Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 23

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Loyalty promotion
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule wyjaśniono poszczególne rodzaje akcji promocyjnych w kontekście prawnym. Omówiono program lojalnościowy, sprzedaż premiową, konkursy, stosowny regulamin oraz wyjątkowe przypadki zmiany warunków akcji promocyjnej lub jej odwołanie.
Lojalność wobec marki jest analizowana z dwóch perspektyw - stochastycznej i deterministycznej. Dla obrońców podejścia stochastycznego lojalność jest zachowaniem, kontynuacją zakupów danej marki. W podejściu deterministycznym lojalność jest traktowana bardziej jako postawa wobec marki. W prezentowanych badaniach wykorzystano poziom wrażliwości na markę do różnicowania lojalności: jedynie kontynuacja zakupów danej marki połączona z silną wrażliwością na markę była uznawana za przejaw lojalności. Celem badań własnych była analiza relacji łączących materializm z lojalnością wobec marki. Uzyskane wyniki ujawniają, że osoby o nastawieniu materialistycznym są bardziej wrażliwe na markę, w większym stopniu skłonne do powtarzania zakupów danej marki, mające zdecydowanie bardziej pozytywny stosunek do marki niż osoby mniej zaabsorbowane dobrami materialnymi. (abstrakt oryginalny)
Purpose: This study aims to investigate whether controversial TV content impacts the effects of non - standard advertising such as sponsorship vignette among female viewers. Methodology: The present study used two field experiments (n = 222; n = 219) conducted as a Computer- Assisted Web Interview (CAWI) questionnaire, during which video material was presented. The study manipulated controversial and non-controversial and the variable of congruence and incongruence - through the argument of video material in the form of TV programs and advertising spots. Results: The empirical investigation revealed that controversial and incongruent content does not necessarily alter the effect of a sponsorship vignette. Loyal viewers who consistently follow programs were found to have higher purchase intent than less loyal ones. Implications: The results suggest that advertisers should consider placing their messages in the context of controversial TV programming, which does not have to be congruent with the ads displayed. Limitations: The stimuli applied in the studies were arbitrary, to a certain extent. The study did not investigate program's about sex that fit the definition of controversiality. Originality/value: The study contributes to the existing literature on ad-content congruence by investigating consumer responses to innovative ad format: the sponsorship vignette. We investigated how specific content watched in longer periods of time (i.e. a series) may impact the advertising effectiveness of embedded sponsorship vignettes. This approach allowed us to demonstrate the importance of viewers' loyalty towards a TV program, resulting in a change of the level of purchase intent of advertised product. (original abstract)
Rynek leków stawia aptekom coraz wyższe wymagania w zakresie podejmowania działań marketingowych. Specyfika rynku, w którym funkcjonują apteki, oraz nasilające się procesy konkurencyjne wymagają umiejętnego komunikowania się z rynkiem i kształtowania w nim odpowiednich relacji z klientem. Trudno dziś wyobrazić sobie skuteczne funkcjonowanie apteki i docieranie do klientów z ofertą handlową bez budowania ich lojalności. Dla apteki, oprócz pozyskania klienta, niezwykle ważne jest zatrzymanie go na dłużej poprzez ukształtowanie lojalności wobec apteki. Rozumiejąc wagę tego problemu, wiele aptek ściśle współpracuje z wybraną hurtownią farmaceutyczną i korzysta z gotowej oferty programu lojalnościowego. Dzięki programom lojalnościowym klienci otrzymują specjalne przywileje i nagrody, które skłaniają ich do lojalności jak najdłużej. Niniejszy artykuł przedstawia przykłady wdrożeń najbardziej znanych programów lojalnościowych w aptekach w Polsce. Zaprezentowane programy lojalnościowe mają utwierdzić opinię o programach jako skutecznych w narzędziach budowania lojalności. (abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy programów lojalnościowych, jakie banki oferują swoim klientom. Autor wyjaśnia, w jaki sposób banki dążą do zjednania sobie klienta na długi czas oraz jakie korzyści wiążą się z tym zarówno dla banków jak i dla klientów. Szczegółowo scharakteryzowane są nagrody - w kontekście ich dostępności, atrakcyjności i unikalności, zasad przyznawania, partnerów oraz parametryzacji i monitoringu samego programu w sposób zapewniający najwyższą korzyść dla banku.
Omówiono najczęściej wykorzystywane w marketingu bankowym programy lojalnościowe: kluby marketingowe, programy nagradzania lojalności, programy uczestnictwa (programy ciągłe), karty stałych klientów. Oceniono je pod kątem atrakcyjności i skuteczności. Przedstawiono zasady, które powinny być brane pod uwagę w planach akcji promocyjnej nagradzania klientów za ich lojalność.
7
Content available remote Finansowe aspekty wdrożenia programów lojalnościowych
84%
Aspekty finansowe wdrożenia programów lojalnościowych są najistotniejszymi czynnikami kształtującymi ich skuteczność. W niniejszym artykule przedstawiono koszty związane z programami lojalnościowymi, etapy ich tworzenia i funkcjonowania w przedsiębiorstwach. Uwagę zwrócono również na interpretację "KIMSF13 - Programy Lojalnościowe ", dotyczącą sposobu rozpoznawania przychodów w przypadku przyznawania punktów promocyjnych klientom.(abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano wyniki badań na temat znaczenia kart rabatowych w kształtowaniu lojalności konsumentów. W części teoretycznej ukazano korzyści utrzymania ścisłych więzi z klientem za pomocą programów lojalnościowych. Natomiast w części empirycznej przedstawiono ocenę i częstotliwość korzystania przez odbiorców z programów lojalnościowych prowadzonych przez firmy. Badanie lojalności konsumentów jest ważnym aspektem nie tylko dla współczesnego handlu, ale również dla przedsiębiorstw usługowych i produkcyjnych, a wiedza w tym zakresie odgrywa istotną rolę w procesie zarządzania. Występuje wiele sposobów uściślenia więzi marki z klientem, obecnie najczęściej spotykanym są karty dla stałych klientów. Celem badania była ocena czynników wpływających na posiadanie oraz użytkowanie kart rabatowych. (abstrakt oryginalny)
Konkursy loteryjne były modne kilka lat temu. Obecnie dużą popularnością cieszą się promocje lojalnościowe. Akcje "door to door" są także podejmowane coraz chętniej, natomiast era kuponów dopiero przed nami. Autorka omawia poszczególne typy promocji.
Marketing baz danych to dziś jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin marketingu bezpośredniego. Pozwala godzić masowość działań promocyjnych z pożyteczną wiedzą o ich indywidualnych adresatach.
Większość rynków we współczesnej gospodarce rynkowej to rynki nasycone. Nie jest to zjawisko czasowe, wywołane recesją, ale raczej stan permanentny. Nasycenie rynku charakteryzuje się stałą wielkością sprzedaży, co powoduje, że każda nowa usługa zdobywa swoje udziały rynkowe kosztem innych usług. Przejawia się to również w postaci ograniczonej liczby klientów oraz w zasobności ich portfeli. Zjawisko to potęguje dodatkowo ciągle rosnąca agresywność konkurencji oraz często niewielkie zróżnicowanie substytucyjnych usług i towarów oferowanych na rynku. W takich warunkach zyskanie stałych klientów staje się absolutnym priorytetem. Artykuł traktuje o satysfakcji i lojalności klientów.
Na jednym biegunie mamy firmy, które zachęcają do lojalnościowych programów, gdyż tym zajmują się zawodowo. Na drugim sklepy, które częstokroć wypróbowawszy u siebie konkretny program lojalnościowy, rezygnują z niego zawiedzione. W tym sporze autor artykułu stanął w obronie tych ostatnich przytaczając na to szereg argumentów. Jedną z przyczyn, które lojalność niszczą, są tzw. cenowe porównywarki. Natomiast do programów lojalnościowych, które odniosły sukces niewątpliwie należą te posiadające element gier bądź konkursów. (abstrakt autora)
Celem artykułu jest ocena etycznych aspektów aktualnych działań promocyjnych firm skierowanych do dzieci. Rozważania dotyczą: reklam, promocji sprzedaży oraz programów lojalnościowych. Przedmiotem analizy jest obowiązujące prawodawstwo oraz stosowane sposoby promocji, których adresatami są dzieci. W artykule przedstawiono główne przyczyny zainteresowania dziećmi jako konsumentami wraz z analizą zagrożeń, które promocja skierowana do dzieci może spowodować, a także starano się dokonać oceny etycznej podejmowanych działań. W tym celu zastosowano metodę obserwacji oraz krytycznej analizy stosowanych rozwiązań promocyjnych.(abstrakt autora)
W przypadku programów lojalnościowych nie można mówić o bezwarunkowej efektywności: ideał po prostu nie istnieje. Programy takie nie powinny być typowe, ponieważ z definicji mają służyć podkreślaniu wyjątkowości marki oraz gromadzić liczne rzesze klientów. Ich siłą zatem jest zróżnicowanie wewnętrzne, stanowiące unikatową mozaikę preferencji i oczekiwań. Jeżeli marka ma zostać zauważona i doceniona przez klientów, powinna przedstawiać propozycje lepsze od konkurentów. Nie jest to jednak rzeczą prostą. (abstrakt autora)
W sprzedaży marketerzy powinni postawić na szczyptę emocji - grywalizację. Tym samym zaspokoimy takie ludzkie potrzeby jak wrodzone zamiłowanie do podpatrywania - wprowadzając jednocześnie możliwość decydowania, kierowania fabułą. Liczba technik grywalizacyjnych jest bowiem ogromna a ich ograniczoność to tylko bariery wyobraźni naszego umysłu. Poprzez takie innowacyjne podejście zwykłe programy lojalnościowe wydają się reliktem przeszłości w szeroko pojętym handlu. (fragment tekstu)
Loterie Instant Win, jak się wydaje, w pełni odpowiadają oczekiwaniom konsumentów. Są bardziej kreatywne, atrakcyjne i bardziej zapamiętywane przez naszych shopperów. Za takie rozwiązania warto więcej zapłacić, ponieważ przykuwają one uwagę, zwiększają świadomość marki, skłaniają do zakupów i można oczekiwać większego efektu aniżeli w standardowej loterii. Międzynarodowi eksperci rynku loteryjnego przewidują, iż w ciągu kilku najbliższych lat zdecydowana większość światowych loterii to będą właśnie loterie typu Instant Win. (fragment tekstu)
Marketerzy oburzają się na zmniejszające się zasięgi organiczne wpisów w social mediach i narzekają na ceny zakupu zasięgu płatnego oraz reklam. Może jednak gdyby owe ceny były dużo wyższe, marketerzy wówczas zechcieliby zrozumieć, o co naprawdę chodzi w społecznościowych mediach i co można tam ugrać. Publikowane treści w social mediach szybko wszystkich wciągają, a zdobywanie kolejnych lajków daje satysfakcję. Tracimy jednak przez to strategiczne cele obecności w tych mediach i własne grupy docelowe. (abstrakt autora)
Sprzymierzeńcami nudy są stagnacja, rutyna i dobór bodźców, nijak się mających do naszych preferencji. Jej wrogiem jest natomiast zmiana, miłe zaskoczenie i wszystko to, co krąży wokół tematów, którymi żyjemy. I to one powinny być podporą przy planowaniu programów lojalnościowych, do których będziemy zapraszali klientów. Warto przy tym pamiętać, że dobry program lojalnościowy powinien składać się z części stałej i zmiennej, o co musimy zadbać na wczesnym etapie jego przygotowań. (abstrakt autora)
Kontakt z długoletnim klientem lub usługobiorcą jest zdecydowanie łatwiejszy aniżeli z nowym. Badania potwierdzają, iż utrzymanie starego konsumenta jest pięć razy tańsze od pozyskania nowego kontrahenta. Lojalny klient generuje ponadto większe zyski dla firmy. Duża część konkurencji nie posiada ani cierpliwości, ani umiejętności, aby zbudować korzystne i długotrwałe relacje z klientami. Dlatego należy postawić na content marketing. Coraz większą renomę posiada też pojęcie Thank You Economy, które właściwie zastosowane także może przyczynić się do rozwoju firmy. (abstrakt autora)
Wielu marketerów w sezonie przedświątecznym masowo zwiększa swą częstotliwość, a co za tym idzie niestety nachalność prowadzonych działań marketingowych. Jednak zbytnią nadaktywnością łatwo możemy zrazić do siebie odbiorców. Powszechną praktyką jest też stosowanie olbrzymich rabatów w ramach świątecznych wyprzedaży. Nie zawsze ten pomysł się jednakże sprawdza. W swoich działaniach marketerzy powinni częściej stosować analizę RFM (Recency, Frequency, Monetary). To jedno ze skuteczniejszych narzędzi służących do wartościowania klientów na podstawie ich wcześniejszych zakupów. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.