Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing precyzyjny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Marketing precyzyjny, którym na polskim rynku specjalizuje się firma Claritas, uznawany jest za najbardziej zaawansowaną formę marketingu bezpośredniego. Mając szczegółowe dane na temat konsumentów, a przy tym dysponując ich adresem, możemy w niezwykle skuteczny sposób dotrzeć do tego, kto jest nam najbardziej potrzebny.
Obecnie, gdy coraz większy nacisk kładzie się na efektywność kampanii (a nie na ich widoczność), marketing bezpośredni, w tym także precyzyjny, zyskuje sobie coraz większe uznanie. Zadanie marketingu precyzyjnego, który jest nową, najbardziej zaawansowaną formą marketingu bezpośredniego, to poznać konsumentów, ich preferencje i styl życia. W kampanii wprowadzającej na rynek nową xsarę Citroenowi w modelowy sposób udało się wprowadzić w życie jedno z podstawowych założeń marketingu precyzyjnego: "Dotrzeć z właściwą ofertą do właściwej osoby we właściwym czasie". W swojej kampanii Citroen Polska korzystał z baz danych konsumenckich stworzonej przez Claritas Polska, firmę specjalizującą się w marketingu precyzyjnym.
Współczesny marketing z punktu widzenia przeznaczenia produktu wyodrębnił dwa segmenty: B2B (business to business) i B2C (busines to consumer). Zdaniem autorów, z punktu widzenia rynku podstawowa różnica polega na charakterze i przeznaczeniu dóbr. Z punktu widzenia psychologii zachowań konsumenckich, leżących u podstaw decyzji zakupowych, najistotniejsza różnica leży w motywacjach zakupowych. Jakkolwiek nie definiować obu segmentów, odbiorcą ich produktów jest człowiek, reprezentujący określoną strukturę - np. firmę. I to właśnie jego potrzeby, zachowania i postawy, twierdzą autorzy, będą przesądzały o sukcesie lub porażce produktów zarówno w B2B jak i B2C.
Marketing precyzyjny to nowy sposób podejścia do komunikacji rynkowej i działalności biznesowej. Być może najskuteczniejszy z tych, które do tej pory wymyślono. W każdym razie - coraz popularniejszy. W artykule przedstawiono zalety marketingu bezpośredniego oraz omówiono przykłady wykorzystywania tej metody marketingowej.
5
Content available remote Smart-Pricing - a New Approach to Pricing Policy in Retail Banking
63%
W środowisku rosnącej konkurencji wewnętrznej, wzrostu regulacji ostrożnościowych wprowadzanych przez instytucje nadzorcze, konieczności długofalowego funkcjonowania w otoczeniu niskich stóp procentowych oraz dynamicznym rozwoju nowych technologii wywołującym zmianę schematu zachowań klientów, dotychczas stosowane strategie marketingowe okazały się nieefektywne. Zaawansowana segmentacja behawioralna to jeden z elementów innowacyjnego modelu zarządzania ceną w instytucji finansowej. Banki w swoich bazach posiadają bardzo dużo informacji i danych na temat swoich klientów, ich zachowań, preferencji zakupowych, powiązań produktowo-procesowych, częstotliwości realizowanych transakcji, ulubionych miejsc i punktów sprzedaży. Na tej podstawie powinny powstać innowacyjne strategie marketingowe, oparte na zaawansowanym modelu cenowym, wykorzystującym segmentację behawioralną, wrażliwość cenową, wiedzę na temat potrzeb, oczekiwań i preferencji zakupowych klientów. Całość podejścia powinna być komunikowana do klientów z wykorzystaniem zasad marketingu precyzyjnego, również za pośrednictwem najnowszych kanałów dystrybucji. Sektor bankowy, mimo iż w wielu aspektach znajduje się w światowej awangardzie technologicznej, cały czas posiada do nadrobienia dystans do liderów branży e-commerce w aspekcie zaawansowanego podejścia do zarządzania cenami oraz punktowego, precyzyjnego i efektywnego sposobu komunikacji. (abstrakt oryginalny)
Autor analizuje nowe problemy, z którymi muszą zmierzyć się specjaliści od reklamy online w związku z przemianami zachodzącymi w sieci. Po pierwsze - użytkownicy coraz mniej uwagi poświęcają oglądaniu przekazów marketingowych. Często ignorują je (banner blindness) lub traktują jak zło konieczne. Taka reklama nie jest na dłuższą metę skuteczna. Po drugie - rośnie poziom technicznych umiejętności internautów. Potrafią oni korzystać ze skryptów blokujących niepożądane elementy na stronach www. Zdaniem autora odpowiedź na te wyzwania to precyzyjne targetowanie. Jeśli przekaz marketingowy jest odpowiednio dopasowany do zainteresowań użytkownika, ten traktuje go znacznie przyjaźniej. Poświęca mu więcej czasu, zapamiętuje jego przesłanie i nie traktuje go jak niepożądanego intruza.
Autor, patrząc z perspektywy minionego roku, zauważa, że sporo się w marketingu firm zmieniło. Coraz więcej marek stara się plasować komunikacyjnie i produktowo w coraz bardziej dopasowane grupy odbiorców, czyli przeznaczać maksimum środków na skuteczne docieranie. Takie działania nazwać wypada marketingiem snajperskim. Autor przypomina, że jego konieczność przewidział David Ogilvy, zalecając - „Docieraj do tych, którzy się liczą, a nie licz tych, do których docierasz”.
Według badania CMO Council z 2009 r., przeprowadzonego wśród 1000 klientów z różnych krajów Europy i Ameryki Północnej, aż 73% respondentów otrzymało ofertę produktu lub usługi, które już wcześniej nabyli. Tymczasem respondenci oczekują ofert spersonalizowanych, otrzymywanych we właściwym czasie i zawierających istotne dla nich informacje. Wysyłanie komunikatów istotnych i czytelnych dla odbiorcy, kanałem komunikacyjnym zgodnym z preferencjami klienta, jest założeniem koncepcji marketingu precyzyjnego. Autor artykułu prezentuje sedno usług precision marketing, m.in. na przykładzie Ricoh.
Tajemnica sukcesu marketingowego kryje się w umiejętnym zarządzaniu komunikacją z klientem. Przewagę konkurencyjną uzyskują te firmy, które potrafią odpowiednio zarządzać informacjami o kliencie. Jednym ze skuteczniejszych sposobów przekazania informacji klientowi jest komunikacja za pomocą informacji dodanej do merytorycznej treści przekazu. Autor artykułu prezentuje zalety marketingu transakcyjnego oraz wykorzystujące nowoczesne technologie alternatywne metody komunikacji z klientem.
Zwrócono uwagę na sukces rynkowy poznańskiej spółki informatycznej One-2-One. Jest ona dostawcą oprogramowania dla SMS-owych konkursów radiowych.
Ażeby zmierzyć skuteczność klasycznego marketing miksu, zastosować można narzędzia używane do analizy efektywności działań marketingowych, obliczania wskaźników ROI czy optymalizacji budżetów mediowych. Rozkładając sprzedaż na czynniki pierwsze, analizujemy wpływ poszczególnych elementów marketing miksu, takich jak media, cena, dystrybucja, promocje, konkurencja itp. Planując kampanie reklamowe w praktyce skorzystać można z algorytmu drzew decyzyjnych. (abstrakt autora)
Niemal od zawsze marki stawiały na autentyczność w komunikacji z klientem. Problem jednak w tym, że nierzadko mają one kłopot ze zrozumieniem owego pojęcia. Stawiają bowiem na wymuszoną perfekcyjność, upatrując w niej swojej wiarygodności, gwarantując jednocześnie doskonałość oferowanych produktów. Tymczasem tak w życiu, jak i w biznesie nie chodzi o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Marka to nie synonim robota czy algorytmu. Ma prawo zawierać w sobie także pierwiastek niedoskonałości. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.