Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Management of retail centre
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule omówiono funkcję firm zarządzających ośrodkami handlowymi oraz strukturę organizacyjną i funkcje zarządu ośrodka handlowego. Przedstawiono trzy zasadnicze strategie zarządzania dynamicznego, zorientowane na: osiąganie stabilnych dochodów czynszowych, wzrost wartości kapitałowej, procesy pomocnicze i kompleksowe świadczenie usług dla użytkowników ośrodka.
Autor podejmuje próbę określenia w aktualnych warunkach rynkowych pojęcia, zakresu i treści zarządzania ośrodkami handlowymi w Polsce. Zwraca uwagę na zagadnienia związane z zarządzaniem projektami budowy ośrodków. Podstawą opracowania są wyniki badań z połowy 2001 r. przeprowadzonych metodą wywiadu skategoryzowanego, w grupie 10 przedsiębiorstw zarządzających 25 ośrodkami handlowymi w różnych miastach kraju.
Autor zwraca uwagę na rosnące zainteresowanie inwestycjami związanymi z budową ośrodków handlowych. Podejmuje próbę określenia w obecnych warunkach rynkowych pojęcia i treści zarządzania ośrodkami handlowymi.
W artykule omówiono kilka istotnych zagadnień zarządzania najmem w ośrodkach handlowych. Szczególną uwagę zwrócono na podstawy formalnoprawne najmu oraz czynniki doboru najemców w ośrodkach handlowych, kształtowanie stawek czynszu i innych narzędzi zabezpieczenia realizacji umów najmu, bariery dostępu najemców do powierzchni ośrodków handlowych, marketing sterowany i inne działania zarządów ośrodków handlowych integrujących środowisko najemców.
5
Content available remote Rozwój, struktura przestrzenna i funkcje centrów handlowych w Polsce
63%
Celem artykułu jest przedstawienie przestrzennych i funkcjonalnych aspektów rozwoju centrów handlowych w Polsce. W pierwszej jego części przedstawiono poziom rozwoju tego segmentu handlu. W kolejnej ukazano rozmieszczenie centrów na terenie kraju, którego główną cechą jest silna koncentracja w największych miastach Polski. Nowoczesny handel detaliczny koncentruje w nich ponad 50% całkowitej powierzchni handlowej. Trzecia część pracy koncentruje się na funkcjach centrów handlowych w życiu współczesnych miast. Nowoczesny handel odgrywa znaczącą rolę gospodarczą i społeczną. Generując tysiące miejsc pracy, zasila dochody budżetu miasta, zaspokaja coraz to bardziej wyszukane potrzeby zakupowe mieszkańców, kreuje nowe przestrzenie i formy spędzania wolnego czasu. Lokalizacja kolejnych centrów handlowych prowadzi też do dysfunkcji - konfliktów przestrzennych i społecznych. W ostatniej części pracy przedstawiono perspektywy rozwoju centrów handlowych w najbliższych latach. Od kilku lat staje się jasne, że proces rozwoju nowoczesnej sieci handlowej nie może być żywiołowy, a interwencyjna rola państwa i samo-rządu powinna dotyczyć również tej sfery gospodarki. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przedstawiono trzeci etap kształcenia handlowców, czyli szkolenie dla tych, którzy opanowali podstawowe umiejętności, postępują zgodnie ze standardami korporacji, ale mają też ukształtowany własy indywidualny styl sprzedaży. Szkolenie takie ma na celu przekazanie zaawansowanej wiedzy, doprowadzenie do pełniejszego rozwoju umiejętności interpersonalnych i kształtowania postaw oraz odświeżenie tego, co mogło już stać się rutyną.
Domy Towarowe Centrum sprzedają obligacje na zagranicznych rynkach, zabezpieczone wpływami z najmu powierzchni.
Sułtanat Omanu jest rynkiem wschodzącym o stosunkowo wysokim PKB, jednak dopiero po 2012 zaczęły się tam rozwijać nowoczesne centra handlowe, dając możliwość wejścia na rynek wielu markom międzynarodowym. W artykule przedstawiono, w jaki sposób powolny rozwój handlu detalicznego i przywiązanie do tradycyjnych form handlu, jak souq czy małe sklepy, przez lata były barierami wejścia dla marek międzynarodowych. W opracowaniu poddano analizie zmiany struktury handlu po roku 1970 i opisano główne przyczyny ekonomiczne, społeczne i kulturowe tych zmian. Przedmiotem analizy jest handel w stolicy Maskacie, która jest najważniejszym i zarazem reprezentatywnym ośrodkiem handlu sułtanatu. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.