Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 63

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing strategiczny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Inspiracją do przygotowania niniejszego opracowania, było jedno z funkcjonujących w literaturze przedmiotu założeń, w którym stwierdzono, że "marketing jest nie tylko filozofią czy podejściem do robienia biznesu, ale jest również funkcją zarządzania" (por. Pomykalski 2003, s. 8). Dlatego też, tak istotnym celem kształcenia potencjalnych menedżerów zarządzania jest m.in. nabycie umiejętności posługiwania się odpowiednimi strategiami marketingowymi, skierowanymi na odpowiednie zasoby organizacji, w celu sprawnego i skutecznego osiągania założonych celów. (fragment tekstu)
The more a marketing paradigm evolves, the more long-term relationship with customers gains its importance. Nowadays most of corporations and firms in the world, including manufacturers and servicers, increasingly gain their incomes and profits through constructing and maintaining long-term relationship with customers. The move towards a customer-centered approach to marketing, coupled with the increasing availability of customer transaction data, has led to an interest in understanding and estimating customer lifetime value (CLV). Furthermore as marketing endeavours to be more accountable, the need of tools and models for measuring and evaluating efforts and investments that accomplish in marketing extent, is felt. This research aimed to present a framework to analysis customer lifetime value in order to strategic marketing practices. (original abstract)
SMEs are facing important challenges in the markets due to globalization and its consequences. An analysis of Mexican SMEs general situation is presented as well as a model how to create competitive advantage through market focus. (original abstract)
Badanie komunikacyjnych strategii i taktyki zajmuje ważne miejsce w strategicznym zarządzaniu. Znaczenie tego artykułu polega na tym, że zainteresowanie współczesnej nauki biznesową administracją pod kątem wyszukiwania wzorców i mechanizmów wpływu komunikacji na odbiorców stale rośnie. W artykule zostały zidentyfikowane strategie i taktyki komunikacyjne stosowane w reklamie anglojęzycznych zasobów internetowych. Zidentyfikowano dwie strategie komunikacji dla haseł sklepów internetowych: 1) strategię pobudzania konsumenta do wyboru towaru lub usługi; 2) strategię pozycjonowania organizacji na rynku. Opisano także różne taktyki komunikacyjne, za pomocą których te dwie strategie mogą być realizowane. Są to: taktyka postępowania z konsumentem; taktyka oznaczenia grupy docelowej; taktyka niejednoznaczności/jednoznaczności wyrażenia, treści i referencji; taktyka przedstawiania zalet i wad organizacji; taktyka podkreślenia kompetencji, doświadczenia, tradycji i wartości; taktyka nazewnictwa towarów i usług; taktyka użycia nazwy sklepu. W artykule podjęto próbę określenia, która z taktyk jest najbardziej efektywna. Zaproponowane wersje są oparte na wynikach wywiadów językowych. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Marketing Strategies of Non-profit Organizations in Light of Value-Based Marketing
75%
This paper presents the analysis of strategic decisions made by nonprofit organizations in the context of value-based marketing. In the process of formulating and realizing the strategy non-profit organizations should always think in terms of value for their customers. The share and structure of the value for various groups of stakeholders are created by means of marketing instruments. (original abstract)
Celem niniejszego artykułu jest zwięzłe przedstawienie problematyki wykorzystania instrumentów strategicznego zarządzania marketingowego w przedsiębiorstwach, które stają się obecnie podstawową kategorią zarządzania strategicznego. Zrezygnowano z analizy konkretnych rozwiązań zarządczych i skupiono się głównie na zagadnieniach teoretycznych o szerokim zakresie odniesienia. W pierwszej kolejności zaprezentowano nieco pomijaną w polskiej literaturze siatkę terminologiczną. Następnie podjęto próbę zarysowania podstawowych problemów w zakresie podejmowanej problematyki, w tym zagadnienia związane z preferencjami wyborów menedżerskich oraz korzyściami płynącymi z ich właściwego zastosowania. Poczynione uwagi w zamierzeniu autora mają stanowić przyczynek do dalszych, szczegółowych badań empirycznych.(abstrakt autora)
Znajomość otoczenia kulturowego z pewnością nie jest jedynym wyznacznikiem sukcesu działań marketingowych na rynku międzynarodowym. Jednak poznanie lokalnych tradycji i zwyczajów jest warunkiem sprzedaży produktu. Proces zarządzania marketingowego zdeterminowany strategią międzynarodową wymaga uwzględnienia specyfiki regionalnych rynków. W związku z tym od menedżerów wymagana jest umiejętność transformacji różnic kulturowych na decyzje zgodne z postawami uniwersalistycznymi. W marketingu rośnie znaczenie dogłębnej znajomości rynków lokalnych, benchmarkingu wewnętrznego, monitoringu i analizy strategicznej. Procesom tym musi towarzyszyć rozbudowa systemu informacyjnego na bazie nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych. Przytoczone przykłady świadczą, że sukces działań marketingowych zależy od dogłębnej analizy kulturowo-społecznych uwarunkowań rynku. Trwałość systemów wartości, tradycji i sposobów postępowania powoduje, że w większości przypadków łatwiej jest przedsiębiorstwom wypracować odpowiednie formy i środki przekazu, odwołujące się do ukształtowanych kulturowo potrzeb, aniżeli te potrzeby zmieniać lub kreować nowe.
W działalności marketingowej szczególnie ważna rola przypada kontroli sprzedaży. W artykule przedstawiono znaczenie i zakres kontroli sprzedaży oraz stosowanych w tej dziedzinie wielkości kontrolnych. Omówiono kontrolę: transakcji, procesu sprzedaży i wyników sprzedaży.
9
75%
Sposób i zakres angażowania się przedsiębiorstw w urzeczywistnianie celów ogólnoludzkich nieustannie ewoluuje wraz z rozwojem społecznym. Każdy kolejny etap rozwoju społecznego wnosi nowe ideały, przekonania i standardy cenione przez społeczności. Oprócz procesów legislacji i regulacji, na danym etapie rozwijają się różnorodne normy społeczne, które wyrażają prawidłowe lub akceptowalne zachowania. Stan świadomości konsumentów, którego wyznacznikiem jest stopień dostrzegania przez nich korelacji między aspektami ekonomicznymi, ekologicznymi i społecznymi każdej działalności, istotnie wpływa na ich wybory rynkowe. Realizowane przez przedsiębiorstwo cele społeczne ustalane w sposób "oddolny" stanowią istotną składową wartości jego produktów oraz są ważnym kryterium transakcji rynkowych. Jeśli konsument na tle swojej społeczności staje się punktem odniesienia wszystkich działań przedsiębiorstwa i jest włączany do procesu kreowania oferowanej mu wartości, w rezultacie decyduje też o ostatecznej strukturze jego dóbr i usług. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest określenie istoty zarządzania uczelniami wyższymi w województwie zachodniopomorskim za pomocą strategicznego marketingu, który w jasny sposób określa działania oraz zasady postępowania, jakie przedsiębiorstwo musi spełniać, aby w efektywny sposób prowadzić swoją działalność oraz osiągać maksymalizację zysku. Przegląd literatury oraz case study dowiodły, że marketing jest narzędziem budowania wizerunku uczelni wyższych w Szczecinie. (abstrakt oryginalny)
W artykule skoncentrowano się na głównych kierunkach zmian w sferze budowy podsystemów marketingowych przedsiębiorstwa występujących w wyniku stosowania: marketingu zakupów (zasileń), tzw. neomarketingu francuskiego, marketingu integralnego, benchmarketingu oraz megamarketingu.
Błękitny ocean to obrazowe określenie niewykorzystanej przestrzeni rynkowej, kreowania popytu i szans na zyskowny wzrost. Autorka zastanawia się, czy jest możliwe zbudować sukces nie walcząc z konkurencją. Aby tego dokonać należy wykorzystać logikę strategiczną, nazywaną innowacją wartości. Polega ona na tym, by stworzyć nowe wartości dla nabywców i własnej firmy i dzięki temu otworzyć wolną przestrzeń rynkową.
W. Chan Kim i R. Mauborgne, twórcy strategii błękitnego oceanu, przeanalizowali 150 posunięć strategicznych w latach 1880 do 2000, w ponad trzydziestu branżach. Okazało się, że kreowanie nowego popytu jest możliwe w każdej firmie. Autorka omawia sześć dróg pozwalających zrekonstruować rynek i uwolnić nowe szanse. Są to: branże alternatywne, grupy stategiczne w branży, łańcuch nabywców, dobór oferty i usług komplementarnych, czynniki emocjonalne i funcjonalne nabywców oraz perspektywa czasowa.
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie (na podstawie literatury przedmiotu) problemów związanych z całościowym spojrzeniem na bank jako samodzielny podmiot gospodarczy, prowadzący "grę rynkową" w turbulentnym otoczeniu, na bank wypracowujący strategie zawierające się w układzie: organizacja - otoczenie; przy całej złożoności zagadnień dotyczących klasyfikacji strategii i sprzężeń zwrotnych między nimi w ujęciu epistemologicznym (poziomów zarządzania w banku), na miejsce marketingu w całościowym systemie zarządzania w banku i ewolucji rynków w kierunku globalizacji oraz wynikające stąd zmiany form konkurencji.W rozważaniach przedstawiono zagadnienia dotyczące analizy otoczenia zewnętrznego, dotychczas raczej niedoceniane przez kadrę kierowniczą, m.in. ze względu na większą trudność jej prowadzenia i znaczne koszty, w tym wynikające z konieczności korzystania z pomocy konsultantów. (fragment tekstu)
W artykule porównano marketing międzynarodowy z innymi współczesnymi koncepcjami marketingu: marketingiem strategicznym, marketingiem relacji, marketingiem wartości, marketingiem usług oraz marketingiem społecznym. Celem artykułu jest wskazanie, czy koncepcja marketingu międzynarodowego ma cechy oryginalności, oraz oszacowanie, w jakim stopniu jest ona tożsama z innymi koncepcjami. Poszukiwano podobieństw i różnic pomiędzy marketingiem międzynarodowym i wybranymi współczesnymi koncepcjami marketingu pod kątem przedmiotu zainteresowań i pola badań ich istoty i genezy, zakresu przedmiotowego oraz relacji z klasycznym marketingiem. (abstrakt oryginalny)
W artykule są opisane problemy dotyczące formułowania i wdrażania strategii produktu w przedsiębiorstwach. Wskazane są nowe zjawiska i procesy, które zmieniają dotychczasowe sposoby działania firm w obszarze strategii produktu. Zaprezentowano w nim odmienne podejścia stosowane do rozwiązywania strategicznych dylematów w procesie zarządzania ofertą produktową, znane z literatury i praktyki gospodarczej jako "czerwony ocean" oraz "błękitny ocean". Nowe wyzwania dla strategii produktu wynikają z dynamicznego postępu w obszarze nanotechnologii oraz informatyki, tworzenia się struktur ahierarchicznych. Te zjawiska powodują, że podejście do strategii produktu i sposobów generowania wyborów strategicznych w tym obszarze wymaga zmiany. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wykazanie wartości marketingowej odpadu komunalnego, który dzięki właściwemu gospodarowaniu staje się m.in. narzędziem realizacji koncepcji marketingu społecznego, strategicznego i integralnego podmiotów sektora gospodarki odpadami, a także jest nośnikiem informacji, użytecznych w procesie badań marketingowych. Szczególnie interesujące wydaje się to w przypadku perspektywicznie rokującego sektora podmiotów gospodarki odpadami, ważnego dla dobrostanu społecznego w strategicznej perspektywie czasowej. W artykule przede wszystkim wykorzystano metody badań konceptualnych oraz jakościowych badań empirycznych (case study). Wyniki badań pokazują, że efektywna gospodarka odpadami nosi znamiona marketingowe, a przedmiot działania - odpady komunalne posiadają wartość marketingową i z całą pewnością są narzędziem realizacji koncepcji marketingu społecznego, marketingu strategicznego i marketing integralnego. Badania nad problematyką marketingowej wartości odpadów komunalnych otwierają szerokie pole możliwości, jeszcze niedostatecznie wykorzystywane, w relacjach podmiotów rynków pierwotnego i wtórnego, podmiotów badanego sektora z agencjami/działami badań marketingowych. (abstrakt oryginalny)
Typowy plan strategiczny wygląda następująco: rozpoczynamy od badań rynkowych, które pokazują, jaka jest sytuacja w branży, następnie analizujemy konkurencję, wskazujemy, na jakiej płaszczyźnie warto dokonać ulepszeń (zwiększenie udziału w rynku, omówienie barier wejścia/wyjścia w nowe segmenty, sposoby redukcji kosztów itp.). Do tego dołączamy przewidziany budżet, biznesplan, mnóstwo wykresów i tabel. Na podstawie tych danych budowana jest strategia, najczęściej przez specjalistów nie znających siebie nawzajem lub nie mogących dojść do porozumienia. Ich zadaniem jest przetwarzanie danych i wypełnianie wolnych pól w planach. Tymczasem nikt nie myśli o tym, jak wyjść poza chęć konkurowania i stworzyć ciekawszą, porywającą strategię. To dlatego zdaniem autorki tak niewiele planów na papierze okazuje się strzałem w dziesiątkę.
19
Content available remote Strategiczny i operacyjny controlling w marketingu na eurorynku
63%
Procesy integracyjne w Europie, zwłaszcza urzeczywistnienie Europejskiego Rynku Wewnętrznego, rozszerzenie Unii Europejskiej do dwudziestu siedmiu państw członkowskich, wprowadzenie jednolitej waluty w większości krajów UE stworzyły nowe wyzwania i możliwości w ramach zarządzania przedsiębiorstwami na eurorynku. W wielu przedsiębiorstwach nastąpiła zmiana orientacji z narodowej na europejską, zastosowane zostały procesy dostosowawcze do nowych warunków systemowych eurorynku oraz do zmienionych warunków otoczenia marketingowego. Procesy integracyjne spowodowały również wzrost konkurencji na eurorynku. Wydaje się, że wszystkie te czynniki wymagają wprowadzania przez przedsiębiorstwa koncepcji controllingu marketingowego w działalności gospodarczej na eurorynku. Celem artykułu jest wyjaśnienie pojęcia controllingu marketingowego oraz przedstawienie zakresu operacyjnego i strategicznego controllingu w marketingu na obszarze eurorynku. (tekst z oryginału)
W artykule zaprezentowano opracowaną przez agencję Media Evolutions strategię mającą na celu budowanie rozpoznawalności marki Wagner oraz stymulowanie sprzedaży produktów dla majsterkowiczów. Ukazano skuteczność narzędzia wsparcia sprzedaży opartego na profesjonalnej animacji. Przybliżono etapy realizacji planu agencji.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.