Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 53

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing practice
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
1
Content available remote Agile Social Media Marketing Best Practices
100%
Companies today are faced with marketing challenges that adversely affect the growth of the company, they crave to improve the quality of their products, enhance their customer service relationship and effectively publicize their products using social media platforms by adopting marketing strategies and methodologies that can help execute these primary objectives. The aim of the paper is to present best practices in agile social media marketing. (original abstract)
Głównymi elementami działań marketingowych przedsiębiorstwa jest identyfikacja docelowej grupy nabywców produktu oraz rozwijanie w tej grupie najkorzystniejszego dla firmy wzorca zachowań nabywczych, czego wymiernym efektem jest wielkość realizowanej sprzedaży. Prowadząc działalność marketingową przedsiębiorstwo dąży do rozwoju sprzedaży, rozumianej zarówno w wymiarze ekstensywnym, czyli jako efekt wzrostu rynku zbytu, jak i w wymiarze intensywnym, czyli jako wzrost intensywności zachowań nabywczych. (fragment tekstu)
Marketing terytorialny, jako fragment dziedziny wiedzy zajmującej się zarządzaniem lokalnym, pojawił się w formie teorii naukowej w dekadzie lat sześćdziesiątych XX wieku - najpierw w USA, a następnie w Europie. Okazuje się jednak, że praktyka promocji miejsc wyprzedziła narodziny jej teorii o ponad dwa tysiące lat. Celem artykułu jest przybliżenie wybranych, najbardziej - zdaniem autora - charakterystycznych form promocji miejsc od czasów antycznych po dzień dzisiejszy. Zwrócono przy tym uwagę, że metody stosowane w promocji miejsc nie zmieniły się w zasadzie od czasów antycznych. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu przedstawiono nowy wymiar orientacji marketingowej firmy, jaki bez wątpienia reprezentuje cause-related marketing, koncepcja, która podobnie jak marketing środowiskowy, strategiczna filantropia oraz sponsorowanie jest umiejscawiany w kontekście społecznej odpowiedzialności firmy. Na świecie CRM znajduje coraz większe uznanie firm i społeczeństw oraz zwraca coraz większą uwagę także naukowców. Jak można zakładać kampanie CRM zaczną również odgrywać coraz ważniejszą rolę w strategiach rozwojowych firm na polskim rynku, a problematyka cause-related marketing stanie się także ważnym przedmiotem zainteresowań naukowych wielu krajowych ośrodków akademickich. Takie przeświadczenie jest zasadne dlatego, iż jak wynika z analizy międzynarodowego dorobku empirycznego w zakresie skuteczności CRM, causa-related marketing może być znaczącą siłą w budowaniu wartości marki i pozycji konkurencyjnej firmy na rynku. W świetle tych badań naukowych należy jednocześnie stwierdzić, iż osiągnięcie maksymalnych korzyści ze stosowania CRM uzależnione jest od przychylności klienta wobec samej firmy, sprawy społecznej która będzie wspierała sprzedaż produktu (jej dopasowanie do firmy i klientów), samego produktu złączonego z tą sprawą (jego atrybutów i rodzaju) oraz formy "wyrażenia" darowizny i jej wielkości. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu była analiza możliwości pomiaru najlepszych praktyk biznesowych w marketingu. Na postawie badań literaturowych zidentyfikowano następujące sposoby możliwe do zastosowania: strategiczną kartę wyników, badanie satysfakcji klienta, pomiar efektywności działań marketingowych oraz podejście sektorowe. Na zakończenie autorzy zaproponowali procedurę pomiaru najlepszych praktyk marketingowych, uwzględniającą wcześniejsze rozważania na ten temat. (abstrakt oryginalny)
Marketing jest ignorowany przez małe i średnie podmioty rynku usług prawniczych. Wyróżniono przeszkody, jakie istnieją we wdrażaniu marketingowych działań.
Autorka przedstawiła charakterystyczne cechy praktyki marketingowej przedsiębiorstw brytyjskich w aspekcie ich możliwości ekspansji na rynki jednoczącej się Europy.
Artykuł prezentuje związek między specyfiką działań marketingowych małych i średnich przedsiębiorstw eksportujących a typem obsługiwanych rynków. Wnioski oparte są o wyniki badania ankietowego przeprowadzonego na grupie ponad 100 firm mających siedzibę w południowej Polsce. W wyniku zastosowania analizy czynnikowej uzyskano pięć wymiarów zachowań przedsiębiorstw związanych ze specyfiką działania na rynkach zagranicznych zmierzających do: poszukiwania informacji, rozwijania zasobów, tworzenia sieci kontaktów, rozwijania produktów i usprawnienia operacji finansowania transakcji zagranicznych. Konfrontacja tych wymiarów ze specyfiką rynków na których działają badane firmy pozwala ustalić, że koncentracja na jednym z trzech głównych kierunków: Europy Zachodniej, Europy Środkowej i Europy Wschodniej słabo wpływa na zmianę strategii marketingowej choć zaznacza się większa troska firm sprzedających do Europy Środkowej i Wschodniej o przepływy finansowe. Z kolei firmy działające w sektorze towarów inwestycyjnych częściej niż producenci dóbr konsumpcyjnych dbają o rozwój własnych miękkich zasobów. Najbardziej różnicująca intensywność zachowań firm okazała się skala zaangażowania na rykach zagranicznych mierzona liczba obsługiwanych krajów. (abstrakt oryginalny)
W przedstawionym materiale zaprezentowana koncepcja współczesnego spojrzenia na macierz BCG pozwala określić i zmierzyć to, co dotychczas zasadniczo pozostawało w kompetencjach "ludzi od marketingu i zarządzania strategicznego". Dzięki przebudowaniu całej macierzy oraz wprowadzeniu nowych określeń (kanibale), a także zastosowaniu metody ekonometrycznej, może mieć szerokie zastosowanie w zarządzaniu organizacją, zwłaszcza w obszarze podejmowania decyzji o znaczeniu strategicznym. Kolejną cechą charakterystyczną zaprezentowanego na nowo modelu jest fakt, że informacje niezbędne do obliczeń dostępne są we wnętrzu badanej organizacji. To natomiast znacznie zmniejsza koszty, gdyż użycie nowej metody sprowadza się do odpowiedniego wykorzystania danych wtórnych. (abstrakt oryginalny)
Powstanie marketingu usług prawniczych w Polsce jest efektem światowej tendencji w liberalizowaniu zasad funkcjonowania krajowych samorządów prawniczych. Do niedawna korporacje prawnicze na całym świecie nie chciały zmian. Ostatnie dziesięciolecie pogłębiło jednak tendencje globalistyczne i wolnorynkowe. W niektórych krajach prawnicy zaczęli traktować wykonywanie zawodu jak działalność gospodarczą, a reklamę jak coś, co jest jej elementem.
Autor przekonuje, że wiedza na temat nudy ma duże znaczenie dla marketingu. Jego zdaniem jeśli faktycznie żyjemy w świecie, w którym albo coś jest cool albo nudą, to warto wiedzieć, jak jej unikać na poziomie produktu, komunikacji, marki. Tak jak cool nie jest kategorią ostrą, dobrze zdefiniowaną, tak samo nuda jest pojęciem dość płynnym. Nuda, podobnie jak cool, ma jednak swoją charakterystykę. Ponieważ z nudą mamy do czynienia częściej niż z cool, to i samych jej cech i odmian jest dużo więcej. Autor zidentyfikował 12 charakterystyk nudy na poziomie praktyk marketingowych, marek i produktów.
Celem niniejszego artykułu jest próba identyfikacji standardów dostrzegalnych w polskiej i zagranicznej praktyce akademickiej w zakresie pomiaru zjawisk marketingowych. Jako inspiracja w powstaniu niniejszego artykułu służyły autorowi zmiany instytucjonalne, które zaszły w szkolnictwie wyższym w Polsce w ostatnich latach, a zwłaszcza nowe przepisy dotyczące awansu naukowego oraz przyznawania stopni naukowych i tytułu naukowego. W artykule zaprezentowano procedurę budowy i testowania modeli pomiarowych upowszechnianą w tzw. topowych czasopismach zagranicznych oraz przegląd praktyk stosowanych w polskich czasopismach z zakresu marketingu z lat 2011-2013. Rodzime i zagraniczne standardy pomiarowe różnią się zasadniczo, a różnice te przypuszczalnie będą ulegać zatarciu w przyszłości, co wpłynie na międzynarodową rozpoznawalność prac polskich autorów.(abstrakt oryginalny)
Artykuł poświęcony jest rodzajom historycznych badań marketingu. Wskazano na właściwości historycznych badań marketingu oraz omówiono ich rolę z punktu widzenia praktyki i teorii marketingu.(abstrakt oryginalny)
Ewolucja sposobu myślenia o marketingu w Polsce w ciągu ostatnich 40 lat osiągnęła niebezpieczny punkt, w którym marketing podlega nadmiernie krytycznemu osądowi, a w konsekwencji istotnemu deprecjonowaniu. Zamiast konsolidacji postaw i działań teoretyków i praktyków, obserwuje się wyłanianie "dwóch światów‖ marketingu. Artykuł ukazuje przykłady niekorzystnych zjawisk w tym obszarze oraz uwarunkowania powstawania rozbieżności (w kontekście adresatów działań, perspektyw czasowych, presji środowisk oraz okoliczności działania). Umożliwia to zaproponowanie niezbędnych działań zmniejszających dystans między środowiskami i podniesienia prestiżu marketingu.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie możliwości aplikacyjnych eksploracyjnej i konfirmacyjnej analizy czynnikowej na gruncie badań marketingowych. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie koncepcji dashboard marketing, jego części, błędów pojawiających się w trakcie jego budowy. Ponadto wskazano wykorzystanie go na poziomach strategicznym, operacyjnym i taktycznym oraz podjęto próbę określenia holistycznego ujęcia wskaźników marketingowych tak niezbędnych w analityce marketingowej. Mierniki te zawarte zostały w czterech ścieżkach jednostkowych, konsumenckich, marki i finansowych. Na koniec artykułu ujęto krótko praktyczne rozwiązania.(abstrakt oryginalny)
Ewolucja marketingu i rozwój jego stosowania wymusza pytania o zadania i zakres dydaktyki marketingu. Pytania te są intensyfikowane poprzez zmiany w sferze technologicznej, społecznej, ekonomicznej itp., a także poprzez dyskusje na temat roli uczelni wyższych w aktywności naukowej i edukacji menedżerskiej. Wyzwania, przed którymi muszą stanąć uczelnie i akademicy, dotyczą kwestii związanych z przyszłą rolą uczelni (szkoła zawodowa versus ośrodek naukowy), relacjami między naukami podstawowymi (ekonomia, filozofia, matematyka, socjologia itp.), a wąsko rozumianą wiedzą specjalistyczną (zarządzanie produktem, polityka cenowa, CEM, value proposition itp.), czy wreszcie rezygnacji z siatek godzin, wykładów i ćwiczeń na rzecz samoorganizacji i inkorporacji studenta w proces rozwoju wiedzy i umiejętności. To wszystko wymaga odpowiedzi na pytanie o rolę akademika w procesie dydaktyki i rozwoju nauki marketingu.(abstrakt oryginalny)
W badaniach jakości usług, poziomu obsługi, satysfakcji i lojalności klientów popularne i praktyczne jest stosowanie skal pomiarowych, takich jak technika SERVQUAL (definiująca jakość oferowanych usług poprzez porównywanie oczekiwań względem wybranych własności usług i postrzeganego poziomu ich zaspokojenia), jak również SERVPERF, SIMALTO, IPA -- technika "Importance-Performance Analysis", w języku polskim tłumaczona jako skala ważności-realizacji. Technika IPA może się wydać podobna do SERVQUAL, gdyż mocne i słabe strony świadczonych usług wyznacza się również przez porównanie ocen klientów na dwóch wymiarach uznawanych za decydujące, jednak jest to model alternatywny do SERVQUAL, ponieważ punktem odniesienia nie są tu szeroko pojmowane oczekiwania klienta, ale spostrzegana przez niego hierarchia ważności poszczególnych elementów usługi -- koncentrujemy się na relatywnej ważności poszczególnych właściwości usług i postrzeganym poziomie ich realizacji. IPA jest więc przydatna w diagnozowaniu mocnych i słabych stron usługi, co daje podstawy by wyciągać wnioski do tworzenia planów i strategii marketingowej, segmentacji rynku, pozwala odpowiednio kierować nakłady i koncentrować wysiłki przy poprawie jakości bądź zapewnieniu pożądanego poziomu usług. (abstrakt oryginalny)
Zmiany zachodzące w otoczeniu przedsiębiorstw wpływają na poszukiwanie i wdrażanie nowych rozwiązań w obszarze tworzenia, komunikowania i dostarczania wartości klientom. W artykule przedstawiono nowe trendy w marketingu jako koncepcji zarządzania, wynikające ze zmian zachowań nabywców, rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych, globalizacji gospodarki oraz wzrostu natężenia konkurencji. Wskazano na coraz większe znaczenie wiedzy o klientach w procesie podejmowania decyzji marketingowych i umiejętności wykorzystania technologii informacyjnych w tworzeniu programów oddziaływania na rynek docelowy.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.