Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Macierz uniwersalna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Podsumowując należy stwierdzić, że twierdzenia przedstawione w niniejszej pracy rozszerzają zbiór specyficznych typów macierzy korelacji takich, że odpowiadający im model posiada własność koincydencji i nie występuje w nim efekt katalizy. Twierdzenia te uzupełniają zakres wiadomości na temat koincydencji i efektu katalizy liniowych modeli ekonometrycznych a jest to problem wciąż aktualny.(fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano metodę stosowaną do określenia stopnia macierzy wielomianów występującą w procesach stochstycznych typu VARMA. Proponowana metoda oparta jest na różnicy pomiędzy rzędami pewnych macierzy uzyskanych z próbkowych macierzy kowariancji tego procesu.
Celem artykułu jest prezentacja podstawowych faktów związanych z konstruowaniem portfela lokat.
W opracowaniu zaprezentowano szczegółowy przegląd tabel zmian stanu cywilnego w polskich warunkach. Przedstawiono je w układzie chronologicznym, poczynając od tabel eliminacji a kończąc na tabelach częstości zawierania związków małżeńskich. Porównano metody konstrukcji różnych typów tabel, oraz przedstawiono ich wady i zalety.
W artykule przedstawiono niezawodność topologii odpornej na uszkodzenia. Taką topologię charakteryzują trzy wymagania: 1. powinna ona zabezpieczać wymagany poziom odporności na uszkodzenia bez nadmiernego wzrostu kosztów jej realizacji; 2. zapewniać możliwość decentralizowanych metod diagnostyki systemu z wykorzystaniem stosunkowo prostych środków; oraz 3. zapewniać możliwość prostej marszrutacji przesyłanej informacji z minimalnym poziomem podtrzymania sprzętowego.
Artykuł zawiera przedstawienie miary alfa-podobieństwa struktur oraz możliwości jej wykorzystania w badaniach przestrzenno-czasowych. Autorka w szczególności proponuje ocenę transformacji strukturalnej: regionów Polski, krajów i przedsiębiorstw.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.