Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 52

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing wirusowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Skutecznie i tanio każdą praktycznie markę mogą wypromować sami klienci. Przedstawiono kilka dobrych marketingowych pomysłów kreowania wizerunku, które, niczym wirus, rozprzestrzeniają się pomiędzy potencjalnymi nabywcami (e-mailing, gry flashowe, konkurs, wartościowe prezenty) oraz warunki sukcesu.
Marketing wirusowy to strategia promocyjna mająca na celu zachęcić klientów do przesyłania innym klientom informacji marketingowej tym samym okazję do lawinowego rozprzestrzeniania się i oddziaływania komunikatu. Przedstawiono motywy skłaniające ludzi do przekazywania informacji marketingowej.
3
Content available remote Viral Marketing as an Innovative Form of Marketing Communication
80%
Viral marketing is considered to be part of internet marketing. A virus as an information carrier spreads among people and gradually "infects" subsequent internet users1. The paper mainly aims at indicating contemporary forms and applications of viral marketing on the internet. The paper is based on secondary reports concerning the spread of viral information as well as the author's experiment conducted on Facebook relating to the viral message.(original abstract)
4
Content available remote Marketing wirusowy a sposób postrzegania marki
80%
O możliwościach wykorzystywania marki jako skutecznego narzędzia konkurowania przesądza siła marki. K.L. Keller określa ją jako efekty marketingowe, które mogą być przypisane bezpośrednio marce - co oznacza, że nie pojawiłyby się one, gdyby produkt nie był nią właśnie oznaczony1. Siła marki zależna jest od siły i natury skojarzeń z nią związanych. Siła wpływa na świadomość marki, zaś całość skojarzeń związanych z marką tworzy jej wizerunek. Wpływ na ich powstawanie wywiera nie tylko firma, lecz również kultura, oczekiwania społeczne, działania konkurencji czy opinie innych osób. To właśnie na skutek oddziaływania tych czynników całość skojarzeń, jakie firma stara się wytworzyć lub utrzymać na temat swej marki (tożsamość marki)2, nie zawsze jest zgodny z całością skojarzeń zapisanych w umysłach konsumentów (wizerunkiem marki). Na wizerunek marki wpływ mają także osobiste i nieosobiste doświadczenia, marketing szeptany, nieoficjalne informacje o marce czy uprzedzenia związane z marką, firmą, krajem pochodzenia, osobą, wydarzeniem lub miejscem. Właśnie na skutek oddziaływania tych elementów tak trudne staje się zapewnienie zgodności pomiędzy wizerunkiem a tożsamością marki. (fragment tekstu)
Marketing wirusowy jest strategią promocyjną mającą na celu zachęcić klientów do przesyłania innym klientom informacji marketingowej, tym samym stwarzając okazję do lawinowego rozprzestrzeniania się i oddziaływania komunikatu. Przedstawiono metody i techniki wykorzystywane w marketingu wirusowym poprzez Internet. Zwrócono uwagę na motywy, jakie skłaniają użytkowników do przekazywania informacji komercyjnej znajomemu.
6
Content available remote Marketing wirusowy w przedsiębiorstwach usługowych
61%
Celem niniejszego opracowania jest opisanie możliwości wykorzystania marketingu wirusowego przez przedsiębiorstwa usługowe na podstawie wybranych przykładów dotychczas przeprowadzonych kampanii marketingu wirusowego. W artykule z wykorzystaniem metody opisu i analizy źródeł przedstawiono specyficzny rodzaj marketingu szeptanego online - marketing wirusowy - oraz sposoby jego wykorzystania. Zaprezentowano również model pozwalający na zaplanowanie efektywnej kampanii marketingu wirusowego oraz opisano z jego wykorzystaniem dwa przykłady udanych kampanii prowadzonych przez przedsiębiorstwa usługowe i jeden przykład negatywny. Marketing wirusowy jest interesującym narzędziem z punktu widzenia przedsiębiorstw usługowych (wykorzystywanym już od co najmniej dekady), ponieważ udana kampania potrafi zaangażować i zainteresować nadawcą duże rzesze internautów.(abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Viral Marketing - the Case of Turkey
61%
The purpose of this paper is to present and analyze successful viral marketing campaigns of Turkish advertisements in the form of a case study to determine which factors seem to play the most important role in terms of viral marketing message perception in Turkey. As a country in which the increasing role of digital media and the internet is beginning to dominate interpersonal communication, the use of viral approach in marketing is also growing. The examples of most viral videos in Turkey from the previous years confirm that the most important factor which determines the success of a viral message is its content, which should be at the same time attention-catching and entertaining. Nevertheless, the seeding strategy is the factor which accelerates the success of viral messages. (original abstract)
Marketing wirusowy stwarza szanse, ale i zagrożenia. Jego największa zaleta, czyli włączenie odbiorcy w proces konstruowania i rozpowszechniania komunikatu może obrócić się na niekorzyść firmy.
Celem publikacji jest przedstawienie uwarunkowań i korzyści wynikających z zastosowania marketingu wirusowego ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji w Internecie. Artykuł składa się z trzech części, gdzie przedstawiona została istota marketingu wirusowego, opis wirusa popularyzowania w Internecie oraz przyczyny rozprzestrzeniania się informacji wirusowo.
Nowa rzeczywistość gospodarcza powoduje, że marketerzy mogą i powinni wykorzystać internet jako istotny kanał informacyjno-komunikacyjny i sprzedażowy. Celem artykułu było przybliżenie wirusowej komunikacji marketingowej na rzecz marki w sieci, w ujęciu teoretycznym i empirycznym. Metodyka badawcza objęła studia literaturowe, analizę wtórnych źródeł informacji, w tym zasobów internetowych, studia przypadków kampanii wirusowych dla wybranych marek oraz badania pierwotne z wykorzystaniem ankiety internetowej. Przeprowadzone badania potwierdziły atrakcyjność, skuteczność i wzrastającą rolę wirusowych kampanii komunikacyjnych wokół marek w internecie. Przynoszą one różnorodne korzyści, takie jak: budowanie społeczności marki, generowanie ruchu w sieci, efekt publicity, kreowanie pozytywnych doświadczeń interesariuszy, wzrost satysfakcji czy zacieśnianie relacji uczestnik-marka, a także wymierne wyniki sprzedażowe.(abstrakt autora)
Od czego zależy sukces marketingu wirusowego. Decydujące znaczenie mają dwie rzeczy - pomysł oraz przemyślana strategia działań. Warto pamiętać, że nie każdy produkt i nie w każdym momencie cyklu życia nadaje się do wypromowania za pomoc marketingu wirusowego.
13
Content available remote Marketing wirusowy w promocji miejsc i produktów turystycznych
61%
Celem niniejszego artykułu jest zdefiniowanie pojęcia marketingu wirusowego, przedstawienie jego założeń, przykładów i zalet oraz siły przekazu. Opisano zasady tworzenia przekazu, wskazując przykłady kampanii wirusowych. Dalszą cześć pracy poświęcono analizie efektywności promocji na podstawie badań przedstawionych w raporcie TOP PROMOCJI polskich miast, powiatów i regionów 2013, zrealizowanym przez Best Place - Europejski Instytut Marketingu Miejsc. W raporcie przedstawiony został ranking najbardziej efektywnych, w relacji nakładów do efektów, narzędzi promocji miejsc oraz najbardziej efektywne narzędzia promocji miejsc według doświadczenia respondentów. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Marketing wirusowy w internecie
61%
Niniejszy artykuł opisuje zjawisko marketingu wirusowego w Internecie. Opisane zostały jego formy oraz kanały przekazu z uwzględnieniem mechanizmów stojących za samoczynnym rozpowszechnianiem się komunikatu reklamowego. Autor porusza również kwestię przygotowania virala jak i pomiaru efektów jego rozprzestrzenienia się. Artykuł wzbogaca studium przypadku kilku wybranych kampanii wirusowych w Internecie.(abstrakt oryginalny)
Zdaniem autorki marketing wirusowy to nic innego jak sianie idei lub gotowego przekazu i oddanie władzy dystrybucyjnej w ręce użytkowników. Może być rozpowszechniany zarówno „w realu” jak i w internecie. To, co dla niego charakterystyczne, czyli popularność, zdobywa w tempie lawinowym. Autorka przestrzega jednak, że im więcej wirusów, tym lepsze szczepionki – to znaczy zaleca zdrowy rozsądek, bo przecież nie każdy musi tworzyć wirusa, a najgorsze są działania na siłę, robione tylko dlatego, że są modne. Zdaniem autorki innowacyjność jest w cenie bez względu na to, czy klasyfikujemy ją jako wirus, czy też nie.
Marketing wirusowy ma sprawić iż użytkownicy Internetu - klienci i potencjalni klienci - sami będą rozpowszechniać pomiędzy sobą zaplanowany przez firmę przekaz lub też sami administratorzy innych stron będą odsyłać użytkowników do naszej strony. Autor opisuje metody marketingu wirusowego (badania/sondy i raporty, poleć znajomemu, darmowe testowe oprogramowanie/e-booki, darmowe konta mailowe, forum/blog).
(...) Obecny rozwój internetu jak i mediów społecznościowych oferuje prawie nieograniczoną możliwość promowania oferty turystycznej. Jak wskazuje dostępne piśmiennictwo w przeciwieństwie do tradycyjnych form reklamy wykorzystanie tych narzędzi, umożliwia nie tylko dotarcie do niezliczonej grupy odbiorców ale prowadzi do znacznej redukcji kosztów działalności marketingowej w zakresie promocji tz. "produktów turystycznych" [Nuszkiewicz 2013, ss. 17-18]. Obserwacje rzeczywistości rynkowej poczynione przez autorów artykułu wskazują wyraźnie, że coraz częściej jednym z innowacyjnych narzędzi stosowanych kampaniach reklamowych w internecie jest marketing wirusowy. Dzięki rozwojowi technologicznemu oraz rozpowszechnieniu się idei portali społecznościowych narzędzie te stało się jednym z najpopularniejszych form promowania i budowania wizerunku, także w sektorze turystycznym [Gralczyk 2012, ss. 310-320]. Zatem omówienie zagadnień dotyczących marketingu wirusowego jako innowacyjnego narzędzia w promocji imprez tematycznych na przykładzie Tall Ship Races 2018 wydaje się, właściwym zakreśleniem problemu badawczego, obejmującego problematykę samej turystyki jak i zarówno innowacyjnych narzędzi marketingowych. (fragment tekstu)
Autor twierdzi, że z komunikacyjnego punktu widzenia plotka jest efektywnym mechanizmem wymiany informacji oraz idealnym narzędziem do przenoszenia wieści, zwłaszcza w sytuacjach szybkich zmian i nowości, które potrzebują ujrzeć światło dzienne i dotrzeć do opinii publicznej. Autor podaje, że w marketingu szeptanym plotka jest nośnikiem informacji marketingowej, opinii o produkcie etc. Konsumenci, rozmawiając o produkcie, usłudze czy marce, przenoszą - z ust do ust - zarówno swoje opinie, jak i hasła przekazane im przez specjalistów. A wytwarzany szum - pozytywny lub negatywny - wpływa na popularność marki. Może zachęcać do wyboru lub rezygnacji z zakupu. Według autora plotka może być nieocenionym elementem kampanii reklamowej.
Niestandardowe akcje oparte na mechanice flash mobów najczęściej budzą sympatię i cieszą się sporym zainteresowaniem, chociaż pojawiają się też głosy sprzeciwu, nie każdy bowiem zgadza się na takie wykorzystanie idei spontanicznego wydarzenia. (...) Coraz częściej jednak flash moby są pozbawione elementu absurdu, humoru, stając się okazją do zgromadzenia ludzi, których łączy ta sama idea. Takie wydarzenia nigdy nie staną się znane na szerszą skalę, nie podbiją serc internautów - zbyt poważne, nachalnie promocyjne eventy nie mają viralowego potencjału. O tym warto pamiętać. (fragment tekstu)
Zwrócono uwagę na wykorzystanie materiałów multimedialnych (filmów wideo) w działaniach marketingu szeptanego i wirusowego. Przybliżono jak można mierzyć efektywność podjętych działań.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.