Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 47

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing sieciowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Produkty systemowe to nowa generacja produktów, w tym usług/pro-duktów usługowych, której pojawienie się umożliwił postęp technologiczny, ale ich upowszechnianie i dalszy rozwój ma miejsce dlatego, że na ogół lepiej, pełniej zaspokajają potrzeby, oczekiwania i pragnienia nabywców finalnych, w tym konsumentów, niż produkty klasyczne. Są one też rezultatem nowych koncepcji biznesu czy nowych koncepcji działania organizacji non-profit, przekraczających granice tradycyjnych sektorów/branż oraz postępującej globalizacji we wszystkich jej wymiarach. Kluczowe znaczenie dla tworzenia, komunikowania oraz dostarczania tych produktów miały współczesne koncepcje marketingu już funkcjonujące w praktyce gospodarczej i społecznej, w pierwszym rzędzie marketing relacyjny oparty na partnerstwie sieciowym (sieciowy marketing partnerski). Do nowej generacji produktów w coraz większym zakresie i liczbie dołączają systemowe/sieciowe produkty edukacyjne, obecne też w wyższym szkolnictwie, także ekonomicznym, naszego kraju, na razie tylko w sferach i na rynkach niszowych. (fragment tekstu)
Przedstawiono zasady funkcjonowania marketingu sieciowego oraz omówiono rozwój tej formy dystrybucji towarów na rynku polskim.
Prezentowany artykuł poświęcony jest analizie koncepcji marketingu sieciowego. Ta młoda i dynamicznie rozwijająca się dyscyplina marketingowa budzi wiele zastrzeżeń i kontrowersji. Prezentując poglądy teoretyków i praktyków autorzy podejmują próbę sformułowania zasadniczych ram koncepcji. (abstrakt oryginalny)
W artykule przeanalizowano zjawisko interakcji w procesie komunikacji marketingowej. Wskazano na koncepcje teoretyczne (paradygmat sieciowy, interakcjonizm symboliczny, marketing relacji), które mogą być płaszczyzną analityczną w wyjaśnianiu i opisywaniu problematyki interakcji w komunikacji marketingowej. Zaprezentowane w artykule rozważania są efektem przeprowadzonej kwerendy literatury przedmiotu w celu nakreślenia pola badawczego do przyszłych badań empirycznych.(abstrakt oryginalny)
5
75%
Niniejszy artykuł jest próbą ustosunkowania się do tezy stanowiącej o występowaniu korelacji pomiędzy koncepcją Multi Level Marketingu oraz koncepcją marketingu relacji. W celu wykazania zależności autor podejmuje się zadania omówienia obu pojęć oraz identyfikacji kluczowych przesłanek mogących stanowić o słuszności postawionej tezy. Autor w swych rozważaniach koncentruje się na studiach literatury oraz wynikach badań empirycznych. W wyniku przeprowadzonych swobodnych, niesformalizowanych wywiadów z liderami przedsiębiorstw kierujących się zasadami MLM, autor pracy stwierdza, że jest on negatywnie odbierany przez większość społeczeństwa. Szansą na rozwój marketingu wielopoziomowego jest marketing relacji, który pozwala na budowanie trwałych i silnych relacji z konsumentami, co jest podstawowym warunkiem istnienia i rozwoju przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu przedstawiono główne założenia koncepcji sieciowej marketingu przedsiębiorstw medycznych. Podjęto także próbę identyfikacji głównych jej cech, form i narzędzi realizacji w sektorze zdrowia. Metodą badawczą wykorzystana w opracowaniu była metoda case research. (fragm. tekstu)
Amway wprowadził nowy system sprzedaży swoich produktów - Dystrybutora Limitowanego. Od początku br. każdy, kto jest zainteresowany kupnem towarów tej firmy, może to uczynić bez wymogu rejestrowania działalności gospodarczej.
W marketingu sieciowym podstawą działania jest stworzenie sieci - czyli specyficznych dla tego typu sprzedaży kanałów dystrybucyjnych. W momencie, kiedy producent i dystrybutor to dwie odrębne firmy, mogą powstać konflikty. Taki konflikt pojawił się, gdy pod koniec 1995 r. rozstały się firmy Idea 25 - producent kosmetyków i Atwor - firma dystrybucyjna.
9
Content available remote Rozwój marketingu sieciowego w aspekcie prawnoekonomicznym - wyniki badań
75%
W artykule omówiono istotę marketingu sieciowego, koncentrując się na praktycznej stronie jego funkcjonowania. Na bazie analizy literaturowej przedstawiono definicję i mechanizm działania MLM, a opierając się na bieżącym ustawodawstwie scharakteryzowano prawną sytuacje tego kanału dystrybucji w Polsce. Przedstawiony obraz network marketingu został zweryfikowany w badawczej części pracy. Materiał badawczy dotyczy rozbudowanej, od lat działającej na rynku na dużą skalę, firmy, która swoją działalność opiera na tym modelu marketingowym. Narzędziem badań była ankieta przeprowadzona wśród dystrybutorów. Wyniki badań wraz z przeprowadzoną analizą pokazują, że marketing sieciowy to dobrze rozwijająca się branża, zarówno w aspekcie ekonomicznym, jak i prawnym, pozwalająca na osiąganie wysokiej satysfakcji po stronie klienta, a także przedsiębiorcy. Wskazują jednocześnie na jeszcze niezadowalający poziom świadomości i niedostateczny poziom wykształconych postaw biznesowych w społeczeństwie, które pozwoliłyby na pełne wykorzystanie potencjału marketingu sieciowego.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono istotę multi-level marketingu (marketingu sieciowego) i jego rolę we współczesnej gospodarce rynkowej oraz dokonano porównania tej formy prowadzenia biznesu z formą tradycyjną. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Sprzedaż w network marketingu i rola lidera w procesie sprzedaży
75%
W artykule przedstawiono specyfikę funkcjonowania oraz współczesne tendencje rozwojowe sektora przedsiębiorstw network marketingu w latach 1998-2010 w gospodarce światowej. Ukazano tendencje rozwojowe branży w układzie kontynentalnym, opisano dynamikę zmian wielkości obrotów, liczby dystrybutorów na przestrzeni lat 1998-2010. W artykule przedstawiono rolę network marketingowca w kreowaniu własnej grupy sprzedażowej. Opisano relacje w procesie tworzenia network marketingowego zespołu sprzedażowego. Przedstawiono proces sprzedaży realizowany w network marketingu z uwzględnieniem roli i zadań lidera. Ponadto zaprezentowano podstawowe cechy i predyspozycje lidera network marketingu.(abstrakt oryginalny)
Artykuł zawiera rozważania dotyczące marketingu sieciowego. Autorka przedstawia genezę i analizę marketingu sieciowego oraz tendencje, kierunki i warunki jego funkcjonowania na polskim rynku, z naciskiem na praktyczny aspekt działań.
W artykule przeanalizowano rolę sieci społecznościowych w promowaniu produktów i usług turystycznych w konkurencyjnym środowisku w celu zwiększenia efektywności podmiotów gospodarczych i zaspokojenia potrzeb konsumentów. Udowodniono, że wykorzystanie sieci społecznościowych pozwala na realizację polityki komunikacyjnej firm turystycznych, maksymalizuje funkcjonalność obecnego systemu komunikacji i obniża koszty komunikacji, co znacznie zwiększa efektywność i wznosi biznes na nowy, wyższy poziom rozwoju. Przeanalizowano aktywność w sieciach społecznościowych różnych grup demograficznych i określono kierunki popularyzacji usług turystycznych w zależności od grupy odbiorców. Uzasadniono, że sieci społecznościowe są skutecznym narzędziem marketingowym do promocji usług turystycznych. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem podejmowanych badań typu case-research na potrzeby niniejszego rozdziału jest kształtowanie innowacyjnych produktów odzieżowych w procesie planowania marketingowego lokowanego w modelach biznesu efektywnych we współczesnych warunkach sektora odzieżowego. (...) W trakcie tego etapu badania realizowano badania eksploracyjne, a ich wyniki, których prezentacja stanowi gros niniejszego opracowania, umożliwiły sformułowanie hipotez badawczych i przystąpienie do drugiego etapu badań powiązań sieciowych w procesie kształtowania innowacyjnych produktów odzieżowych. (fragm. tekstu)
Artykuł pokrótce charakteryzuje rolę Internetu dla marketingu, dla obsługi klienta, ale też przedstawia zagrożenia z tym związane.
Marketing sieciowy lub inaczej wielopoziomowy to połączenie tradycyjnej metody sprzedaży bezpośredniej z rozpowszechnianiem towarów w sieciach. Dla osób, które chcą rozpocząć własną działalność marketing sieciowy jest jedną z najbardziej dostępnych form realizowania tego pomysłu bez konieczności angażowania dużego kapitału. Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm oferujących swoje produkty w tym systemie. W artykule przedstawiono przypadki firm Avon i Oriflame.
Głównym celem artykułu jest przedstawienie teoretycznego i praktycznego aspektu marketingu wielopoziomowego w tworzeniu skutecznego systemu motywacyjnego w firmie. W części teoretycznej artykułu wyjaśniono pojęcie systemu motywacyjnego i jego funkcje, a także objaśniono główne założenia koncepcji marketingu wielopoziomowego. Przede wszystkim zwrócono uwagę, czym jest marketing wielopoziomowy oraz przedstawiono jego odmiany. Następnie ukazano historię i etapy rozwoju MLM w Polsce i na świecie. Część praktyczna artykułu zawiera prezentację firmy funkcjonującej w branży marketingu sieciowego. Ponadto w tej części artykułu przedstawiono wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań ankietowych dotyczące oceny funkcjonowania systemu motywacyjnego w analizowanej firmie. (abstrakt oryginalny)
Omówiono wyniki badań empirycznych przeprowadzonych z wykorzystaniem metody monograficznej w dziewięciu największych przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego, prowadzących działania marketingowe skierowane do konsumentów indywidualnych. Zaprezentowano relacje pomiędzy marketingiem klasycznym i internetowym. W dalszej części artykułu skoncentrowano się na ograniczeniach dotyczących marketingu klasycznego, a w części końcowej przedstawiono główne możliwości i bariery dotyczące zastosowania Internetu w działaniach marketingowych (m.in. oceniono funkcjonowanie, szansę i zagrożenia oraz sukcesy i porażki). (skróc. oryg. streszcz.)
Sprzedaż bezpośrednia rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie. W ciągu ostatnich sześciu lat wzrosła ponad trzykrotnie. Wyniki finansowe firm zajmujących się handlem docierającym prosto do domu są znacznie wyższe od osiąganych w tradycyjnym handlu detalicznym i hurtowym.
Omówiono zagadnienie marketingu sieciowego. Zwrócono uwagę na najbardziej istotne z praktycznego punktu widzenia aspekty wykorzystania wybranych narzędzi elektronicznych w marketingu instytucji finansowych.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.