Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing produktów innowacyjnych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Sukcesy organizacji zależą dzisiaj coraz bardziej od ich podatności na innowacje. Samo opracowanie innowacyjnych produktów czy technologii nie gwarantuje sukcesu rynkowego. Komercjalizacja produktów wymaga podjęcia działań marketingowych. Najbardziej skuteczne w przypadku nowych technologii i produktów jest budowanie wizerunku marki przez działania public relations, a zwłaszcza media relations. PR nabiera szczególnego znaczenia przy modelu otwartego podejścia do innowacji oraz w dobie rozwoju mediów społecznościowych. Celem artykułu jest wskazanie na rolę media relations w procesie wdrażania innowacyjnych produktów. Analizę oparto na studium przypadku firmy, która może stanowić przykład dobrych praktyk wdrażania nowych produktów przy wykorzystaniu działań z zakresu public relations. (abstrakt oryginalny)
Rozwój województwa lubelskiego powinien koncentrować się na strategicznych dziedzinach polskiej gospodarki oraz województwa. Szansą na uruchomienie dźwigni rozwoju jest wzrost przedsiębiorczości mieszkańców Lubelszczyzny. Racjonalne wykorzystanie energii z tzw. źródeł odnawialnych tj. energii rzek, wiatru, promieniowania słonecznego, geotermalnej lub biomasy, jest jednym z istotnych komponentów zrównoważonego rozwoju przynoszącym wymierne efekty ekologiczno-energetyczne. Wzrost udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie paliwowo-energetycznym świata, przyczynia się do poprawy efektywności wykorzystania i oszczędzania zasobów surowców energetycznych, poprawy stanu środowiska poprzez redukcję zanieczyszczeń do atmosfery wód oraz redukcję ilości wytwarzanych odpadów. Strategia rozwoju województwa powinna zakładać rozwój produkcji ze źródeł odnawialnych, wykorzystanie regionalnych źródeł energii, promocję ekoenergii wśród odbiorców końcowych oraz rozwój działalności badawczo - wdrożeniowej. Te działania wymagają świadomych, celowych i profesjonalnych działań promocyjnych prowadzonych w kierunku różnych grup docelowych oraz interesariuszy (stakeholders). Celem artykułu jest wykazanie wpływu działań promocyjnych na rozwój sektora OZE, a także gruntowna analiza i przegląd dostępnej dokumentacji, na podejmowana działania propagujące sektor OZE. W publikacji stawiana jest następująca hipoteza - dla efektywnego i skutecznego rozwoju sektora OZE niezbędne są działania promocyjne, wyprofilowane pod kątem potrzeb informacyjnych otoczenia. Metodami badawczymi zastosowanymi w niniejszym opracowaniu są badania w postaci analizy desk research prowadzone na źródłach wtórnych, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, obserwacja uczestnicząca (jako eksperta Urzędu Miasta Lublin oraz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie) oraz obserwacja nieuczestnicząca. Badania zostały przeprowadzone w okresie styczeń - czerwiec 2015 r. (abstrakt oryginalny)
Innowacje są bardzo istotnym elementem współczesnego rynku. Szybki postęp technologiczny, nasilenie konkurencji oraz oczekiwania konsumenta wymuszają na producentach ciągłe ulepszanie istniejącej oferty. Powodzenie rynkowe jest jednak udziałem nielicznych tylko spośród wielu tysięcy nowych produktów corocznie wprowadzanych do obrotu. Czynnikami decydującymi w sposób istotny o sukcesie są umiejętność dotarcia z produktem do klienta i zdolność do właściwego zarządzania ryzykiem postrzeganym przez potencjalnego konsumenta i kanały dystrybucji (a właściwie decydentów w ich ramach). (fragment artykułu)
W artykule omówiono zagadnienia związane z konkurowaniem innowacjami produktowymi oraz jakością produktu. Przedstawiono związki przygotowania i wprowadzenia na rynek innowacji produktowych oraz produktów wysokiej jakości oraz ich znaczenie dla przedsiębiorstwa.
W artykule przeprowadzono charakterystykę nowych produktów przemysłowych. Wskazano na przyczyny zarówno sukcesów ich dostawców jak i niepowodzeń, wywołanych błędnymi decyzjami rynkowymi.
Badane firmy aktywnie wdrażają innowacje w swojej działalności i na obsługiwanych przez nie rynkach, a jednocześnie starają się rozwijać swój potencjał w zakresie tworzenia, absorpcji innowacji oraz efektywnie realizować dostosowane do nich działania marketingowe. (abstrakt oryginalny)
Strategia marketingowa przesądza o powodzeniu lub jego braku w firmie ubezpieczeniowej. Celem rozważań jest próba określenia, jak ważną rolę w działalności ubezpieczeniowej odgrywa strategia marketingowa. Artykuł poświęcony są zagadnieniom teoretycznym, metodologicznym oraz analizie uwarunkowań prowadzenia działalności ubezpieczeniowej. Omówione zostały podstawowe zagadnienia strategii marketingowej, a więc idea, algorytm i znaczenie w procesie decyzyjnym firm ubezpieczeniowych. Przedstawiono podstawowe zagadnienia pojęciowe i definicje marketingu i marketingu usług. Przyjęto algorytm oparty na czterech polach konstrukcji strategii marketingowej, do których zaliczono: - określenie, gdzie jesteśmy jako firma ubezpieczeniowa, - określenie, dokąd zmierzamy, - zdefiniowanie posiadanych zasobów, - dokonanie wyboru i podjęcie decyzji. Opracowanie oparte jest na studium literatury z zakresu marketingu i zarządzania, jak również na własnych doświadczeniach zawodowych zarządczych autora w firmach ubezpieczeniowych. (abstrakt oryginalny)
Artykuł zawiera przedstawienie procedury doboru kanałów dystrybucji dla produktu w fazie wprowadzenia na rynek w branży budowlanej. Autorka analizuje dwie bazowe wersje kanałów dystrybucji. 1) Wersja I - ostrożna, polega na wykorzystaniu już istniejących w firmie kanałów dystrybucji. 2) Wersja II - ekspansywna, polega na równoczesnym rozbudowaniu już istniejącej sieci i stworzeniu nowych, pośrednich kanałów dystrybucji. W dalszej kolejności autorka porównuje obie wersje, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na ich charakter etapów procesu zakupu w branży budowlanej, zwłaszcza przy wprowadzaniu innowacyjnego produktu.
Opracowanie jest próbą opisania wpływu, jaki może wywierać polityka makroekonomiczna na udział w rynku innowacji produktu. Jako zmienną, która jest wynikiem zarówno decyzji w zakresie polityki pieniężnej, jak i fiskalnej wybrano inflację. W pierwszym rozdziale zaprezentowany został teoretyczny model zależności pomiędzy inflacją a udziałem w rynku produktów nowych lub zmodernizowanych. Model ten oparty został na literaturze opisującej wykorzystanie ceny jako sygnału jakości nowego dobra. Inflacja zakłóca sygnał zawarty w cenie, jednak mechanizm prowadzący do ujemnej zależności między sprzedażą innowacji ulega osłabieniu wraz ze wzrostem inflacji. W konsekwencji model przewiduje nieliniowy wpływ inflacji na udział innowacji produktu w rynku: do pewnego poziomu ujemny, później dodatni. Te wnioski poddane były empirycznej weryfikacji przeprowadzonej przy wykorzystaniu danych dla 22 działów polskiego przemysłu przetwórczego w okresie 1995-1999. Badania ekonometryczne potwierdziły przewidywany nieliniowy wpływ inflacji na udział w rynku innowacji produktu.
Marketing produktów i usług innowacyjnych (high-technology) różni się zasadniczo od marketingu produktów o niskiej technologii. Autorka przedstawiła zagadnienie niepewności marketingu produktów i usług o zaawansowanej technologii i dwa zasadnicze etapy lansowania tych produktów. Na postawie badań empirycznych przeprowadzonych w kilkudziesięciu przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i sprzedażą tych produktów sprecyzowała strukturę dwudziestu dwóch strategii (zgrupowanych w czterech zespołach), które dały się ocenić za pomocą zobiektywizowanej miary i dokonała oceny ich skuteczności.
11
Content available remote Innowacyjność jako determinanta konkurencyjności przedsiębiorstw
67%
Konkurencyjność przedsiębiorstwa to jego zdolność do oferowania wyrobów i usług, które są w stanie sprostać wymogom rynku krajowego i międzynarodowego zwłaszcza pod względem jakości i ceny oraz są w stanie zapewnić przedsiębiorstwu odpowiednio wysoką stopę zwrotu z tytułu zastosowanych w produkcji zasobów. W artykule wyjaśniono istotę konkurencyjności oraz omówiono czynniki kształtujące poziom konkurencyjności przedsiębiorstw. Wskazano, że jednym z najważniejszych czynników kształtujących poziom konkurencyjności przedsiębiorstwa jest jego innowacyjność rozumiana jako zdolność do wdrażania nowych lub znacząco ulepszonych produktów i procesów oraz nowych metod marketingowych i organizacyjnych. W artykule omówiono rodzaje innowacji oraz ich wpływ na kształtowanie przewagi konkurencyjnej nowoczesnego przedsiębiorstwa na rynku lokalnym i międzynarodowym. (abstrakt oryginalny)
Artykuł analizuje innowacje jako strategię wprowadzania nowego produktu. Autorka charakteryzuje branżę chemii gospodarczej w Polsce. Proces rozwoju nowego produktu i jego wprowadzania na rynek przedstawia na przykładzie proszku do prania Perła.
Podmioty gospodarcze coraz częściej czerpią z dorobku kultury i sztuki w swoich strategicznych działaniach. Kreatywne jednostki, artyści współtworzą produkty charakteryzujące się innowacyjnością, niepowtarzalnością, unikalnym designem. Potrafią również wzbogacić produkt o swoisty "ładunek emocjonalny", który pozwala uczynić go bardziej konkurencyjnym w czasach odchodzenia od uproszczonej promocji korzyści funkcjonalnych na rzecz zaspokajania ludzkich marzeń, aspiracji, potrzeb wynikających z chęci wyróżnienia się w określonej grupie społecznej. Diagnozowanie, przewidywanie oraz umiejętność kreowania nowych potrzeb nabywczych mogą stać się ważnymi elementami opracowywanych strategii oraz zapewnić przewagę konkurencyjną w dłuższym horyzoncie czasowym. Kreatywność czerpiąca inspiracje z kultury wspomaga procesy powstawania nowych idei, pomysłów, dróg rozwojowych opartych na nieszablonowym myśleniu, jest pomostem łączącym świat nauki i sztuki, który przyczynia się do rozwoju gospodarczego oraz otwiera go na nowe wymiary, będące odpowiedzią na zachodzące zmiany w świecie biznesu. W opracowaniu podjęta została próba wskazania na kreatywność opartą na kulturze jako istotny element w rozwoju gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem pozytywnego wpływu kreatywności na strategie biznesowe podmiotów gospodarczych. (fragment tekstu)
Aim/purpose - This paper attempts to arrange and present the methods of measuring the competences of production enterprises in the field of product innovations. Design/methodology/approach - The method used in this paper is a literature review, in the area of new product development management. The author assumes that the review and conceptual nature of this research is dominant. Findings - The obtained results indicate the importance of measurement in product innovation competencies and provide various metrics in this field. The author proposes new indicators to measure competencies in this area, i.e., the intensity of competition on new products market. Research implications/limitations - The results provide a basis for improving efforts of production enterprises in the field of product innovations. The limitations of the study include a complex character of considered theoretical constructs. Sets of measures must be adapted to the information needs of a specific enterprise. Originality/value/contribution - The values of these indicators reflect the directions of industrial enterprises' conduct in the process of developing new products and technologies. Moreover, these indicators show the strength of linking technology with the effectiveness of new product development, and consequently with the enterprise marketing, economic and financial efficiency. The contribution of research to the development of management sciences primarily includes the formulation of a set of indicators whose level determines product innovation competencies in industrial companies. (original abstract)
W artykule uwaga została skupiona na badaniach dynamiki dyfuzji innowacji w zarządzaniu i marketingu. Podstawą do zrozumienia dynamiki dyfuzji innowacji jest model wzrostu nowego produktu proponowany przez F. Bassa. Pod pojęciem nowości produktu autorka rozumie innowacyjność produktu, nową markę i nowy model. Prezentuje modelowanie dyfuzji produktów innowcyjnych nabywanych jednorazowo.
W artykule omówiono badania dynamiki dyfuzji innowacji w zarządzaniu i marketingu. Przedstawiono model wzrostu nowego produktu proponowany przez F. Bassa będący podstawą do zrozumienia dynamiki dyfuzji innowacji.
Celem artykułu jest przegląd aktualnych podejść metodologicznych w badaniach odnoszących się zarówno do teorii dyfuzji rynkowej produktów innowacyjnych jak i ich modeli oraz wskazanie korzyści integracji teorii i modeli.
Autorka koncentruje swoje rozważania wokół zagadnienia dyfuzji rynkowej. Zasadniczą hipotezą pracy jest potwierdzenie lub zaprzeczenie, czy proces dyfuzji rynkowej produktów innowacyjnych charakteryzuje się pewną regularnością. W przypadku potwierdzenia się hipotezy, nasuwa się zagadnienie poszukiwania w zachowaniach konsumentów czynników kształtujących ten proces oraz ich opisu w postaci modelu matematycznego. Autorka podejmuje także próbę określenia statusu metodologicznego teorii i modeli dyfuzji rynkowej.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.