Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 32

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing usług transportowych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Autor w swoim artykule przedstawia istotę innowacji w usługach transportowo-logistycznych. Wskazuje na rolę strategii innowacyjnych oraz wartości cenione przez klienta w usługach transportowo-logistycznych mogące być pierwotnym źródłem innowacji. Rozważania zobrazowane są przykładami innowacji w usługach transportowo-logistycznych. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono dyskusję nad problematyką nowego spojrzenia na działalność marketingową w firmie transportowej. Omówiono możliwość wdrożenia koncepcji marketingu holistycznego w branży TSL jako nowego kierunku aktywności marketingowo-logistycznej. Na podstawie badania literatury przedmiotu oraz badania typu case study zaprezentowano problematykę marketingu holistycznego rozumianego jako działalność zintegrowana łącząca elementy marketingu i logistyki transportu. Wyniki analizy poznawczo-krytycznej światowej literatury przedmiotu przedstawione w pracy wskazują na występowanie wyraźnej luki poznawczej i luki badawczej, jeśli chodzi o rozważania na temat zastosowania marketingu holistycznego w branży TSL, zwłaszcza w obszarze usług transportowych. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest diagnoza działań marketingowych realizowanych przez przedsiębiorstwo Polskie Koleje Państwowe w porównaniu z kolejami w innych krajach europejskich. Jest również próbą wskazania tych obszarów, których rozwój umożliwi sprostanie wyzwaniom współczesnego wolnego rynku, na którym, w sektorze transportu pasażerskiego, konkurencja jest szczególnie nasilona.
Przedstawiono formy promocji (reklamę, akwizycję, public relations i publicity, uzupełniającą promocję sprzedaży, sponsoring) stosowane przez wybrane firmy transportowo-spedycyjne: PEKAES MULTI-SPEDYTOR, Spedpol Spedycja Polska Sp. z o.o., C. Hartwig - Katowice S.A., Delta Trans Sp. z o.o.
W artykule omówiono zachowania konsumentów usług transportowych w XXI wieku. Celem rozważań jest wykazanie specyfiki zachowań usługobiorców usług transportowych w kontekście kształtowania działań i narzędzi nowoczesnego marketingu usług transportowych. Realizując tak sformułowany cel, wykorzystano metody badawcze analizy i syntezy połączonej z logicznym wnioskowaniem. Z przeprowadzonych badań wynika, że analizowane zachowania konsumentów wywierają wpływ na koncepcję marketingu usług transportowych. Artykuł ma charakter teoretyczny. (abstrakt oryginalny)
Autor definiuje marketing usług transportowych, omawia celowość badań marketingowych oraz metody pozwalające określić pozycję rynkową przedsiębiorstwa. Następnie przedstawia zagadnienie planu marketingowego opracowanego dla przedsiębiorstwa transportowego.
Tradycyjnie rozumiane elementy marketingu-mix powinny być na początku XXI wieku, rozpatrywane w kontekście zarządzania tożsamością, komunikacją z rynkiem oraz wizerunkiem przedsiębiorstw transportowych i świadczonych przez nie usług. Dobra reputacja firmy transportowej jest jej ogromnym atutem w konkurowaniu o klientów. Z przeprowadzonych rozważań i badań wynika, iż poprawę wizerunku przedsiębiorstwa transportowe mogą osiągnąć poprzez: oferowanie usług o wysokiej jakości, bezpiecznych i niezawodnych, kreowanie wizerunku firmy (i gałęzi transportu) przyjaznej środowisku naturalnemu, kreowanie nowej reputacji firmy za pomocą public relations w celu wypracowania pozytywnej opinii wśród pracowników (marketing wewnętrzny) i otoczenia PKP oraz przedsiębiorstw transportu samochodowego (marketing zewnętrzny), konkurencję cenową i kosztową oraz elastyczność negocjacyjną w tym zakresie, odpowiedni dobór kadr, umiejętnie obsługujących klientów (działania zwane marketingiem interakcyjnym), wykorzystanie wiedzy, umiejętności i doświadczenia pracowników poprzez optymalne wypracowanie kluczowych cech konkurencyjności, stosowanie zasad partnerstwa, postrzeganie priorytetów ochrony środowiska, nagłaśnianie działań proekologicznych, rozwój systemu komunikacji i informacji jako przyszłościowych instrumentów marketingowych. (fragment tekstu)
8
63%
Celem opracowania jest przedstawienie i analiza charakterystycznych cech współczesnych działań marketingowych na rynku pasażerskich usług lotniczych w kontekście konkurencyjnych uwarunkowań. W artykule zaprezentowano przykłady strategii konkurencji wdrażanych w towarzystwach lotniczych i podejmowanych w ich ramach działań marketingowych. Wskazano na niektóre zmiany i efekty wynikające z rozwoju komunikacji marketingowej, procesów digitalizacji, innowacyjności i udziału mediów społecznościowych.(abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Wybrane problemy marketingu usług transportowych
63%
Artykuł prezentuje zagadnienia dotyczące wymiany pojazdów samochodowych w przedsiębiorstwach transportowych. W szczególności przedstawia on wpływ uwarunkowań rynkowo-marketingowych na ten proces. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem geomarketingu jest optymalizacja publicznych usług transportowych w mieście, analiza lokalnego środowiska i zwiększenie liczby klientów stale korzystających z tych usług. W zasadzie jest to program komputerowy, który pozwala na analizę miejsc cieszących się największym zainteresowaniem użytkowników transportu. Na podstawie analizy możliwe jest zbudowanie systemu transportowego, który w najbardziej efektywny sposób spełni oczekiwania mieszkańców. Geomarketing pozwala zatem na ocenę rynku transportu oraz na przeanalizowania z punktu socjo-ekonomicznego aktualnej oferty i porównanie alternatywnych możliwości transportu miejskiego.
W opracowaniu przedstawiono założenia marketingu-mix, w odniesieniu do specyficznych zależności istniejących w sektorze logistycznym. Przedstawiono również strategię marketingową stosowaną przez spółki logistyczne podkreślając jej znaczenie dla przedsiębiorstw transportowych.
Zdefiniowano zespół działań marketingowych w ogóle i w odniesieniu do usług transportowych. Zdaniem autora polskie firmy transportowe, bez względu na ich status nie prowadzą badań marketingowych, nie są także przygotowane do nich w najbliższej przyszłości, co wiąże się z ograniczeniami technicznymi, ekonomicznymi i psychologicznymi.
Konkurencyjny rynek usług transportowych stanowi bardzo poważne wyzwanie dla funkcjonujących na nim przedsiębiorstw, zmuszając je do zwrócenia szczególnej uwagi na efektywność i skuteczność prowadzonych działań gospodarczych. Realizacja tych rynkowych wymagań jest możliwa tylko w przypadku przyjęcia przez firmy transportowe orientacji marketingowej. Z obserwacji zachowań rynkowych przedsiębiorstw transportowych wynika, że stosunkowo niewiele z nich decyduje się na prowadzenie w pełni profesjonalnych działań o charakterze marketingowym. Brak troski o sferę marketingową z pewnością nie pozwoli podmiotom gospodarczym funkcjonującym na rynku usług transportowych na odniesienie sukcesu w konfrontacji z silnymi potencjałowo i przygotowanymi do prowadzenia działalności w warunkach konkurencji firmami zagranicznymi. W tej sytuacji przedsiębiorstwa transportowe powinny podjąć zdecydowane działania mające na celu poprawę funkcjonowania sfery marketingowej, która stanowi jeden z najważniejszych elementów umożliwiających przetrwanie i powodzenie na rynku. (fragment tekstu)
Artykuł jest poświęcony wybranym zaganieniom marketingu w przedsiębiorstwach sektora transportu. Szczególną uwagę zwrócono na dwa czynniki: rynkowo ukierunkowany personel i sprawnie działający marketingowy system informacji, które mają wpływ na poziom obsługi klienta.
Autorka w artykule omawia problemy związane z badaniami marketingowymi kilku spółek transportowych działających na rynku. Opracowanie zawiera przegląd wybranych elementów promocji stosowanej przez przedsiębiorstwa takich jak: reklama, public relations i promocja sprzedaży.
Przedmiotem opracowania są strategiczne czynniki sukcesu przedsiębiorstwa na rynku transportowym. Zmierzając do umocnienia swojej pozycji na rynku, firmy transportowe powinny dążyć do przejmowania roli operatora logistycznego, wykorzystując strategię kompleksowej obsługi logistycznej. Uzyskanie przewagi konkurencyjnej może zapewnić przedsiębiorstwu podwyższenie cech jakościowych oferty usługowej oraz podejście marketingowe. Jakość jest tutaj rozumiana jako jakość produktu i jakość funkcjonowania przedsiębiorstwa. Istota marketingu jako części strategii firmy polega na takim wyborze instrumentów cenowych i pozacenowych (marka i wizerunek firmy, standing finansowy, stabilność na rynku, równomierne utrzymanie płynności finansowej), przy których dana firma może uzyskać przewagę nad konkurentami występującymi na rynku usług transportowych.
Omówiono współzależności zadań logistycznych, marketingowych, technologicznych i spedycyjnych w procesach transportowych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na znaczenie ich modelowania. Wykazano, że zastosowanie modelowania procesów logistycznych pozwala na realizację podejścia systemowego do zadań transportu, obejmującego trzy główne równorzędne moduły: produkcję, przewozy oraz rynek (marketing), przez co możliwe staje się urealnienie niezawodności całego układu produkcyjno-przewozowego.
Przedstawiono sytuację kolei z punktu widzenia spójności decyzji zarządzania strategicznego, potencjału gospodarczego i przewidywanego zapotrzebowania na przewozy. Autor wskazał na skomplikowaną problematykę charakteru ewolucyjnego rozwoju działalności marketingowej w przedsiębiorstwie kolejowym oraz wpływu tej koncepcji na strategię planowanego rozwoju PKP.
Omówiono współzależność zadań marketingowych, logistycznych i spedycyjnych w procesach transportowych oraz ich zasadniczy wpływ na powstawanie założeń systemowych i realizację transportu kombinowanego w szczególności w aspekcie dostosowania się do wymagań WE {Dyrektywa nr 91(441)}.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.