Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Means-Ends Analysis (MEA)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono nowy sposób oceny jakości drabinek tworzonych przez respondentów w czasie wywiadu ladderingowego, uwzględniający różnice zarówno w kolejności czasowej, jak i w częstości ich tworzenia przez respondentów. Wprowadzono wskaźnik tzw. centralności drabinek oparty na znanym w analizie dziedziny kulturowej wskaźniku Smitha. Ponadto zaproponowano nową metodę analizy danych ladderingowych za pomocą asymetrycznej analizy korespendencji sumarycznej macierzy drabinek. Jej zastosowanie pozwala otrzymać dodatkową informację na temat dominujących wymiarów w strukturze łańcuchów środków-celów, a także wyznaczyć drabinki prominentne o największym wkładzie w bezwładność układu.(abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest określenie podstaw informacyjnych i wstępna ocena możliwości zastosowania wybranych metod statystycznej analizy wielowymiarowej (SAW) do segmentacji rynku międzynarodowego na podstawie danych binarnych, identyfikujących konsumenckie łańcuchy celów i środków. Analizę ograniczono do metod badania współwystępowania stosowanych w badaniach marketingowych. (fragment tekstu)
Przedstawiono założenia modelu środków-celów. Analiza środków-celów jest jedną z dynamiczniej rozwijających się perspektyw badawczych w marketingu. Aspiruje ona, by stać się metodologia łączącą zalety wspomaganych komputerowo badań jakościowych i ilościowej analizy danych.
Celem artykułu jest systematyczny i krytyczny przegląd literatury dotyczący teorii łańcucha środków-celów i wywiadów drabinkowych wykorzystywanych w badaniach konsumenckich. Przegląd jest dokonany na podstawie 157 artykułów opublikowanych w bazach danych Science Direct, Emerald oraz Willey, w których uwzględniono opracowania wydane między rokiem 2001 a 2018. Artykuł przedstawia podstawowe koncepcje teoretyczne podejścia środków-celów, problemy badawcze, metody wykorzystywane w badaniach i główne wnioski z badań. Wyniki przeglądu literatury potwierdzają, że teoria łańcucha środków-celów jest obszarem dynamicznie rozwijającym się pod względem badawczym w świecie naukowym oraz w praktyce zarządzania. Zidentyfikowano luki poznawcze związane z obszarem teorii i metodologii badań i zaproponowano nowe kierunki przyszłych badań.
W pracy omówiono metody i techniki kolekcjonowania i analizowania łańcuchów środków-celów oraz zwrócono uwagę na analizę ekwiwalencji strukturalnej. Zidentyfikowano również ekwiwalencję strukturalną środków-celów używając do tego celu metod modelu CONCOR i modelu stochastycznego struktur blokowych (programy UCINET i StOCNET).
Celem artykułu jest zbadanie związku pomiędzy teorią łańcuchów środków-celów a koncepcją self opartą na typologii wartości konsumenckiej za pomocą hybrydowej techniki gromadzenia danych. W badaniu wykorzystano sekwencyjne, eksploracyjne podejście badań mieszanych. Dane uzyskano w drodze zastosowania zogniskowanego wywiadu grupowego od osiemnastu zaangażowanych użytkowników smartfonów. W pierwszym etapie wyodrębniono przy użyciu oprogramowania LadderUX hierarchiczną mapę wartości konsumenckich. W drugim etapie zebrane wyniki zostały poddane analizie ilościowej z wykorzystaniem oprogramowania RStudio. W efekcie przeprowadzonych analiz uzyskano macierz zależności między wymiarami obrazu siebie a strukturą łańcuchów środków-celów. Wyniki badania pozwalają na wskazanie zależności pomiędzy łańcuchami środków-celów a obrazem self konsumenta oraz umożliwiają rozszerzenie dotychczasowej koncepcji środków-celów o aspekty indywidualne i symboliczne wynikające z autowizerunku konsumenta. (abstrakt oryginalny)
W artykule autor przedstawił zastosowania wybranych metod sieciowych do analizy łańcuchów środków-celów z zastosowaniem programu komputerowego UCINET. Ze znanych metod sieciowych, autor używa metody umożliwiającej mu zdefiniowanie wspólnych relacji pomiędzy cechami, korzyściami konsumpcji i osobistej oceny konsumentów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.