Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 52

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing automation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Pozyskanie nowego klienta, który w dzisiejszych czasach charakteryzuje się dużą świadomością wybieranych z rynku dóbr i usług, jednocześnie funkcjonuje w czasach dużej konkurencji rynkowej, ogromu napływu informacji z różnych mediów, wymaga od przedsiębiorcy stworzenia oferty produktowej szytej na miarę potencjalnego klienta. Zdaniem autorki artykułu automatyzacja marketingu wydaje się być koniecznym uzupełnieniem dla tradycyjnych form komunikacji marketingowej. Narzędzie to usprawnia zbieranie danych behawioralnych, geograficznych i transakcyjnych potencjalnych klientów oraz segmentację potencjalnych klientów. Daje poprawę efektywności działań komunikacyjnych pomiędzy odbiorcą, a nadawcą. W efekcie przedsiębiorca ma możliwość przedstawienia spersonifikowanej oferty sprzedażowej, przy jednoczesnym mniejszym nakładzie finansowym na działania marketingowe. Celem niniejszego artykułu była próba oceny skuteczności pozyskiwania klientów z wykorzystaniem tradycyjnych metod komunikacji marketingowej wraz z opracowaniem propozycji usprawniającej komunikację w analizowanym przedsiębiorstwie przy wykorzystaniu poszczególnych narzędzi zautomatyzowanego marketingu. (abstrakt oryginalny)
Rozwój technologii i automatyzacja procesów wytwarzania stawiają coraz wyższe wymagania odnośnie do utrzymania w sprawności posiadanych środków technicznych. Procesy te stały się siłą napędową postępu w zakresie obsługi eksploatacyjnej, w tym powstania dwóch kluczowych dla współczesnego utrzymania ruchu rozwiązań - TPM (Total Productive Maintenance - ukierunkowane na produktywność) i RCM (Realiability Centered Maintenance - ukierunkowane na niezawodność). W opracowaniu zarysowano genezę powstania, wytyczne postępowania, zalety i ograniczenia RCM oraz przeprowadzono porównanie RCM z TPM. W konkluzji zaakcentowano konieczność szerszego stosowania nowoczesnych metod utrzymania ruchu w celu poprawy efektywności funkcjonowania przedsiębiorstw. Podkreślono również, że wielowymiarowość i horyzont czasowy podejmowanych działań oraz ich waga wymagają uwzględniania obsługi eksploatacyjnej już na szczeblu działań strategicznych przedsiębiorstwa(abstrakt oryginalny)
Streszczenie Poznawanie potrzeb klienta to stale rozwijająca się część działań marketingowych firmy. Dostępność danych o konsumentach rośnie z dnia na dzień. Nowe technologie pojawiające się na rynku umożliwiają poznanie ich w inny sposób m.in. kompleksowe monitorowanie zachowań klientów, jego segmentacje oraz automatyczne reagowanie na zachowanie lub zmianę profilu zidentyfikowanych osób w bazie adresowej klientów firmy. Te i inne możliwości oferuje marketing automation, który umożliwia tworzenie takich działań jak automatyczne powiadomienia i alerty dla działu handlowego o aktywności potencjalnych klientów, bądź też możliwe jest realizowanie w pełni automatycznych, złożonych i skomplikowanych kampanii marketingowych. Dodatkowo analityki i raporty, dzięki którym zyskujemy pewność, że to co robimy, przyniesie nam zakładane rezultaty.(abstrakt oryginalny)
Wobec wciąż rosnących wymagań współczesnego klienta pojawia się uzasadniona potrzeba lepszego, szybszego oraz silnie indywidualizowanego dopasowania do niego działań marketingowych. To wyzwanie staje się jeszcze trudniejsze, kiedy klientem jest podmiot gospodarczy, a działania marketingowe dotyczą rynku B2B. Rozwiązaniem, a przynajmniej załagodzeniem problemu wydają się narzędzia stosowane w ramach automatyzacji marketingu. Wymagają one jednak specyficznych kompetencji pracowników marketingu oraz świadomości możliwości i ograniczeń ze strony osób zarządzających. W artykule przedstawiono wyniki badania przeprowadzonego w grupie 100 polskich przedsiębiorstw rynku B2B, którego celem była identyfikacja poziomu i zakresu stosowalności narzędzi automatyzacji marketingu, charakterystyka ich zaawansowania oraz sposób podejścia do ich utrzymywania i dalszego rozwoju. W zakresie funkcjonalnym wyniki tej analizy zostały odniesione do stanu rynku przedsiębiorców amerykańskich. Wypracowane na tej podstawie podsumowania mogą pomóc w formułowaniu kierunków dalszych badań oraz w przygotowywaniu specjalistycznych i dedykowanych kursów i szkoleń dla polskich przedsiębiorców.(abstrakt oryginalny)
Cel artykułu został zrealizowany przez przedstawienie roli marketingu analitycznego w procesie badawczo-analitycznym wspartym przez automatyzację marketingu. W artykule pokazano, że zbierane i przetwarzane w ten sposób dane mogą stanowić znakomite źródło informacji niezbędnych do przeprowadzenia danego procesu. Wykazano to na praktycznym przykładzie wdrożenia dla firmy X kampanii reklamowej oraz przedstawiono osiągnięte efekty w zakresie wzrostu wartości sprzedaży. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest zaprezentowanie przykładów współczesnych rozwiązań z zakresu automatyzacji marketingu, kierunków rozwoju technologii w tym zakresie, możliwości, jakie dają przedsiębiorcom, oraz wyzwań, przed jakimi stawiają marketerów. Inwestycja w nowe technologie oraz ich adaptacja stają się koniecznością, a im szybciej przedsiębiorstwa z nich skorzystają, tym większą przewagę konkurencyjną zdobędą. Powszechny dostęp do ogromnych zasobów danych da przewagę tym działom marketingu, które je odpowiednio przetworzą przy użyciu technologii i będą stale aktualizować swoją wiedzę w zakresie dostępności nowych rozwiązań MarTech. Wyzwaniem okaże się umiejętność połączenia różnych technologii pod postacią jednego zintegrowanego systemu, który dostarczy holistyczny obraz danych, m.in. na temat konsumenta na jego coraz bardziej skomplikowanej ścieżce zakupowej. To z kolei spowodowane jest otwarciem nowych kanałów komunikacji, jakimi są rozwój Internetu rzeczy (IoT, Internet of Things) oraz komunikacji wzajemnej urządzeń bez udziału człowieka (machine to machine). (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie możliwości wykorzystania analityki internetowej i marketingowej, w szczególności dominującego Marketing Automation wraz z lejkiem sprzedażowym. Pytanie badawcze można określić: jak wykorzystanie Marketing Automation wspiera oddziaływanie na klientów? Metoda badawcza obejmuje przegląd aktualnej literatury, oraz case study - implementacja marketing automation i lejka sprzedażowego dodatkowo analityka marketingowa ujęta została w aplikacji dashboard. Ilustracja tego studium przypadku pogłębionego może wskazywać rozumienie teorii w realnych uwarunkowaniach. Wyniki badawcze przedstawiają zdefiniowaną analitykę internetową, etapy jej ewolucji, wraz z elementami inbound i outbound marketingu Ponadto na przykładzie firmy X przedstawiono mierniki w lejku sprzedażowym ujętym w dashboardzie. Przedstawiono jak MA oddziałuje na klientów, uczestników rynku. Dzięki opracowaniu implementacji MA oraz pogłębionej analityce wykazano jakie elementy inbound i outbound odgrywają istotną rolę i pozwalają na analizę mierników w lejku sprzedażowym. Nie są to zakończone badania dla marketingu przedsiębiorstw, ponieważ możemy rozwijać problem: w jaki sposób marketing wykorzystuje nowoczesne technologie w oddziaływaniu na uczestników rynku. Ponadto warto prowadzić dalsze badania czynników determinujących i mierników w MA i sales funnel, ponieważ w pierwszych jego etapach buduje się relacje z klientami a w dalszych zarządza relacjami z klientem, gdzie nawiązuje się ścisłe relacje. (abstrakt oryginalny)
W artykule teoretyczno-koncepcyjnym poruszono problematykę zarządzania marketingiem w przedsiębiorstwie. W obecnej sytuacji rynkowej strona podażowa staje przed coraz trudniejszymi wyzwaniami stawianymi z jednej strony przez konsumentów, a z drugiej przez konkurencję. Działy marketingu muszą zatem prowadzić wielokanałowy przekaz informacji, budować sprawny system komunikacji, a także poszukiwać nowoczesnych metod gromadzenia i analizy danych na temat potrzeb i zachowań nabywczych konsumentów. Na przykładzie dostępnych pozycji literaturowych oraz własnej praktyki w działalności gospodarczej scharakteryzowano nowoczesną koncepcję automatyzacji procesów marketingowych - marketing automation wskazując jej najważniejsze zadania oraz korzyści jakie generuje na przykładzie funkcjonujących już wdrożeń w polskich i zagranicznych przedsiębiorstwach. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Automatyzacja i robotyzacja pracy impulsem do autonomii przedsiębiorstwa
84%
Robotyzacja i automatyzacja to innowacyjna forma rozwoju przedsiębiorstwa. Robotyzacja może przynieść wiele korzyści ekonomicznych danej jednostce. Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań umożliwia m.in. skrócenie procesu produkcyjnego, zmniejszenie kosztów czy zlikwidowanie braków kadrowych. Artykuł przedstawia poziom automatyzacji wybranych krajów na świecie z uwzględnieniem analizy przestrzennej polskiego rynku robotyzacji. Wykazuje zalety mechanizacji oraz powody, z jakich brak jej w firmach. Autorka na podstawie literatury określa liderów automatyzacji polskiego rynku oraz wiodące firmy wdrażające technologie. W kolejnej części przedstawia praktyczne rozwiązania firmy Generali, która jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce wprowadziło automatyzację procesów sprzedażowych.(abstrakt oryginalny)
Czterokrotnie wyższa skuteczność e-maili? O połowę wyższa konwersja potencjalnych klientów na klientów? Dział marketingu realnie odpowiedzialny za biznes, budujący wartość firmy i ściśle współpracujący z działem sprzadaży? To możliwe dzięki systemom Marketing Automation. (fragment tekstu)
The realization of digitalization in production companies - currently also referred to as Indus-try 4.0 - aims for reduction of internal value creation costs as well as costs for intercompanycollaboration and plays a key role in their current strategy development. However, relatedstrategy research still lacks to provide operationalized digitalization methods and tools topractitioners with scientific rigor as well as real-world relevance. To challenge this statusquo, we present a scientifically grounded 14-step procedure model including 11 practicallytested tools, developed specifically for real-world application. The model leads practitionersfrom their first contact with industrial digitalization, through the maturity assessment of143 digitalization items, until the implementation of a KPI-monitoring system and a continuous improvement process. We applied and reworked the procedure model during threeyears of application. Validation and Feedback from practitioners and scholars indicate, thatthe model drives strategy development towards objective and data-based decision makingand increases stakeholder engagement in organizations considerably.(original abstract)
W dobie turbulentnego otoczenia rynkowego i wzmożonej konkurencyjności jednym z podstawowych źródeł tworzenia przewagi konkurencyjnej jest kreowanie określonego wizerunku danego przedsiębiorstwa i/lub marki. "Rewolucja internetowa" wpłynęła znacząco na zachowanie dzisiejszych konsumentów, co spowodowało przeniesienie aktywności związanych z komunikacją marketingową do świata wirtualnego. Ta nowa rzeczywistość, oferująca zupełnie nowe możliwości (np. w kontekście interaktywności z konsumentem) doprowadziła do rozwoju nowych form reklamy, wśród których SEM, a w tym SEO + PPC, stanowią istotny czynnik komunikacji marketingowej.Celem niniejszego artykułu, który wpisuje się w nurt przeglądowy, jest uporządkowanie i przegląd pojęć związanych z reklamą on-line, ze szczególnym uwzględnieniem reklamy w wyszukiwarkach internetowych oraz wskazanie na podobieństwa i różnice w definiowaniu pojęć z zakresu SEM, co może mieć znaczenie praktyczne dla prowadzonych analiz i interpretacji wyników danych wtórnych ze wskazanego zakresu. Artykuł powstał na podstawie studiów literatury zagranicznej i polskiej, jak również na podstawie obserwacji własnych autorów.(abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Wpływ marketing automation na lepsze wyniki osiągane w marketingu
84%
System marketing automation jest całościowym narzędziem wspierania działań marketingu i sprzedaży. Celem artykułu jest przedstawienie zadań ww. systemu, który może przejąć kontrolę nad procesem sprzedażowym i przeprowadzić wygenerowane leady do decyzji zakupowej. Ponadto metoda lead nurturing to jedna z głównych metod wykorzystania systemu marketing automation do zwiększania ilości potencjalnych klientów. System ten jako system zarządzania relacjami z klientem ma możliwość reagowania w czasie rzeczywistym. W artykule będzie przedstawiony praktyczny przykład tego, jak technologia ta warunkuje uzyskanie lepszych wyników w marketingu.(abstrakt oryginalny)
The article addresses an important and current problem related to the use of chatbots in customer service, according to students. The aim of the research was to recognize the attitude of respondents to chatbots in the context of customer service and to determine the development prospects for their use in this area. The research examined the recognizability of chatbots among respondents, the frequency of contact between respondents and chatbots, as well as the impression (feeling) of respondents using chatbots. As a research method, student survey was used. Research has shown that chatbots are still a new tool for respondents, however they have great potential in customer service, as they are user-friendly and are very useful in the area of customer service. Research has shown that the role of chatbots in this area should increase. This can have a good effect on the image of the brand / company. (original abstract)
Głównym celem niniejszej publikacji jest zidentyfikowanie możliwości jakie współczesnym przedsiębiorstwom dostarcza zastosowanie procesów wchodzących w skład systemu marketing automation. Opracowanie to porusza kluczowe aspekty tego zagadnienia. Pokazuje, jak zmienia się znaczenie organizacji, jak realnie wzrasta jej wartość w następstwie korzystania z narzędzi jakie dostarczają procesy wpisane w koncepcję marketing automation. W artykule zdefiniowano czynniki i procesy, które mają wpływ na efektywny przebieg działań podejmowanych w ramach automatyzacji marketingu. Bowiem koncepcja marketing automation to zupełnie nowa rzeczywistość, to rezygnacja z komunikacji opartej na masowej dystrybucji jednolitego przekazu na rzecz tej realnie spersonalizowanej, indywidualnej i w pełni zautomatyzowanej. To zupełnie nowa idea, swoista koegzystencja w której dział sprzedaży i dział marketingu ściśle ze sobą współpracują by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. To także sytuacja, w której marketing może zdecydowanie potwierdzić swój wkład w generowany przez przedsiębiorstwo przychód. Ale marketing automation to także ogromne możliwości analityczne, to realny wzrost wartości przedsiębiorstwa, jego wartość dodana, jaką jest pozyskany przez system zasób wiedzy o klientach oraz o wszystkich procesach, zarówno marketingowych, jak i sprzedażowych realizowanych w przedsiębiorstwie. Wprowadzenie systemu marketing automation wpływa na zmianę dotychczasowego modelu funkcjonowania nie tylko działu marketingu, ale również samego marketingowca. Bowiem wszystko to, co dostarcza marketing automation, w tym przede wszystkim skumulowana unikalna wiedza o kliencie, to także krytyczna wartość marketingowa każdego współczesnego przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Komunikacja marketingowa, w której wykorzystywane są tradycyjne media jest coraz mniej skuteczna i efektywna. Coraz częściej problem ten dotyczy także komunikacji w Internecie. W tej sytuacji menadżerowie są zmuszeni do poszukiwania nowych, bardziej skutecznych i efektywnych sposobów komunikowania się z klientami. Znaczna część nowych form komunikacji powstaje dzięki rozwojowi technologii komunikacyjno-informacyjnej. Istotną rolę w tym zakresie odgrywają narzędzia informatyczne umożliwiające automatyzację komunikacji marketingowej. Celem rozważań jest przedstawienie automatyzacji jako innowacji w komunikacji marketingowej, a także czynników skłaniających przedsiębiorstwa do wdrażania innowacji w zakresie komunikacji marketingowej oraz korzyści z jej automatyzacji. Artykuł przygotowano na podstawie literatury przedmiotu, wyników badań dostępnych w źródłach wtórnych oraz materiałów firm oferujących systemy marketing automation. (abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia systemy marketing automation jako informatyczne narzędzie wspierające pracę sprzedawców działających na rynku b2c. Omówiono istotę i rynek systemów marketing automation oraz ich związek z koncepcją lejka sprzedażowego. Szczególną uwagę zwrócono na problem automatycznego pozyskiwania informacji na temat potencjalnych klientów oraz przygotowywania ich do dokonania zakupu. (abstrakt oryginalny)
Jednym z zadań działu marketingu jest wspieranie sprzedaży poprzez pozyskiwanie nowych klientów. W wielu przypadkach ogranicza się ono do przekazywania do działu sprzedaży wszystkich pozyskanych kontaktów, bez względu na ich rzeczywistą gotowość do dokonania zakupu. Konsekwencją takiego postępowania jest niska efektywność pracy sprzedawców. Technologia umożliwiająca automatyzację działalności marketingowej (marketing automation) zmienia tę sytuację. W wyniku realizowania wielu zaplanowanych, zindywidualizowanych i zautomatyzowanych działań w internecie, do działu sprzedaży trafiają podmioty praktycznie zdecydowane na zakup.(abstrakt oryginalny)
19
84%
Celem artykułu jest przedstawienie zagadnienia Marketing Automation (MA, automatyzacja marketingu) oraz możliwości jego wykorzystania w działalności operacyjnej jednostek badawczych i naukowych. MA to nowoczesne, zaawansowane rozwiązania technologiczne, których celem jest usprawnienie procesów marketingowych i szersze wykorzystanie danych o rynku i klientach. W ostatnich latach jest jednym z najważniejszych trendów współczesnego marketingu, stanowiąc jednocześnie prawdziwe wyzwanie dla organizacji działających w obszarze nauki i badań naukowych. W artykule omówione zostały doświadczenia Głównego Instytutu Górnictwa, związane z wdrażaniem rozwiązań typu Marketing Automation, potraktowane tu jako studium przypadku. (abstrakt oryginalny)
Systemy marketing automation pojawiły się na początku XXI w. jako rozwinięcie systemów do e-mail marketingu, rozszerzając ich możliwości o funkcje monitorowania zachowania użytkowników na stronie internetowej. Z punktu widzenia zadań działów marketingu i sprzedaży, systemy marketing automation posiadają wiele zalet: umożliwiają automatyzację działań marketingowych i sprzedażowych przy pomocy jednego narzędzia i jednej, wspólnej dla wszystkich pracowników bazy danych o aktualnych i potencjalnych klientach; obsługują wszystkie kanały komunikacji online z klientami; dostosowują komunikację do stopnia gotowości potencjalnego klienta do dokonania zakupu; tworzą obszerne bazy danych o aktualnych i potencjalnych klientach, dzięki czemu komunikaty są lepiej dostosowane do potrzeb i oczekiwań wyodrębnionych grup docelowych, a komunikacja jest bardziej skuteczna; powodują, że potencjalny klient zostaje odpowiednio przygotowany do rozmowy ze sprzedawcą, a sam kontakt następuje w optymalnym momencie; umożliwiają budowanie trwałych relacji z klientami; gromadzą wszelkie informacje dotyczące działań wykonywanych w systemie oraz pracy jego użytkowników. Menadżerowie otrzymują szczegółowe raporty opisujące przebieg i koszty realizacji wszystkich działań marketingowych i sprzedażowych, a także informacje o efektywności każdego z pracowników; pracownicy uwolnieni od wykonywania prostych i zarazem czasochłonnych czynności mogą poświęcić więcej czasu na prace koncepcyjne; przyczyniają się do redukcji kosztów operacyjnych; wdrożenie systemu marketing automation prowadzi do wzrostu przychodów firmy. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.