Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 21

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Mass customization strategy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule zaprezentowano koncepcję mass customization, w porównaniu z klasyczną koncepcją produkcji masowej. (abstrakt oryginalny)
Przemiany we współczesnym otoczeniu przedsiębiorstw prowadzą do zwiększania siły przetargowej konsumentów i zmuszają firmy do wprowadzania zmian w sposobach działania na rynku. W opracowaniu omówiono pojęcie masowej indywidualizacji, która polega na dostosowaniu działań marketingowych firmy do potrzeb indywidualnych konsumentów w sposób efektywny kosztowo. (fragment tekstu)
Zainteresowanie zarządzaniem pracownikami pochodzącymi z różnych środowisk kulturowych, wyrażającym się przyjmowaniem podejścia indywidualizacji, wynika z wzmożonych procesów migracyjnych, charakterystycznych zwłaszcza dla Europy i USA, oraz procesów demograficznych wyrażających się starzeniem wielu rozwiniętych gospodarczo społeczeństw. Różnorodność stawia przed organizacjami trudne wyzwanie; właściwie zarządzana, stwarzać może szansę osiągnięcia przewagi konkurencyjnej na rynku, niewłaściwie kierowana przyczynić się może nawet do ich upadku. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest prezentacja modelu koncepcyjnego analizującego wartość masowej kastomizacji dla klienta z perspektywy specyfiki kultur narodowych. W szczególności, odwołując się do wymiarów wartości kulturowych Hofstedego, zaproponowany model wyjaśnia różnice w postrzeganiu przez konsumentów korzyści i kosztów masowej kastomizacji. Zaprezentowane w opracowaniu rozważania odpowiadają na potrzebę lepszego zrozumienia czynników sukcesu masowej kastomizacji, a wyniki analizy pozwalają na sformułowanie praktycznych wskazówek dotyczących tworzenia i implementacji strategii opartej na tej koncepcji.(abstrakt oryginalny)
W sytuacji dynamicznych zmian preferencji klienckich, brak odpowiednich narzędzi wspomagających przełożenie potrzeb klienta na właściwości produktu/usługi może prowadzić do destabilizacji funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz do obniżenia jego pozycji na rynku. Dostosowanie do złożonych potrzeb klientów jest możliwe dzięki wdrożeniu strategii masowej indywidualizacji. Strategia ta jest skierowana do dynamicznie zmieniającego się rynku, musi więc być wspomagana komputerowo. Na wstępie artykułu przedstawiono koncepcję strategii masowej indywidualizacji w kontekście podnoszenia konkurencyjności przedsiębiorstw produkcyjnych. Zaprezentowano obecny stan wiedzy dotyczącej tej strategii oraz omówiono jej wybrane aplikacje. Na zakończenie przedstawiono koncepcję systemu informatycznego wspomagającego strategię masowej indywidualizacji. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest próba sklasyfikowania przedsiębiorstw produkcyjnych pod względem możliwości wykorzystywania strategii masowej indywidualizacji. Na wstępie przedstawiono analizę pojęcia "masowa indywidualizacja" oraz genezę i definicje tej strategii. Następnie wyróżniono najważniejsze typy przedsiębiorstw oraz określono, w jakim stopniu są one predysponowane do dostarczania klientom zindywidualizowanych produktów. Wskazano również najważniejsze kierunki zmian przy wdrażaniu omawianej strategii dla dwóch skrajnych typów producentów, tj. masowego oraz wytwórcy produktów jednostkowych. (abstrakt oryginalny)
Zdaniem autora kluczem do zbudowania lojalności w internecie jest ciągłe uczenie się użytkownika i personalizacja komunikacji. Autor przekonuje, że kampanie wciąż zbyt często są pojedynczymi epizodami skierowanymi do anonimowego użytkownika, a w kolejnych akcjach nie wyciąga się wniosków z wyników poprzedniej. Tymczasem komunikacja w sieci może i powinna układać się w scenariusz, który uczy, jak postępować z klientem, i wyciąga wnioski przy kolejnym spotkaniu. Za najważniejsze interaktywne narzędzia do budowy programów lojalnościowych autor uważa strony www, SMS/MMS oraz wiele nowych narzędzi, które nie są jeszcze masowe, ale już warto na nie zwrócić uwagę.
8
84%
W strategii Masowej Indywidualizacji (ang. Mass Customization) zakłada się wymóg dostarczenia produktu jak najlepiej dostosowanego do potrzeb indywidualnych klientów, zachowując przy tym poziom kosztów znamienny dla produkcji masowej. Strategia ta jest swoistego rodzaju remedium na bolączki związane z rosnącą konkurencją, wynikającą w głównej mierze z globalizacji rynków. Przejście od produkcji masowej, poprzez produkcję wariantową, do produkcji spersonalizowanej nie może się jednak odbyć bez wprowadzenia specjalistycznych narzędzi informatycznych ułatwiających przełożenie wymagań klientów na konkretne cechy produktu finalnego. Na podstawie przeglądu literatury, należy stwierdzić rosnące zainteresowanie narzędziami informatycznymi wspomagającymi konfigurację bądź projektowanie produktu wedle indywidualnych upodobań klientów. Dowodem na wzmożone zainteresowanie wdrożeniem aplikacji tego typu, może być również rosnąca liczba przedsiębiorstw z branży IT posiadających w swej ofercie produkty rekomendowane do wdrożenia Masowej Indywidualizacji. Wiodącą pozycję wśród tego typu rozwiązań mają konfiguratory produktu i konfiguratory sprzedaży. W niniejszym opracowaniu zaprezentowano ogólną koncepcję konfiguratora jako przykładu narzędzia informatycznego, wspomagającego stosowanie paradygmatu Masowej Indywidualizacji. W szczególny sposób przedstawiono zasadę korzystania z narzędzia, co w opinii autorki przyczyni się do uwypuklenia różnic pomiędzy konfiguratorem sprzedaży a konfiguratorem produktu. (fragment tekstu)
Masowa personalizacja czy indywidualizacja nie jest jedynie domeną produktów. Okazuje się, iż świetnie też sprawdza się w usługach. Nie dotyczy to wszakże sektora technicznego - do urządzeń eksploatowanych w domu potrzebne są części zamienne ściśle pasujące. Ale już przy zakupie książek, kalendarzy, tapet, obrazów, personalizacja dobrze się sprawdza. To samo dotyczy mody i tekstyliów, jak również odżywiania. Jeżeli firmy chcą budować personalizację na większą skalę, nie mogą sobie pozwolić na lekceważenie czynnika społecznego. Dzisiejsze pokolenie 3F jest przyzwyczajone do robienia mnóstwa czynności jednocześnie. (fragment tekstu)
Artykuł zawiera teoretyczne oraz przykładowe przedstawienie strategii masowej indywidualizacji - jednej z wielu strategii działania przedsiębiorstwa. Druga część artykułu ukazała się w numerze 4/2004.
Artykuł zawiera teoretyczne oraz przykładowe przedstawienie strategii masowej indywidualizacji - jednej z wielu strategii działania przedsiębiorstwa. Pierwsza część artykułu ukazała się w numerze 3/2004.
Termin Mass Customization można zdefiniować jako kompleksową strategie biznesową, dzięki której możliwa jest produkcja masowa zgodnie z preferencjami klienta indywidualnego po standardowych cenach, a jej celem nadrzędnym jest maksymalizacja satysfakcji klienta. Opisano przykładową procedurę realizacji zakupu zgodnie ze strategią Mass Customization oraz jej zalety. Wyróżniono obszary zastosowań tej strategii
Pojęcie masy / społeczeństwa masowego może wydawać się przestarzałe, jednak odsyła do idei i problemów, które znów nabierają znaczenia w socjologicznej analizie współczesnych procesów społecznych. Odtwarzając przemiany tego pojęcia, możemy zidentyfikować jego stałe elementy oraz te, które ulegają ewolucji ze względu na zmieniający się kontekst historyczny. Do tych ostatnich zaliczyć należy zarówno nowe mechanizmy ukryte za procesami "umasowienia" społeczeństwa, jak i odmienne sposoby sprawowania kontroli nad masami, wśród których - współcześnie - najistotniejszą rolę odgrywa zarządzanie społecznym ryzykiem, marketing oraz ideologia samorealizacji. (abstrakt oryginalny)
Po około pięciu latach swoistego marketingowego "zaćmienia księżyca" marki zatoczyły koło słysząc coraz więcej głosów i opinii, że jednak digital i social to nie są rozwiązania na wszystkie bolączki marketingu. Te bowiem są tylko jednym z wielu kanałów w strategii komunikacji każdej marki. Ale nie kluczowym i nie zmieniającym reguł gry i relacji konsument - marka. Jeżeli marketing ma być oparty rzeczywiście na ludzkich relacjach, to powinien być budowany na prawdzie, nigdy zaś na udawaniu, przekonaniach czy domysłach. (fragment tekstu)
Informacją kluczową dla specjalistów marketingu, którzy chcą zrozumieć IT w swojej dziedzinie, jest podział Information Technology na dwie główne grupy rozwiązań. Pierwszą z nich stanowią wielkie systemy Customer Experience (CX), które pozwalają tworzyć indywidualizowane doświadczenia informacyjne i zakupowe klientów. Łączą one automatykę wielokanałowych działań marketingowych, analitykę, platformę do zarządzania z obecnością w mediach społecznościowych oraz środowiskiem tworzenia akceptu treści w kampaniach itp. Druga grupa to zasoby IT, procesory, pamięć, transfery sieciowe i dane, które można włączyć w firmową infrastrukturę. (abstrakt autora)
Aby w warunkach masowej produkcji i masowego handlu dostrzec zindywidualizowane potrzeby klientów, a nie tylko udawać, że się to czyni, w większości branż trzeba dysponować zaawansowaną technologią i logistyką. Marketing chętnie odwołuje się do ludzkiej próżności a jednym z jej przejawów jest pragnienie wyróżniania się, a więc oryginalności. Powszechny trend do personalizowania produktów opiera się na wizji zbiorowości konsumentów złożonej z indywidualności. Jednak warunkiem powodzenia tego procesu jest ocieplenie i personalizacja samej marki, skuteczna, jeżeli wesprze je możliwość spersonalizowania samego produktu. (fragment tekstu)
Według analityka finansowego i biznesmena, Jeffa Bezosa istnieją dwa światy rozumienia biznesu. W starym firma aż 70% swojego czasu i energii poświęcała na to, by mówić, jaką jest wspaniałą i silną marką, a tylko 30% na doskonalenie swoich usług i produktów. W nowym zaś świecie proporcje układają się dokładnie odwrotnie: 70% czasu marka poświęca na doskonalenie się i dopasowanie do klientów, zaś tylko 30% na to, by oświadczać innym o swojej wspaniałości. Ta ostatnia postawa przekłada się na konkretne wyniki i stanowi klucz do sukcesu marek. (abstrakt autora)
Rynek usług TSL (transport - spedycja – logistyka) rozwija się intensywnie. Duża konkurencja, wyraźny podział na segmenty oraz dominacja polityki outsourcingowej zmusiły firmy TSL do podjęcia walki o klienta. W tej walce cena stała się kluczowym instrumentem. Podkreślono iż przewagę konkurencyjną można uzyskać tylko za pomocą właściwej strategii działania. W opinii autora, budowę przewagi konkurencyjnej może być wspomagane przez strategię masowego dostosowywania.
Naczelną zasadą marek, które mają potencjał do uprawiania popcorn marketingu, jest ich uniwersalność. Gdy zamiast wąskich grup klientów skupimy się na szerokich kontekstach używania, otwierają się bogate możliwości kreatywnej promocji produktu. W popcorn marketingu chodzi bowiem o znalezienie jak największej grupy osób, które posiadają te same cechy, przedmioty i potrzeby. (fragment tekstu)
Popcorn marketing to sposób myślenia i prowadzenia marketingu, który polega na założeniu, że marka skierowana do odbiorcy masowego, produkowana na wielką skalę, powinna zostać uznana za atrakcyjną przez cały przekrój odbiorców (młodsi, starsi, kobiety, mężczyźni) bez konieczności kosztownego tworzenia i nadawania dziesiątek rozmaitych kreacji. Dobrze opracowany popcorn marketing, z wykorzystaniem social mediów, może być skuteczny także dla niewielkich marek, których nie stać na produkcję i emisję komunikacji w wielkoskalowych i wysokobudżetowch kanałach. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.