Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 27

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Level of quality
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule zaproponowano uniwersalną jednostkę jakości, która może być stosowana do wszelkich przypadków wykorzystywania kryteriów jakości mierzalnych lub ocenialnych. Zaprezentowano przykłady ukazujące możliwości wykorzystania tej jednostki.
W niniejszym artykule omówiono marketingowe rozumienie usługi oraz kryteria analizy usług. Następnie przedstawiono kształtowanie jakości usług w Japonii oraz w ujęciu nordyckiej szkoły marketingu usług.
Zmiany zasad funkcjonowania służby zdrowia sprawiły, że zwrócono uwagę nie tylko na przestrzeganie procedur medycznych, ale także zaczęto dbać o to, aby świadczone usługi były na najwyższym poziomie. Ważne stało się także ciągłe podnoszenie jakości oferowanych usług, i tym samym spełnienie wymagań klientów (pacjentów). W niniejszym artykule przedstawiono badania poziomu jakości usług metodą Servqual-Servperf na przykładzie przychodni medycznych w województwie śląskim. W każdej badanej przychodni ankiety wypełniło 50 osób, łącznie otrzymano 2400 wypełnionych ankiet. Analizowane w publikacji wyniki badań pozwoliły wyodrębnić cztery czynniki ukryte jakości usług, jakie powinny być brane pod uwagę w analizie poziomu jakości usług medycznych. Łączna ocena badanych przychodni wynosi 3,48 (w skali 1 - 5). Najwyżej ocenianym czynnikiem jest lokalizacja przychodni, a postrzeganym najgorzej przez pacjentów - strona internetowa. (abstrakt oryginalny)
W artykule scharakteryzowano nowe podejście w pomiarze jakości usług polegające na zastosowaniu liczb rozmytych. Zaprezentowano najważniejsze operacje arytmetyczne na liczbach rozmytych, których przeprowadzenia wymagają rozmyte modyfikacje metod badania jakości usług. Zasadniczym celem opracowania było zaprezentowanie na przykładach empirycznych użyteczności wybranych funkcji programu R w pomiarze i analizie jakości usług z zastosowaniem liczb rozmytych. (abstrakt oryginalny)
Pojęcie jakości życia jest zagadnieniem, które stanowi przedmiot zainteresowania szeregu nauk, jest ono w pełni interdyscyplinarne. Pojęcie "obiektywna jakość życia" jest zbliżone semantycznie do terminów "warunki życia" czy też "poziom życia". Obiektywna jakość życia związana jest głównie z kondycją materialną, zabezpieczeniem egzystencjalnym oraz zabezpieczeniem środowiskowym życia jednostek. Przedmiotem artykułu jest analiza wybranych wskaźników charakteryzujących jakość życia w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich województwa lubelskiego. Do tego celu wykorzystano analizę skupień przeprowadzoną z uwzględnieniem 28 mierników, charakteryzujących sześć zagadnień, w przypadku których można mówić o obiektywnej jakości życia.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono problemy metodologiczne powstające przy ocenie jakości danego produktu. Opisano kwestie oceny wielokryterialnej, wskazując na możliwość zastosowania procedur do pozycjonowania ocenianych produktów przez obniżanie lub podwyższanie jakości typu.
Dynamicznie zmieniające się otoczenie gospodarcze sprzyja pojawianiu się nowych kanałów dystrybucji. Ponadto powstają nowe produkty i usługi bankowe wpływające na zmianę trendów konkurencyjnych. W dalszym ciągu jednak jakość świadczonych usług jest kluczowym elementem budowania długotrwałych relacji z klientami. Artykuł ma na celu ukazanie znaczenia zarządzania poziomem jakości świadczonych usług jako elementu istotnie wpływającego na pozycję konkurencyjną przedsiębiorstw. Przedstawiono w nim podstawowe definicje związane z jakością, przeanalizowano różne typy klientów i ich zachowania oraz postrzeganie jakości w misjach, wizjach i strategiach poszczególnych banków. Ponadto zaprezentowano wyniki badań własnych oraz badań przeprowadzonych przez wyspecjalizowane instytucje badawcze dotyczących opinii klientów na temat postrzegania banku. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Six Sigma than Method Processes Improvement of Wood Companies
63%
Six Sigma is a business strategy that enables the all organizations include wood companies to dramatically improve their level through planning and monitoring of everyday business activities. The basis of Six Sigma is a detailed knowledge of customers' needs, the disciplined use of facts and objective data, statistical analysis and continuous efforts to optimize business processes. The main emphasis is on improving of all processes and human activities, because the quality of processes is a key pillar of the Six Sigma methodology. The active participation of management is necessary for implementing this methodology, as major changes are not possible without the participation of top managers. Management has to create the opportunities for improvement, support and motivate staff in order to best satisfy the customer. Focusing on customers, processes and staff makes from Six Sigma the way of building and developing a new corporate culture and it provides wood organizations with a tool to maintain competitive advantage in a constantly changing market environment. (original abstract)
W praktyce gospodarczej utrzymuje się przekonanie (nie poparte dotychczas badaniami), że stosunkowo niewiele z norm przedmiotowych wszystkich szczebli uwzględnia możliwość występowania w wyrobach różnych poziomów jakości i nie precyzuje kryteriów kwalifikujących do nich. Ponadto w określaniu poziomów jakości występuje duże zróżnicowanie nazewnictwa. W niniejszym opracowaniu zainteresowano się sposobem przedstawiania zróżnicowanych poziomów jakości w normach przedmiotowych na artykuły nieżywnościowe. (fragm. tekstu)
Przedstawiono jakość jako kategorię techniczną i jako kategorię ekonomiczną. Omówiono ekonomiczne i techniczne zależności w badaniach poziomu jakości.
Omówiono pojęcie jakości, problematykę jej standaryzacji, cechy i kryteria jakości w odniesieniu do komputerowych systemów informacyjnych.
13
Content available remote Wprowadzenie do zarządzania jakością w przedsiębiorstwie produkcyjnym
63%
Rozpoczynając rozważania dotyczące zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie produkcyjnym, należy zastanowić się nad samym pojęciem jakości, które nie jest jednoznacznie sprecyzowane. Pierwsze wzmianki o jakości, pojawiają się już w starożytnej Grecji i rozważaniach filozofów tamtych czasów. Zagadnienie to, rozwijane w kolejnych wiekach, można rozpatrywać, również przez pryzmat wielu kontekstów, gdyż każde poznanie jest odkrywaniem nowej jakości. W niniejszym opracowaniu, skupiono się na zagadnieniach, których analiza powinna poprzedzać rozważania dotyczące zarządzania jakością. Zwrócono tu uwagę na pojęcie jakości, jej różne rodzaje i postrzegania przez klienta oraz producenta produktu. Scharakteryzowano również krótko etapy ewolucji koncepcji zarządzania jakością i wymieniono elementy uznawane za jej składowe. (fragment tekstu)
Celem pracy jest przedstawienie wybranych metod pomiaru jakości kształcenia na uczelniach wyższych na podstawie danych marketingowych. Artykuł składa się z dwóch części. W pierwszej w sposób syntetyczny przedstawiono pojęcie jakości i jakości usług edukacyjnych na poziomie wyższym. W drugiej części zaprezentowano metody jej pomiaru z wykorzystaniem modelu SERVQUAL i techniki IPA oraz możliwości aplikacyjnych obu metod na przykładzie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. (abstrakt oryginalny)
Celem każdej organizacji jest działanie zorientowane na osiąganie jak najlepszych wyników przy jednoczesnym pozyskaniu szerokiego kręgu klientów i zachowaniu jak najlepszej jakości produktów. Nie jest to jednak możliwe bez zaangażowanych pracowników. Jedną z metod zarządzania jakością procesów biznesowych jest Six Sigma. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest prezentacja programu poprawy jakości w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie na 2018-2019 rok. (fragment tekstu)
Przedstawiono problematykę znaczenia kategoryzacji gospodarstw agroturystycznych w podnoszeniu poziomu jakości usług oraz w rozwoju obszarów wiejskich. Z analizy zgromadzonego materiału oraz przeprowadzonych badań wynika, że kategoryzacja w agroturystyce odgrywa bardzo ważną rolę. Zaprezentowano uwarunkowania kategoryzacji oraz określone korzyści wynikające z wdrożenia tej procedury. Przedstawiono również wyniki badań własnych przeprowadzonych wśród turystów wypoczywających w gospodarstwach agroturystycznych, aby poznać ich zdanie dotyczące konieczności wprowadzania kategoryzacji. Obiekty skategoryzowane jako te o wysokim standardzie prowadzonych usług przyciągają dużo klientów, co powoduje rozwój danego obszaru.(abstrakt oryginalny)
Celem badań przedstawionych w opracowaniu jest ocena poziomu jakości usług przez klientów badanych przedsiębiorstw z branży spożywczej. Do określenia poziomu jakości zastosowano metodę Servqual. Wyniki badań wskazują, że największa rozbieżność pomiędzy oczekiwaniem klienta a jego postrzeganiem poziomu jakości usług występuje w zakresie innowacyjności opakowania oraz przejrzystości i zrozumienia systemu upustów, a najmniejsza rozbieżność dla takich cech jak wygląd i prezentowanie się pracowników oraz uprzejmość pracowników. (abstrakt oryginalny)
Praca zawiera analizę ekonomicznych uwarunkowań współtworzących i stymulujących poziom jakości produktów w przedsiębiorstwie. Autorka omawia proces kształtowania jakości produktów oraz bada zależności między poziomem jakości produktów a innymi kategoriami ekonomicznymi, takimi jak: popyt, przychody ze sprzedaży produktów, koszty ich wytworzenia, koszty jakości, cena, zysk, system motywacyjny. Przedstawia metodykę badania ekonomicznych uwarunkowań poziomu jakości w przedsiębiorstwie. Prezentuje wyniki badań ekonomicznych aspektów jakości, przeprowadzonych w trzech wybranych przedsiębiorstwach sektora AGD. Podejmuje ocenę wpływu ekonomicznych czynników na kształtowanie poziomu jakości artykułów gospodarstwa domowego.
W artykule zwrócono uwagę na istotę i znaczenie monitorowania aspektu finansowego w procesie doskonalenia jakości usług medycznych. Autorka w swoim opracowaniu podejmuje rozważania w zakresie metodyki pomiaru jakości w warunkach szpitalnych. Aspekt finansowy podkreślono jako kluczowy dla tworzenia sprzyjających warunków realizacji misji i celów, dla jakich powołane zostały zakłady opieki zdrowotnej. W artykule wskazano rodzaje wewnętrznych analiz finansowych z podziałem na trzy kryteria: czasu, przyjętą metodę badań oraz stopień szczegółowości badań. Przedstawiono także przykładowe wskaźniki pomiaru aspektu finansowego w ocenie jakości usług medycznych, świadczonych przez szpitale (będące wynikiem badań przeprowadzonych przez autorkę w kilku szpitalach). (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.