Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 44

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Language courses
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Konkurencyjny rynek nauczania języków obcych wymusza zmianę podejścia do zagadnienia szkoleń językowych. Sposobem, aby sprostać konkurencji, a zarazem podnieść efektywność takich szkoleń, jest prowadzenie ich w formule projektu. Autorzy przedstawiają pełną procedurę.
Cel. Ukazanie charakteru turystyki lingwistycznej (językowej) na podstawie analizy materiałów wizualnych. Metoda. Analiza fotografii jako materiałów zastanych, socjologia wizualna. W badaniach wykorzystano fakt wieloletniego czynnego i aktywnego uczestnictwa autorki w organizacji kursów językowych, co skutkuje m.in. tym, że przez media społecznościowe nawiązała kontakt z setkami osób z całego świata, dzięki czemu (np. poprzez funkcję "moi znajomi" na Facebooku) miała dostęp do wielu prywatnych zdjęć tam zamieszczanych (w przypadku zdjęć wykorzystanych w pracy uzyskano indywidualne zgody na ich publikację). Wyniki. Przeanalizowane dane wizualne uwidaczniają mieszany charakter podróży językowych, wysuwając na plan pierwszy element rozrywki i przebywania w międzynarodowym i wielokulturowym środowisku, a przesuwając na plan dalszy aspekt czysto edukacyjny. W tym ujęciu turystyka językowa jawi się jako coś więcej niż tylko nauka języka - jest to wielopłaszczyznowe doświadczenie turystyczno-edukacyjno-kulturowe, które może być atrakcyjne dla wielu turystów (przeważnie ludzi młodych i aktywnych), bynajmniej nie tylko tych zainteresowanych akwizycją języka obcego. Ograniczenia badań i wnioskowania. Uzyskano dostęp i poddano analizie tylko bezpłatne, publiczne i udostępnione do wglądu dane wizualne (na nieblokowanych profilach turystów językowych na portalach społecznościowych). Część danych miała charakter komercyjny (strony internetowe organizatorów turystyki lingwistycznej). Pełny obraz turystyki językowej można uzyskać tylko poprzez triangulację danych i metod badawczych, a nie w oparciu o jedną zaledwie technikę (analiza danych wizualnych). Implikacje praktyczne. Wyniki badań mogą stanowić istotny głos w debacie nad rzetelniejszą ewaluacją korzyści płynących z uczestnictwa w międzynarodowych kursach językowych, prezentując turystykę lingwistyczną nie tylko jako wielogodzinną naukę języka, lecz jako wszechstronnie rozwijające doświadczenie turystyczno-edukacyjno-kulturowe. Oryginalność pracy. Dzięki zastosowanej metodzie badawczej dotarto do informacji trudnych do uzyskania podczas rozmowy czy na podstawie analizy tekstu pisanego. Rodzaj pracy. Artykuł oryginalny prezentujący wyniki analizy fotografii jako materiałów zastanych. (abstrakt oryginalny)
Pracownicy znający holenderski, fiński, ukraiński czy estoński są dziś na wagę złota. Znalezienie odpowiednich kandydatów jest jednak wyzwaniem dla działów HR. Brakuje bowiem osób potrafiących łączyć kompetencje biznesowe z językowymi.(abstrakt oryginalny)
W artykule przybliżono jak efektywnie uczyć się języka obcego będąc osobą zapracowaną. Zawarto porównanie szkół językowych oraz metod nauczania języka obcego. Przedstawiono nowoczesne metody nauczania języka.
5
Content available remote Internetowe uczenie języka japońskiego - koncepcja
75%
Artykuł prezentuje koncepcję internetowego systemu wspomagającego nauczanie języka japońskiego w zakresie przygotowywania do egzaminów JLTP. Celem powstania systemu jest zapełnienie istotnej niszy w obszarze e-learningowego software'u do nauki egzotycznych dla Europejczyków języków obcych. W artykule przedstawiono początkowe etapy procesu tworzenia aplikacji, a więc opis dziedziny problemu i jego analizę z uwzględnieniem modelu wymagań oraz zaprezentowano wybrane elementy projektu części funkcjonalnej systemu. W ramach prac opisywanych w niniejszym artykule w zarysie, opracowano również pełny projekt i implementację proponowanego systemu, której opis może stanowić kontynuację przedstawionych rozważań koncepcyjnych. (abstrakt oryginalny)
Artykuł na temat doskonalenia kompetencji językowych pracowników na poziomie komunikatywnym. Zawarto wskazówki jak w praktyce zbadać kompetencje u pracowników oraz w jakich obszarach funkcjonowania firmy należy na nie zwrócić szczególną uwagę.
W artykule przybliżono jak rozsądnie wznowić szkolenia językowe. Przedstawiono jak prawidłowo wybrać szkolenia oraz jakie znaczenie ma pomiar efektywności szkoleń. Zwrócono uwagę na problem wyboru dostawcy i rodzaju szkoleń.
Ucząc się języka obcego wzbogacamy naszą wiedzę i nabywamy umiejętności, które przydadzą nam się również w życiu codziennym. Autorka w swoim artykule próbuje odpowiedzieć na pytania: jaki jest związek nauki języka biznesowego z zachowaniem nie tylko za granicą, ale i w rodzinnym przedsiębiorstwie oraz czy udział w kursie językowym pomoże nam w prowadzeniu firmowych negocjacji i prezentacji.
Artykuł na temat e-learningowego kursu języka obcego. Przedstawiono zalety i korzyści płynące z takiej metody nauki języka obcego.
W artykule poruszono problem wyboru szkoły językowej. Zawarto wskazówki jak wybrać taką szkołę, by zbudować z nią partnerską współpracę.
W artykule przedstawiono zalety zewnętrznego audytu nauczania języków obcych. Omówiono w jaki sposób z kursów korzystają pracownicy oraz jak wygląda ich motywacja do nauki. Zaprezentowano jak mierzyć efektywność nauczania języków obcych.
12
Content available remote Rynek szkół językowych w Toruniu
75%
Gospodarki krajów wysoko rozwiniętych coraz częściej określa się mianem "gospodarek opartych na wiedzy", ponieważ to wiedza jest uznawana za kluczowe bogactwo decydujące o sukcesie bądź porażce przedsiębiorstwa. Z tego powodu wzrosło znaczenie rynku usług edukacyjnych dla gospodarki. Jednym z rodzajów wiedzy, który może przyczynić się do sukcesu przedsiębiorstwa jest znajomość języków obcych - dlatego w ramach rynku usług edukacyjnych wyróżnia się rynek szkół językowych. Rynek ten pełni nie tylko ważną rolę dostarczając gospodarce pracowników wykwalifikowanych w zakresie języków obcych, ale także może być uważany za atrakcyjny obszar do prowadzenia działalności gospodarczej. W niniejszej pracy autor podejmuje próbę analizy rynku szkół językowych, zarówno w szerokim zakresie jak i w odniesieniu do rynku regionalnego na obszarze Torunia. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Developing English for Specific Purposes Programs at University Level
75%
English is undeniably the lingua franca of science used to pass on not only research data but also discipline-specific culture and values. The increased importance of specific-purposes texts causes the need to provide English for Specific Purposes (ESP) programs at university level, which, in turn, entails the fundamentally inseparable need for the implementation of extensive ESP teacher-training programs. The importance of ESP training programs is slowly being acknowledged among tertiary educational institutions. In this interdisciplinary, cross-curricular, integrative framework, institutes of English studies may serve as a lynchpin offering ESP courses to students from various university faculties to meet their specific study and workplace environment needs. (original abstract)
W niniejszym artykule zaprezentowano skuteczne zarządzanie szkoleniami językowymi i pomiar ROI na przykładzie przedsiębiorstwa WARBUD SA. Omówiono proces szkoleniowy oraz jego efekty.
Minęły już czasy, gdy akceptowanym poziomem znajomości języka obcego pracowników był stopień pozwalający na w miarę swobodne porozumiewanie się. Obecnie pracodawcy szukają osób, które obcymi językami posługują się biegle, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Jak sprawdzić poziom znajomości języka u swoich pracowników i kandydatów do pracy? (abstrakt oryginalny)
Opanowanie języka angielskiego przez biznesmenów i polityków stało się obowiązkiem. Kto się z tym nie upora wypada z gry. Znajomość angielskiego przez menedżerów jest lepsza niż polityków, których opanowanie języka specjaliści oceniają na trójkę z plusem. Obie grupy intensywnie uczą się bądź szlifują swój angielski. Są jednak regiony kraju gdzie pierwszym językiem biznesowym jest język niemiecki.
W artykule przedstawiono zalety wewnętrznego audytu językowego.
W artykule przedstawiono cztery typy szkoleń językowych dla pracowników. Szkolenia ciągłe, prowadzone przez nauczyciela, odbywające się zwykle raz lub dwa razy w tygodniu. Szkolenia internetowe, których główną zaletą jest dostępność, gdyż kursanci sami wybierają czas i miejsce, a treści mogą być odpowiednio modyfikowane do potrzeb firmy. Uczenie zmiksowane (ang. blended learning), jako połączenie dwóch poprzednich typów. Szkolenia wyjazdowe oferujące tzw. „zanurzanie się w języku” – umożliwiają maksymalnie efektywne wykorzystanie czasu, ponieważ wszystkie dyskusje odbywają się w nauczanym języku.
Artykuł na temat audytu umiejętności językowych za pomocą testu TOEIC (Test of English International Communication) przeprowadzanego przez firmę ETS (Education Testing Service) oraz efektywności szkoleń.
Coraz częściej specjaliści HR stają przed trudnym wyborem rodzaju szkoleń mających służyć podnoszeniu kwalifikacji pracowników ich firm oraz, co za tym idzie, świadomemu rozwojowi przedsiębiorstw. Jak dowodzą najnowsze, cytowane w niniejszym artykule wyniki badań, rosnącą popularnością cieszą się międzynarodowe certyfikaty językowe.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.