Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Mikroprocesory
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
A problem of identification of faulty processors of a multiprocessor system is investigated. A method to reduce a pattern of a global syndrome for multiprocessor system which has a 4-cube topology, for the MM model, is presented. Results of the method for some topologies are also presented.(original abstract)
Artykuł przedstawia wstępną koncepcje wykorzystania tanich oraz łatwo dostępnych modułów mikroprocesorowych Arduino oraz pakietu obliczeniowego Matlab do wykrywania zjawiska spalania stukowego. Próby przeprowadzono dla typowego zakresu częstotliwości drgań charakterystycznych dla zjawiska spalania stukowego silników o zapłonie iskrowym stosowanych w samochodach osobowych. Przeprowadzono próby dla dwóch piezoelektrycznych czujników o liniowej charakterystyce. Jednocześnie wskazały one na konieczność zastosowania wzmacniaczy sygnału w docelowym układzie pomiarowym. Przetestowano również rzeczywiste częstotliwości próbkowania modułów mikroprocesorowych komunikujących się bezpośrednio z oprogramowaniem Matlab. Okazały się one znacznie niższe niż możliwości sprzętowe modułów. Zaproponowane zmiany w kodzie źródłowym programu "serwera" modułów pozwoliły na zwiększenie rzeczywistych częstotliwości próbkowania o dwa rzędy wielkości. Otrzymane wyniki pozwalają przypuszczać, że dalsze prace pozwolą na zastosowanie urządzeń oraz oprogramowania również do innych pomiarów wielkości analogowych. (abstrakt oryginalny)
W programie SEPA deklarowano do końca 2010 roku wprowadzenie w Polsce kart płatniczych z chipem. Głównym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest większe bezpieczeństwo transakcji przeprowadzonej z użyciem karty płatniczej z chipem niż z paskiem magnetycznym. W artykule wspomniano również o takim rozwiązaniach jak karty zbliżeniowe.
Obecnie program Intel Inside jest jednym z największych na świecie przedsięwzięć marketingowych. Do współpracy zaangażowano około 1500 producentów komputerów. Intel Inside stanowi jedną z najbardziej wartościowych marek na świecie. Artykuł podaje dane finansowe Intel Corporation w 1998 r. w mld USD.
Celem pracy było sformułowanie założeń i konstrukcja układu regulacji i stabilizacji ciśnienia bezwzględnego, zasilającego autonomiczny aparat udojowy. Układ ten może być również stosowany w innych rozwiązaniach bazujących na tzw. doju ćwiartkowym, ale musi być spełniony warunek, że ciśnienie ssące jest dostarczane indywidualnie do każdego kubka obsługującego ćwiartkę wymienia. Zakres pracy obejmował: opracowanie koncepcji systemu sterowania, budowę rzeczywistego obiektu, zaprogramowanie sterownika PLC dla przyjętego algorytmu sterowania (bazującego na wcześniejszych badaniach naukowych autorów) oraz weryfikację pracy systemu na stanowisku laboratoryjnym. Głównym elementem układu regulacji jest sterownik mikroprocesorowy, w którym zaprogramowano algorytm regulacji ciśnienia, korzystając z logiki rozmytej. Wyniki przeprowadzonych badań doświadczalnych pozwoliły na pozytywną ocenę opisywanego rozwiązania technicznego.(abstrakt oryginalny)
W pracy opracowano ilościową metodę ergonomicznej oceny wizualizacji pracy komputerowego systemu sterowania rozrządzania wagonów SNZ-3 w strefie podziałowej górki rozrządowej.(abstrakt oryginalny)
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przygotowuje się do wprowadzenia technologii biometrycznych w dokumentach obywateli. Jeden z polskich inżynierów chce opatentować system bioidentyfikacji oparty na komputerach kieszonkowych.
Zaprezentowano nowoczesne rozwiązania poboru opłat parkingowych oparte o mikroprocesorową bezstykową technologię identyfikacji EasyPark oraz porównano je z systemem tradycyjnym.
Teoria chaosu stanowi uniwersalne podejście do wszelkich zjawisk zachodzących w przyrodzie i społecznościach ludzkich. Jej bardzo szeroki zakres zastosowań objął także nauki o zarządzaniu. Zgodnie z założeniami teorii chaosu istnieją układy, w których proste przyczyny prowadzą do znacznych nieregularności zachowań, a te z kolei sprawiają wrażenie przypadkowości. Przeprowadzenie dokładnych analiz takich układów prowadzi do wykrywania w nich określonych reguł i prawidłowości. W celu odróżnienia owych nieregularnych, jednakże jednoznacznych zjawisk, od całkowitego nieporządku używa się pojęcia "chaosu". Traktowany zatem jako nieprzypadkowy, chaos stał się ukrytą postacią porządku. W dobie organizacji szeroko przetwarzających różnorodne informacje aplikacyjność idei teorii chaosu znajduje szerokie możliwości zastosowań. Wydaje się, że jednym z najistotniejszych z tej perspektywy rozpatrywania jest kontekst kreatywności ludzi w organizacji. Staje się ona istotnym czynnikiem warunkującym elastyczność organizacji. Chaos może oznaczać: otwartą komunikację, partnerską współpracę, celową sieć powiązań, wielorakość mocnych stron. Ograniczenie ludziom w organizacji pola dla kreatywności, ogranicza jednocześnie organizacji możliwość adaptacji. Zakres wolności jednostek nie może być jednak ani zbyt rozległy, ani zbyt wąski. Uznaje się, że relacja między stopniem kreatywności dla działania a stopniem formalizacji dla struktury ma charakter odwrotnie proporcjonalny.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono możliwości, jakie stoją przed producentami mikroprocesorów, jeśli zaczną wprowadzać nowe technologie ich produkcji.
Do 2005 roku wszystkie banki członkowskie organizacji VISA i Europay mają przejść z kart magnetycznych na mikroprocesorowe. Wskazano zalety kart mikroprocesorowych. Omówiono system elektronicznej bankowości detalicznej OSKAR wykorzystujący tego typu kartę.
Dotychczas na zaoferowanie klientom kart z mikroprocesorem zdecydowały się jedynie 4 duże banki komercyjne, a zaledwie kilka następnych prowadzi w tym kierunku prace.
Karty płatnicze wyposażone w mikroprocesor zapewniają większe bezpieczeństwo dokonywanych przy ich użyciu transakcjom. Jednak w Polsce takich kart jest wciąż bardzo mało.
W pracy przedstawiono konstrukcję robota kroczącego z wykorzystaniem oryginalnej koncepcji. Jest ona odmienna od znanych wzorów biologicznych. Oparta jest o wykorzystanie pionowych ruchów nóg zaopatrzonych w obrotowe stopy. Niezbędny dla zachowania równowagi ruch środka ciężkości jest skojarzony z ruchem nóg. Do napędu ruchu robota wykorzystano 3 serwomechanizmy. Do wykonania robota wykorzystano technikę druku 3D z użyciem tworzywa PLA. Prezentowany robot cechuje doskonała manewrowość. Opracowana konstrukcja umożliwia kroczenie po powierzchniach płaskich. W artykule zaprezentowano system sterowania oparty na sterowniku Micro Maestro firmy Pololu. Zastosowane w układzie sterowania fotorezystory umożliwiają zdalne sterowanie robota z użyciem światła. Przeprowadzone próby potwierdziły poprawność przyjętej koncepcji.(abstrakt oryginalny)
Chmura obliczeniowa, Big Data, szeroko rozumiane rozwiązania mobilne, wirtualizacja - wszystko to przekonuje, że jesteśmy świadkami istotnych zmian w informatyce. Wirtualizację można w pewnym stopniu porównać do wynalezienia procesora i w konsekwencji do pojawienia się komputera. Dziś bowiem to ona napędza informatyczne koło. Bez wirtualizacji nie byłoby wielu wiodących na rynku rozwiązań. Do nich należy właśnie chmura obliczeniowa i nowoczesne systemy mobilne, przydatne w coraz większym stopniu także w usługach bankowych. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.