Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 54

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Mobile network market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
W artykule przedstawiono firmy Nokia i Sony Ericsson oraz ich udział w rynku telefonii komórkowej. Wyniki starcia komórkowego giganta, czyli koncernu Nokia, z powstałą kilkanaście miesięcy temu firmą Sony Ericsson, wydaje się dziś oczywista, i to zarówno w skali globalnej, jak i w Polsce. Ale przyszłość jest niezbadana. Finowie chcą pozostać pierwsi w ogóle. Połączone siły szwedzko-japońskie - mieć pierwsze miejsce w terminalach multimedialnych.
2
Content available remote Analiza rozwoju rynku telefonii mobilnej w Polsce w latach 2002-2013
75%
Celem niniejszego opracowania jest zatem analiza i ocena rozwoju polskiego rynku telekomunikacyjnego w zakresie telefonii mobilnej. Dyskusją objęto uwarunkowania prawne, techniczne i technologiczne przekształceń modeli rynkowych w analizowanym zakresie na tle pozostałych segmentów rynku łączności elektronicznej: telefonicznych połączeń lokalnych, telefonicznych połączeń międzystrefowych, międzynarodowych i do sieci mobilnych oraz dostępu do internetu. (fragment tekstu)
Artykuł omawia początki pojawienia się telefonii komórkowej w Polsce, stan obecny oraz bieżące problemy operatorów.
W artykule przedstawiono rynek telefonii komórkowej w Polsce, jak również podstawowe kierunki jego przekształceń. Główną jego cechą jest dynamiczny wzrost mierzony liczbą aktywnych kart SIM na 100 mieszkańców. Rynek ten charakteryzował się przez długi czas także dominacją trzech operatorów, z których każdy miał ponad 30-procentowy udział w rynku. Mimo istniejącego oligopolu od roku 2006 na polskim rynku telefonii komórkowej pojawiają się zarówno nowi operatorzy budujący własną sieć, jak też operatorzy wirtualni. W artykule wskazano na rosnącą pozycję rynkową nowego operatora budującego sieć (firma PLAY) i strategię biznesową tej firmy. Przedstawiono też powody stosunkowo słabej pozycji operatorów wirtualnych. Na koniec wskazano podstawowe czynniki, które mogłyby przyspieszyć dalsze przekształcenia rynku telefonii komórkowej w Polsce. (abstrakt oryginalny)
Cel tego artykułu koncentruje się na pokazaniu najważniejszych zdaniem autora historycznych uwarunkowań powstania i wyłonienia się rynków telefonii komórkowej na świecie. Przywołane i rozważone zostały dwie grupy fundamentalnych uwarunkowań, które w największym stopniu mogłyby wyjaśniać szybką ekspansję telefonii komórkowej oraz szeroki zakres i tempo innowacyjności, w dużej mierze decydujących nie tylko o uczynieniu z telefonii komórkowej rynkowego, globalnego "produktu numer jeden" w gospodarce i społeczeństwie XXI w., ale również o przeobrażeniach, jakie dzięki telefonii mobilnej zaszły w strukturach i funkcjonowaniu gospodarki światowej jako całości. Do tych historycznych i powiązanych ze sobą uwarunkowań zaliczono z jednej strony uwarunkowania technologiczne, z drugiej zaś uwarunkowania polityczno-prawne, przy czym oba te typy oddziaływań należałoby traktować jako ściśle ze sobą powiązane.(fragment tekstu)
A central question about coopetition is its impact on performance. Past researches on this question obtained mixed results. No past researches have attempted to evaluate the impact of coopetitive strategies on performance compared with other strategies vis-à-vis competitors: aggressive, cooperative or coexistence strategies. In addition, there have been few studies that attempt to establish a relationship between coopetitive strategy and market performance. In order to fill these gaps, this research studies the impact of coopetitive strategy on market performance, compared to the impact of aggressive, cooperative and coexistence strategies. An empirical study is conducted in the mobile telephony industry. The method is a structured content analysis that identifies the strategic movements of mobile operators from different countries and geographical regions. The results show, first, that only three strategies may be identified in the industry: aggressive, cooperative and coopetitive. The results show, second, that the market performance depends on the strategy adopted toward competitors. A coopetition strategy seems to perform better than either an aggressive or a cooperative strategy. An aggressive strategy is more effective than a cooperative strategy.(original abstract)
Roztrzygnięty 9 maja przetarg na czwartego operatora sieci komórkowej, który będzie świadczył usługi trzeciej generacji UMTS, wygrała spółka Netia Mobile. Obecni na rynku operatorzy Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel i Polkomtel, których oferty przegrały w przetargu lub ze wzgędów formalnych zostały przez organizujących przetarg URTiP odrzucone, zaprotestowali przeciwko procedurze jego prowadzenia, domagając się unieważnienia postępowania.
Artykuł przedstawia obecną sytuację i przyszłość Polskiej Telefonii Cyfrowej - operatora sieci Era i Heyah. Ocenia się, że groźba utraty pozycji lidera jest już w przyszłym roku jest całkiem realna. Eksperci tłumaczą to tym, że współpraca z TP SA znacznie zwiększa potencjał konkurencyjnego Orange'a.
Omówiono zmiany na polskim rynku telekomunikacyjnym w ciągu ostatnich 10 lat. Zmiany te wywołała telefonia komórkowa. Zamieszczono dane obrazujące rozwój telefonii komórkowej. Zestawiono je z danymi dotyczącymi telefonii stacjonarnej.
Mamy już w Polsce bez mała 29 milionów użytkowników telefonów komórkowych. Analitycy rynku różnią się wprawdzie w prognozach na rok bieżący, ale jedno jest pewne: w tym roku znowu przybędzie kilka milionów użytkowników.
Celem publikacji jest znalezienie cech zachowania młodego klienta w aspekcie kosztów/cen na rynku telefonów komórkowych: percepcja godziwości ceny, świadomość cenowa i pozacenowe koszty korzystania z kanału online. W autorskim badaniu zastosowano podejście oparte na scenariuszu. Badanie przeprowadzono na próbie 345 konsumentów (studenci kierunków biznesowych), dobór celowy ze względu na wiek respondentów i ich braku niezależności finansowej na rynku. Badanie dotyczy usług telekomunikacyjnych na etapie obsługi posprzedażowej. Wyniki badania wskazują następujące aspekty: wysoki poziom satysfakcji i lojalności, pozytywna percepcja godziwości ceny, wysoka świadomość cenowa, relatywnie wysoka troska o anonimowość w kanale online i postrzegana potrzeba ponownych kontaktów w tej samej sprawie. Implikacje dla menadżerów: strategia komunikacji marketingowej kierowana do tej grupy docelowej oparta na transparentności cen (jasna komunikacja w kwestiach cenowych), dobrze skoordynowane kanały, które przedstawiają podobne ceny i produkty w celu uniknięcia zmieszania i frustracji klienta, lepsza funkcjonalność sieci w celu zapewnienia klientom bezpieczeństwa w sieci i skuteczności obsługi online. Implikacje społeczne: lepsze zrozumienie konsumentów, którzy nie są jeszcze finansowo niezależni na rynku (umowa z operatorem podpisywana przez ich rodziców/opiekunów). (abstrakt oryginalny)
Autorka pisze, że wybór operatora telefonicznego z punktu widzenia klienta nie jest łatwy. Firmy oferujące usługi telekomunikacji przenośnej i stacjonarnej walczą o palmę pierwszeństwa, oferując swoim klientom niższe ceny, atrakcyjne bonusy i specjalne warunki współpracy. Sama atrakcyjność ofert to jednak nie jedyny czynnik, który decyduje o klienckich wyborach. Poza nią liczą się cechy firmy, a także komunikowane atuty. Autorka podaje, że przeprowadzone badania opinii społecznej wskazują, że istnieją cechy firm telefonicznych, które Polacy bardzo cenią. Z punktu widzenia public relations oznacza to potrzebę szczególnej ekspozycji i ochrony reputacji w określonych obszarach.
Telefon komórkowy jest przykładem produktu najbardziej innowacyjnego w ostatnich latach. W artykule, na podstawie opinii szczecińskich studentów - użytkowników telefonów komórkowych, przedstawiono wyniki badań na temat przyszłych i pożądanych cechach tych urządzeń. W badaniu wykorzystano zarówno metod ilościowych i jakościowych, koncentrując się na funkcjonalności nowych urządzeń.
Celem artykułu jest zbadanie, jaka jest, mierzona wolą rekomendacji, lojalność klientów indywidualnych korzystających z usług telefonii komórkowej. Wykorzystanie wskaźnika marketingowego Net Promotor Score (NPS) oraz techniki ankietowej pozwoliło stwierdzić, że jedyną siecią telefonii komórkowej, która uzyskała pozytywną wartość NPS jest Orange/POP. Pozostałe sieci (T-Mobile, Play oraz Plus) uzyskały ujemne wartości wskaźnika. Wskaźnik NPS zmienia się w zależności od okresu korzystania z usług telefonii komórkowej. Jest dodatni dla klientów "świeżych", a najwyższą wartość przyjmuje dla klientów, którzy korzystają z usług najdłużej. NPS różni się także w zależności od modelu korzystania z usług komórkowych - paradoksalnie, jest zdecydowanie najniższy w przypadku klientów korzystających z usług w modelu abonamentowym, natomiast najwyższą wartość obserwuje się dla modelu przedpłatowego. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Czynniki wpływające na rozwój rynku telefonii komórkowej w Polsce - część 2
63%
Polska, jak i inne kraje w Europie szybko dołączyła do światowych megatrendów i umożliwiła rozwój telefonii komórkowej. Polski rynek usług telekomunikacyjnych jest największy w Europie Środkowej, jednakże ze względu na różne czynniki przez wiele lat cechował się niską penetracją rynku w porównaniu do innych krajów europejskich. Druga część artykułu o rynku telefonii komórkowej koncentruje się na scharakteryzowaniu subrynków będących częścią składową rynku telekomunikacyjnego. (abstrakt oryginalny)
Praca opisuje algorytm optymalizacyjny rozwiązujący w efektywny sposób problem wyboru optymalnej taryfy w telefonii komórkowej. Ze względu na bardzo dużą liczbę możliwości łączenia usług telekomunikacyjnych w taryfy rozważany problem optymalizacyjny jest złożonym nieliniowym zagadnieniem programowania kombinatorycznego. W niniejszej pracy pokazujemy, że tego typu zadanie może zostać efektywnie rozwiązane przy pomocy programowania w logice z ograniczeniami (constraint logic programming). Wykorzystanie takiego podejścia dodatkowo pozwala na stworzenie modelu, który może być łatwo modyfikowany. Zapewnia to możliwość jego łatwego wykorzystania w praktyce biznesowej, gdzie składowe taryf telekomunikacyjnych podlegają częstym zmianom.(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Rola marketingu mobilnego w rozwoju przedsiębiorstwa
63%
Postęp w obszarze nowych technologii (ICT) silnie oddziałuje na wszystkie sfery funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw, tym samym stanowiąc ważny element odpowiadający za ich rozwój. O ile jednak w ostatnich 20 latach uwaga firm, także polskich, była skoncentrowana głównie na globalnej sieci Internet, to obecnie nowym wyzwaniem jest ekspansja technologii mobilnych. W artykule na tle wybranych cech rynku telefonii mobilnej przedstawiono pojęcie m-marketingu wraz z jego kluczowymi cechami i obrazem jego wykorzystania przez polskie firmy. Na tym tle podjęto próbę dokonania oceny przyczyn istniejącej luki między potencjałem marketingu mobilnego a stanem jego rzeczywistego zastosowania oraz wskazania kierunku jej zmniejszenia. Artykuł ma charakter przeglądowy i powstał w oparciu o źródła literaturowe i raporty badawcze. (abstrakt oryginalny)
Celem rozważań jest przedstawienie czynników wpływających na decyzje konsumenckie związane z satysfakcją z usług mobilnych oraz lojalnością klientów wobec usługodawców. W tym celu autorka dokonała analizy wyników badań własnych, przeprowadzonych metodą ankietową. Z przeprowadzonych badań wynika, że zachowania konsumenckie w dużej mierze nadal podyktowane są czynnikami ekonomicznymi, jednak zauważa się, że czynniki psychologiczne mają równie duży wpływ na zachowania klientów na rynku. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Celem rozważań przedstawionych w artykule jest ukazanie związku pomiędzy budowaniem relacji z klientem a jego lojalnością i satysfakcją ze świadczonych usług. W tym celu dokonano analizy literatury przedmiotu oraz raportów instytucji rządowych na temat zachowań konsumentów na rynku telefonii komórkowej w Polsce. Artykuł ma charakter teoretyczno-poznawczy.(abstrakt oryginalny)
Rynek usług telefonii komórkowej w Polsce staje się obszarem silnej rywalizacji funkcjonujących na nim podmiotów gospodarczych. Konkurencja między nimi ma miejsce w dwóch sferach: przy świadczeniu usług telefonii komórkowej abonentom końcowym i dostarczaniu dostępu do infrastruktury usługowej operatorom niedysponującym własną siecią telekomunikacyjną. Każda z przedstawionych form konkurencji istniejących na rynku usług telefonii komórkowej charakteryzuje się odmienną specyfiką działalności, innym wymiarem podmiotowym i wymaga od operatorów telekomunikacyjnych stosowania odmiennych działań marketingowych, bez wykorzystania których osiągnięcie sukcesu rynkowego nie jest moŜliwe. W artykule przedstawiono podstawowe działania marketingowe moŜliwe do zastosowania przez operatorów telekomunikacyjnych prowadzących działalność gospodarczą na rynku usług telefonii komórkowej w Polsce.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.