Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 86

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marka handlowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
1
Content available remote Identyfikatorzy nowych trendów
100%
Tradycyjne pola aktywności marketingowej zostały już wyeksploatowane. Z tego względu marketerzy aktywność swoją koncentrują na poszukiwaniu nowych form i doskonaleniu umiejętności w pomaganiu klientom w realizacji ich celów i ambicji życiowych. Wymaga to odpowiednio przygotowanego personelu, który promując określone marki zdobywa przychylność potencjalnych użytkowników. Funkcje te spełniają osoby badające trendy (trend spotters) oraz łowcy tendencji (cool hunters). To od ich empirycznych ustaleń będzie zależeć przyszła pozycja marki w świadomości nabywców. Działalność identyfikatorów nowych trendów pozwala także na tworzenie przez firmy tych dóbr i usług, które są wynikiem bliskiej współpracy z klientami (customer made), traktowanymi w kategorii prosumentów.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Marka własna detalisty - potencjał rynku i postrzeganie wizerunku
100%
Celem artykułu jest ocena roli marek handlowych oraz wyeksponowanie znaczenia tej formy brandingu, jako narzędzia rywalizacji detalistów o uzyskanie korzystnej pozycji konkurencyjnej na rynku. Autor przyjął tezę, że brak aktywnych działań z zakresu brandingu, powoduje pogorszenie pozycji konkurencyjnych sieci handlowych w ich walce z właścicielami renomowanych marek producenckich. Brak, bądź nieskuteczność tych działań sprawiają, że sieci handlowe przegrywają z właścicielami popularnych znaków firmowych o należne im miejsce w percepcji konsumentów. Tekst bazuje na kwerendzie literatury fachowej przedmiotu i witryn internetowych największych detalistów. W toku formułowania wniosków wykorzystano również metodę obserwacji uczestniczącej i własne doświadczenie zawodowe. (fragment tekstu)
W artykule podano wyniki analizy współwystępowania w polskiej rzeczywistości zjawisk ubóstwa i społecznego wykluczenia. Jednoczesne występowanie ubóstwa wielowymiarowego (rozumianego jako kumulacja ubóstwa określanego na podstawie poziomu dochodów gospodarstwa domowego, warunków życia i opinii badanych gospodarstw co do ich statusu materialnego) i zagrożenia wykluczeniem społecznym odnotowano w przypadku niecałego procenta dorosłych polaków.
4
Content available remote Znane twarze w kreowaniu wizerunku marki na przykładzie sieci handlowych
100%
Twarze znanych osób pojawiają się w reklamie od dziesiątek lat. Ich wykorzystanie niesie ze sobą szereg korzyści, jednak występują teŜ pewne ograniczenia. Celem artykułu jest określenie moŜliwości wykorzystania wizerunku znanych osób w kreowaniu wizerunku marek sieci handlowych. Rozważania koncentrują się na takich kwestiach, jak identyfikacja czynników wpływających na powodzenie strategii wykorzystania wizerunku celebrytów w działaniach promocyjnych marki oraz analiza cech, jakie powinna mieć znana osoba, aby stać się twarzą marki. Artykuł oparto na wynikach badań typu desk research oraz badań pierwotnych o charakterze jakościowym związanych z oceną kampanii promocyjnej marki Lidl z Pascalem Brodnickim i Karolem Okrasą.(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono powody wzrostu siły marek detalistów. Scharakteryzowano czynniki sprzyjające dominującej pozycji marki należącej do detalisty. Wyróżniono kategorie marek własnych: marki sztandarowe (banner brands), marki sieciowe (corporate brand), kontrmarki (counter-brands) oraz marki własne zwane prywatnymi (own brand, private label).
Celem artykułu jest analiza postrzegania marek własnych sieci hurtowni samoobsługowych przez przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą na przykładzie Makro Cash&Carry. Artykuł ma charakter badawczy i zawiera wyniki badań empirycznych. W kwerendzie literatury przedstawiono charakterystykę marek własnych samoobsługowych sieci handlowych sprzedaży detalicznej i hurtowej typu cash&carry: Makro, Selgros oraz EuroCash. Badania empiryczne przeprowadzono na terenie sklepu Makro Cash&Carry w kwietniu 2016 roku na grupie 50 odbiorców profesjonalnych, głównie z branży gastronomicznej. Wyniki badań własnych posłużyły do analizy postrzegania marek własnych produktów żywnościowych oferowanych w sieci hurtowej Makro Cash and Carry. (abstrakt oryginalny)
Obecnie marki własne stanowią istotną część handlu detalicznego artykułami spożywczymi i zyskują na popularności w innych kategoriach produktów. Opracowanie ma na celu przedstawienie przeglądu czynników wpływających na produkty marek własnych i prawdopodobne decyzje nabywcze młodych polskich konsumentów. W badaniu eksperymentalnym przeprowadzono pięć zogniskowanych wywiadów grupowych (FGI). W artykule przedstawiono odczucia i postawy młodych nabywców wobec produktów marek własnych, w tym ich sądy na temat ulepszania wzornictwa. Po poddaniu analizie wizerunku marki własnej przedstawiono wyniki badań dotyczących oceny opakowań żywności i kosmetyków oraz działania detalistów w zakresie komunikacji marketingowej. Dodatkowym celem opracowania jest zebranie nie tylko deklarowanych, lecz również ukrytych skojarzeń z markami własnymi. Przyjęcie technik projekcyjnych umożliwiło poruszenie kwestii profilu nabywców marek własnych. Artykuł kończy się praktycznymi zaleceniami co do przyszłego rozwoju marek własnych. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest przedstawienie wybranych aspektów zachowań konsumenckich wobec marek własnych sieci handlowych. Badania empiryczne przeprowadzono w styczniu i lutym 2017 roku na próbie 200 osób z wykorzystaniem techniki wywiadu bezpośredniego prowadzonej za pośrednictwem Internetu (CAWI). Zakresem badań objęto częstotliwość zakupu marek, postrzeganie pojęcia "marka własna", motywy wyboru marek własnych oraz ich znajomość. Analizę wyników badania empirycznego poprzedzono opisem uwarunkowań rynkowych odnoszących się udziału marek rynkowych oraz prezentacji marek własnych sieci handlowych. (abstrakt oryginalny)
"Smart shopping" jest stosunkowo młodym zjawiskiem konsumenckim, które przez polskiego nabywcę zostało bardzo szybko zaadaptowane. Celem niniejszego artykułu jest analiza czynników, które wpłynęły na tak dynamiczny rozwój tego zjawiska w Polsce i jego implikacji zarówno dla producentów, jak i sieci detalicznych. W badaniu wykorzystano literaturę odnoszącą się do tego zjawiska oraz syntezę badań i raportów czołowych agencji monitorowania rynku. Jak dowiedziono, jednym z głównych czynników mających wpływ na wykształcenie u polskich nabywców zachowania "smart shopping" był szeroko rozpowszechniony w mediach kryzys finansowy, który skłaniał nabywców do oszczędzania. Narzędziem analizy ofert produktowych stał się Internet, ale dopiero rozwój urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu zrewolucjonizował sposób, w jaki nabywca dokonuje zakupów w sklepie. Wraz z konsumentem ewoluował rynek i to właśnie zmiany w strukturze handlu oraz rozwój marek własnych sieci miały wpływ na zachowania konsumenckie i dynamiczny rozwój zjawiska "smart shoppingu". Główną implikacją praktyczną MARCIN GIERASIMIUK 27 jest zrozumienie istoty zachowania "nabywcy świadomego", który nie kieruje się w swoim wyborze tylko ceną. Jest to składowa kryteriów, z których jednym jest "kupić produkt wysokiej jakości w dobrej cenie". Zjawisko to powinno być jednak wykorzystywane przez sieci handlowe i producentów w celu uporządkowania oferty produktowej oraz jasnej komunikacji z konsumentem, a nie pogłębiania wojny cenowej. (abstrakt oryginalny)
Objective: This paper investigates the explicit and implicit factors affecting private-label (PL) products' possible purchase decision for different retailers. Design: The study uses eyetracking and electroencephalography (EEG) to explore the differences in eye movement and brain activity for PL products. This article examines how approach motivation, measured by total fixation duration and by EEG asymmetry over the frontal hemisphere of the brain, predicts PL purchase decision. Findings: This study investigates implicit variables that can influence consumers' willingness to PL purchase. The relatively greater left frontal activation (i.e., higher approach motivation) during the predecision period predicted an affirmative purchase decision in some cases. The eyetracking study did not reveal differences between women's and men's esthetics sensitivity toward the presented PL products. EEG research proved that consumers were not influenced by the PL product price. Originality/value: Literature lacks credible information on young buyers' behavior in the context of PL products. This paper elaborates on PL perception, revealing the neural origins of the associated psychological processes.(original abstract)
Autor wyjaśnia kwestie dotyczące nadawania numerów GTIN z punktu widzenia właściciela marki handlowej (producenta, dystrybutora, detalisty) wytwarzającego identyczne jednostki handlowe w różnych lokalizacjach lub zlecającego ich produkcję różnym producentom.
Omówiono zagadnienie marki produktu. Przybliżono rozwój marek handlowych w krajach Europy Zachodniej. Wskazano przyczyny wprowadzania przez duże sieci handlowe na rynek produktów pod marką własną (private label). Podkreślono, że w Polsce od ponad trzech lat produkty sygnowane marką handlową zdobywają uznanie konsumentów.
13
Content available remote Rozwój i znaczenie marki własnej
75%
Celem artykułu jest przedstawienie roli, jaką pełnią marki własne detalistów we współczesnej gospodarce. W artykule podkreślono rosnące znaczenie marek handlowych, na co wskazuje wyższa dynamika udziałów rynkowych tych produktów niż tzw. produktów markowych. Przedstawiono udział ilościowy marek własnych w Polsce i Europie. Ponadto zaprezentowano ewolucję marki własnej od produktów tanich, cechujących się niską jakością, przez produkty z grupy średniej, aż do linii produktów z grupy premium. Zauważono, że rozwój marek własnych jest silnie uwarunkowany zmianą zachowań konsumentów, dla których nabywanie produktów marek handlowych staje się oznaką przemyślanych i mądrych zakupów. W artykule zwrócono uwagę na znaczące korzyści oraz pewne zagrożenia wynikające z rozwoju marek własnych dla sieci handlowych, producentów oraz klientów. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Znaczenie marek własnych sieci handlowych w Polsce
75%
Celem opracowania jest przybliżenie czytelnikom znaczenia produktów marki własnej sieci handlowych na polskim rynku. W pierwszej części przedstawiona została historia oraz typologia marek własnych detalistów. Następnie znaczenie marek własnych w krajach europejskich. Trzecią część pracy poświęcono rozwojowi i znaczeniu marki własnej w Polsce. Zaprezentowano również marki własne w wybranych sieciach handlowych oraz postrzeganie tej kategorii produktów przez polskich konsumentów. (fragment tekstu)
Marki detalistów są w tej chwili zjawiskiem coraz szerzej pojawiającym się na rynku dóbr szybko-zbywalnych w Polsce. Według badań ACNielsen, udziały wartościowe marek należących do detalistów wynosiły w 2003 r. 2%, podczas gdy w roku 2004 udziały te osiągnęły już 3,3%. Marki te, tworzone przez wielkich detalistów, stanowią zagrożenie dla udziałów rynkowych marek producentów, jednak ci ostatni coraz częściej decydują się na podjęcie produkcji pod marką detalisty zamiast pod marką producenta. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego producent porzuca swoją tradycyjną rolę jako kreatora pozycjonowania marek i przesuwa się do roli wytwórcy realizującego pozycjonowanie narzucone przez detalistę? Odpowiedzi na te pytania może być wiele. Spora ilość producentów decyduje się na produkcję marek detalistów z następujących powodów: zwiększenie poziomu wykorzystania mocy produkcyjnych, uzyskanie korzyści skali przy zakupach surowców lub materiałów do produkcji (na przykład opakowań) i dzięki temu osiągnięcie niższej bazy kosztowej, zwiększenie swoich udziałów rynkowych, osłabienie mniejszych konkurentów, uniemożliwienie innym producentom rozpoczęcia produkcji pod marką detalisty, nawiązanie lub poprawa relacji z detalistą. Dla niektórych producentów produkcja pod markami detalistów może stać się nawet źródłem wzrostu i sposobem na długookresowy rozwój firmy. W celu określenia które z wyżej wymienionych motywów są istotne dla producentów marek detalistów w Polsce, przeprowadzono badanie w trzech głównych sieciach detalicznych w Polsce. Producenci marek detalistów zostali zidentyfikowani na podstawie informacji na etykietach produktów. Interpretacja głównych cech charakterystycznych tych producentów sugeruje, że dla większości producentów (65%) motywacje wewnętrzne (wykorzystanie mocy produkcyjnych, korzyści skali, obniżenie kosztów) były najważniejszymi czynnikami decydującymi o podjęciu produkcji pod marką detalisty. Motywacje zewnętrzne (wzrost udziałów rynkowych, osłabienie mniejszych konkurentów, uniemożliwienie innym producentom rozpoczęcia produkcji pod marką detalisty) zostały ocenione jako dominujące dla 35% producentów. (abstrakt oryginalny)
16
75%
W przypadku przedsiębiorstw usługowych i handlowych szczególne znaczenie mają wartości niematerialne, związane między innymi z wizerunkiem marki. W konsekwencji działania z zakresu szeroko rozumianego zarządzania marką, które są ukierunkowane na podniesienie lub utrzymanie pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw, mają kluczowe znaczenie dla ich funkcjonowania. W artykule poruszona została problematyka aktualnych trendów w zarządzaniu marką w przedsiębiorstwach handlowych i usługowych, do których zaliczyć można realizację strategii rebrandingu, współpracę z partnerami zewnętrznymi, a także wykorzystanie wizerunku gwiazd oraz nowych technologii informacyjnych w promocji marek. (abstrakt oryginalny)
Cel artykułu: zidentyfikowanie i opisanie zmian w zakresie stosowania marek należących do pośredników handlowych, a także czynników, które prowadzą do tych zmian. Rodzaj wykorzystywanego podejścia badawczego: w artykule wykorzystano źródła wtórne. Główne wyniki badań: opisano kierunki zmian w zakresie stosowania marek należących do pośredników handlowych. Istotna część artykułu została poświęcona uwarunkowaniom oraz konsekwencjom tych zmian. Implikacje praktyczne: istotnym ograniczeniem dla rozwoju marek należących do pośredników handlowych jest sposób, w jaki postrzegają je konsumenci. Rozwój tych marek wymaga zwiększenia ich świadomości i poprawy ich wizerunku. Implikacje społeczne: rozwój marek należących do pośredników handlowych oznacza zwiększanie intensywności konkurencji, co sprzyja spełnianiu oczekiwań konsumentów. Kategoria artykułu: koncepcyjny. (abstrakt oryginalny)
18
75%
Początkowo marki własne kojarzono z niską jakością i nieznanym składem. Dzięki innowacjom produktowym coraz trudniej odróżnić produkt marki własnej sieci handlowej od tzw. marki masowej, czyli wytwarzanej dla ogółu populacji i dostępnej dla każdego konsumenta. W tym aspekcie istotne jest dostosowanie produktu do oczekiwań konsumenta. Asortyment produktów oferowanych pod markami własnymi obejmuje produkty codziennego użytku, luksusowe, dietetyczne bądź ekologiczne. Marki własne są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów współczesnego handlu. Celem artykułu jest próba uchwycenia zachowań nabywczych polskich młodych konsumentów w stosunku do marek własnych i producenckich. Wyjaśniono pojęcie i istotę marek własnych, kluczowe czynniki wpływające na postawę konsumentów wobec marki oraz zachowania nabywcze wobec marek własnych. Następnie skoncentrowano się na konceptualizacji badań oraz opisie próby badawczej i jej cechach charakterystycznych. W oparciu o badania własne podjęto się próby uchwycenia zachowań nabywczych polskich młodych konsumentów wobec marek własnych. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest charakterystyka wybranych trendów w zachowaniach konsumpcyjnych nabywców i ich roli w kreowaniu marek handlowych przez detalistów. Wśród nowych trendów konsumpcyjnych wymienić można m.in. konsumpcjonizm, rozumiany jako dążenie do posiadania dóbr luksusowych i statusu społecznego prestiżu. Kolejne z owych trendów to indywidualizm, dbałość o zdrowy styl życia, smart shopping i personalizacja oferty. Menadżerowie muszą umiejętnie ekstrapolować te trendy i wykorzystywać je w procesie kreowania i wprowadzania do oferty nowych marek handlowych. (abstrakt oryginalny)
20
75%
Celem niniejszego opracowania było przedstawienie strategii produktowych koncernu Metro AG w kontekście marek własnych uwzględniając cztery obszary biznesowe, a wśród nich m.in. strategie asortymentowe, architektury marek, strategie dotyczące relacji produkt - cena, produkt - rynek, strategie wizerunkowe, strategie dotyczące rozwoju nowych produktów i dotyczące kształtowania roli produktów. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.