Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing telefoniczny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Numery telefoniczne umożliwiające uzyskanie podstawowych informacji o produkcie czy usłudze zostały wprowadzone już kilkanaście lat temu. Obecnie tradycyjne infolinie zastępowane są wielofunkcyjnymi telecentrami, które poza kontaktem telefonicznym wykorzystują inne formy komunikacji (korespondencja listowa, e-mail, inne www). Telecentra są to wydzielone obszary przedsiębiorstw lub osobne organizacje umożliwiające obsługę klienta, sprzedaży, badań rynku, pomocy technicznej lub innych czynności związanych z działalnością przedsiębiorstw. W niniejszym artykule podano dane rynku tych usług w Wielkiej Brytanii.
Przedstawiono wyniki badania opinii pblicznej konsumentów przez ARC Rynek i Opinia o telemarketingu.
Rynek polski coraz częściej i coraz chętniej korzysta z telefonu jako narzędzia podnoszącego zarówno wielkość jak i wartość sprzedaży. Przedstawiono formy sprzedaży przez telefon: telesprzedaż pasywną i telesprzedaż aktywną. Decydując się na włączenie telefonu do strategii sprzedażowej firmy warto poznać możliwości, jakie niesie ze sobą to bardzo szybkie narzędzie, jak i zagrożenia, jakie może stworzyć.
Artykuł przedstawia historię telemarketingu. Omawia istotę telemarketingu oraz rynek usług telemarketingowych w Polsce. Prezentuje wyniki badań, których celem było zebranie informacji na temat: czy, w jakim zakresie i jak często duże firmy województwa dolnośląskiego wykorzystują telemarketing.
Mieć pozytywny stosunek do telefonującego oraz szybko i sprawnie rozwiązać jego problem to podstawa obsługi telefonicznej klienta. Jedną z mniej kosztownych dróg uzyskiwania przewagi konkurencyjnej jest podjęcie przez menedżerów działań związanych z zapewnieniem właściwej obsługi telefonicznej i zainwestowanie w weryfikację istniejącego stanu oraz w przygotowanie i wdrożenie nowych standardów. Jak sprawdzać i co kontrolować to temat niniejszego artykułu.
Bardzo dobrym narzędziem w walce o klienta jest informacja, mówiąc językiem współczesnego biznesu - infolinia. Przedstawiono funkcje, jakie mogą spełniać infolinie oraz kilka praktycznych wskazówek, jak wybrać firmową infolinię, jak jak w najbardziej efektywny sposób wykorzystać jej posiadanie.
Artykuł omawia działalność spółki Centrum TeleMarketingowe, która powstała w 1997 r. w Warszawie.
Zewnętrzne call center dla rosnącej liczby instytucji finansowych staje się najatrakcyjniejszą drogą dotarcia do klienta i zaoferowania swoich ustug, ze względu na dużą skuteczność przy relatywnie niskich kosztach. Coraz więcej klientów banków i towarzystw ubezpieczeniowych korzysta z tej drogi komunikacji i podejmowania transakcji. Coraz rzadsze są obawy przed zawieraniem umów tą drogą. Zaawansowana technologia pozwala na takie administrowanie bazami danych i nagrywanymi rozmowami, że instytucja finansowa uzyskuje potwierdzenie zawarcia umowy. Sprzedaż produktów finansowych musi spełnić szereg wymogów prawnych z zakresu ochrony danych osobowych, prawa bankowego, ubezpieczeniowego, konsumenckiego i innych. W przypadku sprzedaży przez outsourcingowe call center szczególnie ważne jest doprecyzowanie procedur tak, aby wykluczyć popełnienie błędu w którymkolwiek z tych obszarów. Tego typu kampanie telemarketingowe, jak każda sprzedaż, wymagają również odpowiedniej dbałości o efektywność, rentowność i jakość oraz bieżącego dopasowywania oferty do oczekiwań klientów.
Narodziny ubezpieczeń direct w Polsce należy niewątpliwie datować na rok kiedy pojawił się Link4. Wprawdzie istniało już wtedy kilka pionierskich projektów sprzedawania ubezpieczeń przez internet i telefon, z których warto wspomnieć choćby pierwszy w Polsce produkt internetowy stworzony przez Hestię, ale żadna z firm nie traktowała internetu jako prawdziwie istotnego kanału dystrybucji. Żadna również nie zdecydowała się w ten sposób oferować ubezpieczeń komunikacyjnych, a to właśnie ten produkt jest lokomotywą sprzedaży direct na całym świecie. Niestety narodziny modelu direct nie przyniosły ani rewolucji, ani nawet dynamicznej ewolucji. Po czterech latach, rynek direct wynosi około 1,1 proc. i należy prawie w całości do Link4.
Mówi się obecnie o marketingu snajperskim. Bezpłatne linie telefoniczne uruchomiły już niektóre instytucje. Dotarcie do klienta jest związane także ze stworzeniem bazy danych, na przykład na podstawie książki telefonicznej lub spisu firm.
Czy posiadanie i utrzymanie call center jest opłacalne? Przedstawiono uproszzoną analizę, która pozwoli firmom zorientować się, czy stosowany przez nią model biznesowy (call center in house i w outsourcingu) jest efektywny finansowo, a firmom planującym inwestycję umożliwi wybór odpowiedniego modelu.
Obecnie firmy wykorzystują różne kanały komunikacji w sprzedaży. Wykorzystanie co najmniej dwóch powoduje znaczne zwiększenie wyników. Przykładem jest zastosowanie mailingu połączonego z kampanią telefoniczną. Przykładem są akcje realizowane przez klientów Call Center Poland. Autor wyróżnił podstawowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę analizując potrzebę posiadania call center (centrum obsługi klientów).
Wielu handlowców uważa, że to kontakt face-to-face jest prawdziwym wyzwaniem, ale sprzedawanie komuś, kogo się tylko słyszy i to pierwszy raz, jest zadaniem zdecydowanie trudniejszym. Nie wiesz, jak wygląda rozmówca, jakie wysyła komunikaty niewerbalne ani też, w jakich okolicznościach prowadzisz z nim rozmowę. To sprawia, że przez telefon sprzedaje się trudniej. (fragment tekstu)
Firmy turystyczne oferują swoje katalogi w formie wysyłkowej. W Polsce tylko niektórzy, przeważnie operatorzy zagraniczni, wysyłają katalogi pocztą. Sprzedaż odbywa się tradycyjnie, jednak wiele osób zamawia wycieczki telefonicznie.
Telemarketing jest specjalnym sposobem użycia telefonu w działalności marketingowej. Polega on na uruchomieniu specjalnych linii telefonicznych do odbierania (tzw. in-bound) lub nadawania (tzw. out-bound) wiadomości od/do klientów oraz na opracowaniu całej technologii kontynuowania tak nawiązanych kontaktów.
Krótka analiza poziomu telemarketingu prowadzonego przez firmy sprzedające właśnie usługi telefoniczne.
W Polsce dynamicznie rozwijają się usługi Call Centers. Taką nazwę nosi specjalistyczny system telekomunikacyjny do kompleksowej obsługi połączeń. Rynek ten charakteryzuje się ogromnym potencjałem. Pierwsze Telefoniczne Centra Obsługi powstały w Polsce w latach 90-tych, w dobie gwałtownego rozwoju technologii komputerowych.
Indywidualne podejście do komunikacji z klientem pretenduje dziś do miana najważniejszego trendu w branży e-commerce Z drugiej jednak strony firmy często nie zdają sobie sprawy, jak niespójny i mało przyjazny jest ich kontakt z kupującymi, a tym samym, ile potencjalnych zysków tracą w ciągu tygodnia lub w skali miesiąca. Tymczasem obsługa e-commerce powinna być kompetentna, kulturalna, ale przede wszystkim skuteczna, czyli będąca w stanie pomóc klientowi pokonać każdą, nawet najmniejszą przeszkodę w zakupach i to na każdym etapie transakcji. (abstrakt autora)
W Polsce call centers, czyli telefoniczne centra informacyjne służą przede wszystkim do uzyskiwania i przekazywania informacji. Badania rynku telemarketingowego wykazują, że w 1998 r. z numerami infolinii Polacy byli połączeni przez ok. 40 mln min., o 17 mln dłużej niż w poprzednim. Jest to bardzo ważne narządzie marketingowe służące do kształtowania wizerunku firmy. Na jej efektywność w równym stopniu wpływają jakość technologii i czynnik ludzki.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.