Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Market information system
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Zasadniczym celem systemu IMI jest poprawa funkcjonowania rynku wewnętrznego przez udostępnienie skutecznego, łatwego w obsłudze narzędzia służącego wdrożeniu współpracy administracyjnej między państwami członkowskimi Unii Europejskiej oraz między państwami członkowskimi i Komisją, ułatwiającego stosowanie aktów unijnych wymienionych w załączniku do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1024/2012 z 25.10.2012 r. w sprawie współpracy administracyjnej za pośrednictwem systemu wymiany informacji na rynku wewnętrznym i uchylającego decyzję Komisji 2008/49/WE ("rozporządzenia w sprawie IMI"). Zgodnie z ustawą z 15.07.2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej właściwa okręgowa rada pielęgniarek i położnych albo Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, dokonując weryfikacji na podstawie wniosku, informuje odpowiednie władze lub organizacje państwa członkowskiego Unii Europejskiej o toczącym się lub prawomocnie zakończonym postępowaniu w zakresie odpowiedzialności zawodowej pielęgniarek i położnych, zarówno o nałożonych karach, jak i środkach karnych albo zabezpieczających, lub o innych okolicznościach mogących mieć znaczenie dla wykonywania zawodu przez pielęgniarkę lub położną. Podobne uregulowania prawne znajdują się w ustawie z 2.12.2009 r. o izbach lekarskich - okręgowe rady lekarskie informują, w trybie ostrzeżenia w systemie IMI, właściwe organy pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej o lekarzu lub lekarzu dentyście, wobec których została podjęta uchwała o zawieszeniu albo ograniczeniu prawa wykonywania zawodu albo sąd wydał środek zapobiegawczy.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Simple Adaptive Filter as a Part of Information System for Market Data Analysis
84%
Application of the simple least mean squares (LMS) adaptive filter of to the Warsaw Exchange Market (GPW) has been analyzed using stocks belonging to WIG20 group as examples. LMS filter has been used as a binary classifier, that is, to forecast the sign of changes in the (normalized) stock values. Two kinds of data has been used, namely, the differenced and double-differenced normalized close values of stocks. It has been shown that while the predictive power of LMS filter is virtually zero for the differenced series, it rises significantly in the case of double-differenced series for all analyzed stocks. We attribute this to the better stationarity properties of the double-differenced time series. (original abstract)
Obecne metody badań rynku pracy, głównie sondażowe nie dają pełnego obrazu stanu rynku pracy w Polsce i w szczególnych regionach. Obszar analiz rynku pracy wymaga nowych, dokładniejszych metod badawczych, kompletujących ilościowe dane w sposób szczegółowy, tzn. uwzględniając nie tylko obszar/miasto i stanowisko, ale konkretne wymagania sformułowane dla danej pozycji (wykształcenie, lata doświadczenia, znajomość języków obcych, techniki/technologie, posiadane certyfikaty itp.), informacje, czy jest to praca na cały etat lub część etatu, jakie jest proponowane wynagrodzenie/przedział wynagrodzeni o wy itd. Tylko kompleksowe, ilościowe i szczegółowe dane na temat rynku pracy są w stanie wpłynąć na zmianę oferty wspierającej ludzi bezrobotnych ze strony urzędów pracy, wpłynąć na obiektywną analizę stanu kształcenia wyższego w Polsce, ponadto skompletowane informacje w systemie analitycznym po uprzedniej eksploracji danych pozwalają na profilowanie pracodawców pod kątem oferowanych stanowisk, wymagań i wynagrodzenia w kontekście konkretnej firmy. Obecnie każda nowa oferta pracy jest publikowana w sposób elektroniczny np. na stronach portali pracy, stronach internetowych urzędów pracy i gazet, agencji rekrutacyjnych itp. System analityczny bazujący na e-informacji jest w stanie kompletować oferty pracy z portali pracy, uaktualniać, eksplorować zgromadzone dane i kategoryzować je do formatu, który może zostać poddany bezpośrednim analizom statystycznym i raportowaniu. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu było przedstawienie roli informacji rynkowej w funkcjonowaniu gospodarstw rodzinnych. Autorka przedstawiła wyniki badań, przeprowadzone wśród 30 gospodarstw województwa dolnośląskiego, na temat roli informacji w podejmowaniu decyzji produkcyjnych. Celem tych badań było także poznanie opinii rolników o dostępności tego typu informacji, jej wykorzystaniu, znaczeniu i aktualności oraz określenie potrzeb samych rolników w zakresie informacji dotyczącej rynków zbytu i cen produktów rolniczych. (fragment tekstu)
Internet jest najprężniej rozwijającym się medium informacyjnym, oferującym możliwość szybkiego i taniego zaprezentowania i transferu danych. Ogólnoświatowa sieć komputerowa jest zatem znakomitym rozwiązaniem dla tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą i potrzebują dostępu do informacji gospodarczo-ekonomicznych. Przedmiotem artykułu jest analiza możliwości zastosowania Internetu w działalności biznesowej oraz tradycyjne i elektroniczne metody dostępu do informacji na rynkach kapitałowych w kontekście rozwoju sieci globalnej.
W artykule scharakteryzowano badania marketingowe w odniesieniu do roli jaką pełnią w procesie gromadzenia informacji potrzebnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Zwrócono uwagę na miejsce badań marketingowych w przedsiębiorstwie oraz na ich znaczenie w procesie podejmowania ważnych decyzji.
7
Content available remote Different Sources of Market Information and Product Innovativeness
67%
The purpose of this study is to identify whether the gathering of market information from different sources - i.e. from customers, competitors and other entities - is related to product innovativeness. The relationships proposed so far have not been empirically investigated but they can have important theoretical and practical implications for product innovation. To achieve the purpose of the paper data concerning 287 new products were used by applying confirmatory factor analysis and structural equation modelling. The findings indicate that the obtaining of market information from customers and market entities, other than customers and competitors, has a positive impact on product innovativeness, but there was no such relationship in the case of gathering information from competitors. (original abstract)
Książka, do lektury której autor chciałby zachęcić Czytelników, dotyczy rynków informacji, a więc mieści się w zakresie ekonomiki informacji jako jednej z dyscyplin nauk ekonomicznych. Powstała jako efekt dociekań i badań naukowych dotyczących współczesnych rynków informacji, a zwłaszcza dokonujących się na nich przemian. Powinna ona zainteresować wszystkich tych, którzy od strony teoretycznej i praktycznej zajmują się wymianą informacji za pośrednictwem rynków, uwarunkowaniami i funkcjonowaniem tego rodzaju rynków, a szczególnie zachodzącymi tam zmianami i ich skutkami. (...) W zaprezentowanej pracy podjęto próbę ukazania z ekonomicznego punktu widzenia zmian, które dokonują się na rynkach informacji. Tam, gdzie występuje silny wpływ rozwiązań prawnych na rozwój i funkcjonowanie tego rodzaju rynków (tzn. elektronicznych rynków informacji), przedstawiono także zaobserwowane zmiany w tym aspekcie. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.