Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 23

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Lokata inwestycyjna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Reasumując, inwestycja w produkty strukturyzowane z gwarancją zwrotu zainwestowanego kapitału jest to inwestycja przynosząca zysk lub tylko zwrot zainwestowanego kapitału, jednakże jest to niewątpliwie inwestycja alternatywna do dotychczasowych form inwestycji kapitału. Ponadto, jest to niewątpliwie nowoczesna forma oszczędzania pieniędzy, ponieważ zapewnia ochronę kapitału, dając przy tym szansę na zyski wyższe niż odsetki z bankowych lokat(fragment tekstu)
Celem opracowania jest przedstawienie efektywności lokaty strukturyzowanej przez pryzmat osiągniętej stopy zwrotu oraz próba odpowiedzi na pytania, czy lokaty strukturyzowane zapewniają inwestorom satysfakcjonujący zysk oraz czy inwestycja w produkt strukturyzowany jest rzeczywiście związana z zyskiem przewyższającym tradycyjne formy pomnażania kapitału? (fragment tekstu)
Produkty strukturyzowane są jednym z najszybciej rozwijających się instrumentów inwestycyjnych na polskim rynku. Jakkolwiek lokaty bankowe są wciąż najpopularniejszą formą oszczędzania w naszym kraju, od 2007 r. dało się zauważyć rosnące zainteresowanie instrumentami strukturyzowanymi. Celem artykułu jest próba oszacowania zysku z inwestycji w produkty strukturyzowane dostępne na polskim rynku finansowym. Przedmiotem badania w artykule jest lokata strukturyzowana, której indeksem podstawowym jest kurs fixingu EUR/PLN ogłaszany przez NBP. W badaniu wykorzystano falkę Daubechies z algorytmem à trous oraz sztuczne sieci neuronowe, zintegrowane w jednym algorytmie. (abstrakt autora)
Polska jest jedynym krajem europejskim, w którym złoto jest obciążone podatkiem VAT. Oznacza to, że inwestorzy lokujący w nim swoje oszczędności przepłacają w stosunku do notowań światowych 22 proc. plus marża sprzedaży.
Stara biżuteria może być taką samą lokatą, jak inne dzieła sztuki. Na jej cenę wpływają przede wszystkim niepowtarzalność, wartość artystyczna, unikatowość technik złotniczych i czas powstania wyrobu.
Ulokowanie pieniędzy w funduszu umożliwia wysoką stopę zwrotu przy relatywnie małym ryzyku. W Polsce jednak wciąż bardziej popularne są lokaty bankowe. Częściowo za ten stan odpowiedzialna jest historia funduszy inwestycyjnych w naszym kraju oraz niefortunny sposób wprowadzenia ich na rynek, co w sumie przyczyniło się do wykreowania nieprawdziwego wizerunku funduszy w świadomości Polaków. Artykuł omawia historię rozwoju funduszy inwestycyjnych w Polsce, oraz perspektywy ich rozwoju w najbliższej przyszłości.
Rozwój rynku funduszy jest nierozerwalnie związany z rozwojem gospodarki i rynku kapitałowego. Jest to zależność dwustronna: z jednej strony rozwój funduszy umożliwia dalszą kapitalizację rynku poprzez zebranie wolnych środków i inwestowanie ich w celu maksymalizacji zysku, z drugiej jednak - możliwości tej maksymalizacji zysku i w ogóle funkcjonowania funduszy warunkowane są osiągnięciem przez rynek pewnego pułapu rozwoju, co można ocenić poprzez oferowane produkty i instrumenty, w które fundusze mogłyby inwestować. Warto podkreślić, że fundusze inwestycyjne w porównaniu do innych oferowanych na rynku możliwości lokat wolnych środków pieniężnych, np. depozytów bankowych, charakteryzują się bardzo dużą dynamiką w dostosowywaniu lokat do ogólnych warunków gospodarczych i ustawodawstwa prawnego. Ta dynamika, skracająca do minimum okres reakcji funduszu na zmieniające się warunki eko-nomiczno-prawne, służy właśnie uzyskaniu maksymalnej efektywności inwestycji. Porównując produkt, jakim jest fundusz inwestycyjny, do np. tradycyjnego depozytu bankowego, można zauważyć statykę tego ostatniego, szczególnie jeżeli depozyt bankowy został założony na stałą stopę procentową. Zmieniające się warunki rynkowe nie mają wówczas zupełnie wpływu ani tym bardziej odzwierciedlenia w zamrożonych na lokacie środkach finansowych. Przedsiębiorstwa dążące do maksymalizacji swoich efektów pracy powinny zatem znacznie staranniej podejmować decyzje odnośnie do utrzymywania swoich wolnych środków, a także zauważać pojawiające się na rynku nowoczesne i efektywne produkty, jakimi niewątpliwie są fundusze inwestycyjne. (abstrakt autora)
Przy wykorzystaniu analizy wskaźnikowej oceniono działalność lokacyjną zakładów ubezpieczeń. Badaniu poddano 25 towarzystw ubezpieczeniowych (m.in. Allianz, Amplico, Commercial, Compensa, Generali, Polisa, PZU, Skandia i Warta) prowadzących działalność na polskim rynku w ramach działu I. Oprócz analizy polityki lokacyjnej zakładów ubezpieczeń zbadano także dynamikę lokat oraz rentowność podejmowanych przez nie działań inwestycyjnych.
Celem artykułu jest próba oszacowania stopy zwrotu z inwestycji w produkty strukturyzowane dostępne na polskim rynku fi nansowym. W szczególności przedmiotem badania w artykule jest lokata strukturyzowana której indeksem podstawowym jest kurs fi xingu EUR/PLN ogłaszany przez NBP. W badaniu wykorzystano falkę Daubechies z algorytmem "a Trous" oraz sztuczne sieci neuronowe, zintegrowane w jednym algorytmie. Zasadniczo proponowaną metodę predykcji wskaźnika produktu strukturyzowanego oparto w przeważającym stopniu o transformatę falkową, ponieważ funkcje falkowe charakteryzują dobre własności lokalizacyjne zarówno względem czasu jak i częstotliwości.(abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia zagadnienie opłacalności nowej lokaty inwestycyjnej zaproponowanej przez jeden z banków. Dla oceny zasadności decyzji inwestycyjnej proponowana jest metoda wykorzystująca proste symulacje numeryczne.
Celem artykułu jest przybliżenie pojęcia lokata strukturyzowana. Pod tym pojęciem rozumie się nowoczesny instrument finansowy, który polega na połączeniu tradycyjnego instrumentu lokacyjnego (odsetkowego) i instrumentu inwestycyjnego w celu osiągnięcia pożądanego profilu rentowności z inwestycji kapitałowej. Oczekuje się dynamicznego rozwoju tego sektora w związku ze spadkiem nominalnych stóp procentowych.
W pracy podjęto próbę wyceny produktu strukturyzowanego na przykładzie lokaty strukturyzowanej emitowanej przez mBank, której indeksem podstawowym jest kurs fixingu EUR/PLN ogłaszany przez NBP. Wycena produktu sprowadza się w tym przypadku do wyceny instrumentu bazowego, czyli do oszacowania przyszłej wartości indeksu podstawowego. Prognoza instrumentu bazowego jest wygenerowana na podstawie modelu scalającego analizę falkową i sieci neuronowe. (fragment tekstu)
Wdrażanie standardów jakości w działalności przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego jest bardzo ważne na wszystkich płaszczyznach funkcjonowania. Szczególną rolę odgrywa jakość w działalności lokacyjnej, ponieważ skutki inwestowania obciążają obie strony umowy ubezpieczeniowej.
Pieniądz można kupować na wielu płaszczyznach. To towar jak każdy, o czym doskonale wiedzą finansiści. Jednak to kolekcjonerska płaszczyzna wydaje się być najbardziej elegancką i najlepszą formą lokaty kapitału. (abstrakt oryginalny)
W 2002 r. na rynku bankowo-ubezpieczeniowym pojawił się nowy, specyficzny produkt - tzw. polisolokata. Z formalnego punktu widzenia polisolokaty są produktami ubezpieczeniowymi, oferowanymi jako polisy ubezpieczeń na życie oraz na dożycie. Oferując je, banki muszą zawierać porozumienia handlowe z zakładami ubezpieczeń, w których bank odgrywa rolę pośrednika, najczęściej jest też beneficjentem zgromadzonych środków.
W artykule zwrócono uwagę, że kryzys gospodarczy zaburzył możliwości i chęci inwestycyjne. Nie oznacza to jednak zaniechania inwestycji. Zmieniły się tylko preferencje inwestorów. Teraz chętnie inwestują oni w złoto, surowce rolne i sentymenty (np. samochody klasyczne).
W artykule zawarto informacje na temat inwestycji osobistych najbardziej i najmniej efektywnych. Uwzględniono m.in. fundusze, lokaty, plany rentierskie.
18
Content available remote Wartość godziwa w bilansowej wycenie lokat zamkniętych funduszy inwestycyjnych
63%
Celem opracowania jest analiza rozwiązań przyjętych w ustawodawstwie polskim, a także próba oceny wpływu metod oszacowania wartości godziwej aktywów i zobowiązań na prezentowany w sprawozdaniu finansowym wynik z operacji. Zastosowane narzędzia badawcze obejmują w szczególności analizę aktów prawnych oraz dostępnej literatury przedmiotu, a także analizę sprawozdania finansowego i przykładowej metody wyceny wartości godziwej wybranego funduszu. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono sporządzony przez BusinessWeeka ranking lokat bankowych. Wzięło w nim udział 16 banków, a na potrzeby rankingu stworzono dwie symulacje - kategorie klientów. Okazuje się, że oszczędności najkorzystniej jest zdeponować w Getin Banku i BGK. Zaprezentowano także kilka prostych sposobów lokowania oszczędności na lepszych warunkach niż w przypadku tradycyjnych lokat bankowych. Są to rachunki lokacyjne, lokaty inwestycyjne, polisy lokacyjne oraz fundusze inwestycyjne.
Tzw. obligacje śmieciowe (junk bonds, o wysokiej stopie dochodu - highyield) są wysoko oprocentowanymi obligacjami przedsiębiorstw, notowanymi poniżej progu inwestycyjnego. Istotą obligacji tandetnych jest fakt, że ich emitent nie dysponuje odpowiednio pewnymi aktywami, gwarantującymi wykup i właściwą obsługę zaciągniętej pożyczki. Relatywnie wysokie oprocentowanie takich obligacji tłumaczy się głównie większym ryzykiem niewypłacalności.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.