Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Model hazardu empirycznego
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Głównymi celami programów zatrudnienia wdrażanych w Polsce przez urzędy pracy jest aktywizacja zawodowa bezrobotnych i zmniejszenie niedopasowań strukturalnych na rynku pracy. Wśród instrumentów zorientowanych popytowo znajdują się prace interwencyjne, roboty publiczne, prace społecznie użyteczne oraz środki na podjęcie działalności gospodarczej i na wyposażenie stanowiska pracy. Stanowią one tak zwane zatrudnienie subsydiowane. Kosztowna realizacja programów wymusza prowadzenie badań ewaluacyjnych i badań nad efektywnością tych instrumentów. Celem artykułu jest wykorzystanie bezwarunkowych modeli ryzyka zdarzeń konkurujących (Unconditional Competing Risks - UCR) do analizy wpływu zatrudnienia subsydiowanego na prawdopodobieństwo i intensywność wychodzenia z bezrobocia. W badaniu wykorzystano dane indywidualne osób zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinie. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Zastosowanie modeli czasu trwania do oceny stopnia deprecjacji kapitału ludzkiego
84%
Celem artykułu jest ocena stopnia deprecjacji kapitału ludzkiego z wykorzystaniem modeli czasu trwania. Zbadano czy wpływ wieku i wykształcenia osoby poszukującej pracy na intensywność podejmowania zatrudnienia zmienia się w czasie i czy zmiana ta zależy od płci osoby bezrobotnej. Estymator funkcji trwania Kaplana-Meyera posłużył do oceny prawdopodobieństwa niepodjęcia zatrudnienia. Model hazardu empirycznego wykorzystano do oceny różnic w intensywności podejmowania pracy. Model nieproporcjonalnego hazardu Coxa zastosowano do oceny zmian w intensywności względnej podejmowania pracy po przejściu w stan długotrwałego bezrobocia. Materiał badawczy stanowiły dane indywidualne osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinie w 2012 r. obserwowane do końca 2013 r.(abstrakt oryginalny)
3
84%
A number of studies have indicated that higher broadband penetration leads to greater economic impacts. Nevertheless other characteristics of broadband services such as different speeds are becoming more important to determine the economic impacts. This study estimates the relationship between broadband speed and economic outputs. The results show that broadband speed contributes positively to economic outputs such as GDP. The effects of broadband speed are also greater in countries with lower income. The policy recommendation is therefore that countries should focus on and encourage high speed broadband infrastructure and its adoption in their national broadband plans and policies. (original abstract)
4
84%
Celem artykułu jest ocena intensywności podejmowania zatrudnienia z wykorzystaniem modelu hazardu. Zbadano, czy wpływ wieku, wykształcenia i stażu osoby poszukującej pracy na intensywność podejmowania zatrudnienia zmienia się w czasie i czy zmiana ta zależy od płci osoby bezrobotnej. Model hazardu empirycznego wykorzystano do oceny różnic w intensywności podejmowania pracy oraz do wyznaczenia hazardu względnego. Materiał badawczy stanowiły dane indywidualne osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Szczecinie w 2012 r. obserwowane do końca 2013 r. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest ocena wpływu stażu pracy na intensywność podejmowania zatrudnienia. Postawiono hipotezę, że zmienia się ono w zależności od doświadczenia zawodowego. Materiał badawczy stanowiły dane indywidualne 21 398 osób zarejestrowanych w PUP w Szczecinie w 2012 r. obserwowanych do końca 2013 r. Wyodrębniono grupy bezrobotnych ze względu na staż pracy. Analizę przeprowadzono w trzech etapach. Pierwszy polegał na ocenie prawdopodobieństwa pozostania w bezrobociu w zależności od czasu jego trwania (estymator Flemingtona-Harringtona). W drugim etapie wyznaczono intensywność podejmowania zatrudnienia w zależności od czasu zarejestrowania w urzędzie pracy (model hazardu empirycznego). W trzecim etapie wykorzystano model hazardu średniego do porównania intensywności wychodzenia z bezrobocia w poszczególnych grupach. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest porównanie dwóch grup modeli stosowanych w analizie historii zdarzeń. Pierwsza z nich to modele z czasem ciągłym opisujące intensywność zachodzenia zjawiska (hazard) w dowolnym momencie czasu. W badaniu wykorzystano model proporcjonalnego hazardu Coxa. Druga grupa to modele z czasem dyskretnym. Analizę oparto na modelu regresji logistycznej (prawdopodobieństwo zajścia zdarzenia w czasie dyskretnym) i modelu hazardu empirycznego (dla danych pogrupowanych). Materiał badawczy stanowiły dane indywidualne osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Szczecinie w 2012 roku obserwowane do końca 2013 roku. Wyznaczono intensywność względną wychodzenia z bezrobocia i szansę względną na podjęcie zatrudnienia w zależności od płci, wieku, wykształcenia i stażu pracy osoby bezrobotnej.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.