Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 159

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing efficiency
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Celem artykułu jest przedstawienie zagadnień efektywności działań marketingu i skuteczności sprzedaży, które pomogą zidentyfikować i ukierunkować praktyczne działania przynoszące sukces przedsiębiorstwu. W rezultacie efekty pośrednie mają prowadzić do osiągnięcia efektów finalnych, a efektywność działań marketingowych można zwiększać, dokonując zmian dotyczących współpracy z finalnymi nabywcami, z dostawcami i pośrednikami oraz zmian dokonywanych wewnątrz przedsiębiorstwa. Praktycznym przykładem jest firma Atlas - lider na rynku chemii budowlanej. Słowa kluczowe: efekty pośrednie, efekty finalne,(abstrakt oryginalny)
W ostatnich latach zauważa się rosnące zainteresowanie oceną sprawności działań marketingowych, zarówno w sferze nauki, jak i praktyki. Tendencja ta jest tłumaczona teorią kontroli, teorią agencji, teorią instytucjonalną, koncepcjami orientacji rynkowej oraz kapitału marki. Celem artykułu jest ocena zakresu stosowania wskaźników pomiaru przez firmy działające w Polsce oraz identyfikacja siły związku pomiędzy liczbą i jakością stosowanych wskaźników pomiaru a poziomem wiedzy rynkowej i uzyskiwanymi przez firmy wynikami działań rynkowych. Jak wynika z badań, wskaźniki pomiaru efektów i działań rynkowych są ściśle powiązane z poziomem wiedzy w organizacji. Wiedza natomiast jest skorelowana z wynikami biznesu. Można więc stwierdzić, iż stosowane mierniki pomiaru sprawności marketingowej organizacji wpływają na budowanie wiedzy rynkowej firmy, a dzięki temu na uzyskiwane przez firmy efekty działań rynkowych.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Dashboard - Concept and Application in the Measurement of Marketing Effectiveness
80%
This article attempts to bring closer idea of using a dashboard tool to measure the effectiveness of marketing activities. It presented barriers, base elements, how to create a dashboard development path. Today's dashboard solutions have the potential to collect, integrate, analyse and present reports in various contexts of the study and meet all expectations of companies and researchers. It now appears, therefore, that the companies that use the tools of marketing analytic dashboard, have the biggest chance for success on the market. (original abstract)
Efekty działań marketingowych, chociaż trudne do wyodrębnienia w całości działań przedsiębiorstwa, powinny być poddawane pomiarowi. Stosowana powszechnie tradycyjna miara finansowa, w postaci wielkości sprzedaży i oparte na niej wskaźniki (m.in. rentowność sprzedaży, stopa zysku) nie są wystarczające dla zapewnienia rzetelnej i wieloaspektowej oceny. Potrzebne są także miary niefinansowe, do których zalicza się zadowolenie klienta. Poziom zadowolenia klienta mierzy się za pomocą metod ilościowych i jakościowych. Oczywiście nie można przeceniać roli tego miernika w systemie pomiaru efektów działań marketingowych Mogłoby to bowiem prowadzić do błędnych decyzji i niewłaściwej alokacji wydatków marketingowych.(abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia jeden ze sposobów mierzenia efektywności reklamy - badania spot resonance prowadzone przez PENTOR INSTITUTE. Mierzą one społeczny oddźwięk jaki wywołują filmy reklamowe emitowane w telewizji.
Zadaniem opracowania jest prezentacja wyników badań dotyczących zachowań polskich przedsiębiorstw w zakresie formułowania działań planistycznych w sferze marketingu. Główną populację badań stanowi grupa największych na terenie Polski przedsiębiorstw (385 podmiotów).
Efekty działań promocyjnych w sektorze publicznym można oceniać stosując mierniki nakładów, wyników i wywartego wpływu. Pomimo rosnących nakładów na promocję, prowadzenie kontroli tego typu działań w polskich jednostkach samorządu terytorialnego ma obecnie charakter fragmentaryczny i doraźny. Stosowane przez JST mierniki ilościowe należałoby połączyć w system monitoringu działań promocyjnych. Powinien on obejmować także ocenę długoterminowych skutków aktywności promocyjnej oraz związanych z nią korzyści społecznych i ekonomicznych. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem artykułu są wybrane zagadnienia dotyczące oceny efektywności marketingu. Efektywnością marketingu można nazwać stosunek efektów marketingu do nakładów na marketing. Efekty marketingu są efektami osiąganymi przez przedsiębiorstwo w wyniku stosowania marketingu i mogą być wyrażane m.in. za pomocą: wielkości sprzedaży i jej zmian, udziału w rynku i jego zmian, satysfakcji klienta, lojalności klientów . Wielkość efektów marketingu jest równa nadwyżce efektów osiąganych przez przedsiębiorstwo ponad efekty, które zostałyby przez nie osiągnięte bez stosowania marketingu . Nakładami na marketing są nakłady związane ze stosowaniem marketingu, w tym np. nakłady związane z: prowadzeniem badań marketingowych, kształtowaniem instrumentów oddziaływania na rynek oraz planowaniem i kontrolą działalności marketingowej. (abstrakt oryginalny)
Ciągle poszukiwane są coraz bardziej skuteczne sposoby docierania do nabywców, np. poprzez różnicowanie ofert. Sytuacja ta dotyczy też działalności gmin. One także, rywalizując o ograniczone zasoby, poszukiwać muszą sposobów, aby jak najbardziej efektywnie przygotować i zaoferować swoje produkty potencjalnym odbiorcom rekrutującym się zarówno z rynków wewnętrznych jak i zewnętrznych. Jednym ze sposobów skutecznego docierania do odbiorców jest przygotowywanie ofert pod kątem płci, tzw. gender marketing. W artykule zaprezentowane zostały obszary, w których założenia gender marketingu mogą być implementowane w marketingu terytorialnym. (abstrakt oryginalny)
Autor wskazuje, że istnieją dwa pytania, na które nie dają odpowiedzi wskaźniki efektywności. Czy udało się przez event osiągnąć te cele, które zostały zaplanowane? Co trzeba poprawić w evencie, aby w kolejnej edycji osiągnąc jeszcze lepsze wyniki? Zdaniem autora zaprojektowanie dobrego systemu kontroli eventu wymaga użycia wskaźnika realizacji celów oraz charakterystyk opisowych (własnej i porównawczej).
Do celów działań marketingowych podejmowanych przez przedsiębiorstwo należy osiąganie dla niego korzyści finansowych. W związku z tym potrzebne staje się monitorowanie działalności marketingowej z punktu widzenia przynoszonych przez nią efektów finansowych. Służyć do tego może zastosowanie odpowiednich wskaźników, mierzących finansowe aspekty marketingu. W artykule zaproponowane są wybrane wskaźniki finansowe dotyczące działalności marketingowej.(abstrakt oryginalny)
Nowe realia funkcjonowania przedsiębiorstw wymusiły zmianę podejścia do prowadzenia marketingu i sposobu oceny jego efektywności. Nasiliła się potrzeba dokonywania przejrzystej oceny działań marketingowych z uwzględnieniem miar finansowych. Wraz z nowymi warunkami rynkowymi pojawiły się nowe koncepcje oceny efektów marketingu. Jedną z nich jest koncepcja zwrotu z inwestycji w marketing (marketing ROI). Koncepcja ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dotyczącym przejrzystości działań marketingowych i potrzebie wykazywania skutków finansowych ponoszenia określonych wydatków na marketing. Stosowanie tej koncepcji wymusza zmianę w podejściu do marketingu, zwiększa jego rolę w procesie osiągania głównego celu przedsiębiorstwa, jakim jest maksymalizacja zysku. Celem autorki artykułu jest przybliżenie istoty marketing ROI, wskazanie zalet i ograniczeń w stosowaniu omawianego rozwiązania. (abstrakt oryginalny)
Blog jako narzędzie marketingu – idea, którą warto rozważyć. Dziś blogują wszyscy – politycy, eksperci, hobbyści. Często ekonomiści. Czy z wewnętrznej potrzeby, czy dla innych celów? W ciągu kilku lat blogi stały się popularnym i czytanym przez coraz większe grupy odbiorców medium wymiany poglądów. Tylko z pozoru przypominają swoich protoplastów, archaiczne pamiętniki. Dziś, dzięki internetowi, przepływ informacji następuje w każdą stronę, wymieniają zdania i autorzy blogów, i ich czytelnicy. Subiektywne opinie przestają być prywatne. Większość blogerów to wprawdzie ludzie znani początkowo tylko wąskim kręgom znajomych, acz potrafiący zdobyć niemałą popularność. Inną kategorię stanowią ludzie znani i popularni wcześniej – ich blogi niejako z definicji interesują szersze grono czytelników. Jeśli zaś mamy do czynienia z blogiem eksperta, jego zdanie wyrażone w blogu może zaważyć na decyzjach innych ludzi. Szczególnie duże znaczenie może to mieć w dziedzinie ekonomii – czyż opinie autorytetów nie będą tutaj warte wymiernych pieniędzy? (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem zainteresowania autora pracy jest zmienność kontroli marketingowej w kontekście zmienności samego marketingu. Wyniki badania wskazują, iż skuteczność strategiczna stanowi najważniejsze, a skuteczność operacyjna najmniej znaczące zadanie w kontroli marketingowej. Natomiast od strony informacyjnej najważniejszą rolę w kontroli skuteczności przypisuje się ocenie sprzedaży, udziału w rynku, satysfakcji i lojalności nabywców. (abstrakt oryginalny)
Jakie kierunek komunikacji oraz materiały promocji wybrać, aby konsumenta zainteresować produktem i ostatecznie doprowadzić do zakupu, to pytanie zadawane przez niemal każdego marketera. W tym celu przeprowadzono na przełomie 2009 i 2010 roku w dwóch wiodących hipermarketach w Polsce badanie ”EuroShopper”. Poddano wnikliwie analizie m.in aspekt ceny.
Wzrost sprzedaży jest głównym celem wszystkich przedsiębiorstw dążących do utrzymania bądź zwiększenia swojego udziału w rynku. Jednym z narzędzi wykorzystywanych do uzyskania tego celu jest promocja sprzedaży. Często jest ona nazywana promocją uzupełniającą, promocją dodatkową czy sales promotion. W temacie artykułu przedstawiono, jak mierzyć efektywność promocji.
Rozwijający się w ostatnich latach nurt zarządzania opartego na dowodach zakorzeniony jest w prakseologii, ale także koncepcji praktyk opartych na dowodach. Koncepcja ta bazuje na przekonaniu, że wszelkie decyzje i działania winny być oparte na najbardziej aktualnej i najlepszej dostępnej wiedzy, włączając w to wiedzę i informacje pochodzące z badań. W sposób szczególny dotyczy to decyzji marketingowych. Podstawowym nośnikiem informacji w marketingu są wskaźniki marketingowe. Ich szerokie wykorzystanie umożliwia podejmowanie skutecznych decyzji. Celem artykułu jest identyfikacja zakresu wykorzystania wskaźników marketingowych na rynku polskim jako element zarządzania opartego na dowodach. Podstawą empiryczną są badania przeprowadzone na próbie 89 menedżerów marketingu w listopadzie 2022 wśród uczestników i absolwentów programów The Chartered Institute of Marketing. Wnioski wskazują na dość szeroki zakres wykorzystywanych wskaźników i ich zrównoważony charakter, z lekką przewagą wskaźników strategicznych i finansowych i jednoczesnym wzrostem znaczenia mierników internetowych. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem tego artykułu są zagadnienia związane z mierzeniem efektów marketingu. Dokonywanie pomiaru tych efektów ułatwia ocenę marketingu stosowanego przez przedsiębiorstwo. Bez ich mierzenia nie można ocenić ani skuteczności, ani efektywności marketingu. Dokonywanie oceny efektów marketingu może być więc bardzo przydatne w praktyce działania przedsiębiorstw. Wśród zagadnień dotyczących pomiaru efektów marketingu można wyszczególnić wiele problemów szczegółowych, takich jak np. po co dokonywać pomiaru wspomnianych efektów, kto powinien dokonywać tego pomiaru, kto powinien interpretować wyniki pomiaru. W niniejszym artykule skupiono uwagę na trzech wybranych zagadnieniach, które wydają się szczególnie istotne. Przed przystąpieniem do mierzenia efektów marketingu, przedsiębiorstwo powinno określić przede wszystkim: co mierzyć (tzn. co dokładnie powinno być przedmiotem pomiaru), w jaki sposób mierzyć, jak interpretować uzyskane wyniki. Podstawową kwestią związaną z mierzeniem efektów marketingu jest ustalenie, czym są efekty, czym są efekty marketingu i jakie ich rodzaje mogą być przedmiotem pomiaru.(abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Efektywność planowania marketingowego organizacji sieciowych
61%
W artykule podejmuje się dyskusję na temat kryteriów oceny efektywności funkcjonowania organizacji sieciowych, stanowiących punkt odniesienia dla oceny efektywności planowania marketingowego w tych organizacjach. Podjęcie problematyki efektywności organizacji sieciowych ma się przyczynić do wzrostu integrującej roli planowania marketingowego w zarządzaniu pozostałymi procesami zarządzania biznesem, nie tylko w płaszczyźnie międzyfunkcjonalnej, ale także w płaszczyźnie powiązań sieciowych (w obrębie sieci współpracujących ze sobą podmiotów). Przyjmuje się iż, po pierwsze, efektywność procesów zarządczych organizacji sieciowych trzeba oceniać przez pryzmat procesów tworzenia i przechwytywania wartości, na gruncie koncepcji modelu biznesu, kompatybilnej z koncepcją zarządzania przez wartość. Po drugie, ocenę efektywności organizacji sieciowych należy odnosić także do zasadniczych celów kreowania sieci, które szczegółowo omówiono w artykule. Po trzecie, efektywność sieciowych modeli biznesu należy rozpatrywać na tle światopoglądu akcentującego relacje dynamiczne, w których, zgodnie z teorią gier, suma zysków i strat - z uwagi na stosowane przez członków sieci strategie koopetycji - jest większa niż zero. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem artykułu jest analiza uwarunkowań dla stosowania marketingu w usługach medycznych w Polsce. Autorka, uwzględniając specyfikę tych usług, wskazuje cechy, które powinna posiadać koncepcja marketingu stosowanego w interesie pacjentów oraz podmiotów świadczących usługi Na podstawie badania przeprowadzonego na grupie lekarzy stomatologów, autorka definiuje czynnik determinujące rozwój marketingu podmiotów świadczących usługi medyczne w Polsce. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.