Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing strategy methodology
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem niniejszego artykułu jest wskazanie podstawowych problemów teoretycznych związanych z istotą opcji strategicznych oraz określenie metodologicznych aspektów ich formułowania i wyboru. Na początku zaprezentowano istotę oraz definicje opcji strategicznych, następnie przedstawiono sposoby ich formułowania i wyboru. W kolejnej części omówiono metodologiczne zalecenia dotyczące formułowania i wyboru opcji strategicznych i na koniec podsumowano wyniki niniejszego opracowania. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Directions of Development of Small and Medium Enterprises in Poland
100%
Sektor prywatny, zdominowany w Polsce przez małe i średnie przedsiębiorstwa, rozwija się dynamicznie. Małe i średnia przedsiębiorstwa są definiowane jako jednostki ekonomiczne, zatrudniające do 250 pracowników, o obrotach rocznych nie przekraczających 50 mln euro. Funkcjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw niweluje bezrobocie, sprzyja prowadzeniu polityki proinnowacyjnej, a tym samym ma istotny wpływ na generowanie PKB. Należy jednocześnie podkreślić, że sektor MŚP napotyka na wiele barier ograniczających ich rozwój. Obejmują one przede wszystkim bariery społeczne, finansowe i prawne. Działania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i innych instytucji, stanowią wsparcie dla małej przedsiębiorczości. W ostatnich czasach coraz więcej uwagi poświęca się wykorzystaniu marketingu w kreowaniu rozwoju MŚP. Program marketingowy obejmuje cztery elementy, tj.: produkt, cenę, dystrybucję i promocję. W artykule przedstawiono główne wyniki badań przeprowadzonych na próbie MŚP. Celem badań było określenie zakresu stosowania marketingu w badanych przedsiębiorstwach. Badania wykazały, że MŚP wykorzystują głównie działania promocyjne oraz w małym zakresie działania związane z zarządzaniem portfelem produktowym. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono marketingową strategię funkcjonowania miasta (regionu) - założenia i etapy kształtowania. Przedstawiono metody analizy strategicznej jednostek przestrzenno-administracyjnych, ogólną koncepcję marketingu-mix miasta (regionu), szczegółowe koncepcje terytorialnego marketingu-mix oraz organizację działalności marketingowej w jednostkach przestrzenno-administracyjnych.
4
Content available remote Proces internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw - przegląd wyników badań
84%
Celem artykułu jest dokonanie przeglądu badań nad procesem internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Porównane zostały założenia badawcze, zastosowana metodologia oraz wyniki badań przeprowadzonych przez wiodące ośrodki akademickie w Polsce. W wyniku przeprowadzonej analizy literatury przedmiotu zidentyfikowano luki badawcze dotyczące procesu internacjonalizacji polskich firm, a także problemy metodologiczne oraz ograniczenia dotychczas zrealizowanych badań. Pozwoliło to na sformułowanie koncepcji, a w przyszłości przeprowadzenie własnych badań empirycznych, których rezultatem będzie zbudowanie uniwersalnego modelu opisującego wpływ dystansu psychicznego na proces internacjonalizacji firmy. (fragment tekstu)
Wydawanie ogólnopolskich gazet łączy w praktyce interdyscyplinarną wiedzę z dziedziny marketingu usług (dostarczanie informacji oraz umożliwianie reklamo-dawcom dostępu do audytorium) i nauk społecznych, m.in. z racji specyficznego dla tej działalności poruszania się na dwóch rynkach: czytelniczym i reklamowym. W nowym teoretycznym ujęciu, jakim jest proponowana procedura weryfikacji strategii marketingowej wydawnictwa prasowego, kluczowe znaczenie mają nie tylko tradycyjne z perspektywy dotychczasowego paradygmatu marketingu elementy, jak np.: orientacje na czytelników i reklamodawców, wyznaczanie oficjalnych celów i misji, czy analiza konkurencji i segmentacja. Szczególnie ważne jest dążenie do uzyskania pozycji opiniotwórczego tytułu. Można ją na potrzeby rynku mediów określić jako "siłę medium" (Power). (abstrakt oryginalny)
Celem tego artykułu jest prezentacja nowych koncepcji metodologicznych analizy kosztów. Najpierw autor przedstawia własną metodę wstępnej oceny poziomu kosztów. Następnie wyjaśnia istotę nowej koncepcji odchylenia względnego kosztów. W zakończeniu autor próbuje skonstruować model, który wyjaśnia zjawisko histerezy kosztów. (abstrakt oryginalny)
Jednym z kluczowych pytań przewijających w czasie XIX Zjazdu Katedr Marketingu Handlu i Konsumpcji było pytanie o status marketingu jako nauki. Pytanie to jest o tyle istotne, że mija właśnie 50. rocznica publikacji systematyzujących artykułów Bartelsa, jednego z prekursorów rozwoju marketingu jako dyscypliny akademickiej. Czy marketing jest nauką? Autor artykułu również postanowił zabrać głos w tej sprawie. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano metody oddziaływania na rynek młodzieżowy wykorzystywane przez firmy fonograficzne. (abstrakt oryginalny)
Pierwszy rozdział tej książki stanowić ma wprowadzenie w metodykę opracowywania - określonego rodzaju - strategii dla organizacji świadczących usługi medyczne. Prezentowana tu metoda jest "pochodną" przyjętych wcześniej fundamentalnych założeń, że recepcja wiedzy z zakresu relacyjnego marketingu usług osiągnęła już taki poziom, iż pozwala - po pierwsze - postawić znak równości między strategią marketingową a strategią projakościową; po wtóre i nadto, uznać, że jest to najskuteczniejsza strategia budowania znaczącej pozycji organizacji ją stosującej. Świadomie unikam tu określenia "budowania przewagi konkurencyjnej", ponieważ - odnośnie do pacjentów - "skuteczne" metody konkurowania niekoniecznie muszą prowadzić do ugruntowania niekwestionowanej pozycji (podmiotu je stosującego) w środowisku działania. (fragment tekstu)
Dokonując podsumowania niniejszego opracowania przywołano definicje innowacji i dokonano ich klasyfikacji. Na tle typów innowacji skupiono się na rodzaju innowacji marketingowych i zaprezentowano innowacyjne podejście do budowy strategii marki opartej na emocjonalnych przesłankach budowania relacji z konsumentami. Ten emocjonalny wymiar relacji konsument-marka jest bardzo ważny zważywszy na problem budowania osobowości marki i postawy wobec marki, które to przyciągają i przywiązują ludzi do marki budując istotny parametr lojalności wobec marki. (fragment tekstu)
Zwrot z inwestycji marketingowych ROI to kreowanie wartości dla firmy poprzez ukazywanie pozytywnego stosunku uzyskanego wyniku do poniesionych kosztów. Marketingowe ROI to koncentrowanie się na marketingowych działaniach prowadzących do celu. Wybór celów, narzędzi i metod, przypisanie im mierników, powinno uwzględniać pro aktywną funkcję mierników, taką aby mierniki kierowały realizacją zaplanowanych aktywności. Marketingowe ROI to koncentrowanie się na klientach. Stąd też dążenie do zaakceptowania działań przez klientów, budowanie ich świadomości, skuteczność procesów nakierowanych na klientów, dobry "portfel inwestycji", sprzyjają uzyskiwaniu zwrotu z marketingowych inwestycji. (fragment tekstu)
The aim of the paper is to assess the attitudes of company managers in the food and drink sector in Western Europe and Central-Eastern Europe towards implementing marketing strategies that take into account not only economic, but social and ecological aspects as well. Innovation is a growing topic among scholars when discussing issues related to the enhancement of company performance and competitiveness. Such innovation may refer to technological changes (new products, processes), as well as non-technological ones referring to various marketing and organizational methods. In the paper the authors focus on innovations in marketing activities arising from the application of a more socio-ecological orientation. The paper comprises two parts: one theoretical, one empirical. In the first part the role of innovation in the process of creating company competitiveness is presented, as well as the concept of an innovative marketing strategy. In the second part the results of international research are discussed. (original abstract)
E-mail marketing od lat niezmiennie pozostaje jednym z najbardziej sprawnych kanałów sprzedaży. 73% marketerów uznaje go za najlepszy sposób na maksymalizację ROI. A w roku 2016 wyprzedził nawet działania SEO, do tej pory uznawane za najbardziej efektywne. Jednak e-mail marketing można znacznie lepiej wykorzystać do "przesuwania odbiorców" w tzw. sprzedażowym lejku. Jedną z możliwości jest metoda Lead nurturing, która polega na budowaniu odpowiednich relacji z osobami nie gotowymi jeszcze na dokonanie transakcji. (fragment tekstu)
W marketingu coraz bardziej odchodzi się od komunikacji opartej na właściwościach produktów i funkcjonalnych korzyściach wynikających z ich używania. Do poszukiwania atrakcyjnej conversation idea dla marki można i warto wykorzystać metodę ZMET (Zaltman Metaphor Elicitation Technique). Jest to metoda wydobywania ukrytych metafor, a te mają szerokie zastosowania w prezentowanych kampaniach reklamowych. (abstrakt autora)
Przekonanie, iż firmy powinny angażować się w działania dobroczynne i że sami jako konsumenci jesteśmy w stanie zapłacić więcej za marki odpowiedzialne społecznie jest niemal powszechne. Coraz częściej jednak pojawia się pytanie, czy dobroczynne działania firm to zwykła filantropia, czy może nieco zmodyfikowany marketing? A sposobów na mądre pomaganie jest niewyobrażalnie dużo. Jedną z takich metod jest połączenie filantropii z metodą CSR. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.