Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Mass payments
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł podejmuje problem realizowania płatności na rzecz tzw. masowych wierzycieli, czyli firm telekomunikacyjnych, zakładów energetycznych, operatorów telewizji kablowej i tym podobnych podmiotów. Autor charakteryzuje różne warianty opłacania regularnych płatności przez osoby fizyczne, zwracając uwagę na nową usługę, polegającą na umożliwieniu klientom opłacania rachunków gotówką przy okazji robienia zakupów w dużych centrach handlowych czy na stacjach benzynowych. W artykule scharakteryzowano politykę sektora bankowego wobec płatności masowych. Rozwój płatności masowych jest również analizowany z punktu widzenia ogólnych kierunków ewolucji systemu płatniczego. W drugiej części artykułu autor uzasadnia tezę, że w przyszłości płatności masowe będą realizowane głównie z wykorzystaniem obrotu bezgotówkowego, w tym polecenia zapłaty.
Artykuł przedstawia stereotyp regulowania płatności w Polsce. Autor charakteryzuje działalność BillBird-u SA, spółka ta potrafiła wykorzystać nawyk Polaków do regulowania płatności gotówką, w tym celu uruchomiła ekonomiczną sieć płatności gotówkowych w placówkach handlowych.
3
Content available remote Agent rozliczeniowy i opłata interchange w transakcjach kartą płatniczą
100%
Proces rozliczania transakcji dokonywanych kartą płatniczą jest złożony i bierze w nim udział wiele podmiotów. Agent rozliczeniowy odgrywa w nim znaczącą rolę, pośrednicząc zarówno w przepływie informacji dotyczących autoryzacji, jak i potem przelewów z konta konsumenta na konto przedsiębiorcy. Pobiera on przy tym opłatę interchange, z której część zostaje u niego, a część przekazywana jest organizacji płatniczej oraz bankowi konsumenta. (fragment tekstu)
Artykuł przedstawia jedną z form regulowania powtarzających się płatności, jaką jest polecenie zapłaty. Omawia rozwój tej usługi na rynku polskim. Zwraca uwagę zarówno na utrudnienia i udogodnienia związane ze stosowaniem tej formy płatności.
Dostawcy usług promują polecenie zapłaty jako jedną z najprostszych usług finansowych. Dzięki niemu klient oszczędza na prowizjach i zyskuje wygodę.
6
Content available remote Rozwój rynku płatności zbliżeniowych w Polsce
84%
Celem pracy jest ocena stanu rozwoju polskiego rynku kart zbliżeniowych w latach 2008-2011. Praca oparta jest na wynikach badania ankietowego skierowanego we wrześniu 2011 r. do przedstawicieli banków i agentów rozliczeniowych, zaangażowanych w wydawanie kart i obsługujących płatności zbliżeniowe na rynku polskim.(fragment tekstu)
7
Content available remote Konkurencja na rynku pośredników świadczących usługi płatnicze
84%
Celem artykułu jest charakterystyka konkurencji na rynku podmiotów świadczących usługi płatnicze w Polsce oraz przedstawienie głównych założeń nowej ustawy regulującej ich działalność.(fragment tekstu)
Omówiono istotę polecenia zapłaty. Przedstawiono rozwój tej usługi bankowej w Polsce. Podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, co zrobić, aby wykorzystać w większym niż dotychczas stopniu zalety polecenia zapłaty?
Przedstawiono formy i pośredników płatności masowych, automatyzację rejestracji i przetwarzania danych zawartych w zleceniu płatniczym, bankowe rachunki wirtualne, informatyczne wsparcie banków, firm i pośredników oraz model płatności masowych oparty na relacji "jeden do wielu".
System płatniczy jest trzecim filarem każdego systemu bankowego, oprócz polityki pieniężnej i nadzoru bankowego Podstawowymi elementami krajowego systemu płatniczego są: system płatności nisko- (ELIXIR i EuroELIXIR) i wysokokwotowych (SORBNET i SORBNET-Euro). Wśród tego pierwszego elementu najpoważniejszą kategorię stanowią bezgotówkowe i gotówkowe płatności masowe. Z badań przeprowadzonych przez Narodowy Banki Polski wynika, że polski system płatniczy w przypadku rachunków masowych w siedemdziesięciu pięciu procentach oparty jest na płatnościach w gotówce.
11
84%
Artykuł bada wpływ zmian zachodzących na europejskim rynku płatniczym na funkcjonowanie sektora bankowego. Badania zostały przeprowadzone w bankach komercyjnych działających w Unii Europejskiej (w 15 krajach). Autorzy przygotowali kwestionariusz ankietowy i opracowali wyniki w zakresie problematyki innowacji płatniczych oraz dwóch europejskich programów integracyjnych: Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (ang. Single Euro Payment Area - SEPA) oraz Dyrektywy o usługach płatniczych (ang. Payment Services Directive - PSD). Największe korzyści z migracji do SEPA powinny osiągnąć duże korporacje, ponieważ będą miały możliwość zintegrowania swoich działań płatniczych w wielu krajach. Zyskają one także na rosnącej konkurencji między bankami na rynku europejskim. Natomiast banki zostały zidentyfikowane jako instytucje, które bezpośrednio w niewielkim stopniu skorzystają z wdrożenia SEPA. Jednak SEPA powinna mieć raczej pozytywny wpływ na konkurencyjność banków w Unii Europejskiej.(fragment tekstu)
Dodanie funkcji kredytowej do telefonów komórkowych nie jest wielkim wyzwaniem dla inżynierów. Telefony z funkcją kart kredytowych wkrótce wejdą na rynek w Japonii. Rynek telefonów komórkowych w tym kraju jest już nasycony. DoCoMo szuka więc nowych możliwości. Wejście na rynek kart kredytowych może być przyczułkiem do ofensywy DoCoMo w sektorze usług finansowych.
W artykule poruszono problem integracji rynków finansowych krajów członkowskich Unii Europejskiej. W tym celu konieczne jest stworzenie zintegrowanego paneuropejskiego rynku usług płatniczych. W dziedzinie rozliczeń międzybankowych funkcjonuje system TARGET ( Transeuropean Automated Real Time Gross Settlement Express Transfer), czyli transeuropejski system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym. Tworzony jest system TARGET 2. W 2007 roku zostanie zbudowana centralna platforma płatnicza, która zastąpi dotychczasową zdecentralizowaną strukturę realizacji płatności transgranicznych. Natomiast 1 stycznia 2008 r. ma zacząć funkcjonować jednolity obszar platności w euro (Single Euro Payments Area - SEPA). SEPA to koncepcja pełnej harmonizacji usług płatniczych w krajach UE oraz Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Lichtensteinie. Jego celem jest umożliwienie osobom fizycznym i prawnym dokonywania płatności bezgotówkowych w euro na takich samych warunkach, niezależnie od tego, dokąd pieniądze są wysyłane. Podkreślono, że do funkcjonowania SEPA konieczne jest znowelizowanie do końca 2007 r. dyrektywy unijnej o usługach płatniczych.
Artykuł przedstawia światowy rynek płatności - głównie elektronicznych. Autor zastanawia się nad konsekwencjami rozwoju tego sektora usług finansowych zarówno dla banków, jak i dla konsumentów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.