Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 120

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Mobile marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
1
Content available remote Nowoczesne formy komunikacji hotelu z klientem
100%
W dobie społeczeństwa sieciowego dynamicznym zmianom podlegają narzędzia marketingu usług turystycznych. Dobrym przykładem jest rozwój nowoczesnych, internetowych form komunikacji z klientem hotelu. Stopniowo wprowadzane są internetowe systemy rezerwacji hotelowej o ogólnoświatowym zasięgu. Systemy te dają możliwość swobodnego kształtowania produktu turystycznego przez klienta. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Bluetooth marketing jako forma marketingu mobilnego
100%
Celem niniejszego artykułu jest prezentacja bluetooth marketingu jako nowoczesnego narzędzia marketingu mobilnego. Autor, w oparciu o własne doświadczenia i dostępną literaturę, przedstawia wady i zalety stosowania tej technologii. (abstrakt oryginalny)
The use of smartphones is still increasing in Poland. 64% of Poles used a smartphone device in 2017. Mobile marketing is therefore an ever increasingly important component of a firm's overall promotional strategy. The importance of this medium can be seen through time spent on mobile media, number of searches, and direct and indirect mobile generated sales. The objective of the paper is to investigate the perception of the use of mobile apps by the biggest Polish service companies. By the use of a dedicated research tool, the paper investigates changes that occurred during the two years period. It was revealed that the mean evaluation of mobile apps by android users declined in the research period (years 2016-2018). It constitutes a serious thread for researched service companies, as it may indicate a poor level of satisfaction of their customers from their mobile marketing actions.(author's abstract)
W erze gospodarki rynkowej nieodłącznym elementem związanym bezpośrednio z osiąganiem celów przedsiębiorstwa stała się walka o klienta. Klient uważany jest za najważniejsze ogniwo systemu gospodarczego. Jednak wobec wciąż zwiększającej się konkurencji w wielu sektorach gospodarki niełatwym zadaniem jest zdobycie klienta, jeszcze trudniejszym - osiągnięcie jego lojalności. Przedsiębiorstwa wykorzystują więc najnowsze rozwiązania z zakresu szeroko pojętego marketingu, aby zwrócić na siebie uwagę konsumenta. Do komunikacji z potencjalnymi klientami stosuje się wszystkie dostępne media: prasę, radio, telewizję, Internet, media reklamy zewnętrznej, materiały BTL, a także kontakt bezpośredni. Konsument z kolei w obliczu intensyfikacji działań promocyjnych staje się znacznie bardziej wymagający. Mamy do czynienia z uodparnianiem się ludzi na pewne formy perswazji ze strony oferentów. Wspomniane tu czynniki spowodowały, że w momencie pojawienia się nowej, bezprzewodowej technologii komunikacyjnej, specjaliści marketingowi rozpoczęli intensywne próby zaadaptowania jej do celów marketingu. Dostępne na rynku nowinki technologiczne umożliwiły bowiem ludziom nie tylko komunikowanie się na odległość, ale i wykonywanie coraz to bardziej złożonych operacji z dowolnego miejsca o każdej porze dnia i nocy. W efekcie stworzono nową dziedzinę marketingu, określaną jako marketing mobilny (mobile marketing) lub m-marketing. (fragment tekstu)
W artykule, bazując na źródłach wtórnych, przedstawiono znaczenie mobilnej komunikacji marketingowej na współczesnym rynku. Szczególny nacisk położono na użycie smartfonów w komunikacji marketingowej, zarówno z punktu widzenia nadawcy (organizacji) jak i odbiorcy (klienta). W artykule przedstawiono różnorodne podejścia do mobilnej komunikacji marketingowej, wybrane przykłady (case study) z rynku polskiego oraz zawarto propozycję struktury narzędzi mobilnej komunikacji marketingowej.(abstrakt autora)
Co oferuje marketing mobilny? Przedstawiono najczęściej występujące formy marketingu mobilnego oraz jego obszary. Zamieszczono kilka przykładów wykorzystania tej formy marketingu w Polsce i na świecie.
Co oznacza "marketing mobilny, jaki jest jego potencjał w Polsce, czym wyróżnia się na tle innych działań marketingowych, jakie stwarza szanse i zagrożenia, czy jest skuteczny i efektywny, jakie wzbudza reakcje u klientów - to zagadnienia poruszane przez autorkę niniejszego artykułu.
Celem artykułu jest przedstawienie postaw konsumentów pokolenia Y wobec narzędzi marketingu mobilnego. Postawy te zidentyfikowano na podstawie wyników ankiety internetowej, przeprowadzonej na próbie 511 respondentów urodzonych w latach 1980-2000. Badania pozwoliły określić zachowania respondentów w zakresie korzystania z urządzeń mobilnych, ich stosunek do wykorzystywania w komunikacji z klientem narzędzi marketingu mobilnego oraz korzyści dla konsumenta wynikające z ich stosowania. Z badań wynika, że konsumenci oczekują mobilnej, interaktywnej oraz spersonalizowanej komunikacji. Narzędzia marketingu mobilnego są dla nich źródłem wielu korzyści, przy czym postawy wobec tych narzędzi są zróżnicowane. Najbardziej akceptowane są aplikacje mobilne i kupony mobilne, natomiast największy sprzeciw budzą wiadomości SMS i MMS. Głównymi barierami akceptacji narzędzi marketingu mobilnego są nachalność oraz nadmierna ilość odbieranych wiadomości. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Artykuł porusza kwestie związane z bardzo dynamicznym obecnie rozwojem marketingu mobilnego. Związany jest on z rosnącą siłą oddziaływania telefonów komórkowych. Reklama w aplikacjach mobilnych jest prostym, przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniem. W artykule przedstawiono przykład mobilnej kampanii firmy Adidas.
10
Content available remote Marketing mobilny w budowaniu wartości dla pokolenia Y na rynku turystycznym
61%
W 2017 roku najmłodsi konsumenci kwalifikowani w Polsce do grupy pokolenia Y/ millenialsi (ludzi urodzonych w okresie od 1984 do 1997 roku) skończą 20 lat. W Polsce jest to grupa ok. 9 mln osób, które są w cyklu życia charakteryzującym się wysoką dynamiką wzrostu konsumpcji produktów i usług. W życiu pokolenia Y kluczową rolę odgrywają technologie informacyjne i komunikacyjne (ang. ICT), które wpływają na podejmowanie decyzji i kształtowanie się procesu zakupowego na rynku. Obszarem wykorzystywania technologii ICT jest systematycznie rozszerzające się instrumentarium marketingu mobilnego, w szczególności w obszarze komunikacji z klientami (m.in. aplikacje mobilne, M-kupony, SMS/MMS, newsletter). W artykule, na bazie wyników zrealizowanych badań bezpośrednich, opisane zostały zagadnienia dotyczące uwarunkowań korzystania z technologii ICT przez przedstawicieli pokolenia Y. Zaprezentowano wybrane narzędzia marketingu mobilnego wykorzystywane przez przedsiębiorstwa w procesie budowania wartości produktu/usług na rynku turystycznym dla specyficznej grupy docelowej (pokolenia Y) charakteryzującej się odmiennością potrzeb i oczekiwań w porównaniu do dotychczas obsługiwanych przez przedsiębiorstwa turystyczne segmentów rynku.(abstrakt oryginalny)
Zmiany zachodzące w otoczeniu współczesnych przedsiębiorstw, poza nowymi możliwościami działania, niosą ze sobą wiele zagrożeń o charakterze społeczno-ekonomicznym. W konsekwencji wśród przedsiębiorstw pojawiła się tendencja do koncentrowania się na ich wpływie na społeczeństwo. Obecnie można zaobserwować, że coraz więcej przedsiębiorstw uwzględnia w swoich strategiach koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR - Corporate Social Responsibility). Problematyka odpowiedzialności społecznej jest przedmiotem zainteresowania różnych dziedzin nauki, w tym także marketingu. Marketing przeobraża się pod wpływem zmian uwarunkowań środowiskowych. Szczególną rolę w tym procesie odgrywa rozwój Internetu oraz telefonii mobilnej. Wykorzystywanie nowych technologii w działalności marketingowej przedsiębiorstw zaowocowało marketingiem internetowym, a ostatnio marketingiem mobilnym. W artykule ukazano wybrane problemy natury etycznej, z którymi przedsiębiorstwa muszą się zmierzyć w praktyce, decydując się na stosowanie narzędzi marketingu mobilnego. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Aplikacje m-health i ich zastosowanie
61%
Celem niniejszego artykułu jest analiza wybranych aplikacji mobilnych m-health oraz ocena aplikacji sportowych przez biegaczy. (fragment tekstu)
13
Content available remote Rola zarządzania wiedzą w marketingu mobilnym
61%
Jednym z najszybciej rozwijających się kanałów informacji marketingowej jest marketing mobilny. Mobilne urządzenia terminalowe i sieci mobilne umożliwiają masową personalizację treści przesyłanych indywidualnym odbiorcom, a tym samym ułatwia segmentacje odbiorców w ramach marketingu one-on-one. Marketing mobilny oznacza wykorzystywanie interaktywnych mediów bezprzewodowych w celu dostarczania klientom osobistych informacji, z możliwością ścisłego sprofilowania geolokalizacyjnego, czasowego oraz często związanego z zainteresowaniami, płcią lub innymi atrybutami, promujących towary, usługi i pomysły, a tym samym generujących wartość dla wszystkich uczestników procesu. Media mobilne całkowicie zmieniły obecną koncepcję kampanii marketingowych i otworzyły szereg nowych możliwości dla reklamodawców. Przyniosły nowe wyzwania dla firm stosujących systemy CRM i KM. W ramach badania grupy studentów, starano się ustalić czynniki, które pomogą znaleźć odpowiedź na pytanie: jak skutecznie prowadzić mobilne kampanie marketingowe oraz co uwzględnić przy korzystaniu z narzędzi i wiedzy, jakie oferuje zarządzanie wiedzą i zarządzanie relacjami z klientami.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zaprezentowanie możliwości zastosowania marketingu mobilnego na potrzeby komunikacji marketingowej miast, w szczególności w budowaniu i kształtowaniu wizerunku marek miast. Adresatami tych działań są szeroko rozumiani interesariusze, z których najważniejszą grupę stanowią turyści i mieszkańcy. W artykule przybliżono charakterystykę mobile marketingu w kontekście budowania wizerunku marki oraz zestaw instrumentów oddziaływania. Wskazano czynniki determinujące jego zastosowanie z uwzględnieniem specyfiki marketingu terytorialnego. Zasadniczy element stanowi case study z konkretnymi przykładami wykorzystania marketingu mobilnego do promocji marki miasta.(abstrakt autora)
Cel: uporządkowanie i scharakteryzowanie badań nad zachowaniami konsumentów w marketingu mobilnym, a mianowicie nad akceptacją klientów. Metodologia: aby ułatwić wyszukiwanie i syntezę badań, na pierwszym etapie zbudowano model klasyfikacyjny, który posłużył do syntezy artykułów i propozycji badawczych; na drugim - dokonano dokładnego przeglądu i analizy treści wybranych artykułów od 2014 do początku 2019 roku oraz usunięto sekcje niezwiązane z akceptacją marketingu mobilnego przez konsumentów. Na trzecim etapie, po dokładnym przeglądzie, zidentyfikowano odpowiednie badania. Do szczegółowej analizy wybrano siedemdziesiąt osiem publikacji. Wyniki: artykuły poprzez klasyfikację i analizę zostały podzielone na grupy tematyczne: obszary marketingu mobilnego, modele badawcze, metody badawcze. Wyniki dostarczyły ram koncepcyjnych dla mobilnych materiałów marketingowych, które mogą ocenić poziom uwagi badacza dla każdego podobszaru. Ograniczenia/implikacje badawcze: sklasyfikowane publikacje pojawiły się tylko w kilku znalezionych czasopismach. Dlatego synteza może nie obejmować wszystkich badań dotyczących adaptacji konsumentów do marketingu mobilnego. W przyszłości niezbędne są szeroko zakrojone badania. Oryginalność/wartość: przeanalizowano i dostarczono ramy wyników, które podsumowują proces badania akceptacji klienta w marketingu mobilnym oraz zapewnia ono nowe kierunki badań na przyszłość. (abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Jacek Kall "Branding na smartfonie. Komunikacja mobilna marki"
61%
Wykorzystanie smartfonów zrewolucjonizowało podejście konsumentów i biznesu do marek, styl konsumpcji i sposób ich wyszukiwania. Niestety, w polskiej literaturze naukowej zagadnienia technologii mobilnych i ich wykorzystania do komunikacji są właściwie nieopisane. Jedną z nielicznych pozycji jest książka Jacka Kalla Branding na smartfonie. Komunikacja mobilna marki. Dr hab. Jacek Kall jest profesorem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Jego zainteresowania badawcze są związane z zarządzaniem marką oraz komunikacją marketingową. Do współpracy i uzupełnienia tematów, omawianych z naukowego punktu widzenia, zostali zaproszeni praktycy: Monika Miłkowska - projektująca rozwiązania mobilne i tworząca takie raporty branżowe jak jestem.mobi; Artur Maciorowski - niezależny konsultant, prelegent i publicysta w zakresie e-marketingu i e-biznesu oraz Rafał Staszkiewicz - ekspert z zakresu strategii, brandingu, komunikacji marketingowej oraz reklamy mobilnej.
Jednym z ważniejszych współczesnych trendów społecznych jest wzrost zakresu korzystania z urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony i tablety. Ten trend wykorzystują przedsiębiorstwa różnych branż i sektorów, uwzględniając go w swych działaniach marketingowych. Coraz silniej rozwija się marketing mobilny (m-marketing), który wraz z marketingiem tradycyjnym (offline marketing) i marketingiem internetowym (online marketing) tworzy współczesny system marketingowy. Polskie duże przedsiębiorstwa, zatrudniające co najmniej 250 osób, stosują marketing mobilny, który sprzyja ich konkurencyjności. Jednak są one jeszcze w fazie początkowej rozwoju marketingu mobilnego. Dominują takie jego narzędzia, jak strony mobilne, mobilny e-mail oraz SMS. Jeszcze niewiele firm stosuje aplikacje mobilne. Największe zastosowanie urządzeń mobilnych w przedsiębiorstwach znajduje się w działaniach promocyjnych. Duża liczba przedsiębiorstw realizuje handel wielokanałowy.(abstrakt oryginalny)
18
61%
Branża lotnicza stanowi wyzwanie dla specjalistów od marketingu ze względu na dużą dynamikę podawania informacji. Linie lotnicze dążą do coraz bardziej efektywnej komunikacji z pasażerem. Specyfika tej branży stanowi również wyzwanie dla deweloperów aplikacji mobilnych, którzy aktualizują je częściej niż aplikacje firm z innych branż. Celem artykułu będzie omówienie procesów budowania relacji, skutecznej komunikacji z klientem na rynku pasażerskich usług lotniczych przy wykorzystaniu aplikacji mobilnych. Problem ten nie stanowił do tej pory przedmiotu zarówno studiów literaturowych jak i badań empirycznych. Materiałami źródłowymi opracowania będą dostępna literatura przedmiotu, własne analizy oparte na źródłach wtórnych, a także badania empiryczne realizowane wśród pasażerów. (abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Mobile marketing w procesie decyzyjnym konsumenta
61%
Wraz ze wzrostem liczby sprzedanych smartfonów wzrasta zainteresowanie wykorzystaniem ich w działaniach marketingowych. Mobile marketing przestaje być jedynie nowinką czy chwilową modą. To wymóg strategii marketingowej dla tych firm, które chcą budować swoją przewagę rynkową. Kryje on w sobie ogromny potencjał marketingowy, którego eksplozję będzie się bez wątpienia obserwować w najbliższym czasie. Dzięki innowacyjnym narzędziom umożliwia on nie tylko wyeliminowanie barier czasowych czy przestrzennych, ale przede wszystkim dostarczanie wartości dodanej odwołującej się do emocji i nowych doświadczeń klienta. Dzięki temu wciąga go w swoistą podróż z daną firmą/marką, która ma doprowadzić do jego zaangażowania i nawiązania trwałych relacji. Jednak skuteczność działań prowadzonych za pośrednictwem urządzeń mobilnych wymaga znajomości poszczególnych rozwiązań i świadomości ich konsekwencji zarówno po stronie klientów, jak i wykorzystujących je firm/marek.(abstrakt oryginalny)
20
Content available remote Perspektywy wykorzystania narzędzi marketingu mobilnego
61%
Marketing mobilny ma kilka niezaprzeczalnych zalet w stosunku do innych kanałów komunikacji, takich jak: interaktywność, dotarcie lokalizowane i impulsowość (spontaniczność). Niemniej telefon komórkowy i inne urządzenia przenośne są dla użytkowników przedmiotami osobistymi, w których niechętnie widzą oni ingerencję z zewnątrz. Wyzwaniem dla branży jest więc dobre zrozumienie ograniczeń związanych z tą formą komunikacji. Czynniki specyficzne dla m-marketingu to m.in. profil odbiorcy, kontekst i motywacje użytkownika "w ruchu". (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.