Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Managerial problems analysis
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W niniejszym artykule zaprezentowano zmiany w p. 5.5.2 "Przedstawiciel kierownictwa" normy ISO 9001:2008. Przybliżono zadania dla przedstawiciela kierownictwa organizacji oraz rolę pełnomocnika ds. SZJ. Zauważono, że dobra współpraca wymaga przede wszystkim skutecznej komunikacji.
W niniejszym artykule analizie poddano praktyczne rozwiązana dotyczące tworzenia i utrzymywania stanowiska menadżera do spraw zrównoważonego rozwoju korporacji (w skrócie: CS-menadżera). Pod uwagę zostały wzięte cechy demograficzne, doświadczenie, wykształcenie, odpowiedzialność oraz usytuowanie w hierarchii organizacji osób pełniących tę funkcję. Analiza opiera się na wynikach badań przeprowadzonych w Czechach i w Niemczech.(fragment tekstu)
Problem decyzyjny to uświadomiona przez kierownika różnica pomiędzy ocenianym przez niego obecnym stanem rzeczywistym a przyszłym stanem, który pragnie on osiągnąć poprzez podjęcie i realizację decyzji. Autor przedstawił okoliczności, które służą racjonalizacji pracy kierowniczej w procesie podejmowania decyzji. Artykuł dotyczy pracy kierowników najwyższego szczebla zarządzania.
Stale zmieniające się trendy menedżerskie powodują, iż kompetencje kierownicze nieustannie rosną. Dotyczy to także kompetencji interpersonalnych. Menedżera w dobrej kondycji interpersonalnej cechuje wszechstronność, sprawność w zarządzaniu personelem, a także gotowość do podjęcia wyzwań. W artykule opisano techniki rozwijające i zwiększające kompetencje interpersonalne.
Autor podejmuje próbę przedstawienia uwarunkowań uczenia się partycypacji decyzyjnej na stanowiskach kierowniczych. Szczególną uwagę zwraca na charakter, który obok intelektu, należy do najważniejszych składników osobowości. Swoje rozważania opiera na psychologicznym podziale osobowości na: choleryków, sangwiników, melancholików i flegmatyków.
W pierwszej części artykułu zawarto teoretyczne rozważania na temat władzy w układzie przełożony-podwładny. W drugiej części zaprezentowano wyniki badań empirycznych przeprowadzone w czterech dużych przedsiębiorstwach wśród 191 osób na stanowiskach kierowniczych. Celem badań było: 1) określenie stylów sprawowania władzy, 2) określenie związku między osobowością a stylami władzy, 3) określenie związku między stylami sprawowania władzy a klimatem organizacyjnym.
Przedmiotem artykułu jest problemtyka analizy problemów kierowniczych i rozwiązujących je algorytmów. Przedstawiono metodę identyfikacji problemów kierowniczych adaptując do tego celu metodę morfologiczną F. Zwicky'ego.
W artykule podjęto próbę rozpoznania specyfiki działań zespołów składających się z pracowników węgierskich i niemieckich. Omówiono pojęcia tj. zespół pracowniczy, zespół międzynarodowy oraz zwrócono uwagę na różnice kulturowe. Wszystko to zostało poparte badaniami przeprowadzonymi w firmie Bosch.
Marazm i brawura to dwa krańce odwagi kierowniczej, które wchodzą w zakres osobistych kompetencji menedżera i mają wpływ na funkcjonowanie zespołów. Zarówno niedobór odwagi, jak i jej nadmiar może mieć zgubne skutki dla organizacji: od niewykorzystania potencjału zespołu po mobbing.(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono zainteresowanie czynnikiem ludzkim w różnych etapach rozwoju nauki o organizacji i zarządzaniu oraz tendencje przemian w poglądach na kompetencje i cechy osobowościowe kierowników. Podkreślono, że nie można być skutecznym menedżerem, jeżeli nie jest się sprawnym przywódcą (liderem) i nie można skutecznie kierować przedsiębiorstwem, gdy się nie jest menedżerem. (oryg. streszcz.)
11
Content available remote Cope with Stress in Manager Life
67%
Artykuł zajmuje się stresem na stanowiskach kierowniczych. Stres występuje we wszystkich aspektach życia człowieka, a praca jest głównym czynnikiem zwiększającym jego poziom. Praca menedżerów obciążona jest natomiast stresem w największym stopniu. W pierwszej części artykuł opisuje podstawowe rodzaje stresu i sposoby radzenia sobie z nim. Na tej podstawie wyróżniono następnie główne czynniki stresotwórcze w pracy menedżerów. Artykuł kończy charakterystyka metod ograniczania stresu w pracy zawodowej kadry kierowniczej.(abstrakt oryginalny)
Autor stoi na stanowisku, że w większości przypadków jedną z podstawowych przyczyn niepodejmowania wyzwań bądź uzyskiwania niezadowalających wyników w dziedzinie rozwiązywania problemów organizacyjnych jest brak odpowiednich kwalifikacji i umiejętności wśród polskich kierowników. Szczególnie zaobserwować to można w małych przedsiębiorstwach prywatnych, na niższych szczeblach zarządzania oraz wśród kierowników z wykształceniem innym niż menedżerskie. Świadczy to o ciągłej potrzebie podnoszenia kwalifikacji kierowniczych w tym zakresie. Dlatego głównym celem niniejszego artykułu jest przedstawienie podstawowych zasad i metod rozwiązywania problemów organizacyjnych, których skuteczność została zweryfikowana w praktyce. Wykorzystano ogólne metody wnioskowania: indukcję i dedukcję oraz podstawowe metody badań naukowych, takie jak: analiza i synteza literatury źródłowej, obserwacja zewnętrzna i uczestnicząca, analiza i konstrukcja logiczna. (fragment tekstu)
Nie każdy ma świadomość, że zapraszając do zespołu ludzi o rożnych osobowościach i talentach (lub sam przychodząc do istniejącego zespołu jasko nowy szef), wobec każdego należy postępować nieco inaczej. Jednak nie warto na siłę zmieniać podwładnych, dopasowywać ich i przeobrażać. Oni sami muszą się dopasować do szefa zespołu. A także do innych pracowników. Jeżeli ktoś tego nie potrafi, być może konieczne będzie pożegnanie się z tą osobą i zatrudnienie w to miejsce kogoś nowego. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.