Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing baz danych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Autor przedstawia ideę marketingu bezpośredniego i jego rolę w procesie sprzedaży produktu. Opisuje także nowe trendy marketingowe - marketing precyzyjny. Jest to połączenie marketingu baz danych, mikromarketingu oraz marketingu bezpośredniego, co daje dużo większą efektywność działań marketingowych.
Artykuł to próba odpowiedzi na pytania: czy posiadanie marketingowych baz danych klientów jest wystarczające do skutecznego działania na rynku?; czy na podstawie marketingowych baz danych możliwe jest zbudowanie skutecznego programu lojalnościowego?; czym w końcu jest program lojalnościowy i jak funkcjonuje? (fragment tekstu)
3
Content available remote Partycypacja jako nowa faza w rozwoju marketingu
75%
Początek XXI wieku nacechowany jest zmianami, do których zalicza się przede wszystkim globalizację, postęp technologiczny, a w szczególności rozwój technologii informatycznych. Te wymuszają zmiany w sposobach funkcjonowania przedsiębiorstw i prowadzenia działań marketingowych. Rozwój układów sieciowych powoduje pojawienie się takich pojęć, jak marketing baz danych, sieciowy, interaktywny czy wirtualny. To sprawia, ze lata dziesiąte XXI wieku zdominowane będą przez sieci społecznościowe i Web 2.0. W artykule przedstawiono podstawowe tendencje rozwojowe w marketingu oraz wskazano instrumenty oddziaływania na nabywców, które dominować będą w przyszłości.(abstrakt oryginalny)
Omówiono obszary zastosowań data mining (in. database marketing) czyli marketingu opartego na hurtowniach danych. Obszary data mining omówione przez autora to: analiza rentowności klienta (customer profability), pozyskiwanie klietów (customer acquisition), sprzedaż krzyżowa (cross-selling), badania przyczyn nielojalności klientów (churn analysis), badania segmentacyjne, analiza koszykowa (market basket analysis) oraz w analizie danych kwestionariuszowych.
Wobec rosnącego znaczenia technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oraz cyfrowych przepływów danych, które umożliwiają te technologie, coraz więcej podmiotów gospodarczych poszukuje sposobów na zwiększenie swoich zysków, zwracając się w tym celu ku bazom danych. Ten zwrot nie pozostał bez echa dla marketingu, doprowadzając do powstania marketingu bazodanowego. Celem tego artykułu jest poddanie analizie marketingu baz danych, przy założeniu, że poza nowym podejściem biznesowym, jest on sposobem tworzenia klientów jako obszarów wiedzy, w oparciu o którą podejmowane są próby regulowania rzeczywistości. Odbywa się to przede wszystkim dzięki wykorzystaniu technik consumer surveillance i data mining, algorytmów przewidujących, a także cyfrowych profili klientów. W tym kontekście zapewnienia o komforcie i satysfakcji, jakie użytkownikom ICT zapewnić ma gromadzenie ich danych do celów marketingowych, okazują się praktykami dyskursywnymi służącymi administrowaniu konsumpcją. Dowodem tego jest chociażby sprzeciw zgłaszany przez znajdujące się w pozycji strukturalnej podległości jednostki wobec sprawowanego nad nimi nadzoru. Protest ten przedstawiony zostanie na przykładzie aplikacji AdNauseam.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest podkreślenie interdyscyplinarnego charakteru analitycznego CRM i jego związków z innymi dziedzinami, podejściami i procedurami badawczymi. Autor próbuje umiejscowić to podejście badawcze na tle innych pokrewnych dyscyplin. Odwołuje się w tym celu do angloamerykańskiej i skandynawskiej szkoły marketingu relacji, marketingu opartego na bazach danych, marketingu wspieranego danymi, analityki biznesowej oraz badań rynkowych i marketingowych. Podsumowaniem pracy jest próba zdefiniowania analitycznego CRM z perspektywy badań marketingowych. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono problemy związane z marketingiem baz danych dostępnych w Internecie. Autor przedstawia podstawowe pojęcia związane z strategią wykorzystywania informacji marketingowej w tym zakresie oraz rolę klienckich baz danych (customer databases) w zarządzaniu informacją.
Rozmaite formy dotarcia z produktem do klienta nie zawsze są skuteczne. Jedną z tych metod jest telesales, czyli kontakt telefoniczny lub listowny. Jednakże bardziej sprawdza się stosowanie SMS lub e-mailingu, np. połączonego z technologią Click 2 Lead. Niezależnie od tych udogodnień, nieodzowna jest baza potencjalnych klientów. Aby ją zdobyć, potrzebna jest współpraca z firmą świadczącą usługi marketingowe z zakresu database. (abstrakt autora)
Dzięki rozwojowi technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, cyfryzacji danych oraz rosnącej skłonności nabywców do korzystania z internetu i urządzeń skomunikowanych z internetem obserwuje się szybki wzrost ilości danych gromadzonych w systemach informatycznych. Big data uważa się obecnie za jeden z kluczowych zasobów dysponujących tego typu danymi przedsiębiorstw i za źródło przełomu w zarządzaniu i marketingu, a szczególnie w badaniach marketingowych i analizie danych. Jednocześnie wykorzystywanie wielkich zbiorów danych rodzi różnego rodzaju wyzwania zarządcze i metodologiczne oraz uzasadnione wątpliwości etyczne. Celem artykułu jest przedstawienie wybranych szans i zagrożeń związanych z wykorzystaniem big data w marketingu. Zawiera on przegląd współczesnej literatury światowej dotyczącej tej problematyki i syntezę wybranych wątków na ten temat. (abstrakt oryginalny)
Marketing prowadzony na podstawie danych przynosi wymierne efekty, co najlepiej widać po rosnącej potędze Google'a i Facebooka. Ich siła tkwi w rozwijaniu narzędzi zbierania i przetwarzania informacji. Sukces biznesowy i technologiczne innowacje największych dostawców rozwiązań informatycznych to silna inspiracja także dla powstających co roku tysięcy startupów. (fragment tekstu)
Współczesne działy marketingu zarządzają lawiną informacji pochodzących z działalności operacyjnej, insightów konsumenckich, kampanii mediowych, modeli ekonomicznych, analityki, webanalityki, ścieżek atrybucji i wielu innych. Wszystkie te dane są skrupulatnie zbierane i na bieżąco magazynowane. Praktyka wskazuje jednak, że są one najczęściej zapisywane w niekompatybilnych formatach, a systemy do których trafiają, nie dają się łatwo połączyć i są skomplikowane w użytkowaniu. Tym samym blisko do stwierdzenia, iż marketing masowy niekoniecznie musi się sprawdzać. Widać to choćby w personalizacji, automatyzacji czy omnichannelu. Nieodzowna staje się zatem marketingowa inteligencja. (fragment tekstu)
Inteligencja marketingowa to ogólna kompetencja do zdobywania i wykorzystania rozmaitych informacji celem optymalizowania pracy działu marketingu. Inteligencja cyfrowa zaś odnosi się do wiedzy w formie elektronicznej oraz do elektronicznych kanałów i marketingowych narzędzi. Z kolei inteligencja kliencka wskazuje, że klienci są obszarem, z którego można pozyskiwać wiele danych i dla którego polepszenia (w aspekcie relacji z konsumentami) dane te można wykorzystać. (fragment tekstu)
Założyciel organizacji "Charity: water", Scott Harrison sformułował znamienne zdanie, które powinno być punktem wyjścia do budowania pozycji eksperta w mediach. Brzmi ono: czas, energia i talent mogą być ważniejsze od budżetu. Niewątpliwie jednak zacząć należy od stworzenia odpowiedniej bazy mediów, która w przyszłości pozwoli na bezpośrednie kontaktowanie się z wybranymi dziennikarzami. Zacząć można od kontaktu z mediami niszowymi, ale żeby zostać zauważonym przez tych najlepszych, nieodzowne jest założenie konta na serwisach społecznościowych. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.