej księgarni internetowej w Polsce i jednej z nielicznych firm internetowych, które na siebie zarabiają. Poniewż grozi jej konkurencja, ma zamiar rozwinąć sprzedaż dla zagranicznych odbiorców, a także założyć sieć księgarń w większych miastach w kraju.
Artykuł przedstawia rozwój elektronicznych księgarni w Polsce, które za kilka lat staną się równie popularne jak w Japonii i Stanach Zjednoczonych. E-booki są tańsze, lepiej ilustrowane, a przede wszystkim cała biblioteka mieści się w kieszeni. Najpopularniejszym obecnie formatem elektronicznych książek jest zapisanie ich w postaci PDF-ów. Pionierzy e-learningu spodziewają się, że już niedługo z takiej formy sprzedaży będą korzystać ilustrowane magazyny niszowe, które ze względu na treść nie docierają do wszystkich czytelników.
Głównym problemem polskiego rynku książki jest wielka nadprodukcja. Kilkanaście tysięcy wydawnictw zalewa rynek ponad setką milionów tytułów, z których sprzedażą nie mogą poradzić sobie księgarnie i hurtownie. Na rynku książki zaś liczy się właściwie tylko około 180 edytorów, których obroty przekraczają 1 mln złotych i których udział w rynku sięga 96 procent
Książki elektroniczne w Polsce to wciąż nisza - zaledwie około 5% rynku książki. Jednakże co miesiąc przybywa co najmniej kilkanaście tysięcy nowych użytkowników e-księgarń. Klienci ci są wrażliwi cenowo i często dokonują zakupu pod wpływem emocji. Księgarnie elektroniczne starają się ich aktywizować, co jest dużym wyzwaniem dla sprzedawców, bowiem druga połowa potencjalnych e-czytelników pozostaje nadal niejako w uśpieniu. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.